bakjo95 bakjo95 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jakožto dlouho plánovaná kniha k přečtení a nakonec i kniha zapojena do Čtenářské výzvy coby: Kniha přečtená za jediný den mě probudila. Pomalé, ale postupné a inteligentní proplouvání prasat na vrchol a časem přibližování chování k lidské rase bylo hodně založené na hlouposti ostatních zvířat a postupné ztráty dlouhodobé paměti důsledkem extrémních prací, ale přesto dokazovalo nesmírnou inteligenci prasat. Skoro půlku příběhu jsem zvířata litoval, hlavně tedy dříče boxera, ale po dočtení jsem si uvědomil, že bych tím pádem musel litovat i celou generaci živočichů laicky nazývaných: LIDÉ... Doporučuji - 100%

12.09.2016 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Možná se rozhodoval, do čeho půjde, jestli do filmové nebo knižní kariéry, tak zkusil oboje a já musím říct, že mu prostě jde oboje. Jeho výjimečný a inteligentní smysl pro humor mě často rozsekával a říkal jsem si, proč je to jeho jediná kniha. V určitých pasážích to ovšem bylo lehce zmatečné a chvíli mi trvalo dobrat se k tomu jak to vlastně souvisí s tím a tím a něco jsem dokonce i vůbec nepochopil. Takže za mě talentovaný člověk na psaní i hraní, ale musím říct, že se pro Dr.House rozhodl dobře, hraní mu jde lépe. Doporučuji - 80%

01.09.2016 4 z 5

Rozhodnutí je na tobě Rozhodnutí je na tobě Reinhard K. Sprenger

Poučná kniha, řešící vlastně téměř všechny problémy se stresem, jelikož stres je způsoben z velké části špatnými volbami. Někdy mi ale docela připadalo, že autor lehce odběhl od tématu, ale nedivím se, kdo by na toto téma napsal 200 stran, když se to dá shrnout na 5.
Po tom, co jsem řekl přátelům, že bezdomovci si za svojí situaci můžou sami, tak jenom nevěřícně kroutili hlavou a říkali: ,,Ty si ještě pořád nedospěl, život je krutej!,, Tak jsem jen jemně usmál a otočil na ně knihu, jejíž titul jim bušil do jejich slepých očí. Doporučuji - 90%!

26.08.2016 5 z 5

Jak pochopit ženu Jak pochopit ženu Hauke Brost

No...ze začátku jsem měl z knihy lehce divný pocit už jenom kvůli samotnému číslování kapitol jako v učebnici matiky, ale za polovinou se to rozjelo a padala jedna dobrá rada za druhou. Docela často bylo vidět, že určité pasáže psala žena, spoluautorka knihy, (která tu není uvedena, ale je na obalu knihy: Marie Theres Kroetz-Relin), jelikož zde popisovala ženy jako rozmanité a všestranné bytosti a muže jako jednoduché troly. Něco málo pravdy na tom nejspíš bude (͡° ͜ʖ ͡°), ale velkou část chováni ovlivňuje náš charakter a ne pohlaví. Jinak velice dobrá a poučná kniha. Doporučuji všem profesionálním gaučovým povalečům, kteří v kuchyni vidí už jen jídlo a ženu přehlíží - 75%.

21.08.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Musím se přiznat, že jsem věřil v hodného O´Briena až do samotného konce příběhu, až do toho okamžiku, kdy nechal propálit Winstonovi mozek. Věřil jsem až do konce, že takhle to přece nemůže skončit, ale až když jsem dočetl poslední řádek, tak jsem teprve zjistil, jak jsem byl zhýčkaný americkýmy „happy endy“. Po pár hodinách přežvykování této psychologicko-geniální knihy jsem došel k závěru, že je to prostě legendární knížka, částečná předpověď budoucnosti a neobvyklý román zároveň. Doporučuji - 100%

19.08.2016 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Při otevření této knihy jsem nic moc neočekával, jelikož jsem neměl nejmenší tušení, co může být tak zásadně důležité, aby proměnilo můj život ve šťastný. Po dočtení jsem ovšem pochopil, nejvíce jsem tedy pochopil až po týdnu meditace a ranním vstávání. Divím se, proč tato kniha nemá okolo 90%, ale nejspíš to bude tím, že lidé jsou moc líní na to, aby vyzkoušeli některé z osvědčených metod, tak to radši odsoudí za nábožensky nudnou břečku. Mě ale kniha naučila spoustu nových a efektivních návyků v životě. Doporučuji - 100%

14.08.2016 5 z 5

Kromě obdivuhodných zkušeností s mezilidskými vztahy má Dale Carnegie také výbornou paměť, nebo si teda jinak nedovedu vysvětlit, jak si dokáže zapamatovat tolik věcí, jež se odehrály v jeho mládí. Tato pro mě druhá kniha od geniálního autora Dalea Carnegieho mě opět utvrdila v tom, že tento autor patří mezi nejlepší v oblasti mezilidské komunikace. Doporučuji - 1000%

