bakjo95 bakjo95 komentáře u knih

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Upřímně jsem čekal víc od tohoto všude promovaného "bestselleru", ale nakonec se mi dostalo pár praktických rad na to, jak si zautomatizovat byznys a život. Začátek mi společně s ilustrací přišel trochu jako prodávání falešných snů, kdy Timothy Ferriss popisuje, jak se bez práce dostat ke koláčům. Ale pár užitečných rad jsem si z knihy rozhodně odnesl. 60%

18.03.2021 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Legendární kniha, nebo jak by řekl pan Babiš - kampaň?! Vtipy stranou, pan Kmenta má můj obrovský obdiv, protože sehnat a smysluplně zformulovat všechny informace do poutavého příběhu o člověku s tak temnou historií je pro mne mistrovské dílo.
Tato kniha by měla být povinnou četbou každého voliče ANO, aby viděl, kam se naše Česká kotlina žene s tímto vedením napojené na České podsvětí.

28.02.2021 5 z 5

Motivační lži: Proč jen pozitivní myšlení nefunguje? Motivační lži: Proč jen pozitivní myšlení nefunguje? Steffen Kirchner

Odvětví rádoby „motivačních koučů“ dostalo tvrdý reality check a přepozitivní sluníčkáři zjistili, že v realitě nestačí přeříkávat 5x denně mantru a bušit se u toho do hrudě, říkat, jak jsem úspěšný a později se dostanu na Wall Street jako Jordan Belfort.
Steffen přednáší čistá data o motivaci člověka odprostěná od všelijakých blbostí moderních koučů, kteří od Vás chtějí získat jen peníze... Doporučuji - 100%

25.12.2020 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

I když originálně hodně stará kniha, tak i přesto můžeme vidět, že většina principů v osobních financích zůstává stejná.

V naší „moderní době“ je passé se bavit s lidmi o financích a vůbec být finančně gramotný, proto to ve společnosti vypadá tak, jak to je...

Přitom by jenom stačilo přečíst tuto knihu a člověk má na celý život vystaráno.

Peníze nejsou všechno, ale nemít peníz je všechno...Doporučuji - 100%

25.12.2020 5 z 5

Trading in the Zone - Tajemství úspěchu na burzovních trzích Trading in the Zone - Tajemství úspěchu na burzovních trzích Mark Douglas

Bible každého konzistentně profitabilního tradera. Kdo nečetl, jako by neobchodoval na burze... 100% - doporučuji.

04.07.2020 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Na můj vkus až moc sentimentální. Kdyby mi bylo 10, tak by se mi knížka určitě moc líbila jako čtení na dobrou noc, ale nějaké vyšší poselství v tom opravdu nevidím. Spíš zbytečně protáhlé podobenství o myškách, které by napsalo i 5leté dítě, dost možná i menším písmem.
Něco to do sebe má, ale rozhodně ne nic převratného. 50%

04.07.2020 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Neobyčejný příběh s trochou nadpřirozené síly. Od knihy jsem nic moc nečekal, a proto mě nepřekvapila ani nezklamala. Ovšem konec příbehu mě lehce zaskočil, i když si nedovedu představit jiné zakončení. Vyšší styl, jímž byla kniha psána mi v určitých částech dal zabrat, a tak jsem ne jeden odstavec četl dvakrát. Doporučuji - 75%

16.08.2017 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Obyčejný kluk, kterého postihl neobyčejný osud. Často jsem se zamýšlel nad tím, co bych udělal já v té a oné situaci, co bych udělal lépe, jinak, ale pak mě to špekulování vždycky přešlo, protože sám nevím, jestli bych vůbec něco udělal...
Výborný a originální nápad i postavy a děj se četl sám...skoro jako by to psaly život a smrt u jednoho stolu dohromady. Doporučuji - 100%

16.08.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Po knize jsem sáhnul kvůli vynikajícímu hodnocení a nelituji toho. Knihu jsem četl cca půl roku a myslím si, že to bylo jedine dobře. Děj byl sice hodně poutavý, ale vždycky jsem si našel nějakou knihu, kterou jsem četl v pauze, kdy jsem vstřebával všechny myšlenky z Černobílého světa.
Jako v každém legendárním příběhu se i zde vyskytuje zlá negativní postava, kterou z počátku nelze porazit, protože má téměř neomezenou moc a je na vrcholu sociálního žebříčku a na druhé straně je tu hodná dívčina, která se snaží ze světa udělat zase normální místo pro život, ale všechno jde proti ní a tlačí na ní společnost, rodina, vztahy a čas...ale přece jenom to zvládne, a tak to má být :) Doporučuji - 100%

16.08.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Česka klasika. Výborná oddychovka pro zasmání. Nadčasová ironie v knize nestárne a je připravena ještě pro několik dalších generací. Ke konci už to bylo chvílemi nudné, ale úplně poslední kapitola to celé vymazala a zanechala příjemnou vzpomínku na tuto knihu. Doporučuji - 90%.

