Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Skvělá knížka. Postavy byly skvělé, s reálnými problémy, sympatické. Děj jsem si užívala a ačkoliv člověk tak nějak tuší, jak to dopadne, stejně má potřebu číst dál, nejlépe bez přestávek. Napsané to bylo příjemně, četlo se to skoro samo.

14.05.2021 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Co mě na knize bavilo, bylo vyprávění z minulosti. To byly jediné pasáže, které jsem se jakžtakž užívala. Jenomže celkově byl příběh hrozně zmatený, často jsem ani nevěděla, co čtu, kdo mluví a co se děje. Postavy nic moc. Obdivuju Helen za péči o matku.

12.05.2021 3 z 5

Slzy jsou jen pro holky Slzy jsou jen pro holky Lucie Zvěřová

Ne. Mě se to nelíbilo. Přišlo mi to jako velmi průměrný příběh z Wattpadu, napsaný 13letou holkou. Děj byl moc předvídatelný a nudný a ten konec? Postavy mě nebavily, nijak se nevyvíjely. Prostě ne.

05.05.2021 1 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Ta knížka je bezpochyby úžasně napsaná. Čte se dobře, postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Příběh jako takový je pěkný, napínavý. Ale. Našly se tam místa, kde jsem se měla nějak cítit. Vyděšená, smutná, naštvaná,.. Ale já to necítila. Nebo alespoň ne tak, jak bych měla. Hodnotím 4 hvězdičkami, protože to mělo mezírky.

05.05.2021 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Příběh jako takový mám moc ráda. Stejně tak i Miu a Adama, ale mám obrovský problém se stylem psaní, což je u knížky docela problém. Četlo se mi pomalu, často jsem se zasekávala, prostě to jsem nedokázala udržet pozornost. Když to ale vezmu z obsahové stránky, byla jsem nad míru spokojená. A upřímně doufám, že vznikne i filmové pokračování.

01.05.2021 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížky Johna Greena nejsou v žádném případě oddychové. Člověk musí být pořád ve střehu, připravený s lepítky a tužkou na poznámky. Objevuje se tam tolik krásných myšlenek, že to budu muset přečíst ještě několikrát, abych všechny pochytila. S postavami jako takovými jsem se sice neztotožnila, ale zamilovala jsem se do jejich myšlenek. Pro mě byla první půlka o něco lepší, než ta druhá.

28.04.2021

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Julie Caplin

Kniha mě moc nebavila. Měla jsem problém se začíst, celkový děj taky nic moc. S postavami jsem se nijak nesblížila. Světlým místem byla malá Grace, kterou jsem si oblíbila.

25.04.2021 3 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Dobrá kniha se pozná podle toho, když hned po dočtení máte chuť na rereading. Já ji měla už v půlce. Ještě jsem ani nedočetla a hned jsem věděla, že chci Panství Edenbrooke číst znovu. Miluju dobu, ve které se příběh odehrává. Postavy byly uvěřitelné, sympatické, dokonalé. Příběh jako takový se mi také moc líbil. Za mě velmi doporučuju :)

22.04.2021 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Mám smíšené pocity. Na jednu stranu se mi to hrozně moc líbilo, obzvlášť postavu Jasona jsem si zamilovala. A na druhou mi tam něco chybělo. Něco zásadního. Přesto se to ale příjemně četlo.

18.04.2021 4 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Kniha se moc hezky četla, příběh mě bavil, postavy byly sympatické, styl psaní mi sedl, já jsem spokojená :)

13.04.2021 5 z 5

Vůně Francie Vůně Francie Amanda Hampson

Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, ale zhruba v jedné třetině mě to začalo bavit. Postavy byly celkem fajn, příběh zajímavý a odhalování informací v průběhu příběhu fungovalo.

11.04.2021 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Trvalo mi několik kapitol, než jsem se pořádně začetla. Od knihy jsem měla velké očekávání, protože miluju Babička pozdravuje a omlouvá se. A byla jsem trochu zklamaná, protože to nebylo tak dobré. Jinak ale fajn postavy, pěkný příběh

08.04.2021 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Já tu knížku miluju! Za mě je to druhá nejlepší od autorky, první je suverénně P.S. Líbíš se mi. Všechny postavy v knize jsou dokonalé, sympatické. Ze všeho nejvíc jsem si oblíbila Daxe (ale kdo z nás ne :)). Nápad s uvězněním v knihovně je skvělý a hned bych si s Autumn vyměnila místo. Knihu čtu už podruhé a rozhodně ne naposledy :)

04.04.2021

Byla prý docela hezká Byla prý docela hezká Michel Bussi

Na můj vkus tam bylo trochu moc jmen, špatně jsem se v nich orientovala. Vraha i motiv vlastně známe od začátku, děj se dá odhadnout. Přesto mě překvapilo, to, co Leyli na konci prozradila. Ukončené mi to přišlo tak zvláštně. Celkově se to ale četlo celkem dobře.

02.04.2021 4 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Na jednu stranu se to celkem dobře četlo, ale na druhou to bylo přehlcené jmény, v kterých jsem se stěží orientovala. Zajímavé byly úryvky z knih, postřehy. Celkově mě ta knížka ale nebavila, četla jsem už mnohem lepší autobiografické romány.

30.03.2021 3 z 5

Výměna Výměna Rebecca Fleet

Líbilo se mi, jak se autorka snažila napínat až do konce. Jak minulost odkrývala postupně po malých kouscích. Styl psaní byl také docela dobrý. Postavy jsem si sice úplně neoblíbila, ale ani mi nijak nevadily. Ovšem celkově na mě knížka působila tak nějak špatně ukončena. Něco jako že si hlavní hrdinka řekla. Chci celý svůj život trpět. To mi trochu vadilo, ale jinak jsem celkem spokojená.

28.03.2021 4 z 5

Přístav bezpečí Přístav bezpečí Danielle Steel

Ale jo. Byl to docela pěkný příběh, takový odpočinkový. Nic závratného, ale postavy i děj byly fajn. Akorát jsem měla trochu problém se stylem psaní.

25.03.2021 4 z 5

Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

Ani nevím, proč jsem po této knize sáhla. Avšak nelituju toho. I když to nebylo nic převratného, tak se to četlo hezky. Bylo to takové milé.

22.03.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

S hrdostí oznamuju, že Jane Austenová je prostě dokonalá autorka. Rozum a cit je nádherná kniha, má propracované postavy a dokonce je i místy napínavá. Zápletka je neočekávaná, kniha se zbytečně netáhne, všechno jde hezky plynule. Jediný problém jsem měla se jmény všech známých, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Jinak ale nemám co vytknout

17.03.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

To bylo skvělé :D. Pořád jsem se smála, ilustrace jsou taky super. Prostě si to čtu pořád dokola

13.03.2021 5 z 5