Arwen777 Arwen777 komentáře u knih

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Ačkoliv je kniha poměrně dobře hodnocena, mě bohužel nezaujala. Přitom mám rodinné ságy ráda. Možná je to tím, že doba, ve které se odehrává, nepatří mezi moje oblíbené, nebaví mě sledovat osudy smetánky, plesy, oblečení, jednání se služebnictvem, vyjednávání o sňatcích, vyumělkované konverzace. Pro mě to byla velká nuda, dialogy mi přišly slabé, příběh mě neoslovil, ani se mi nelíbil styl vyprávění. Další díly si nechám ujít.

11.08.2019 2 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Po sérii náročnějších knih jsem potřebovala odpočinek a Příběh srdce byl správnou volbou. Příliš nekomplikovaný romantický příběh, 2 související dějové linky, trochu napětí a akce, ale jinak v podstatě jen pohádka. Milé pohlazení a dokonalý happy end. Nic jiného jsem ani od knihy už jen podle obálky a názvu nečekala. Proč taky ne, i my dospělí máme rádi pohádky. Doporučuji romantickým duším.

14.07.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Lehká, nenáročná, velmi snadno čtivá kniha. Dá se od ní odcházet, není potřeba nad dějem příliš přemýšlet a soustředit se. Zvraty jsou dávkovány postupně, což udržuje čtenáře v napětí. Konec byl na mě už trochu přehnaný, ale celkově to nebylo špatné.

15.03.2019 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Moc jsem se těšila na další knihu Jussi Adlera Olsena, ale musím přiznat, že taková pecka jako Vzkaz v láhvi to nebyla. Bylo to zbytečně dlouhé a rozvleklé. Humor už nebyl tak osvěžující, možná se trochu okoukal. Ale celkově si myslím, že je to dobrá detektivka, netradiční prostředí a zajímavá zápletka. Ubírám hvězdičku za délku.

02.03.2019 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Moje první setkání s "dospěláckým" komiksem. A splnilo to má očekávání. Dobrý příběh, tajemno a strach, napětí a krásná kresba. Netušila jsem, že u komiksu se člověk opravdu může bát! První díl příběh jen načal, spousta věcí není jasná a člověk má po přečtení víc otázek než odpovědí. Výborný start do dalších dílů a já se moc těším. Rozhodně doporučuji!

15.02.2019 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Dívky z trajektu jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale bohužel mě zklamaly. Příběh byl slabý, zápletka nebyla dostatečně promyšlená, spousta až neuvěřitelných náhod, nevysvětlených a nereálných situací. K tomu nešťastná láska hlavní hrdinky... Sice se kniha četla snadno, ale za mě velmi slabé.

24.06.2018 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Pro mě první kniha této autorky a mile mě překvapila. Prolínání současnosti a minulosti, dávné tajemství, nejasné vzpomínky dítěte a hledání skutečné pravdy. Kniha mě bavila a doporučuji pro ty, co mají rádi příběhy s trochou romantiky, tajemství a nádechem historie.

15.05.2018 4 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Vypravěčské umění nelze autorce upřít, kniha se čte dobře, je napínavá, napětí se stupňuje, skryté příčiny chování hlavních hrdinů se rozkrývají až v závěru knihy. Přesto tato kniha nebude patřit mezi ty, které bych nadšeně doporučila, i když je to dobře napsaný thriller. Asi je to tématem. Zneužívání dětí a nespravedlnost nepatří k mým oblíbeným.

15.05.2018 3 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Lehký odpočinkový thriller. Vcelku strhující, napínavý děj a i když nejsem příznivcem rychlého střídání úhlu pohledu, tak se kniha četla velmi dobře. Vztah mezi hlavními hrdiny je trochu dovedený do extrému, stejně jako reakce hlavní hrdinky na stresovou situaci. Že v únosu něco nehraje mi bylo jasné velice brzy, takže mě konec nepřekvapil, ale to knížce neubírá na atraktivnosti. Líbilo se mi vykreslení rodinných pozadí a snaha autorky o vyjádření toho, že nic není tak bílé ani tak černé, jak to vypadá, a že v životě málokdy existuje ryze kladný nebo ryze záporný hrdina. Ideální čtení na dovolenou.

13.04.2018 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

První díl mě nijak zvlášť nenadchnul, ale byla jsem zvědavá na svět, na který hrdinové vstupují. Bohužel se mi zdá, že autorova fantazie není příliš rozvinutá. Popis planety je povrchní a kromě zmínky o měsících, dokonalé látky Nyxie a pár pozoruhodných zvířat mě nic neupoutalo. Obyvatelé planety jsou nám natolik podobní, že je to v podstatě nezajímavé. O nějakém detailnějším popisu techniky si také můžete nechat jen zdát.
Postavy procházejí nějakým vývojem, ale jejich charakteristika nejde do hloubky, dialogy často působí vyumělkovaným dojmem, bojové scény nijak zvlášť propracované. Spousta situací a zvratů je nelogických, náhodných a málo vysvětlených.
Čtivost neupírám, ale zatím nevím, jestli budu sérii dočítat.

