Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly přehled

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303650/bmid_za-valky-1914-sbohem-piccadilly-Xcz-303650.jpg 4 84 84

Za války série

Píše se rok 1914 a Velká Británie čelí válce. Život Hunterových, jejich dětí, služebnictva a sousedů už nikdy nebude jako dřív. Pro dvacetiletého Davida představuje válka možnost projevit hrdinství, ale když se jeho matka dozví, že narukoval, zlomí jí to srdce. Krásná Diana se seznámí s vikomtem Charlesem Wroughtonem a zdá se, že ji čeká šťastná budoucnost, ovšem svolí aristokratická rodina ke sňatku dědice s pouhou dcerou bankéře? Dianina sestra Sadie pomáhá cvičit koně, které armáda potřebuje na frontu… Nová trilogie Cynthie Harrod-Eagles, autorky populární Dynastie Morlandů, která si získala věrné čtenáře po celém světě!... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Goodbye Piccadilly 1: War At Home, 1914 , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly. Přihlašte se a napište ho.

Babo
06.05.2024 5 z 5

Takové knihy mám ráda.
Atmosféra klidu před bouří. Poslední léto, začínající vztahy a na obzoru apokalypsa o jaké se lidem nezdálo.
Nadšení mladých mužů vyhlížející dobrodružství, ženy hrdé na své hrdiny, mladé ženy snící své sny o budoucnosti .
Kdo v té době uměl předvídat kam se svět řítí?
Čtenáři už ví, ale hrdinové románu netuší. Autorce se podařilo zachytit ten prchavý okamžik, kdy svět byl ještě normální.

ivousekk
08.04.2024 4 z 5

Bezva to bylo. Zacatek narocnejsi na orientaci, spousta postav a linii, ktere se prolinaji. Nahledla jsem do zivota ruznych spol vrstev, jaka role byla prirazena zenam i to, jak moc akcni byly sufrazetky. Fajn je i ustredni romaticka linka, doufam, ze se poradne rozjede. Pribeh taky hezky ukazuje zivot pred a hlavne behem pocatku valky. Nejhorsi mi prislo to hloupe nadseni ala “Nemcourum to nandame" a “do Vanoc je po vsem". Tak snad mezi hlavnimi protagonisty bude co nejmene ztrat. Jdu rovnou na 2. dil.

Kanimůra2
08.07.2023 5 z 5

Někdy se divím, proč kniha propadne do modrých čísel. Za mě super.
Líbila se mi pohled na ženy ze začátku minulého století. Nebyly vlastně nic. Do dvaceti za ně rozhodoval otec, do smrti muž. Jediná starost dospívajících slečen byla snaha se dobře vdát. A ani do toho nemohly mluvit. Jen klopily oči a snažily se o konverzaci zajímající hlavně druhou stranu. Hrozná představa.
Líbila se mi vsuvka o tom, jak se ženy učily řídit automobily. A jejich úvaha, že teď, v době války mají příležitost ukázat co umí a prosadit se v různých profesích. Když jsou muži ve válce.
A druhý pohled byl na válku. Znovu a znovu mě dostává představa mladých kluků o válce. Jak se na ni těší jako na dobrodružství. Copak to je mládí... ale dospělí lordi se v klubu baví o tom, jaká bude katastrofa, až jim dojdou zásoby kvalitních doutníků...
Taky se mi líbila zmínka o Válečné knize. To mě pobavilo.
A úžasná byla i paní Fitzgeraldová. Ta je v každý společnosti
Nečekala jsem, že mě kniha tak pobaví, potěší a zaujmě.
Jdu na další díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly v seznamech

v Právě čtených3x