Balenka Online Balenka komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velmi ťažké a smutné čítanie.

21.06.2023 5 z 5

Obhliadka bytu Obhliadka bytu Fredrik Backman

Zase ďalšia kniha od Backmana, ktorú odporúčam každému. Má to myšlienku, má to humor, pútavý štýl písania. Proste, tento autor je moja srdcovka :-)

08.04.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Prenádherný román. Ani neviem ako túto knihu komentovať, lebo slová ani treba. Treba si ju prečítať.

01.06.2020 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Naozaj dlho som sa tak schuti nenasmiala, ako na prvej polovici tejto knihy. Poppy je veľmi vtipná osôbka. Druhá polovica už bola viac také romantické klišé, ale vôbec mi to neprekážalo. Ľahko a rýchlo sa kniha čítala, mala spád, takže hodnotím veľmi pozitívne.

23.11.2022 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Krásna kniha, ktorá vo Vás niečo zanechá :) Kratučká, prečítaná za jeden deň. Určite odporúčam!

13.11.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásna kniha, veľmi pútavý príbeh. Čo však mne uberalo na čitateľskom zážitku bol štýl autorkinho písania - strohe, neosobné vety podľa môjho názoru veľmi uberali emóciam, ktoré by mohla kniha vyvolať. Na druhej strane, kniha sa veľmi ľahko a rýchlo čítala.

24.08.2021 4 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Po prečítaní knihy mám naozaj zmiešané pocity. Na jednej strane naozaj silný príbeh, ktorý núti k zamysleniu (naozaj v dnešných časoch niekto takto žije?). Na druhej strane mi neskutočne vadil postoj a slepá odovzdanost hlavnej hrdinky voči svojej rodine. Aj napriek vzdelaniu to podľa mňa nemala v hlave úplne zatriedene.. Ťažko sa hodnotí, ale určite odporúčam prečítať a spraviť si vlastný názor.

17.11.2019 3 z 5

Lincolnova diaľnica Lincolnova diaľnica Amor Towles

Tak toto bol krasny pribeh, bavilo ma to od uvodu skoro az po uplny zaver (kvoli tomu zaveru aj hviezdicka dolu). Bavil ma pribeh, vsetky postavy, obdobie, prostredie. Po dlllhom case som sa naozaj zacitala do knihy

23.01.2023 4 z 5

Keby bola táto kniha článok v časopise, povedala by som si, že super, aké pekné myšlienky o tom, čo robí ľudí šťastnými, spokojnými.. Ale rozpísať to na knihu, ktorá má cca 250 strán je troška dosť. Vzhľadom na rozsah sa jednoducho musia myšlienky opakovať (niektoré aj viackrát) a potom to už je troška nudné..

07.02.2019 2 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Pre mňa zatiaľ najslabšia zo série :(

19.03.2022 2 z 5

Pomalé skúmanie ticha Pomalé skúmanie ticha Patrick Rothfuss

Ja som veru tejto knihe nepochopila a súhlasím s autorovou prvou vetou: "Táto kniha možno nie je pre Vás". Pre mňa určite nebola.

15.01.2021 1 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

WAU, túto knihu by si mal prečítať každý. A zobrať si z nej ponaučenie, ako sa nesprávať k ľuďom.

04.07.2016 5 z 5

Stopárov sprievodca galaxiou Stopárov sprievodca galaxiou Douglas Adams

Ja neviem. Asi som pri citani tejto knihy nebola naladena na jej vlnovu dlzku. Na zaciatku som chcela knihu odlozit, potom zhruba od polovice sa to trocha rozbehlo. Snad pre mna jedine pozitivum, ze kniha bola kratka a rychlo sa citala. Po dalsich dieloch uz nesiahnem..

23.05.2016 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Naozaj sa mi nestáva často, že odložím rozčítanú knihu. Ale tuto som musela. To bola tak neskutočná zlátanina ‍️ Nerozumiem množstvu pozitívnych komentárov

05.02.2023

Dívka, žena, jiné Dívka, žena, jiné Bernardine Evaristo

Zaujímavá kniha. Jednotlivé príbehy boli naozaj pútavé a keď sa mi podarilo (vzhľadom na časové možnosti) naozaj sa začítať, nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Ale. Keďže som knihu čítala po kúskoch, často som sa strácala v množstve postáv a príbehov. Možno aj moja chyba, že sa mi nepodarilo zhltnúť ju naraz, ale preto za mňa 4*.

08.12.2021 4 z 5

Utorky s Morriem Utorky s Morriem Mitch Albom

Jedna z najkrajších kníh, ku ktorej som sa dostala vďaka ctenarskej vyzve. Veľmi smutný, ale aj silný príbeh, ktorý vás v každej kapitole nuti k zamysleniu. Odporúčam všetkým.

09.07.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pre mňa zatiaľ najslabšia z Kingovych kníh, ktoré som čítala. Dej sa rozvíjal veľmi pomaly, bol predvídateľný, množstvo zdĺhavých opisov.. Za mňa veľmi slabé.

18.06.2017 1 z 5

Bohatý otec, Chudobný otec - Čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie Bohatý otec, Chudobný otec - Čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie Robert T. Kiyosaki

Kniha ma vôbec nebavila. Moc toho o autorovi neviem, ale podľa knihy usudzujem, že je to človek, ktorý zbohatol vďaka svojej prefíkanosti, pričom nemá problém to oznamovať celému svetu. Ak by sa ľudia mali držať jeho rád, každý z nás by musel byť podnikateľom. Kniha je plná tých istých opakujúcich sa fráz, písaná veľmi nudným štýlom. Určite neodporúčam čítať.

17.08.2016 odpad!

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Toto je asi emotívne najsilnejšia kniha akú som v živote čítala. Povinné čítanie pre každého, a to pravidelne každých pár rokov, aby sa naozaj nikdy nezabudlo.

14.05.2023 5 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Jedna z najlepsich Danoviek. Možno aj vďaka aktuálnosti témy. Nemohla som sa od nej odtrhnúť.

27.04.2023 5 z 5