Nejbohatší muž v Babylóně

Nejbohatší muž v Babylóně
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26814/bmid_nejbohatsi-muz-v-babylone-9Vf-26814.jpg 4 537 537

Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout! Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze.... celý text

Literatura světová Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma
Originální název:

The Richest Man in Babylon - The Success Secrets of the Ancients , 1926


více info...

Přidat komentář

AnnaKaufmann
14.06.2024 5 z 5

Я бы эту книгу поставила в ряд обязательного чтения в школе.
Лучшее что видела в этом роде. Простой доступный текст.
Рекомендую !

Littleben
05.02.2024 4 z 5

jednoduché, čtivé, bezesporu společensky přínosné.


Tomk0
26.01.2024 5 z 5

,,Bohatství nestojí na tom jak je velké, ale na tom jak přibývá

Neuvěřitelně dobře napsaná knížka. Jednoduchými příběhy vsazenými do období starověkého Babylónu se snaží čtenáři vysvětlit jak zacházet a jak se chovat ve finančním světě. Líbily se mi praktické a přímočaré rady co dělat aby se člověk zajistil do budoucna.
Příběhy ale také naráží na otázku půjčování peněz a jak se zachovat při citlivých situacích v rodině.
Co je ale za mě nejdůležitější je že kniha cílí především na chudé nebo i zadlužené lidi co si myslí jak je nemožné se z kruhu dluhů a žití od výplaty k výplatě dostat. Říkám vám: jde to, jen musíte chtít ale chtít to tak moc jako chcete dýchat. 96%

Martin_Eli
09.11.2023 3 z 5

Jsou to takové základy finanční gramotnosti, pro úplné nováčky vhodné. Myšlenky v knize obsažené se neustále opakují a jsou ukazovány na reálných příbězích, propojení s Babylonem je poměrně zajímavé. Nicméně někoho, kdo chápe, co je úrok, že má investovat a že rozmarné utrácení k bohatství nevede, tak toho tato kniha již neobohatí.

Bookworm175
24.08.2023 5 z 5

Tuto knihu bych zařadil na seznam povinné četby každé základní a střední školy.
Skvělým způsobem popsány základní principy finanční gramotnosti na čtivých příbězích, které pochopí úplně každý.

Část toho, co vydělám, je moje George Samuel Clason

Belforn
13.07.2023 4 z 5

Kniha nabízí jednoduchý vhled do světa financí a nabývaní bohatství, který je stále platný. Nenabízí žádné snadné recepty, ale dlouhodobou práci a úsilí.

escritor
01.07.2023 4 z 5

Fajn kniha o základních hodnotách ve vztahu k práci a k financím. Jednoduché příběhy... a jeden trefný odstavec, který mě trochu usadil na zem.

smazenaryba
26.05.2023 5 z 5

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že múdrosti obsiahnuté v týchto starých babylonských pribehoch su banálne, samozrejmé. A predsa, keď sa pozriete okolo seba (či na seba), zistíte, že tieto jednoduché pravdy by mohli byť práve to, čo by mnohým v ich dennodennom živorení pomohlo. Ako sa hovorí, tie najväčšie tajomstvá uspech zvyknú byť prekvapivo jednoduché, žiadna mágia za tým nieje. Plus, celý ten mystický opar okolo histórie Babylonu je veľmi putavý, takže aj v tomto má kniha svoje čaro.

Mety15
22.04.2023 5 z 5

Kniha je pro začátečníky naprosto skvělá, nicméně i mě, který se ve světě financí už nějakou dobu pohybuje, neskutečně bavila. Kniha je velice čtivá a finančním negramotům ukazuje na názorných příbězích, jak hospodařit se svými vydělanými penězi. Určitě doporučuji!!!

elenai
19.09.2022 4 z 5

Kdybych byla ve financích na začátku cesty, byla by pro mě tato kniha opravdu skvělým rádcem. Jsem ale už trošku dál, takže jsem se vlastně nedozvěděla nic moc nového. Ovšem! Myslím, že kdokoliv jiný, kdo nemá o finanční gramotnosti ani ponětí, nebo je začátečník, si z knihy může vzít opravdu hodně. Rozhodla jsem se otestovat ji na své třináctileté dceři. Přijde mi, že svou jednoduchostí a podáním informací ve formě vyprávění příběhů je pro ni stravitelná a jelikož finanční gramotnost ve škole jako předmět nemají, je to skvělá příležitost pro ni se něčemu přiučit takovou lehkou a nenásilnou formou. Bude se jí to určitě hodit. 75%