27.05.2017 5 z 5

Můžeš vše, co chceš Můžeš vše, co chceš Katy Yaksha (p)

Pozitivně naladěná a inspirativní kniha, ve které se vesměs opakuje jedna a ta samá myšlenka: „Dělej to, co chceš. I když trochu naivní, tak i přesto povzbuzující dílo od nové české autorky. Oceňuji účinné a vtipné (hlava v pračce) rady na to, jak ven z deprese. Ale nemůžu přehlédnout gramatické chyby v podobě kdyby jste atp...za to, bohužel, hodnocení dolů. Doporučuji - 75%

13.05.2017 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

V příběhu je zachyceno spoustu hlubokých myšlenek, které lze interpretovat více způsoby. Ale jako hlavní myšlenka mi stále připadá zvrat ve vztahu rodiny k Řehořovi. Dokud je živil, byl to syn a bratr. Po přeměně jenom bezcenný hmyz. Co bylo, to bylo...klidně i jablko si hoď. Doporučuji - 100%

13.05.2017 5 z 5

Cesta životem, vývojová psychologie Cesta životem, vývojová psychologie Pavel Říčan

V této knize se najde úplně každý. Přišel jsem s ní do společnosti a při odchodu jsem měl problém dostat ji zpět. Všechny totiž zajímá, co se s nimi ve skutečnosti děje, bude dít a jak jsou na tom v porovnání s ostatními. Teenageři nahlédnou do tabulky s průměrným věkem první soulože, dospělí se poohlédnou po krizi středního věku a manželských sporech a ti starší nalistují stránky o posledních letech života a vyprávění o smrti.
Přehledně a chytlavě sepsané vývojové fáze člověka, do kterých se začte opravdu každý! Doporučuji - 100%

13.05.2017 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Krátká, odpočinková povídka na rychlejší čtení. Od začátku mi bylo jasné, že nakonec skončí s Marií, ale přesto jsem se chtěl přesvědčit a dočetl to...a jo, docela se mi to i líbilo. Já jsem prostě chtěl ten sentimentální konec, dlouho jsem totiž neviděl žádnej americkej film. 70%

29.04.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Lidé se v hodnocení této knihy dělí na 2 skupiny - ti, kteří to pochopili a ti ostatní. Všichni vzhledem k popularitě knihy a nálepkou Světová literatura čekali nějaké ultra promyšlené dílo v podobě 1984 od Orwella. V jednoduchosti je síla a krása. Ne všechno, co stojí za přečtení, musí být nutně složité. Jedna z nejobsáhlejších knih, co se týče životních citátů a mouder, moje nejoblíbenější:

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“

„Člověk miluje, protože miluje. Není k tomu žádný důvod.“

„Už jen žít deset minut denně v souladu se svým snem představuje pokrok.“

„Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem.“

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Nesouhlasím s ostatními, že tento díl je slabší než předchozí. Lidem asi vadí, že oproti předchozímu dílu zde není tolik zrůd a celkově té akčnosti. Tento díl se nese tak trochu ve filozofickém duchu. Homér se, dost často skrze svoji knihu, zamýšlí nad životními otázkami v podobě smyslu života tam dole, jaké to celé bylo před apokalypsou a konečně, kam to všechno směřuje s rozšiřující se nemocí. Celé to umocňovala naivita flétnisty, který zapomněl, že není éra hippies a snažil se lidi duševně vyléčit svou hudbou. K pokukání mi přišla i Saša, která nevěděla, čí je a jestli se dál vydat se starým řidičem metra, nebo bláznivě zamilovaným hudebníkem. Doporučuji - 90%

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

LEGENDÁRNÍ

Autorka od samého začátku mlží tím způsobem, že si nikdo nemůže být úplně jistý tím, kdo je pan Namy. Když už jsem začínal nabírat dojmu, že je to soudce Wargrave, protože vzhledem k situaci se choval nepřiměřeně stoicky, tak ho vrah zastřelil, nebo to alespoň tak na první pohled vypadalo (neměl jsem nejmenší podezření, že by mohl mít tak rafinovaný plán). Ke konci jsem byl už úplně marný, vůbec jsem netušil, kdo a jak něco mohl tak promyslet a uskutečnit, nebýt epilogu, tak na to nepřijdu.
Dětské hrátky v podobě epické básničky a mizejících černoušků jenom umocňovaly dojem z celkově geniálně napsané detektivky. Doporučuji - 110%

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Kniha na mě zapůsobila hodně, tak moc, že se divím, že jsem na ni jakožto vděčný čtenář nenarazil mnohem dříve, ale to bude nejspíš tím, že lidé neradi čtou sami o sobě, a proto není příliš populární.
Vyzdvižení lidských mravních nedostatků na zvířatech je nadčasové a častokrát zřetelnější než u samotného člověka.
Moje nejoblíbenější - Oddaný přítel. Hodně lidí se nejspíše inspirovalo touto pohádkou a bohužel podle ní žije i svůj život. Doporučuji - 100%

12.04.2017 5 z 5

Hektorova cesta aneb hledání štěstí Hektorova cesta aneb hledání štěstí Francois Lelord

Všichni říkají, že to vypadá jako kniha pro děti...ale proč? Protože ve společnosti převládá klišé, že vše co má hlubší myšlenku, musí být složité, pro děti nepochopitelné a doprovázeno patřičným slovníkem...kdepak, opak je pravdou:

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA.

15.03.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

I přesto, že autor popírá jakékoliv metaforické vyjádření příběhu a hovoří, že neměl žádný záměr upozornit před něčím, poučit a varovat společnost, tak já si nemohu pomoci a nevidět v tomto novém světě plno moudrostí:

„Spousta těch, co žijí, zaslouží smrt. A někdo umírá, ale zasluhuje život.“

„Svět je skutečně plný nebezpečí a je v něm spousta temných míst, ale pořád je ještě mnoho krásného, a přestože láska se dnes ve všech zemích mísí se zármutkem, snad tím jen roste.“

„Přesto se ve lži často skrývá pravda.“

Film je dobrej...ale kniha je kniha. Doporučuji - 100%

15.03.2017 5 z 5