Nejbohatší muž v Babylóně

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout! Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26814/nejbohatsi-muz-v-babylone-9Vf-26814.jpg 4.3336
Žánr
Literatura světová, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Pragma
Orig. název

The Richest Man in Babylon, 1926

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Nejbohatší muž v Babylóně

Přidat komentář
Y2T
12. října

Kniha o zacházení s penězi pro každého. Jakékoliv základy ekonomie nejsou třeba, dá se to číst dětem, pochopí to i podprůměrně inteligentní lidé.....v tom je silná stránka téhle knihy. Je opravdu pro každého. A přitom to má hlavu a patu a něco si z toho odnesou. V Japonsku z toho udělali i komiks, ale není třeba litovat, že česky je jen knížka, i ta je dost srozumitelná a názorná.

Nejlepší je jednoznačně hned první kapitola. Pak už se to trochu opakuje, ale i tam je ještě pár dobrých myšlenek, takže není špatné si přečíst tuto knížku celou. Hlavní výtku bych z dnešního pohledu měl k tomu, že hledí na peníze jako na absolutní a neměnnou hodnotu a nepočítá s inflací, a systémem částečných rezerv. Také nepočítá s daněmi, přerozdělováním, a moc nezdůrazňuje nutnost diversifikace atd.

HanzKaufmann
14. září

Pokud nezijete v pralese a nezivite se jako lovec a sberac, pravdepodobne Vam obsah teto knihy bude uzitecny.

Penize hrajou dulezitou roli v nasich zivotech, prectenim teto knihy pochopite zakladni principy toho jak penize vydelat, udrzet a akumulovat.

Nechapu proc tohle neni uz davno povinna cetba.

Tohle je kniha pro lidi vsech vekovych kategorii i deti!


brzda.
20. srpna

Super knížka se skvělými radami.

IvetaZ
24. července

Kdo očekávával od knihy konkrétní postupy, jak zbohatnout, byl naivní. Úspěch přece netkví v tom, že vám někdo bude říkat, co máte udělat. Proč by to totiž dělal - když něco ví, udělá to sám a vydělá na tom. Tady jde primárně o souhrn příběhů lidí, kteří změnili své postoje a myšlení a k tomu mají tyto příběhy čtenáře navést, pokud chtějí ve svém životě něco změnit. Formát zpracování by šel doladit, ale proč... Takhle je to stravitelné i pro nenáročného čtenáře nebo i děti.

Uterox
14. června

Miluji inspirativní příběhy. Tato knížka je relativně úzká co se týče obsahu dá se poměrně rychle přečíst. K příběhům se vracím. Ještě jak je to psáno v letech v období Babylónu nejbohatšího města světa, tak se vskutku jedná o nadčasovou literaturu. Základní zákony a zásady, které vedou k tomu, že člověk bohatne jsou ilustrovány právě do těch soudobých příběhů, proto si této knížky tolik cením.

Franklin
01. května

Příběhy v knize jsou jednoduché, o to zřejmější je jejich myšlenka, poslání a moudrost.

karelpeter
25. dubna

Základy osobních financí v příbězích ze starého Babylónu.

Anniee
12. února

Chytrá, jednoduchá, útlounká knížka s velkým posláním.

1