Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Sabine Schoder

Ze začátku jsem měla mírně problém se začíst, ale ale pak se to rozjelo a já s i to užívala. Po knize jsem sáhla, protože jsem potřebovala nějakou sladkou oddychovku. Ta svůj účel splnila, tedy až na pár kapitol v závěru. Konec mě opravdu překvapil.

13.03.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tak tohle je asi první příběh o druhé světové válce, který jsem četla a který skončil dobře. A to jsem jich četla opravdu hodně. Nevím, přišlo mi to takové moc "růžové", jestli se to tak dá říct. Oběma se všechno dařilo, že všeho se dokázali dostat, mnohokrát mi to přišlo až nereálné. Ale to je jen můj názor, soudím podle jiných knih.

10.03.2021 3 z 5

Tíha Tíha Liz Moore

Mě se to líbil. Příběh byl hezky napsaný, postavy celkem fajn, ale nevytvořila jsem si k nim hlubší vztah. Celkově se to četlo velmi dobře. Možná bych vytkla konec, postrádala jsem nějakou hlubší myšlenku, kterou jsem od knihy očekávala. Ale jinak jsem spokojená.

07.03.2021 4 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Já nevím. Se spoustou věcí jsem nesouhlasila, nebo se mi nelíbily, nebo mi z nich bylo i trochu špatně (jen výjimečně). Na druhou stranu se našla i spousta zajímavých myšlenek. Takových, u kterých jsem se zastavila a zamyslela jsem se nad nimi. Kniha mi určitě něco dala, ale mám s ní trochu problém.

05.03.2021 3 z 5

Plovoucí po hvězdách Plovoucí po hvězdách Martina Doležalová

Mám smíšené pocity. Některé ty příběhy mě vůbec nebavily, jiné jsem naopak přečetla téměř okamžitě. Hodně mi to připomínalo knihu Dílna zázraků. Trochu jsem měla problém s jazykem, vadilo mi, jak moc nespisovně to bylo psané. Jinak to bylo celkem fajn.

02.03.2021 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Mám smíšené pocity. Na jednu stranu se mi to hrozně líbilo, ale na druhou mi úplně nevyhovoval styl psaní. Příběh jako takový je bez pochyby krásný. Postavy jsem se zamilovala, jak Natashu, tak Daniela. Musím ale říct, že film byl podle mě o něco lepší.

27.02.2021 4 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Knížka mě nijak nenadchla, častokrát jsem se přistihla, že čtu, aniž bych vnímal co. Postavy mě nezaujaly, děj se nevyvíjel. Víceméně se mi splnila očekávání, která jsem na knihu měla. Znovu číst nehodlám. Na druhou stranu to bylo celkem dobře napsané.

22.02.2021 3 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Krásná knížka. Příjemné postavy, moc se mi líbilo, že se vyvíjely. Příběh jako takový mě také oslovil, a i když se mnou asi spousta lidí nebude souhlasit, tak je tohle pro mě lepší než příběh Rose a Jacka z Titanicu. Četla jsem to v podstatě na jeden zátah a jsem velmi spokojená.

21.02.2021 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Knížka se mi moc líbila :). Jednu hvězdičku strhávám za všechny otázky, které jsem si na konci položila, a které si myslím, že autorka vynechala. Max se tedy nikdy neoženil? Vídal se s Rollem? Co se stalo s Marcem? A spoustu dalších. Jinak byl ale příběh krásný.

13.02.2021 4 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Co to bylo? Jakoby, asi nemám slov, a to v ne úplně dobrém slova smyslu.

09.02.2021 2 z 5

Věčné léto Věčné léto Jamie Brenner

Kniha jako stvořená pro letní čtení. Číst ji v zimě taky není na škodu, navodí to pocit tepla. Příběh byl plný maličkých zvratů, které dohromady tvořily fajn děj. Postavy byly celkem sympatické.

08.02.2021 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Co se týče příběhu, bylo to krásné. Postavy byly sympatické, prožívala jsem s nimi jejich příběhy. Trochu problém jsem měla se stylem psaní. Víc než jako vyprávění, mi to připadalo jako popis. Bylo to takové strohé? Za mě skvělý nápad, ale zpracování by mohlo být lepší

06.02.2021 4 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Ze začátku jsem se do čtení musela nutit, ale druhou půlku už jsem hltala a mozek mi jel na plné obrátky, přemýšlela jsem, vytvářela různé teorie, ale nic se nepotvrdilo úplně. Trochu mě zarazil konec. Takový, že možná je už po všem, ale možná taky ne. Jinak ale knihu hodnotím celkem pozitivně

02.02.2021 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy četla. A to i proto, že to má příběh, který zaujme, postavy, které jsem si snadno osvojila. Líbilo se mi, že tam nešlo jen o vraždu. Četlo se to krásně, bylo to uvěřitelné. Jsem velmi spokojená.

26.01.2021 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Příběh malé Natálie je krásný. Trochu mě zarazilo, že ačkoliv má kniha přes 400 stránek, obsahově to není moc plné. Některé pasáže mi přišly poněkud zbytečné. Přesto se to celkem hezky četlo, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a postavy byly také moc příjemné. Rozhodně nepatří mezi moje top knížky, ale nezklamala.

24.01.2021 4 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Upřímně? Bylo to hrozné klišé, příšerně přitažené za vlasy. To klišé by mi ani nevadilo. Samotná linka Quinna a Janie byla fajn, i když bylo od začátku jasné, jak to dopadne. Ale mafiáni nebo co to bylo? To mi přišlo prostě moc. První třetina knížky byla celkem nuda, pak už to bylo lepší. Dávám tři hvězdičky, protože navzdory předchozím názorům jsem se často smála.

22.01.2021 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak to bylo něco. Naprosto chápu protichůdné názory všech lidí. Musím pochválit styl psaní, moc dobře se to četlo. K postavám jsem si hlubší vztah nevytvořila, koneckonců k tomu ani nebylo moc prostoru. Dějově to bylo něco, co jsem ještě nečetla. Bylo to drsné a kruté a musela jsem si dávat přestávky. Ale toužila jsem vědět, co bude dál. Se spoustou názorů jsem se neztotožnila, ale ráda jsem si je vyslechla. Celkově tedy knihu hodnotím pozitivně.

19.01.2021 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Knížku jsem si přečetla po zhlédnutí filmu. Obě zpracování se mi moc líbily, a to i přesto, že to bylo velmi odlišné. Příběh se četl hezky a rychle, děj plynul, postavy byly příjemné. Moc se mi líbily vzpomínky z minulosti. Moc se těším na další díl.

17.01.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ruta Sepetys je úžasná autorka a potvrzuje se mi to zas a znovu. Nejprve jsem od ní četla V šedých tónech a hned po několika stránkách jsem věděla, že si od ní chci přečíst úplně všechno. Ani Sůl moře pro mě nebyla zklamáním. Se všemi postavami jsem se velmi rychle ztotožnila a jejich příběhy jsem prožívala spolu s nimi. Absolutně nemám co vytknout. Vřele doporučuji.

16.01.2021 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Knížka mě nijak nenadchla, vymyšlený svět jsem si nezamilovala. Ovšem četlo se to celkem dobře, moc se mi líbil Lučištník. Trochu mě štvaly ty černé skvrny, které zakrývaly části textu. Brzy se vrhnu na další díl.

12.01.2021 4 z 5