Vůně Francie

Angličanka Iris má už dost šedého a nudného Londýna, a tak když její přítelkyně objeví inzerát s nabídkou práce stenografky v jižní Francii, neváhá a vydává se na cestu. Ubytuje se v exkluzivním hotýlku plném zvláštních a výstředních aristokratů. Brzy zjišťuje, že nic není tak, jak si představovala. Její zaměstnavatel Hammond Brooke je záhadný muž, který skrývá mnohá tajemství. Když Iris zjistí, kdo Hammond doopravdy je, je na jednu stranu šokovaná a ohromená, ale cítí se poctěná, že pro něj pracuje. Iris se brzy ponoří do tajemného světa výroby parfémů, do světa intrik a klamu. Postupně odhaluje pravdu a začíná si uvědomovat pravý význam slov láska, loajalita a zrada…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360281/vune-francie-XXO-360281.jpg 3.636
Vydáno, Baronet

The French Perfumer, 2017

Kniha Vůně Francie

Bebe2004

Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, ale zhruba v jedné třetině mě to začalo bavit. Postavy byly celkem fajn, příběh zajímavý a odhalování informací v průběhu příběhu fungovalo.

Majka1979

Možno trošku z iného súdka, ale určite som rada, že som si knihu prečítala a mám ju. :)
Iris sa rozhodne zmeniť prostredie a prijíma prácu vo Francúzsku. Cestuje z Anglicka do Francúzska pracovať pre niekoho, koho nepozná a od začiatku netuší, čo tam bude robiť.
Zisťuje veľa zaujímavých faktov z minulosti tajomného pána Brooka a jeho žena, ktorá sa vydáva za jeho sestru, tak tá sa vykreslí ako riadna mrcha a žena, ktorá pre peniaze urobí všetko.
Iris stretáva aj lásku, aj tam sú však prekážky.
Všetko sa krásne rozpletie na konci, kde pán Brook urobí niečo, čo prekvapí aj samotnú Iris. A láska k mužovi, ktorý sa jej prizná k niečomu, čo urobil, aj tak dostáva šancu a či ju využije a obetuje všetko, to už je otázka, na ktorú dostanete odpoveď v tejto knihe :)

Meryl555
21.11.2020

Kniha se mi moc líbila, očekávala jsem naprosto něco jiného, ale byla jsem vtažena do děje "tajemství výroby parfémů". Naprosto nečekaný závěr, nebudu prozrazovat, knihu doporučuji.

Werja7
30.05.2020

Knížka se mi líbila, byla velmi čtivá. Epilog mě příjemně překvapil dodal příběhu váhu.

knihovnička007
12.05.2020

Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem a totéž platí i o knihách...
Miluji knihy o Francii, v Nice i v Monacu jsem byla, ale kniha mne nedokázala vtáhnout do děje, bohužel :(
Iris je ve svých 35 letech tak naivní, až to občas hodně bolí. Kniha je psaná jako deník a většinou mi přišlo, že to píše nějaká zamilovaná puberťačka školou povinná.
Téměř celou knihu se toho moc neděje, Iris si pořád balí a vybaluje kufry. V knize spousta (zbytečných) postav, ale to, co na konci objeví, by chtělo více propracovat a přišlo mi, že to autorka chce mít rychle z krku. Konec bych si představovala plynulejší s detaily. Tady to na nás autorka vypálila na pár stránkách rychlostí blesku.
Nádherná obálka, příběh z krásného prostředí jižní Francie, ale... příběh více než kulhal :(

zuzka5372
26.04.2020

Byla jsem mile překvapena, příběh se mi velice líbil...

handulli
21.07.2019

* 3,5
Od knihy jsem očekávala něco jiného, proto jsem byla zpočátku překvapená a trochu zklamaná. Po polovině knihy jsem si na autorčin styl psaní zvykla a závěr se mi moc líbil. Jen ten začátek byl takový nijaký.

viki77
15.03.2019

Mě se kniha líbila hezký příběh.