Bez štěstí nepřežiješ

Unikátní svědectví chlapce, který přežil šílenství holocaustu Životní osud židovského chlapce, který přežil nacistickou persekuci a holocaust, po válce vystudoval a stal se uznávaným právníkem. Autobiografické vzpomínky židovského chlapce narozeného v Lubochni, který přežil válku a po ní se vrátil ke své matce do Göttingenu. Vypráví o svých životních zkušenostech, které ho přivedly k oboru obhajoby a ochrany lidských práv. Přes příkoří způsobená válkou již v raném věku dospěl k rozhodnutí, že je třeba vyvarovat se nenávisti k těm, kteří strádání způsobili, protože by se stala začátkem další genocidy. Stal se odborníkem na mezinárodní právo a lidská práva. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14036/bez-stesti-neprezijes-14036.jpg 4.376
Válečné, Literatura naučná, Historie
Vydáno · Jota

A lucky child · 2006

Kniha Bez štěstí nepřežiješ

Nestorkea

Malý Tommy, dítě štěstěny. Dojemný příběh o malém chlapci, který přežil hrůzy koncentračních táborů. Název je celkově velmi výstižný. Mohli jste být jakkoliv silní, bez štěstí jste na přežití šanci neměli.. Poslední kapitola popisující autorův život jako soudce mě nebavila, ale není to nedůležitá součást knihy, patří k jeho životu.

Kitty

Vzpomínky malého chlapce na válku a koncentrák. Drsné.
Závěr knihy už nebyl pro mne tak čtivý, autor na můj vkus příliš rozsáhle popisuje svoji kariéru právníka.

Bibi23

Název knihy odpovídá realitě. Smutné, bohužel ze skutečnosti.

Pitraska

Zajímavý a neuvěřitelný příběh chlapce. Název k tomuto dílu bezpodmínečně patří. Velmi doporučuji si knihu přečíst.

Astarothh

Další neuvěřitelný příběh lidské houževnatosti, touze po životě a štěstí v neštěstí....

evilunicorn
19.10.2018

Strašně silná kniha,nevím co dodat.Několikrát mi vstoupily do očí slzy smutku a vzteku.Takový příběh by si měl každý přečíst,aby se na zvěrstva nacismu nikdy nezapomnělo.

jarin58
01.08.2018

Thomas jako malý kluk?To byl hrdina,dnes by žádný z těch chcípáčků nepřežil.Klobouk dolů před ním a jeho dalším životem.Obrovská osobnost.

Danickaz
06.12.2017

Keď sa začala vojna, Tommi mal 5 rokov. Jeho rodičia robili všetko pre to, aby sa vyhli deportácii. Obdivujem ich za vynaliezavosť, múdrosť a čestnosť, ktorú si zachovali aj v ťažkých vojnových rokoch.
Tommi prežil dva koncentračné tábory a ako sám hovorí, bez šťastia by to nešlo.