Bez štěstí nepřežiješ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Unikátní svědectví chlapce, který přežil šílenství holocaustu Životní osud židovského chlapce, který přežil nacistickou persekuci a holocaust, po válce vystudoval a stal se uznávaným právníkem. Autobiografické vzpomínky židovského chlapce narozeného v Lubochni, který přežil válku a po ní se vrátil ke své matce do Göttingenu. Vypráví o svých životních zkušenostech, které ho přivedly k oboru obhajoby a ochrany lidských práv. Přes příkoří způsobená válkou již v raném věku dospěl k rozhodnutí, že je třeba vyvarovat se nenávisti k těm, kteří strádání způsobili, protože by se stala začátkem další genocidy. Stal se odborníkem na mezinárodní právo a lidská práva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14036/bez-stesti-neprezijes-Ri5-14036.jpg 4.387
Žánr
Válečné, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Jota
Orig. název

A lucky child, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Bez štěstí nepřežiješ

Přidat komentář
Bebe2004
12. září

Upřímně? Moc mě to nebavilo. Bylo to psané bez emocí a nezaujalo mě to. Bylo to něco jako: "Támhle někoho zastřelili, tady někoho pověsili, ale co, život jde dál." Opravdu jsem se musela hodně nutit do čtení.

Karcoolka2210
29. dubna

Môžem povedať, že je to veľmi pekne spracovaný príbeh? Lebo kniha je ozaj dobre napísaná a napriek tématike holokaustu, je to v mnohých smeroch kniha nádeje a dobra, ktoré vzišli zo zážitkov, ktoré mohli ovplyvniť život Thomasa úplne inak po zvyšok jeho života. To, čo prežil tento pán a čo dosiahol vo svojom živote, nuž treba len povedať- klobúk dole! Odporúčam.


marimari
22. února

Toto je unikátní kniha- holocaust na vlastní kůži očima dítěte.
Doporučuji všem!!! Ve dvanácti se znovu stát dítětem- začít chodit do školy a přenechat zodpovědnost za svůj život dospělým.

Šárka88
11. ledna

Čtivý příběh o malém chlapci, který měl opravdu štěstí během druhé světové války. Knížka je místy hodně rychle čtivá a začátek se chce hlouběji ponořit do děje. Ubírám hvězdičku za poslední část knížky, kde autor vypráví, jak studoval lidská práva, čekala jsem větší obsáhlý děj ohledně Osvětimi. Jinak moc zajímavá knížka.

Nestorkea
25.08.2019

Malý Tommy, dítě štěstěny. Dojemný příběh o malém chlapci, který přežil hrůzy koncentračních táborů. Název je celkově velmi výstižný. Mohli jste být jakkoliv silní, bez štěstí jste na přežití šanci neměli.. Poslední kapitola popisující autorův život jako soudce mě nebavila, ale není to nedůležitá součást knihy, patří k jeho životu.

Kitty
14.08.2019

Vzpomínky malého chlapce na válku a koncentrák. Drsné.
Závěr knihy už nebyl pro mne tak čtivý, autor na můj vkus příliš rozsáhle popisuje svoji kariéru právníka.

Bibi23
10.08.2019

Název knihy odpovídá realitě. Smutné, bohužel ze skutečnosti.

Pitraska
16.06.2019

Zajímavý a neuvěřitelný příběh chlapce. Název k tomuto dílu bezpodmínečně patří. Velmi doporučuji si knihu přečíst.

1

Doporučujeme

Hold Katalánsku
Hold Katalánsku