Okřídlená li
13.09.2022 5 z 5

EN
Každý, kdo se někdy zajímal o své finance, se nakonec setká s názorem, že Nejbohatší muž v Babylóně je jedna z těch knih, které by si měl přečíst. Na to, jak je ta knížka stará, bylo až překvapující, že je aktuální. Nemluvě o příběhu - ten má bez pochyby své kouzlo. A právě příběh je to, díky čemu objevíte a zapamatujete si základní pravidla nakládání s financemi. Jsem ráda, že jsem tuto knihu četla v angličtině. Někdy jsem měla problém se soustředit na slova, což mě na druhou stranu donutilo se v textu vrátit a dávat větší pozor. :D

Allla9
22.08.2022 4 z 5

Poučná knížka. Každý by měl znát základy finanční gramotnosti.

kristyna.havlov
21.07.2022 3 z 5

Přečteno kvůli čtenářské výzvě 2022. Ke čtení jsem se odhodlavala opravdu dlouho, pak jsem ji měla rozectenou taky hodně dlouho. Opravdu mě kniha nějak nenadchla, lepší je za me Bohatý chudý táta. Výhoda je, že kniha je malá a krátká.

Jitulevrtule
21.07.2022 5 z 5

Krátká jednohubka. Milé a poučné. Jednoduše vysvětlená základní finanční gramotnost. Škoda, že se mi dostala do rukou až v dospělosti.

Artim
16.07.2022 5 z 5

Pokud jste na začátku své cesty za finančním poznáním, pak je tato kniha milý a sympatický začátek a nakopne vás k hlubšímu studiu. Pokud už máte něco za sebou a nejste úplně příběhoví typy, pak spíše šáhněte po odbornějších a informacemi nabitějších titulech. Pokud ale máte rádi příběhy, pak to bude pro vás příjemně strávených pár hodinek čtení stejně jako pro mě.

Remium
14.06.2022 odpad!

Poučky z knihy by se daly shrnout do krátkého článku, tedy: 1) z každé výplaty 10 % ušetřit 2) nejdřív důležité výdaje 3) ne všechny výdaje jsou nezbytné 4) uložené peníze investovat, aby se zhodnocovaly 5) investovat do věrohodné věci 6) zdokonalovat se v tom, co děláme.
Pro mě zbytečná koupě, každý, kdo se alespoň někdy zajímal o své finance, to podle mého úsudku nemusí číst. Radši bych si přečetl nějaké knihy, které poradí jak se zdokonalovat/kam investovat, abych vydělával.

Davidoff21
05.05.2022 5 z 5

Nejjednodušším způsobem popsána finanční gramotnost a ne jen ta..... Tohle si musíte přečíst :-)

Waldhans
22.03.2022 5 z 5

Definitivně nejkvalitnější, nejčtivější a zároveň nejjednodušší kniha o finanční gramotnosti. Někteří lidé hledají zbytečně složité způsoby na to, jak přijít k většímu bohatství, ale řešení může být jednoduché, prostě si odkládejte několik % z vašich příjmů a budete se divit, kolik si dokážete za krátký čas nastřádat. :-)
Další rady ohledně investic jsou taky velmi rozumné a užitečné v dnešní moderní době. Kniha si za mě zaslouží 5/5.

drakamena
13.03.2022 3 z 5

V knize jsem našla mnoho moudrých pouček o tom, jak zacházet s penězi. Vzhledem k tomu, že se jedná o moudra ze samotného Babylónu, dá se vskutku říct, že jsou prověřené věky. Celkově je kniha velmi zajímavá.

Tři hvězdičky dávám proto, že se ony základní poučky opakovaly pořád dokola, což je asi dobré k zapamatování, když se však jedná o příběhy, má člověk po chvíli pocit, že slyší jednu variaci na stejné téma pořád dokola. Ke konci knihy se mi navíc některé z příběhů zdály až moc rozvláčné.

Beabooks
21.02.2022 3 z 5

Jde o jednoduché, ale poutavé historické příběhy. A to je činí přístupnými pro široké spektrum čtenářů včetně těch, kteří si na odborné knihy prostě nepotrpí. Určitě bych knihu doporučila náctiletým potomkům, kteří její obsah stráví snadněji než z nějaké učebnice. Líbit se bude i milovníkům historické četby.
Pokud ovšem čekáte “wow” efekt a jste zvyklí ponořit se do náročnějších témat, tak berte tuto knihu opravdu spíš jako “oddychovku”.