barusa.s barusa.s komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, velmi čtivá. Autorka umí krásně vykreslit lidské osudy, scenérii a vytváří pro čtenáře ucelený obraz. Na pozadí se pak odehrávají historické události, ale nejsou v příběhu to hlavní. Prim stále hrají lidské příběhy. Mohu jen doporučit.

09.12.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem si vybrala na doporučení a moc se na ni těšila. Ale velké zklamání. I přes humorné scénky a pasáže převládají sáhodlouhé popisy krajiny, lidí, počasí... Děj byl pro mne velmi nezáživný. Neměla jsem problém knihu odložit a vrátit se až po čase. Takže ve finále jsem ji četla velmi velmi dlouho...

29.10.2020 2 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Má oblíbená sbírka básní ze školních recitačních soutěží... S věkem si člověk uvědomuje tu rozsáhlou paletu emocí, které se v básních prolínají a mám ji radši víc a víc.

07.10.2020 4 z 5

Umění přirozeného domova Umění přirozeného domova Rebecca Sullivan

Hezká kniha se spoustou užitečných rad v non TOXIC prostředí.

07.10.2020 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha mě zaujala méně než Dívka ve vlaku. Námět byl skvělý, líbila se mi Nelina kniha, jejíž kapitoly byly v knize, ale množství postav, jejich vzájemná provázanost a prolínající se osudy a tajemství... Bylo toho má jednu knihu moc. Chvílemi jsem ztrácela nit a musela se vracet. Ale i přesto se mi kniha vcelku líbila.

07.07.2020 3 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Po přečtení knihy ve mě zůstaly velmi rozporuplné pocity. Hlavní postava - vyšetřovatel, který je placen ředitelem FBI odsouzenci na smrt, které si následně dá ke svačině? Přišlo mi to dost přitažené za vlasy. Chvílemi tam byly vskutku nechutné scény... Na druhou stranu byly postavy dobře vykreslené, bavily mě ty monology v jeho hlavě a i konec knihy. Zatím nejsem rozhodnutá, zda-li se k tomuto žánru a autorovi ještě vrátím. Je to tak 50 na 50...

07.07.2020 3 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Kniha má zajímavou zápletku, četla se vcelku dobře. Byly tam i místa, kdy jsem mohla knihu bez problémů odložit. Hlavní postava je velmi sympatická, novinařina je pro mě atraktivní. Jen mě trochu zklamal konec. Stále jsem čekala, že se něco stane a dočkám se happyendu... Ale i přesto si od této autorky jistě něco přečtu.

07.07.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tato kniha mě chytila za srdce. Četla jsem knihu návazně po Tatérovi z Osvětimi,který ve mě zanechal hlubokou stopu. Ale Cilka to ještě prohloubila. Ačkoliv je děj uváděn v úvodu jako smyšlený, přesto si autorka dala velkou práci, aby vše bylo historický správně a dohledala maximum ze života Cilky. Kniha je velmi čtivě napsaná a byl velký problém se od ní odtrhnout. Ani si nedovedu představit, co musela hlavní hrdinka ve svém věku přestát. Toto byla první kniha, ve které jsem se dočetla více o gulazích a velmi mě to zasáhlo. Ty v konstruované procesy, nelidské podmínky a těžká práce, to si dnes jen těžko člověk dokáže představit. Proto smekám před všemi, kteří si tímto prošli...

07.07.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný příběh. Knihy s tématem holokaustu se Vám téměř vždy dostanou pod kůži. Zde je to umocněno láskou vznikající mezi Lalem a Gitou na pozadí hrůz, které jsou všude kolem nich. A i přes to všechno se nakonec dočkají svého happyendu a společného života. Kniha se četla sama...

09.06.2020 5 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Zpočátku jsem se neuměla zbavit dojmu, že je hlavní hrdinka hloupá, jak snadno se nechala zneužít, že se nepokusila o útěk, když měla možnost. Ale když jsem knihu pročítala dále, můj názor se změnil a zejména poslední kapitoly mi ukázaly, jak je psychika mocná a co udělá s člověkem vymývání mozku, psychické a fyzické týrání. Kniha byla napsaná čtivě a autorka si zaslouží můj obdiv, za to, jak se s tím závažím minulosti dokázala vypořádat.

05.06.2020 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Kniha je čtivě napsaná, jen u některých pasáží možná až moc podrobný popis událostí. Autor píše velmi otevřeně a odvážně a chvílemi to na mě působilo lehce hororově než jako detektivka. Místy až morbidní. První díl jsem nečetla a nemyslím si že si jej v nejbližší době přečtu.

05.06.2020 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Autorčin velmi čtivý styl je velké plus knihy. Zároveň i propracovanost postav, jejich psychiky, maloměstských poměrů a celková ponurá podzimní atmosféra dělá knihu zajímavou...jen je těch postav trochu moc a déle mi trvalo se zorientovat. Konec mohl být trochu propracovanější. Knihu Do tmy jsem nečetla, ale po této zkušenosti si ji velmi ráda přečtu.

22.05.2020

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Inspirující, dojemná kniha, u které nezůstane oko suché. Příběh je lehce předvídatelný (osud Polly, Annie a doktor Prožívá), ale čtivý a čtení mě opravdu bavilo. Jsou tam krásné myšlenky, u kterých se člověk pozastaví. A uvědomí si, jak je důležité hledat a obracet se k šťastným okamžikům.

02.05.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Autorčiny knihy mám ráda, ale z této mám rozporuplné pocity. Velmi dlouho jsem se do knihy nedokázala plně začít, děj ani postavy mě nijak výrazně nezaujal. Závěrem se kniha zlepšila, našla jsem v ní i několik hezkých, smysluplných myšlenek. Knih této autorky vlastním několik, tuto k nim ale s největší pravděpodobností nepřidám...

27.04.2020 2 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Opět skvělá kniha a důstojné zakončení trilogie. Líbily se mi detailně propracované osudy postav. Těším se na další knihy tohoto autora.

29.03.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nevšední příběh, ať už pohledem na 2.světovou válku nebo vypravěčem, kterým je smrt. Příběh je podán velmi čtivě, s citem i s dávkou humoru. Pozadí války dá vyniknout lidským osudům. Mohu vřele doporučit.

15.03.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásná kniha se silným příběhem. Oddechové čtení s pár slzami na závěr. Tato autorka mě nikdy nezklame.

10.02.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Děj mě zpočátku moc nezaujal, trvalo mi, než jsem se skutečně začetla, ale poté už měla kniha spád. Bylo to napínavé a i když jsem závěr trochu očekávala, byl strhující. Mohu doporučit.

06.02.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Velmi napínavé, čtivé, akční. Po Hadrovém panáku opět skvělá kniha. A otevřený konec, který čeká na pokračování??... Mohu doporučit

31.01.2020 5 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Krásný, poutavý příběh ve kterém se střídají minulost s přítomností a dojemný konec. Mohu vřele doporučit.

23.01.2020 5 z 5