Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Tuhle knížku jsem potřebovala. Moc se mi líbilo, že narozdíl od jiných hlavních postav nebyla Eliza dokonalá. Chvíli jsem Wallace nenáviděla za jeho sobeckost, ale jinak jsem měla všechny postavy moc ráda. Celá tahle knížka pro mě byla něčím, co jsem potřebovala číst a troufám si říct, že z ní budu ještě nějakou dobu čerpat.

07.01.2021 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Tuhle knížku jsem četla před několika lety a pamatuju si, že se mi moc líbila. Rozhodla jsem se ji přečíst znovu a mám pocit, že to bylo ještě lepší, než jsem si myslela. Postavy jsem si zamilovala, četlo se to krásně, děj plynul. Prostě nemám co vytknout. Jsem na prosto okouzlená. Znovu.

05.01.2021 5 z 5

S láskou tvůj Santa S láskou tvůj Santa S.A. Domingo

Příjemná vánoční romantická oddechovka. Neměla jsem o knize přehnané iluze a nespletla jsem se. Není to vrchol literatury, ale hezky se to čte, postavy jsou fajn a děj také, a to i přesto, že od začátku víme, kdo je tajný Santa.

02.01.2021 4 z 5

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

Celkem jsem se nudila, musela jsem se do čtení hodně nutit. Nedokázala jsem číst delší dobu v kuse, protože jsem se musela hodně soustředit, takže jsem byla dřív unavená. Styl psaní mi takový problém nedělal a až na 1. část knihy se to četlo celkem dobře.

31.12.2020 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Já si nemůžu pomoct, ale tenhle díl mě opravdu nijak nenadchl. Přišlo mi, že byl v podstatě o ničem. Nic se tam nestalo, postavy jen žily svůj každodenní život. Samozřejmě to zachraňoval Rhysand :D

26.12.2020 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

V jednu chvíli jsem byla opravdu dojatá, tam někde na konci, ale jinak jsem se do čtení musela nutit. Styl psaní mi taky úplně nesedl a postavy taky ne. Přesto jsem u některých věcí byla zvědavá na pokračování, a tak jsem to celé dočetla.

26.12.2020 3 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Moc pěkná knížka, někdy se dost stydím za to, že víc nečtu klasickou literaturu, protože i tam najdu díla. která se mi líbí. Jediné co bych vytkla, je konec, tak to přeci nemůže skončit! Asi si napíšu pokračování....

19.12.2020 4 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Já jsem celkem spokojená. Pěkný příběh, ohromně sympatické postavy. Možná konec nemusel být tak rychlý. Pořádně jsem si neuvědomila, co se děje a najednou byl konec. Moc se mi líbilo, jak bral Jack jejich vztah vážně, i když se znali jen krátce. Přišlo mi to hrozně roztomilé :)

17.12.2020 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Moc se mi to líbilo. Kapitoly jsem přímo hltala a nemohla jsem se dočkat dalších. Čtení jsem přerušovala jen kvůli škole a spaní. Do konce jsem věřila, že to dobře dopadne. Moc se mi to :)

16.12.2020 5 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Mě se to prostě nelíbilo. Fakt jsem se snažila, dávala jsem tomu šanci, a dočetla to až do konce. Ale ze začátku jsem se hrozně moc ztrácela, nevěděla jsem kdo je kdo, celé to bylo takové chaotické. To bych ještě překousla. Ale on to nevynahradil ani děj. Byl nijaký, nevýrazný a podle mého názoru úplně zbytečný. Občas jsem se zasmála - asi 2x za celou knížku. Takže za mě opravdu ne.

12.12.2020 1 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Určitě to nebylo špatně napsané. Spíš mě to moc nezaujalo. Asi jsem od toho čekala něco víc. Za mě ne hrozné, ale znovu už to asi číst nechci

08.12.2020 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělé. Rozhodně pořád lepší než první díl, ale s druhým jsou tak nějak nastejno. Hrozně moc jsem se těšila na konec, ale hrozně moc jsem nechtěla, aby to skončilo. Rhysanda jsem si zamilovala snad ještě víc, jestli je to vůbec možné. V určitých částech jsem se musela hodně snažit, aby mi nezačaly téct slzy. Po konci tohoto dílu si už dokážu představit, že je konec, přesto se moc těším na závěrečný díl :)

05.12.2020 5 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Asi to bylo fajn. Nenadchlo mě to, přesto jsem knihu přečetla během večera. Potřebovala jsem nějakou rychlou oddechovku a tato knížka svůj účel splnila. Četlo se to snadno, příběh byl taky fajn, ale postavy mi nějak nesedly.

