Jediná vzpomínka Flory Banksové ekniha

Flora nemá krátkodobou paměť. Její mysl několikrát denně vymaže všechny zážitky, které nashromáždila, a vrací se do věku 10 let, kdy jí byl z mozku vyoperován nádor. Když však políbí Drakea, nezapomene! S přesvědčením, že jen on jí dokáže vrátit vzpomínky, se za ním vydá do malé vesnice na severu Norska. Za polárním kruhem ale nic není takové, jak se zdá, a Flora musí být víc než statečná, aby poznala sama sebe a dostala se do bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356545/big_jedina-vzpominka-flory-banksove-OyF-356545.jpg 3.6113
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: (ekniha), CooBoo

The One Memory of Flora Banks, 2017

Kniha Jediná vzpomínka Flory Banksové

Liduka

SPOILER: Popravdě mě kniha ze začátku moc nebavila. Jasně, došlo k polibku, ale dlouho trvalo než se začalo dít něco jiného. Navíc to neustálé opakování všeho - i když to bylo potřeba. Také mě naštvala Page. Chápala jsem, že to byl její kluk, s kým se Flora líbala, ale nechat ve štychu holku v tomhle stavu jenom kvůli uražené ješitnosti mi přišlo přitažené za vlasy. Pobyt ve Špicberkách se táhnul jako karamel a já s napětím očekávala, kdy už konečně toho Drakea najde.
Naštěstí to konec knihy vynahradil a já se nemohla odtrhnout. Bylo tam hodně velkých zvratů, které mě opravdu překvapily. Až do poslední chvíle jsem netušila, kdo měl tedy pravdu o tom jak to všechno bylo. Nenapadlo by mě, že kniha bude spíše drama, než romantické YA. Každopádně doporučuji k přečtení.

kristinica

Dostala jsem knihu zdarma k větší objednávce a musím říct, že mě velmi příjemně překvapila, osobně si myslím, že by si zasloužila aspoň 80%. Příběh je velmi čtivý a něžný, opakování mi nevadilo, také si myslím, že do tohoto příběhu patří. Na druhou stranu je pravda, že to není kniha pro každého, ale pokud máte rádi young adult, směle do toho. Téma je nevšední, zajímavé a vlastně dost smutné a trochu děsivé. Jen jsem zjistila, že jsem ovlivněná všemi těmi přečtenými thrillery a krváky, protože první co mě napadlo při úvodní scéně v horách u chaty bylo, že tam číhá sériový vrah :D !

Veve721

Opět jedna z knížek, která mě velmi mile překvapila. Přestože je hlavní hrdinka naivně zamilovaná 17ka, která až trapně visí na svém idolu Drakeovi, příběh nabízí mnohem víc. Především jde o zajímavý náhled do života dívky s poruchou krátkodobé paměti. Při čtení jsem si pořád znovu a znovu představovala Floru jako rybičku Dory z "Hledá se Nemo", protože si stejně jako ona nedokáže vytvářet žádné nové vzpomínky. Ale Flora si však jednu přeci jen uchová, a to vzpomínku na svůj první polibek. Začne být doslova posedlá představou, že jí Drake vrátí paměť a proto se svou osudovou lásku vydává hledat až na Severní pól.

Hlavní hrdinka byla okouzlující, i přes svou neskutečnou naivitu - ta však k danému věku patří, takže se nedá brát jako negativum. Taky jsem si v hodnoceních jiných čtenářů všimla, že jim bylo proti srsti neustálé opakování informací, což mně naopak vůbec nevadilo. Vzhledem k diagnóze hlavní hrdinky mi přišlo opakování vět nejen logické, zároveň místy vtipné, jindy smutné a hlavně originální. Podle mě autorka zpracovala dané téma výborně. Příběh byl čtivý, napínavý a měl spád. Nedocházelo ke zbytečnému natahování děje, což je patrné i z menšího počtu stran. A je to jen dobře, protože jakmile se do Flořina vyprávění začtete, je velmi těžké se od stránek odlepit. Výjimečný čtenářský zážitek. Knížku doporučuju jako skvělou sondu do života lidí s amnézií a určitě brzy sáhnu po nějakém podobném díle.

