Nejbohatší muž v Babylóně

Nejbohatší muž v Babylóně https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26814/bmid_nejbohatsi-muz-v-babylone-9Vf-26814.jpg 4 530 111

Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout! Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze.... celý text

Literatura světová Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

The Richest Man in Babylon - The Success Secrets of the Ancients , 1926

Zikus
06.01.2017 3 z 5

Nejcennější rada je zmíněna hnedka na začátku knížky a ten zbytek bych bral víceméně jako takovou samozřejmost, která by měla být každému jasná.

Damato
17.11.2016 4 z 5

Základy finanční gramotnosti dostupné široké veřejnosti - je na každém z nás, jak s těmito informacemi naloží a jak si je vysvětlí. Nevím proč , ale při čtení jsem měla pořád v hlavě ukázku z pohádky Pyšná princezna: " Už máš zaplacené daně uhlíři?"
- Ono až tak moc jednoduché to s tím bohatstvím podle mě zase nebude, ale zajímavá a pochopitelná tahle kniha je, to zase určitě.

Jana_Z
30.09.2016 5 z 5

Líbily se mi jednotlivé příběhy jako takové. Poučení z nich beru jako bonus. Někomu se zdají zbytečná, protože jsou tak samozřejmá, ale proč potom existují exekutoři?

Fremr
09.08.2016 5 z 5

V poutavém a prostém příběhu se naučíte zacházet s penězi. Pokud si přečtete tuto knihu a budete se jí držet, je pravděpodobné, že už se budete mít finančně jenom lépe. Musíte s ní ale pracovat, opravdu si ji vštípit do paměti a uvést do praxe. Tato kniha se zaměřuje na pomalejší, ale jistější postup v přibývání zlaťáků na Vaše konto. Rady jsou jednoduché, proto by je měl zvládnout každý. To je také poselství této knihy, aby každý člověk mohl začít klidně od nuly a postupně se zvedat. Zdali budete Nejbohatší muž v Babylóně už je pouze na Vás. Jedna z nejlepších a stále nejsvěžejších knih o vydělávání peněz, jaká kdy byla napsána (poprvé vydána v roce 1926).

femar
25.07.2016 5 z 5

Velmi zajímavé a poučné čtení

FishCo.
29.06.2016 5 z 5

Už je to nějaký ten pátek co jsem ji četl...Hlavní myšlenka a koncept je čtenáři předložena nenuceně a formou poměrně chytlavého příběhu. Hezký náhled do historie jak hospodařit s financema.

vesead
21.03.2016 3 z 5

Nic vyloženě převratného jsem se po přečtení nedozvěděla, každopádně i tak se kniha četla hezky.

StepanB.
12.02.2016 5 z 5

Peleus:
Shrnul jsi to pěkně! Také tu 1/10 považuji za nejdůležitější. Navíc, rozumím tomu tak, že ty peníze (desátky) by pro člověka měly dále pracovat.

Na knize je napsáno "PŘES 3 MILIONY PRODANÝCH VÝTISKŮ"
Samotného by mě zajímalo, kolik z toho množství čtenářů (bude jich dnes jistě více) nějaké rady doopravdy dodržuje, byť jen odkládání a investování 1/10?

Peleus
31.01.2016 3 z 5

Jsem zmaten množstvím pětihvězdičkových hodnocení. Jaké že to ohromné tajemství kniha odkrývá?
1. Dát stranou nejméně 1/10 výdělku a neutratit vše najednou? To je snad samozřejmostí. Potřebujeme babylonskou moudrost, abychom si přečetli o tzv. "desátku pro strýčka příhodu"?
2. To, že kasino vždy vyhrává a sázením na dostihy apod. si na stáří nevyděláme, je také jasné, i bez úvah obchodníků s dobytkem.
3. Je dobré mít úspory do "důchodu", praví Arkád a další přitakají. Výborně! Jak překvapivé zjištění!
Je ovšem pravda, že psát to Mika Waltari, je kniha mnohem delší, neboť by si neodpustil vyjmenování celého pantheonu bohů s popisy tehdejšího života a ukotvením do kontextu doby! A tak tři babylonské hvězdy za krátkost a literární styl. Nechť bohyně Ištár laskavě shlíží na všechny, jež mají danou knihu v Přečtených!

Taji
15.01.2016 5 z 5

Nádherná, moudrá a jedním dechem přečtená kniha. Už je to pár let, co jsem ji četla a neuškodí, dát si ji znova.

VladimirTetur
16.12.2015 5 z 5

Krásná knížka. Tohle dávám jako etalon kvality nad pana Kyiosakiho a podobné motivátory, živící se prodejem knih. Stačí to napsat jednou a pořádně.

Rozhodně doporučuju.

StepanB.
14.09.2015 5 z 5

Kniha obsahuje spoustu návodů a základních principů jak hospodařit se svým majetkem a rozmnožovat ho. K samotným radám se člověk může vracet stejně často, jako křesťan k Bibli. Vícekrát ji číst a tak si uvědomovat, přemýšlet nad tím, co je v knize psáno.

Ovšem nejdůležitější je ten první krok, kterým si čtenář ověří pravdivost Arkádových slov.

Musím říct, a velmi rád, že Arkád měl pravdu :)

Silverdiamond
29.07.2015 5 z 5

...'krásné, 'pravdivé a poučné příběhy moudrých a bohatých lidí z období Babylonu... 'donutí čtenáře k zamyšlení nad hospodařením s financemi, 'jehož zásady jsou celé tisíciletí neměnné... 'rozhodně není na škodu si tuto knihu přečíst, 'doporučuji... 'knihu sfouknete jedním dechem...'

farbi
26.07.2015 5 z 5

Už som ju čítala viackrát. Myslím, že nikdy nieje na škodu osviežiť si finančné zákony :) Ostáva už len začať sa podľa nich riadiť...

petulienka126
01.05.2015 5 z 5

nic len doporucit

812kopretina
30.04.2015 5 z 5

Krásný příběh o tom, jak se stát sebevědomým člověkem, jak najít svou hodnotu a naučit se žít v hojnosti. Vřele doporučuji :)

Pesvo
02.12.2014 5 z 5

Četl jsem tuto knihu již vícekrát, pokaždé v ni najdu novou moudrost, kterou uplatňují v osobním životě. Vřele ji doporučuji přečíst všem, kteří nechtějí jen "přežívat", ale chtějí žít.

MichalR
24.04.2014 5 z 5

Tak to bylo něco!! Tohle by se mělo vyučovat ve školách, aby se každý zamyslel co dělat s penězi. Nejde než doporučit.

elypsa
28.02.2014 4 z 5

Krátké, výstižné, k věci, rozumné a motivující. Taková "Bible" pro peníze. Doporučuji přečíst každému.

Anny90
09.11.2013 5 z 5

Úžasná kniha, kterou můžu jen doporučit.