Trading in the Zone - Tajemství úspěchu na burzovních trzích

Trading in the Zone - Tajemství úspěchu na burzovních trzích https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279396/bmid_trading-in-the-zone-master-the-mark-awh-279396.jpg 4 15 5

Občas se stane, že určitý spisovatel přijde s něčím, co ho vydělí z davu, s něčím výjimečným. Jedním z takových spisovatelů je Mark Douglas. Jeho kniha Trading in the Zone představuje roky výzkumu a rozjímání - celoživotní dílo, které je pro profesionální obchodníky klenotem.

Literatura naučná , Ekonomie a obchod

Vydáno: , Impossible

Trading in the Zone: Master the Market with Confidence , 2000

Pytlík
14.08.2022 2 z 5

Možná by bylo lepší, kdyby kniha neobsahovala úvod, ve kterém se dočteme, že autor začal s obchodováním v r. 1978. V r. 1981 byl svou neschopností obchodovat zcela znechucen a tak se přestěhoval a stal se brokerem jinde. Během 9 měsíců přišel skoro o všechno. A tak v r. 1982 začal psát knihu "Disciplinovaný trader". V r. 1983 si založil konzultační firmu a vede semináře. A já se ptám, kdyže autor úspěšně obchodoval, že se cítí dostatečně erudovaný rozdávat rozumy? Ale tak dobrá, né každý skvělý fotbalový trenér byl i skvělý fotbalista (i když Douglas v tomto přirovnání by byl úplně neschopen kopnout do míče), tak mu dejme šanci. První část zní slibně, bohužel pak nastává část blábolivá (o energiích, vnímání apod.) a pro mě korunována částí, ve které doporučuje svůj systém výstupů z pozice z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, tj. z doby, kdy podle svých slov přišel skoro o všechno. Takže děkuji, knihu odkládám.

vanchovi
11.08.2021 4 z 5

Toto sa dá aplikovať aj v bežnom živote, nie len pri obchodovaní.

PietroGrencik
27.03.2021 5 z 5

Psycho úspešného obchodníka.
Skvelá kniha ktorá nemá asi konkurenciu čo do kvality.
Čítal som ju prv než "Disciplinovaný trader" od rovnakého autora.
Obe knihy veľmi odporúčam pre každého tradera, ale aj investorov.

bakjo95
04.07.2020 5 z 5

Bible každého konzistentně profitabilního tradera. Kdo nečetl, jako by neobchodoval na burze... 100% - doporučuji.

Jeronym
20.07.2016 4 z 5

Ke knize jsem se dostal jako tip od burzovních obchodníků, kteří jí mají jako modlu.
Dle mého názoru 3 věci potřebné k obchodování na burze:
1) kapitál
2) analýza (a znalosti)
3) psychologie.
No a právě psychologii se tato kniha věnuje. Rozlišuje úspěšné obchodníky od té drtivé většiny ostatních.
Měl jsem při čtení rozporuplné pocity - baví / nebaví, zajímá / nezajímá, důležité / nedůležité.
Ve finále mi kniha dala spoustu zajímavých důležitých myšlenek, které se mi určitě ještě budou hodit.
Snad si jí ještě někdy přečtu, až nabudu více zkušeností a padnu do "negativní oblasti".

burzy

Mark Douglas