misatrix

Ocekavala jsem romanticky pribeh ve stylu 50x a stale poprve. Jak jsem se zmylila! Kniha je neuvěřitelně ctiva a vy hltate kazdou stranku. Pribeh je tak bravurne napsany, ze si obcas pripadate jako sama hrdinka. V pribehu se odehraje nekolik zvratu, které vas nenechaji chladnymi. Opravdu skvele cteni.

jana79

Chytne a nepustí, taková je tato kniha. Strhne vás do víru událostí a vy se řítíte s hlavní hrdinkou ani nevíte kam. Další a další stránkou se ve vás mísí všechny možné pocity, od napětí.... štěstí, smutku, veselí až po pocit zmatenosti..... co je pravda a co ne,kam vlastně tenhle příběh směřuje.
Při čtení knihy jsem měla i pochybnost, jestli se ke konci nestane urychlení v podobě probuzení hlavní hrdinky v nemocnici, nejlepe na psychiatrii nebo klasické klišé byl to sen..... ale ne nestalo... Spisovatelka brilantně dovede příběh až do konce bez zbytečného spěchu bez přidání něčeho co by příběh poškodilo. Naopak, aniž bych prozradila děj, tato kniha píše o životě, dnu, zážitku, události... pojmenujte si to po svém , která poznamená všechny zúčastněné a i lidi kolem nich, píše o následcích... i vyrovnání se s nimi... a také co z toho vzejde, se dočtete v této krásné knize. Dojemné, úžasné, krásné, originální, zvláštní a ještě jsem takovou knihu dosud nečetla, tak pro mě i výjimečná.

Kaya77911

Tahle kniha podle mě hodně lidem nesedne.. Především proto, že se to hrozně opakuje. Na každé druhé stránce čtete, že se Flora líbala s Drakem a že ho miluje. Je to ale dost rychlé, takže se to čte samo, ale na druhou stranu se tempo pořád zrychluje a konec je tak rychlý, že mě malinko unikl a moc jsem si ho neužila. Pořád se tam něco děje, ale děj to moc neposunuje, takže autorka musí vše vysvětlit během pěti posledních stránek a to úplně není nic pro mě...
Flora je hrozně odvážná, silná, ale to je tak vše, co o ní můžu po dočtení říct. Prostě nemám pocit, že bych ji znala, skoro nic o ní nevím a to mi vadilo. Asi to bylo i autorčiným cílem, vzhledem k tomu čím Flora trpí, ale... prostě ne. Bylo mi jí dost líto, ale úplně jsem si k ní cestu nenašla. Stejně tak k ostatním postavám. Já si potrpím na popis postav (ne jen toho jak vypadají, ale i jak se chovají, co zažily a taky jejich vývoje) a atmosféry. Tím se tato kniha moc nezabývá. Předpokládám, že tak to bylo naschvál, ale mě to tam jaksi chybělo. Je to spíš oddechová kniha, která vám toho moc nedá a ke které se asi po dočtení nevrátíte, ale úplně špatná zase není :))

Annnulika

Věřím, že někomu tato kniha nemusela sednout, ale za mě je úžasná. Přečetla jsem ju jedním dechem a kdybych měla čas, tak i v kuse :D Vůbec si nedovedu představit jaké to musí být, nemít krátkodobou paměť a myslím, že to spisovatelka vystihla. Flora byla úžasná osobnost, která se s tím dokázala poprat po svém. Ano opakovaly se tam věci stále dokola, ale to k tomu příběhu patří, a aspoň mě to stále nutilo číst dál a zjistit, jak to s Florou dopadne. Určitě doporučuju ;)

Bebe2004

Nevím, mě se to moc nelíbilo. Já vím, že je to podstatou knížky, ale vadilo mi, jak se pořád dokola opakovala jedna a ta samá věc. Četlo se to zvláštně. Postavy jsem si nijak neoblíbila. Jediné, co se mi tak nějak líbilo byl konec.