Jediná vzpomínka Flory Banksové ekniha

Flora nemá krátkodobou paměť. Její mysl několikrát denně vymaže všechny zážitky, které nashromáždila, a vrací se do věku 10 let, kdy jí byl z mozku vyoperován nádor. Když však políbí Drakea, nezapomene! S přesvědčením, že jen on jí dokáže vrátit vzpomínky, se za ním vydá do malé vesnice na severu Norska. Za polárním kruhem ale nic není takové, jak se zdá, a Flora musí být víc než statečná, aby poznala sama sebe a dostala se do bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356545/big_jedina-vzpominka-flory-banksove-OyF-356545.jpg 3.6141
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: (ekniha), CooBoo

The One Memory of Flora Banks, 2017

Kniha Jediná vzpomínka Flory Banksové

E.T.007

Zvláštna kniha. Párkrát som mala chuť ani ju nedočítať, no bola som zvedavá, lebo nosná téma je pomerne zaujímavá. Bohužiaľ, začiatok je strašne zdĺhavý, taký viac-menej o ničom. Mala som dojem, že čítam dookola to isté. Stále som však dúfala, že sa to konečne rozhýbe. Napredovalo to však hrozne pomaly, až k záveru to nabralo svižnejší spád.

Ak to teda zhrniem, téma zaujímavá, spracovanie nič moc, takže tri hviezdy.

Emma27
18. květnaodpad!

Vhodné spíše pro mládež.Mě to moc nebavilo.

petulkapeta
04.11.2021

Byl to velice krasny pribeh o statečné divce Flore. Neni to žadna love story,ale i přesto to člověka chytne za srdce.

miruska810
26.10.2021

Príliš veľa som od knihy nečakala, bola vo výpredaji a jej čítanie som nejak odkladala. Každopádne som veľmi prekvapená! Príjemná oddychovka, koniec nebol toľko predvídateľný a od knihy som sa nakoniec nevedela odlepiť :D. Jediné čo mi trošku vadilo bola naivita hlavnej hrdinky a trošku mňa to na začiatku štvalo. V konečnom dôsledku z toho však vznikne zaujímavý príbeh a v kombinácii s reálnymi fotkami zo Špicbergov a so zapojením fantázie nebude sklamaný žiadny nenáročný čitateľ. :)

Liduka
21.09.2021

SPOILER: Popravdě mě kniha ze začátku moc nebavila. Jasně, došlo k polibku, ale dlouho trvalo než se začalo dít něco jiného. Navíc to neustálé opakování všeho - i když to bylo potřeba. Také mě naštvala Page. Chápala jsem, že to byl její kluk, s kým se Flora líbala, ale nechat ve štychu holku v tomhle stavu jenom kvůli uražené ješitnosti mi přišlo přitažené za vlasy. Pobyt ve Špicberkách se táhnul jako karamel a já s napětím očekávala, kdy už konečně toho Drakea najde.
Naštěstí to konec knihy vynahradil a já se nemohla odtrhnout. Bylo tam hodně velkých zvratů, které mě opravdu překvapily. Až do poslední chvíle jsem netušila, kdo měl tedy pravdu o tom jak to všechno bylo. Nenapadlo by mě, že kniha bude spíše drama, než romantické YA. Každopádně doporučuji k přečtení.

kristinica
05.09.2021

Dostala jsem knihu zdarma k větší objednávce a musím říct, že mě velmi příjemně překvapila, osobně si myslím, že by si zasloužila aspoň 80%. Příběh je velmi čtivý a něžný, opakování mi nevadilo, také si myslím, že do tohoto příběhu patří. Na druhou stranu je pravda, že to není kniha pro každého, ale pokud máte rádi young adult, směle do toho. Téma je nevšední, zajímavé a vlastně dost smutné a trochu děsivé. Jen jsem zjistila, že jsem ovlivněná všemi těmi přečtenými thrillery a krváky, protože první co mě napadlo při úvodní scéně v horách u chaty bylo, že tam číhá sériový vrah :D !

Veve721
01.09.2021

Opět jedna z knížek, která mě velmi mile překvapila. Přestože je hlavní hrdinka naivně zamilovaná 17ka, která až trapně visí na svém idolu Drakeovi, příběh nabízí mnohem víc. Především jde o zajímavý náhled do života dívky s poruchou krátkodobé paměti. Při čtení jsem si pořád znovu a znovu představovala Floru jako rybičku Dory z "Hledá se Nemo", protože si stejně jako ona nedokáže vytvářet žádné nové vzpomínky. Ale Flora si však jednu přeci jen uchová, a to vzpomínku na svůj první polibek. Začne být doslova posedlá představou, že jí Drake vrátí paměť a proto se svou osudovou lásku vydává hledat až na Severní pól.

Hlavní hrdinka byla okouzlující, i přes svou neskutečnou naivitu - ta však k danému věku patří, takže se nedá brát jako negativum. Taky jsem si v hodnoceních jiných čtenářů všimla, že jim bylo proti srsti neustálé opakování informací, což mně naopak vůbec nevadilo. Vzhledem k diagnóze hlavní hrdinky mi přišlo opakování vět nejen logické, zároveň místy vtipné, jindy smutné a hlavně originální. Podle mě autorka zpracovala dané téma výborně. Příběh byl čtivý, napínavý a měl spád. Nedocházelo ke zbytečnému natahování děje, což je patrné i z menšího počtu stran. A je to jen dobře, protože jakmile se do Flořina vyprávění začtete, je velmi těžké se od stránek odlepit. Výjimečný čtenářský zážitek. Knížku doporučuju jako skvělou sondu do života lidí s amnézií a určitě brzy sáhnu po nějakém podobném díle.

misatrix
31.08.2021

Ocekavala jsem romanticky pribeh ve stylu 50x a stale poprve. Jak jsem se zmylila! Kniha je neuvěřitelně ctiva a vy hltate kazdou stranku. Pribeh je tak bravurne napsany, ze si obcas pripadate jako sama hrdinka. V pribehu se odehraje nekolik zvratu, které vas nenechaji chladnymi. Opravdu skvele cteni.