Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knížku jsem si přečetla na popud kamarádky a vůbec se mi do ní nechtělo. Obecně většinu doporučených knih se mi nechce číst. Ale snažím se překonat a obvykle nejsem zklamaná. Ani tady jsem nebyla. Byla to prostě taková ta typická holčičí romantika. Letos jsem se i koukla na film - taky moc pěkný.

25.10.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tohle se mi líbilo víc než první díl. Mé nesympatie k Tamlinovi se konečně naplno projevily. A Rhysand byl můj oblíbenec už v prvním díle. Měl v sobě cosi, co se mi opravdu líbilo. Má začátku mi vadilo, jak sebou nechá Feyre manipulovat, ale myslím, že toho chtěla autorka docílit. Stejně tak chtěla podnítit zvědavost a touhu vědět, jak to bude pokračovat. Což se jí u mě povedlo.

25.10.2020 5 z 5

Lepší pozdě než nikdy Lepší pozdě než nikdy Iva Hlaváčková

Prvních pár stránek jsem se musela nutit číst - ale to je možná tím, že mám teď trochu čtecí krizi. Momentálně se musím donutit začít čist, ale jakmile se donutím, tak už to jde hladce. Líbily se mi i vsuvky náboženských témat. Ovšem někdy to tam sestra Marie až moc vnucovala - můj názor. Příjemně se četlo, ale nehledala bych v tom žádnou hloubku. Prostě typická oddechovka.

21.10.2020 4 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Myslím, že je to velmi dobře napsané. Líbilo se mi podání, jakým se člověk dozvídal historii. Není to kniha, kterou bych si sama vybrala - dostala jsem ji od prarodičů, ale pustila jsem se do ní a spoustu věcí zjistila.

17.10.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Přečteno. Opět zdůrazňuju, že nemám ráda fantasy. Opět mě ke čtení dohnaly kamarádky a já jim za to děkuju, protože zkusit se má všechno. Ovšem tady mě nenadchly tolik jako s Naslouchačem od Petry Stehlíkové. Postavy jsem sice tolerovala, ale nenašla jsem si k nim žádný hlubší vztah. Děj byl celkem fajn. Samozřejmě se pustím i do dalších dílů, ale nebude to nic, na co bych se hrozně moc těšila, čeho bych se nemohla dočkat. Spíš jsem zvědavá, ale teď si dám chvíli od fantasy pauzu.

12.10.2020 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Nějakým způsobem se mi to líbilo, ale něco mi vadilo. Třeba styl psaní. Úplně mi nevyhoval. Děj byl zajímavý, Violku jsem si hned oblíbila a se zatajeným dechem čekala, kdy se zase něco stane. Každopádně celkem fajn počtení.

07.10.2020 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Krásná oddechová knížka. Rena jsem si hned od začátku oblíbila, možná jsem ho měla i trochu radši než Linu. Trochu mě mrzelo, že se všechno točilo jenom kolem deníku. Líbilo by se mi víc scén s kamarády a tak. Přiznám se, první pětinu knížky jsem měla problém se začíst, ale naštěstí jsem vytrvala a postupně mě to vtáhlo.

04.10.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělé, stejně jako první díl. Nedokázala jsem pětadvacítku nenávidět, protože je mám (I přesto, co udělali) hrozně ráda. Nebudu lhát, překvapila mě spousta věcí, ale nechci spoilerovat ;). Už se těším na další díl! Doufám, že to bude brzy. Jediné, co mě trochu "naštvalo" byl ten konec. Grrr. Tak otevřený. Já chci, aby to nějak skončilo. Na druhou stranu, zase mě to o to víc nevadilo na další díl. Nemůžu se dočkat

29.09.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Ne. Zajímavý námět, to možná ano, ale nedokázala jsem se vžít. Děj byl zbytečně zdlouhavý a moc mě to nebavilo. Opravdu jsem se snažila, ale bylo to nijaké. Ještě jednou vyzdvihuju téma, opravdu dobré. A konec? Mrzelo mě to, ale ne tak, jako když je dojemný konec. Ale spíš tak, že to zakončení udělalo z knihy knihu zbytečnou. Omlouvám se, ale stojím si za tím.

25.09.2020 2 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Já nevím. Knížky od Davida Levithana čtu proto, že se mi moc líbilo Den co den. Nastavil si laťku tak vysoko, že si nemůžu pomoct a ostatní jeho knihy se mi nelíbí. Drž mě pevně jsem se rozhodla přečíst po Willu Graysnovi, který mě ovšem také moc nenadchl. Líbilo se mi nahlédnout do života Drobka Coopera a zpracování v podobě scénáře bylo ovšem také zajímavé. Jenže mě to prostě nebavilo. Musela jsem se nutit to dočíst.

