Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Stejně, jako většina knížek z edice Srdcovky, se i tahle četla příjemně. Skvělá pro letní čtení, navodí skvělou atmosféru. Postavy jsem si sice nijak nezamilovala, přesto mi byly sympatické. Děj se příliš netáhl, líbilo se mi střídaní pohledů Laurie a Cama a ačkoliv byl příběh plyný klišé, jeho čtení jsem si užívala

28.07.2021 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Skvěly YA thriller. Postavy jsem si oblíbila, líbilo se mi, že to bylo propojené s psychickými problémy. Naučila jsem se spoustu nových onemocnění, i jak fungují. Kniha se četla příjemně a rychle. Kapitoly nebyly zbytečně dlouhé.

28.07.2021 5 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Stephanie Perkins

Celkově knihu hodnotím pozitivně. U většiny povídek mě mrzelo, že nemají pokračování, u jiných jsem byla ráda, že už končí. Avšak žádná nebyla vyloženě špatná. Příběhy dokázaly krásně navodit letní prázdninovou atmosféru, až jsem se kolikrát přistihla, jak si představuju sama sebe na pozici hlavních hrdinek :)

23.07.2021 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Když jsem od autorky četla knihu Eliza a její nestvůry, byla jsem nadšená. Velmi snadno jsem s hlavní hrdinkou sžila, prožívala jsem všechny její pocity velmi intenzivně, avšak tady jsem zůstala tak nějak chladná. Příběh mě moc nevtáhl, knihu jsem mnohokrát odložila, postavy mi moc nesedly a celkově mi to přišlo takové nijaké. Asi jsem čekala víc.

23.07.2021 3 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Nepatří to sice mezi nejlepší historické romance, jaké jsem kdy četla, ale bylo to celkem hezké. Četlo se to příjemně, postavy mi byly sympatické, příběh byl fajn, akorát mi trochu vadilo, jak se to všechno táhlo. Na jednu stranu to bylo milé, ale na druhou už mi to začínalo trochu vadit.

23.07.2021 4 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Nevím, mě se to moc nelíbilo. Já vím, že je to podstatou knížky, ale vadilo mi, jak se pořád dokola opakovala jedna a ta samá věc. Četlo se to zvláštně. Postavy jsem si nijak neoblíbila. Jediné, co se mi tak nějak líbilo byl konec.

02.07.2021 3 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Knížku hodnotím velmi pozitivně. Postavy mi byly velmi sympatické (až na výjimky - ale toho chtěla zřejmě autorka docílit :)). Příběh byl poutavý, zbytečně se to netáhlo, mělo
to nějaký konec - už se moc těším na pokračování. V kapitolách jsem se neztrácela, všechny byly pečlivě označená, takže jsem se skvěle orientovala. Jediné co mi trochu dělalo obtíže byla spousta cizích jmen a názvů, za což ale autorka nemůže.

30.06.2021 5 z 5

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Knihu napsanou podle příběhu z wattpadu lze poznat hned podle první věty. Ten styl psaní, způsob vyjadřování, to všechno ukazuje na původ. A to je jeden z důvodů, proč ji hodnotím jen třemi hvězdičkami. Kdybych jí četla právě na wattpadu, pravděpodobně bych si řekla, hmm, hezký příběh, ale rozhodně ne knížka. Dalším důvodem je konec. Ani týden po přečtení jsem se s ním nesmířila, pořád nechápu, proč zrovna takhle, nenašla jsem v tom žádné smysluplné ponaučení nebo něco. Každopádně obsahově knížka není špatná, ačkoliv trochu zbytečně natahovaná.

30.06.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila. A to i přes některé negativní komentáře v mém okolí. Bohužel musím říct, že mě zklamala. Ne že bych se vyloženě nudila, ale taky mě nedokázala pořádně vtáhnout do děje, četla jsem ji spíš "povrchově".

24.06.2021 3 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Upřímně už jsem četla i lepší thrillery, ALE bylo to dobré. Postavy jsem si užívala, děj měl zápletku, která nebyla příliš přehnaná. Co mě trochu zklamalo byl konec. Já chtěla nějaký pořádný závěr a oni mi to utnou. Jinak ale hodnotím knížku pozitivně

24.06.2021 4 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Knížka byla příjemná, ale nejsem si jistá, jestli bych si jí dokázala tak užít, kdybych předtím neviděla film. Jak film, tak knížka jsou však povedené

24.06.2021 4 z 5

Spolu to zvládneme Spolu to zvládneme Miroslava Varáčková

Knížka se příjemně četla, děj byl pěkný, postavy sympatické. Příběh byl zajímavý. Jediné, co mi vadilo, byl asi konec. Posledních pár kapitol mě nebavilo a celkově mi přišly dost zvláštní.

16.06.2021 4 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

Asi jsem čekala o trochu víc. Nevím, hlavní hrdinku jsem si sice nijak moc neoblíbila, ale s mnoha jejími názory jsem souhlasila. Čekala jsem, že to bude ví o těch "pravidlech". Protože příběh jako taková byl podle mě dost nijaká.

16.06.2021 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Všechny malé zázraky se mi asi líbily trochu víc. Trochu mi vadily krátké kapitoly, ale po čase jsem si zvykla. Jako celek to ale byla moc hezká knížka, postavy byly fajn, příběh taky.

13.06.2021 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Aaaa, to byla nádheraa. Skvělé, sympatické, uvěřitelné postavy. Prostředí příběhu perfektní. Děj úžasný (i přesto, že tušíme, jak to dopadne :)). Kasie Westová opět nezklamala, ukázala, že romanťárny psát umí. Myslím, že by se podle jejích knížek měly točit filmy

02.06.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Od Coleen jsem četla jednu knížku v minulosti a pamatuju si, že se mi moc líbila. Proto když se mi dostala do rukou tahle, neváhala jsem a pustila se do ní. A bylo to skvělé! Líbilo se mi prolínání současnosti a minulosti, postavy byly úžasné, pobrečela jsem si, prostě aaa. Jsem naprosto spokojená.

30.05.2021 5 z 5

Vyber si svůj šťastný konec Vyber si svůj šťastný konec Nova Weetman

Překvapilo mě, že hlavní hrdince je teprve 13. To bylo trochu zvláštní. Celkově jsem nechtěla nic přeskakovat, takže jsem přečetla celou knížku přesně tak, jak jde za sebou, což občas nedávalo smysl. Ale to je moje chyba. Jinak se to četlo příjemně

25.05.2021 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Za mě zatím nejslabší román od autorky. I přesto jsem si ale jeho čtení užívala. Postavy byly sympatické a děj příjemný.

23.05.2021 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Asi nejsem cílená věková kategorie, ale celkem mě to bavilo. Líbilo se mi, že příběh nebyl jen z pohledu jednoho člověka, ale že se střídaly. Četlo se to pěkně.

23.05.2021 4 z 5

Rozcuchané štěstí Rozcuchané štěstí Radka Zadinová

Ale jo. Není to nejlepší knížka od autorky, ale bylo to celkem fajn. Postavy příjemné, děj taky, akorát mám radši -ich formu vyprávění. Tady to bylo takové až moc neutrální.

16.05.2021 4 z 5