Jediná vzpomínka Flory Banksové ekniha

Flora nemá krátkodobou paměť. Její mysl několikrát denně vymaže všechny zážitky, které nashromáždila, a vrací se do věku 10 let, kdy jí byl z mozku vyoperován nádor. Když však políbí Drakea, nezapomene! S přesvědčením, že jen on jí dokáže vrátit vzpomínky, se za ním vydá do malé vesnice na severu Norska. Za polárním kruhem ale nic není takové, jak se zdá, a Flora musí být víc než statečná, aby poznala sama sebe a dostala se do bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356545/jedina-vzpominka-flory-banksove-OyF-356545.jpg 3.579
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno (ekniha), CooBoo

The One Memory of Flora Banks, 2017

Kniha Jediná vzpomínka Flory Banksové

Sixtinka144

Tak kde začít. Tahle knížečka má jen 250 stran, tudíž to je taková "odpolední jednohubka". Sama jsem ji měla za pár hodin přečtenou, příběh odsýpal, nebylo to žádné složité čtení, tudíž jsem u toho nemusela tolik myslet :D To je jedno velké pozitivum knihy. Taky se mi líbil námět, protože film " 50x a stále poprvé" mám hrozně ráda. Tohle bylo trochu více depresivnější ( i když to tak asi na ostatní nepůsobilo, mně bylo hlavní hrdinky Flory líto) než film, ale stejně jsem si to užila. Líbil se mi konec, že to nebylo takové suché, a že jsme si ho tak trochu mohli domyslet, co se asi pak dělo dál. Je pravda, že některé opakující se pasáže, byly nudnější, ale zase to tomu dodávalo trochu realističnosti. Taky sposta myšlenek v knize byla hezká. Takže za mě milá, oddechová knížečka, kterou jsem si prostě jen užívala.

Lily-fairy

Zajímavé nosné téma, za něj ta první hvězdička, ale zpravování otřesné. Příběh nudný,
postavy nijaké. Jsem ráda, že jsem ji aspoň přečetla za den a na konci byly asi tak tři dobré citáty. Nebýt nízkých očekávání a čtivosti, asi bych ji odložila...

Kathleen

Knížka vypadala, že zpracuje zajímavé téma. Autorka si však ukousla moc velké sousto. Půlka knihy se vlastně točí stále dokola. Jediné, kde se něco změnilo, byl konec knihy, který byl přeci jen zajímavý a překvapivý.
Škoda, že autorka nezkrátila ten opakující se děj, a místo toho podrobněji nerozepsala konec knihy.
Dávám 2 hvězdy za posledních zhruba 30 stránek. Doufám, že ten styl psaní zapomenu stejně rychle jako hlavní hrdinka příběhu.

Jirikk

To bylo velmi zajímavý téma, dobře vymyšlený a dobře napsaný.. Floře budete celou knihu držet palce... A ten překvapivý konec..

Nejvíce se mi líbila Flořina připomínka na ruce "buď statečná", občas bychom si to měli připomenout všichni.
Každopádně, když jsem se na Flořinou nemoci zamyslela, jsem ráda za každou vzpomínku, kterou uchovám..

Leusee
02.10.2019

První půlku příběhu jsem měla neustále tendenci knížku odložit a už se k ní nikdy nevrátit. Číst 2 věty furt dokola a být v hlavě takové naivní holčiny se pomalu nedalo přelousknout. Druhá část je už o dost zajímavější a ke konci docela psycho. Sama jsem se do toho při čtení v metru tak ponořila, že jsem si po vystoupení nebyla jistá ale vůbec ničím. Škoda toho špatného začátku. Po přečtení poslední stránky vám dojde, kolik potenciálu v celém příběhu bylo.

Horselen
28.09.2019

Tohle byla vážně psycho knížka. Někdy mi už i v normálním životě běžela hlavou myšlenka: "A co když si tohle za chvíli nebudu pamatovat?". Jsem ráda že mám tenhle příběh za sebou, znovu už bych ho číst nechtěla.
Flora mi přišla extrémně naivní, obzvlášť ve svých 17 letech, i přesto co se jí stalo. Druhá polovina knížky byla o poznání záživnější, ale velkou část děje jsem odhadla dopředu.

Osice
12.09.2019

Skvělá originální knížka. Nejvíc mě bavilo, že na tom byla Flora stejně jako já, taky přesně nevěděla, co se děje. Vypravěčka s anterográdní amnézií byla úžasná. A jak říká: "Uklidni se, protože všechno je nejspíš v pořádku, a i kdyby nebylo, zmatkováním se to jedině zhorší." :-D

Krajina plná stínů
Krajina plná stínů