18.09.2020 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nerada čtu fantasy. Tuhle knížku mě v podstatě donutily přečíst moje kamarádky a já jsem jim teď za to neskonale vděčná! Ihned jsem se vžila do děje, společně s Ilan prožívala všechny její dobrodružství a samozřejmě jsem si okamžitě oblíbila pětadvacítku. Možná mi ze začátku trochu vadilo spousta nových pojmů (to, že je na konci "slovníček" jsem zjistila až po do čtení knihy). Hrozně moc se těším na další díl, i když s tím nechci spěchat, protože 3. vyjde až v lednu. Vřele doporučuji, protože si to získalo i mě, což je co říct, protože fantasy a sci-fi opravdu nemám ráda.

17.09.2020 5 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Upřímně? Moc mě to nebavilo. Bylo to psané bez emocí a nezaujalo mě to. Bylo to něco jako: "Támhle někoho zastřelili, tady někoho pověsili, ale co, život jde dál." Opravdu jsem se musela hodně nutit do čtení.

12.09.2020 2 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Další z knih K. Westové, na kterou jsem se opravdu těšila. Možná jsem očekávala trochu víc? Nevím, každopádně i přesto se mi to moc líbil a upřímně? Až do konce jsem opravdu netušila, kdo Lacey sabotuje. Měla jsem určitá podezření, ale ani jedním jsem se netrefila, takže před autorkou smekám klobouk! knížky od Kasie jsou příjemná oddychovka, kterou můžu číst úplně kdykoliv, takže za mě, opět moc dobré.

28.08.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dokonalost sama. Kniha se četla úplně sama a kdybych nemusela dělat přestávky na záchod a kvůli jídlu, tak čtu nepřetržitě. Od začátku jsem doufala v dobrý konec. Doufala jsem, že Lina a její rodina přežijí a vrátí se společně domů. Ůplně nejvíc ze všeho jsem fandila právě Lině a Andriusovi, hrozně jsem jim přála, aby se zase našli. Možná co bych mohla vytknout, je ten useknutý konec. Něco se děje, skončí kapitola a v další to nenavazuje, ale je to úplně někde jinde s někým jiným. To mě trochu mrzelo. Že nerozvinuli ten děj potom. Na druhou stranu se mi to zakončení líbilo, mělo to svoje kouzlo. Myslím, že každý by si tuto knihu měl přečíst. Vřele doporučuji!

26.08.2020 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Já vlastně nevím, co si o téhle knize myslet. Bylo to hrozně zvláštně napsané, skoro nerozvinuté, v podstatě holé věty. Ale na druhou stranu jsem tak nějak nedokázala přestat číst. Nějakým zvláštním způsobem mě to drželo a já to přečetla na jeden zátah. Námět byl určitě zajímavý, ale to zpracování... Zase, bylo to něco úplně jiného než obvykle čtu, ale jsem ráda, že jsem si to přečetla, protože každá kniha nás nějak posouvá.

25.08.2020 4 z 5

Dědictví Dědictví Nicholas Shakespeare

Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy dokázala začíst. Těšila jsem se na ní, ale po první kapitole jsem ji četla v podstatě z donucení, protože se snažím všechny knihy dočíst, ať jsou jakékoliv. Poté mě ale děj mírně vtáhl, velmi mě zajímal ten skutečný příběh, který se hlavní hrdina snažil zjistit. Takže i přesto, že to chvíli trvalo, tak jsem teď ráda, že jsem to dočetla. Je to zase trochu něco jiného, než obvykle čtu, ale stálo to za to.

24.08.2020 3 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Další kniha od K. Westové. Její knížky mám opravdu ráda, ale myslím, že tahle patřila k těm slabším. V hlavní postavě jsem se celkem viděla a vlastně její život (kromě peněz) kopíroval můj. Člověk by řekl, že to bude důvod si knihu oblíbit, ale nebylo tomu tak. Nechtěla jsem sice přestat číst, ale také jsem nebyla do dějeúplně ponořená. Ale jinak moc pěkná knížka :)

09.07.2020 4 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Knížka se mi líbila, ale musela jsem ji číst na etapy. Nedokázala jsem číst souvisle v kuse. U těhle knih je ten problém, že je tam hrozně moc jmen. Popisuje se tam celé to městečko a každého souseda známe jménem. Upřímně, zapamatovala jsem si rodinu a u ostatních jmen jsem musela vždycky trochu přemýšlet, než jsem si vzpomněla o koho jde.

08.07.2020 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha se mi moc líbila a těším se na další autorčiny knihy. Přečetla jsem si ji na doporučení mé tety a jsem za to opravdu ráda. I když se zprvu zdálo, že jde o klasický dívčí román, všechno se v průběhu změnilo.

17.06.2020 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Nebýt mého pravidla (každou knihu dočíst), asi bych ji odložila hned po první kapitole. Začátek mě vůbec nebavil, nedokázala jsem se na to soustředit. Ovšem asi v půlce se věci začaly rozjíždět a nakonec jsem možná i trochu ráda, že jsem to dočetla. A i přes mé nesympatie k hlavní hrdince, jsem byla velmi ráda za tenhle konec.

17.06.2020 3 z 5