06.08.2016 5 z 5

Nová Hektorova cesta aneb Honba za časem Nová Hektorova cesta aneb Honba za časem Francois Lelord

Moje první kniha s tematikou o čase a upřímně jsem rád, že zrovna tato byla první, jelikož mě hodně motivovuje k přečtení dalších. Kombinace Hektorova cestování a jeho psychologického myšlení byla od autora dost originální myšlenka, která mě zaujala ke koupi knihy. Často zde byly i velké myšlenky, které jsem si čas od času podtrhl, ale nepodrthával jsem moc často, abych neztrácel čas, jelikož mi zbývá už jen pár psů života... Doporučuji - 90%

28.07.2016 4 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Našel jsem zde mnoho přínosných informací, které byly často hezky zformulovány do obrázku, ale celkem mě zarazil názor autora na běh, je pravda, že to není tak zdravé pro tělo jako posilovna, ale psychicky je lepší jít si zaběhat ven a vyčistit si hlavu. To by bylo jediné, co bych autorovi vytkl, ale je to pouze jeho názor. Doporučuji - 100%

25.07.2016 5 z 5

Tato kniha naprosto změnil můj postoj a názor na většinu dnešních ,,problémů´´ a ,,starostí´´ a myslím, že od jejího dočtením se už nikdy nebudu stresovat :). Doporučuji - 100%

20.07.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Odpočinková kniha přečtená za 5 dní, jelikož je hodně čtivá a paralelní životy hrdinů a hrdinek se postupně spojují a ukazují najevo pravou tvář...Doporučuji - 90%

17.07.2016 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha se čte téměř sama, jelikož je dělaná v menším formátu a obsahuje mnoho obrázků, které jsou příjemně a barevně zpracované. Také mě těšilo shrnutí na konci každé kapitoly a vlastně celá ta kniha byla velmi přehledná. Pár tipů na konec prokrastinace jsem zavedl i do svého života. Doporučuji - 100%

04.07.2016 5 z 5

Borec v akci Borec v akci Barney Stinson

Nějaký vtipy mě teda fakt rozsekaly, třeba kapitola Borec na nákupech obsahovala 1 stranu a na ní věta: Borec nechodí na nákupy. Doporučuji - 80%

30.06.2016 4 z 5

Barneyho příručka Barneyho příručka Barney Stinson

No, zas tak legen...dární to nebylo. Dost často mi Barney připomínal Stiflera z Prci, prci, prcičky. Fungovat budou asi tak 3-4 způsoby a to až na 150. pokus. Jo...ale nějaký ty vtípky byly vážně luxusní...třeba jak se Barney uprostřed knihy nabízí holkám :D. 50%

29.06.2016 3 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

I přesto, že to sem už každý napsal, tak já si to sem napíšu znova: Bylo to slabší než Hrdý Budžes. V nějakých chvílích jsem se i zasmál, ale ne moc. Helenka je sice dospělá, ale je ještě blbější než předtím. Kdybych měl mít takovou mámu, tak se radši oběsím ještě předtím než se narodím... 65%

17.06.2016 3 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Vůbec...k tomuto žánru jsem se dostal, bohužel, přes povinnou četbu a nějak mi to nesedlo...Ještě k tomu jen 12 stránek, takže než jsem se pořádně začetl, tak už jsem četl citaci... 50%

11.06.2016 3 z 5

Jak žít podle vlastních představ Jak žít podle vlastních představ Volker Kitz

První část naprosto pravdivá, místy až přehnaná, ale kdo ví, třeba to tak v Německu je... Druhá část o trochu nudnější, ale přesto tu bylo hodně rad, na které jsem nikdy před tím nenarazil a byly i efektivní. Ideální pro všechny vystresované lidi, kteří pracují 80 hodin týdně :). 75% - Doporučuji

11.06.2016 4 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Za 45 minut coby povinná četba přečteno, pěkně jsem se pobavil. Doporučuji - 90%

08.06.2016 4 z 5

Jak sbalit ženu 2.0 Jak sbalit ženu 2.0 Tomáš Baránek

Fakt super! Rady k nezaplacení, které bych se jindy nedozvěděl, nebo dozvěděl, ale až po pár nechtěných nezdarech. Už jen 5* zaslouží, že je to jediná kvalitní příručka na toto téma. Pravda je, že tu jsou výhradně rady pro mladší věkovou kategorii, ale já důchodce nejsem, takže sem s nimi! Doporučuji - 100%

07.06.2016

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Od víčka na pastu na zuby až k autu ve škarpě, jako vždy Poseroutka nezklamal! 100% - Doporučuji

30.05.2016 5 z 5