Nejbohatší muž v Babylóně

Nejbohatší muž v Babylóně https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26814/bmid_nejbohatsi-muz-v-babylone-9Vf-26814.jpg 4 530 111

Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout! Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze.... celý text

Literatura světová Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

The Richest Man in Babylon - The Success Secrets of the Ancients , 1926

Zidanek
26.01.2022 5 z 5

Jsem rád že jsem se k této knížce dostal, protože je to opravdu skvostné počtění, člověk z toho vyjde s takovým obrovským elánem měnit svojí dosavadní finanční strategii za cílem nabití obrovského jmění. Musím se přiznat že mám problém ji někam žánrově zařadit, je to příručka, pohádka, kniha osobního rozvoje nebo kniha o historii? Těžké. Ale od všeho má trochu a navíc se opravdu jednoduše čte, takže se stává srozumitelná i dětem, za mě aspirant na povinou literaturu na školách!

tomas3272
28.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha, tečka.

MikulášV
01.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha se spoustou užitečných rad, které nejsou vůbec těžké dodržovat. Snadný recept na to jak si udržet peníze, který vyžaduje trpělivost a vůli. Podle mě by se tahle kniha měla dávat číst na školách v rámci výuky finanční gramotnosti. Je psaná velmi snadným jazykem, je krátká a příběhy jsou velmi čtivé a hlavně srozumitelné. Vůbec jsem nečekal, že mě kniha s tak profláklou tématakou (finanční seberozvoj) tolik zaujme.

brunettlibrary
26.10.2021 5 z 5

Perfektní knížka s mnoha důležitými myšlenkami!! Když se jimi budeme řídit, tak nám to výrazně ulehčí život.

Mellivora
24.10.2021 5 z 5

Krásně napsaná kniha o finanční gramotnosti. Příběhy pro mě byly tak poutavé, že mě vtahovaly do děje a mnohokrát mě donutily zamyslet se nad vlastní situací a možnostmi. Knížka mě moc bavila :)

kercah
05.09.2021 5 z 5

Hezky a jednoduše zpracovaná finanční gramotnost :).

MBlack
12.07.2021 5 z 5

Knížka, která by se dle mého, měla číst povinně už od útlého věku.
Krásnou a jednoduchou formou, moc hezkými příběhy, vysvětluje úplné základy finanční gramotnosti a trpělivosti.

Amifa
09.06.2021 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila, dobře se četla a byla plná zajímavých příběhů a rad využitelných i v dnešní době.

Marek82
04.04.2021 4 z 5

Niektorí tejto knihe vyčítajú, že to, čo chce povedať, by sa dalo zhrnúť na jednu A4. Alebo to, že všetko podstatné je povedané hneď na začiatku. To je pravda. Na druhej strane príbehy, ktoré viacerými spôsobmi ilustrujú popisované zákonitosti bohatstva majú šancu utkvieť v pamäti čitateľov práve takto. A tiež by bolo zaujímavé vedieť, koľko z tých, ktorí knihe vyčítajú jednoduchosť, sa týmito jednoduchými princípmi aj riadia. Za mňa jednoduché a svieže dielko, ktoré mi nenásilným spôsobom pripomenulo, prečo ku svojim financiám pristupujem práve tak, ako je v knihe popísané.

PietroGrencik
27.03.2021 4 z 5

Buďte poctiví, a odkladajte si aspoň desiatok zo svojho príjmu.
Poučné čítanie o tom ako hospodáriť s majetkom aby sa rozširoval, nie aby sa strácal.

katieeannee
18.03.2021 5 z 5

Tato kniha mě dokopala k tomu, abych si i to "málo" tj. 10% platu dávala stranou a časem začala investovat. Srovnala mi v hlavě proč půjčky nejsou vždy vhodné, a jak s nimi nakládat. Nyní mohu říci, díky Bohu.

Kniha je čtivě psaná a sdělení jsou srozumitelná, doporučuji každému, koho téma financí zajímá, především těm kdo s nimi začíná žít a nebo těm kdo s nimi mají potíž.

Layyen
07.03.2021 4 z 5

V této době mnoho lidí nezná hodnotu peněz a věcí a berou je jako samozřejmost, tato kniha může pomoci pochopit jak byl život dříve složitý a náročný a můžeme si z toho vzít ponaučení a vážit si naší životní úrovně a též se můžeme naučit lépe hospodařit.

Leila_05
27.02.2021

(SPOILER) Dostala jsem tuto knížku pod jedním účelem - vědět, jakou mají peníze hodnotu.
Knížka je o několika mužích, co mají problém s hospodařením. Byli zadlužení, sotva jim měďáky stačily na živobytí. Arkád je nejbohatší muž v Babylóně, který byl požádán králem, jestli by se s muži podělil o zkušenosti. Arkád byl v mládí chudý jako muži co naslouchali jeho zkušenostem. Arkád se řídil sedmi zásadami, díky kterým zbohatnul. Muži pečlivě naslouchali, všemi sedmi zásadami se řídili a po čase pěkně zbohatli.

Knížku bych doporučila jak mladším, tak I starším. Myslím si, že po přečtení budou mít čtenáři jiný pohled na hospodaření.

Seabeast
26.02.2021 3 z 5

Kniha, jejíž myšlenka a metodický postup by se dal shrnout na jednu A4. V jádru se jedná samozřejmě o praktické a inspirující čtivo, ale nelze očekávat nic více, nic méně. Zkrátka neurazí a ani nestrhne, ale své využití rozhodně najde.

Greenfingers
13.02.2021 5 z 5

Inspirativní kniha, která nabízí návody jak přijít k penězům a zachovat si finanční nezávislost. Četl jsem ji již před delší dobou, ale myslím si, že myšlenky v ní obsažené mají trvalou platnost.

mykes.m
13.02.2021 3 z 5

Základní kniha na téma finanční IQ. Při čtení si budete říkat: "Nojo, vždyť tohle je jasný, to vím, to mi říkali už v 10 letech!" Ale reálně, kolik toho poctivě dodržujete? Knihu bych doporučil pro 13-15 puberťáky kteří utrácí nesmyslné částky za věci které ani při nejmenším nedosahují takové hodnoty. Pro člověka který už ale například četl knihu ze stejného žánru "Bohatý Táta, Chudý Táta" je ale kniha nerelevantní. Takže ve zkratce, knihou nic nezkazíte, je čtivá a promrskat si základy finanční inteligence taky není od věci. Pokud jste ale rozumně uvažující jedinec, knihu můžete s čistým svědomím vynechat.

Dédečko75
06.02.2021 5 z 5

Jdu do toho, to zní logicky

6341
17.01.2021

Hodně komentářů je o tom, že obsah knihy je samozřejmostí a nic závratného. To je pravda. Ale kolik čtenářů tyto zásady opravdu dodržují? Já sám tuto knihu přečetl nejednou a několik výtisků daroval svým přátelům. Je poučná. Jsou tam základní zásady, ale jak se v ní píše - mnoho pošetilých se těmito zásady nedrží a zlato jim proteče mezi prsty. A tak to bylo za doby Babylónu a je tomu i dnes.

pegasusss
16.01.2021 5 z 5

základy pre ľudí, čo sa chcú vymaniť z krysieho závodu, super knížka ;)

Johncze
01.01.2021 5 z 5

Super záležitost, která je napsána čtivě, krátce a přesto to nejsou pouze suché informace, ale je to podáváno skrze jednoduché příběhy z dob Babylonu, čili je to ještě o stupínek čtivější. I přestože jde ve výsledku o základy finanční gramotnosti, každý by si to měl přečíst.