Balenka Balenka komentáře u knih

Syn tisícich otcov Syn tisícich otcov Valter Hugo Mãe

Kniha s krásnymi myšlienkami

04.04.2024 4 z 5

Analýza lásky Analýza lásky Ali Hazelwood

Vyzeralo to na celkom peknú romantiku.. ale.. nakoniec sa z toho vykľula iba červená knižnica :-/ za mňa sklamanie

24.03.2024 2 z 5

Duch Vianoc Duch Vianoc Debbie Macomber

1 hviezdička iba kvôli tomu, že ide o príbeh s vianočnou tématikou. Neodporúčam čítať nikomu, kto hľadá niečo zmysluplnejsie, niečo, čo prinúti troška sa zamysliet. Nudné a predvidatelne až to bolí.

17.12.2023 1 z 5

Karneval krýs Karneval krýs Jozef Banáš

Ja teda neviem neviem, ale mna kniha nebavila. Kniha poukazuje na skutočné politické pomery pred a po prevrate prostredníctvom Gregorovho príbehu. A teda ten ma naozaj nebavil. Nevadí mi čítať o politike tej doby, ale tento príbeh bol nezmyselný, prekombinovany a pre mňa absolútne neputavy. I ked mám pana Banáša ako autora veľmi rada, túto knihu určite ďalej odporúčať nebudem.

06.11.2023 2 z 5

Španielsky ľúbostný podvod Španielsky ľúbostný podvod Elena Armas

Príjemná, oddychová, miestami aj vtipná romantika. Z môjho pohľadu túto príjemnost pokazilo posledných 100 strán, vystrihnutých priamo z červenej knižnice. Neurazí, nenadchne.

30.09.2023 3 z 5

Leto na Santorini Leto na Santorini Sandy Barker

Naozaj sa mi nestava často, ze musim rozcitanu knihu odložiť, ale tu sa inak nedalo. Ved to nemalo hlavu-patu naivné až to bolí, hlavná hrdinka nesympaticka, kazdu sekundu s iným názorom, pohladom na situaciu. Za mňa neodporúčam čítať ďalej.

05.07.2023 1 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velmi ťažké a smutné čítanie.

21.06.2023 5 z 5

Škatuľka spomienok Škatuľka spomienok Kathryn Hughes

Cela kniha bola prijemna romanticka oddychovka, ale naivita poslednych 20 strán tomu ubrala celý zážitok z čítania. Bohužiaľ, neodporúčam čítať.

20.05.2023 2 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Toto je asi emotívne najsilnejšia kniha akú som v živote čítala. Povinné čítanie pre každého, a to pravidelne každých pár rokov, aby sa naozaj nikdy nezabudlo.

14.05.2023 5 z 5

Jít za hlasem svého srdce Jít za hlasem svého srdce Jan-Philipp Sendker

Dlho som nečítala tak nádhernú a krásne napísanú knihu o láske :-)

08.05.2023 5 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Jedna z najlepsich Danoviek. Možno aj vďaka aktuálnosti témy. Nemohla som sa od nej odtrhnúť.

27.04.2023 5 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Mne sa kniha veľmi páčila. Autorkin štýl pisania mi velmi vyhovuje, i keď som ju doteraz nepoznala z jej blogov. Nečítala som ani jej prvu knihu, ale túto môžem naozaj odporučiť.

17.04.2023 4 z 5

Žena z Krakova Žena z Krakova Alex Rosenberg

Bohuzial, pre mna bola tato kniha velkym sklamanim a necitila som z nej kusok emocie. Nezaujal ma autorkin styl pisania, postavy a ani dej. Velmi naivne stretnutia postav, situacie. Nic pre mna.

10.03.2023 1 z 5

Malé vinárstvo v Provensalsku Malé vinárstvo v Provensalsku Ruth Kelly

Na tuto knihu sa mi hodina veta: Ani nenadchne, ani neurazi.

04.03.2023 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Naozaj sa mi nestáva často, že odložím rozčítanú knihu. Ale tuto som musela. To bola tak neskutočná zlátanina ‍️ Nerozumiem množstvu pozitívnych komentárov

05.02.2023

Lincolnova diaľnica Lincolnova diaľnica Amor Towles

Tak toto bol krasny pribeh, bavilo ma to od uvodu skoro az po uplny zaver (kvoli tomu zaveru aj hviezdicka dolu). Bavil ma pribeh, vsetky postavy, obdobie, prostredie. Po dlllhom case som sa naozaj zacitala do knihy

23.01.2023 4 z 5

Neznámy v našej spálni Neznámy v našej spálni Samantha Lee Howe

Ja si nemôžem pomôcť, ale príde mi, akoby knihu napísalo 15ročné dievčatko. Naivné a neuveriteľné.

07.01.2023 2 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Naozaj dlho som sa tak schuti nenasmiala, ako na prvej polovici tejto knihy. Poppy je veľmi vtipná osôbka. Druhá polovica už bola viac také romantické klišé, ale vôbec mi to neprekážalo. Ľahko a rýchlo sa kniha čítala, mala spád, takže hodnotím veľmi pozitívne.

23.11.2022 5 z 5

Spev vtákov Spev vtákov Christy Lefteri

Prvá polovica bola podľa mňa slabšia, vliekla sa, bez nejakého deja. Potom sa to viac rozbehlo, hlavne záver bol veľmi dojímavý. Bavilo ma čítať aj dodatok autorky o živote na Cypre, ktorý dal celej knihe znaky reálnosti.

07.09.2022 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ja si nemôžem pomôcť, ale napriek silnému príbehu a ťažkej téme, pre mňa bola kniha absolútne bez emócie.

14.05.2022 3 z 5