Přístav bezpečí

Jednoho letního větrného dne se po pláži prochází osamělá dívenka se psem po boku. V jedenácti letech Pip Mackenzieová prožila obrovskou tragédii; před devíti měsíci havárie letadla natrvalo změnila život jí i její matce, která propadla nesmírnému smutku. Ophélie se stále nedokáže vypořádat s bolestnou ztrátou a jen apaticky polehává ve své ložnici. A tak Pip tráví léto jako většina osamělých dětí. Pozoruje moře nebo mraky na obloze, sní a vzpomíná, jak její rodina žila dřív. Ve chvíli, kdy se zastaví u stojanu neznámého malíře, ani jeden z nich netuší, že toto setkání změní celou jejich budoucnost. Mattu Bowlesovi připomíná Pip jeho dceru, kterou po rozvodu ztratil. Naváže s holčičkou přátelství, ale její matka mu nevěří a podezírá ho z nekalých úmyslů. Jen pozvolna si malíř získává sympatie nešťastné a zraněné ženy, ale z hlubšího citu má Ophélie strach, prohloubený nečekanou zradou člověka, kterému bezmezně důvěřovala......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/1864/pristav-bezpeci-ycc-1864.jpg 4.135
Vydáno, Ikar (ČR), Knižní klub

Safe Harbour, 2003

Kniha Přístav bezpečí

Lucka11

Myslím, že ide o typickú Steelovú. Kto má rád túto spisovateľku, príde si na svoje. Ide o príbeh, pri ktorom si oddýchnete.

30.08.2017

Další román od D.S., kde i přes počáteční nedůvěřivost našli Ophélie s Mattem a její dcerou Pip cestu ke společnému štěstí, ale hlavně lásce.

sabca
18.07.2014

Tak jako všechny knihy této autorky se mi Přístav bezpečí líbil. Doporučuji

Alexa25781
07.06.2013

Úžasná poutavá kniha první od této autorky kterou jsem četla

Alexxandra
01.06.2012