29.11.2020 3 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

To bylo naprosto dokonalé! Neuvěřitelně lehce se to četlo, nemohla jsem se dočkat pokračování - ne tím, že by to bylo napínavé, ale prostě jsem toužila číst dál a dál a nechtěla jsem přestat. Hrozně jsem se těšila, až to dočtu, ale zároveň jsem nechtěla, aby to skončilo. Viděla jsem náznaky Velkého Gatsbyho, což tomu přidalo další +. Postavy jsem si okamžitě oblíbila, obzvlášť Roberta. Jenom k Laurii mi její povaha neseděla, nedokázala jsem si představit, že někdo jako ona (tak nádherná a navíc snoubenka Roberta) je milý a hodný. Ale celkově nemám co vytknout. Ještě jednou, DOKONALOST.

27.11.2020 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Omlouvám se, ale mě to prostě nebavilo. Konec byl prozrazen hned na začátku a těch 100 dní mi taky nepřišlo úplně zajímavých. Vždyť kromě těch posledních tří týdnů skoro nic nedělal. Další minus byla spousta italských slov, ale na druhou stranu, za to autor nemůže, to je moje chyba.

23.11.2020 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Žádnou další knihu jsem od autora nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Bylo to zvláštní. Ani ne skvělé, ani ne špatné. Dobře se to četlo, ale tolik mě to neuchvátilo. Bylo to něco úplně jiného. Občas jsem nechápala Davidovo chování, ale to je samozřejmost, protože jsem nikdy nezažila to, co on. Příběh jako takový se mi moc líbil. Moc jsem si oblíbila Naaliyah. Spoustu nového jsem se naučila, takže celkově to hodnotím kladně.

14.11.2020 4 z 5

Sakra, chlapi, proč mě nechcete? Sakra, chlapi, proč mě nechcete? India Knight

Za mě dobré. Klasický román pro ženy, jak to dopadne jsem věděla od začátku. Trochu mě mrzelo, že se to na konci tak rychle utlo. Zajímal by mě vývoj vztahu Stelly a Franka a taky přátelství Stelly a Louisy. Ale jinak se to četlo příjemně

08.11.2020 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Nemůžu najít správné přídavné jméno. Ten příběh mě chytil a nepustil. V noci jsem místo spánku přemýšlela, jak to bude dál, jak to do sebe všechno zapadá, kdo je kdo a skrytě jsem doufala v dobrý konec. Ten se mi vlastně splnil. Hrozně mě mrzí, že nevím, co se stalo s ostatními, s tím se budu muset smířit. A taky mě mrzí, že se Rill a Silas už nikdy nepotkali. To, co mi hodně vadilo, byla spousta hrubek a překlepů. Ztěžovalo mi to čtení. Jinak jsem ale spokojená, takže vřele doporučuju.

05.11.2020 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Já jsem spokojená. Občas jsem se musela trochu víc soustředit, ale psané to bylo velmi dobře. Možná by bylo fajn, kdyby se ze začátku každého pohledu napsalo jméno o koho jde. První jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale to se rychle spravilo. Měla jsem několik typů, ale žádný se nepotvrdil.

30.10.2020 4 z 5

Láska & štěstí Láska & štěstí Jenna Evans Welch

Nevím, čím to je, ale knížky od téhle autorky se mi hůře čtou. Příběh jako takový se mi vždycky líbí, ale čtení mi trvá déle. Jsem ráda, že jsem se konečně seznámila s Lininou kamarádkou Addie, i když mi Lina trochu chyběla. Teda ani ne tak Lina, ale Lina a Ren jako dvojice. Jakmile se objevila postava Rowena, tak jsem si myslela, že se v průběhu děje dají s Addie dohromady, přála jsem si to. A ono to tak nebylo. To mě trochu mrzí. Jinak na knížkách od této autorky mám ráda, že se seznámíme s městěm/místem/zemí. Dozvíme se trochu z historie a prozkoumáme okolí, ve kterém se postava zrovna nachází.

28.10.2020 4 z 5