29.10.2020 3 z 5

Manželé z Cedrové uličky Manželé z Cedrové uličky Anna-Lou Weatherley

Půjdu trochu proti proudu.
Mám ráda detektivky, u kterých mohu pátrat po tom, kdo byl pachatel, nebo alespoň "obdivovat" způsob, jakým byl zločin proveden.
Tady byl vrah jasný už dávno před půlkou knihy, ve tři čtvrtě už autorka úplně odkryla karty, a čekalo se jen, až to dořeší i policisté. I kroky vraha od půlky knihy byly naprosto předvídatelné a překvapivý mohl být jen způsob, jakým dovršoval své činy.
Motiv a i celková zápletka mi moc nesedly, připadaly mi nereálné. Styl psaní také ne, byl takový strohý, převaha krátkých vět, jako střelba kulometu.
Jediný pro mě zajímavý byl pohled do duše psychicky chorého člověka a jeho manipulace ostatními lidmi. A pochopení rozkladu osobnosti jeho oběti.
Jinak pro mě byla kniha průměrná, taková, na kterou si za pár měsíců už nevzpomenu.

12.07.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Šelma byla zajímavá nápadem, něčím novým. To už se bohužel o třetím díle říct nedá, tak se autor snaží alespoň šokovat. Protože jsem nečetla druhý díl, byl pro mě začátek této knihy těžký, samé odkazy na předchozí zločin.
Tento příběh je vědeckými odbočkami tak prošpikovaný, že to podle mě už nebylo zajímavé, ale otravné. Theo se ze sympatického inteligentního podivína posunul k namyšlenému vševědovi, který si se jistý svou pravdou. A pro to, aby ji dokázal, se nezastaví ani před nepochopitelným, dost morbidním postupem.
Teprve konec dostal trochu spád, proto 3*. Další díly už asi nevyhledám.

01.05.2020 3 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Krásné letní čtení pro romantické duše. Pohádka, která má vše, co má mít. Romantiku, tajemný dům, minulé životy, lásku napříč staletími, sílu osudu, pár duchů, zakázané vztahy. Ale i vtip, krásné prostředí anglického venkova a napětí. Přečetla jsem jedním dechem a moc jsem si to užila. Doporučuji, ať už jako knihu na dovolenou nebo pro těžké chvíle, kdy potřebujeme dobrý konec, ale i pro zimní večery se šálkem teplého čaje.

23.07.2019 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Já jsem velice spokojená, pozvolný začátek, pak pěkný rozjezd a napínavý konec. Hodně lidí si stěžuje na překombinovanost nebo konec přitažený za vlasy, ale to má podle mého názoru valná většina dnešních bestsellerových thrillerů. Tady mi to tak hrozné nepřišlo, příběh jsem si užila a podle mě je to pěkná detektivka.

16.07.2019 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Moje první setkání se Susannou Kearsleyovou, i když, jak jsem teď zjistila, napsala hodně knih.
Mně se příběh moc líbil. Prolínání historie a současnosti bylo nenásilné, historická linka velmi napínavá a celkově byla kniha velmi čtivá. Romantická část se mi nezdála nijak
přeslazená, těžká životní rozhodnutí jsem oplakala spolu s hlavní hrdinkou a alespoň částečně šťastný konec byl odměnou. Oceňuji pravdivé historické základy a reálné postavy, pro mě to bylo poučení zábavnou formou. A navíc krásný popis skotské přímořské krajiny. Jediné, co se nedá chválit, je přepis skotského přízvuku. Další "ba" už bych asi nezvládla. Ale to není problém autorky.
Takže doporučuji, pokud máte chuť na historický romantický příběh, obzvlášť vhodné pro zimní víkendy.

10.03.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knížky Patrika Hartla mám ráda hlavně kvůli jeho humoru a nadhledu, s jakým dokáže podat všední starosti, trápení a milostná zakopnutí. To mi ale v této knize chybělo. Místo pobavení a dobití baterek ve mně po přečtení zůstal smutek. Nemusím číst jen idylické příběhy, ale tohle bylo na mě až depresivní čtení. Neříkám, že je to špatná kniha, přečetla jsem ji za tři dny a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne, ale vracet se k ní asi nebudu.

08.02.2019 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Na romantické knihy mám chuť jen párkrát do roka, ale sázka na Jojo Moyesovou je sázka na jistotu. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Příběh sice nebyl hned od začátku tak strhující jako jiné její knihy, ale druhá půlka knihy to vynahradila. Děj mi přišel vcelku uvěřitelný, problémy aktuální. Máme sklony brát dobré věci jako samozřejmost, kdo z nás si dokáže představit, že bychom neměli na jídlo nebo na boty pro děti? Neuškodí si připomenout, jak těžký pro někoho život je. Spolu s pořádnou dávkou romantiky a správně zamotanými vztahy, pro mě to byla pěkná kniha, u které mi i slza ukápla. Doporučuji.

03.02.2019 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Autorům se podle mě nepodařilo najít ideální poměr mezi akcí, napětím a popisem technických specifikací. Mě kniha nezklamala, protože jsem do toho šla s tím, že to bude převážně technické sci-fi. Trh je plný fantasy a "pohádek", které jsou napínavé a dramatické, většinou také plné krve... měla jsem chuť na něco jiného, co by bylo vcelku reálné. A to se povedlo. Ale na druhou stranu uznávám, že chvílemi to bylo zdlouhavé, především první půlka knihy, než se konečně vydali na cestu. Pak už to dostalo spád. Navíc je to okořeněné mocenským bojem mezi USA a Čínou a politickým zákulisím. Takže pokud nepotřebujete akcí nabitou knihu a chcete se dozvědět něco o skoro reálných technických možnostech cestování vesmírem, směle do toho.

04.11.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Radka Třeštíková umí psát, její knížky jsou velmi čtivé, bohužel také velmi depresivní. Po Bábovkách a Osm jsem si tuhle vzala už jen proto, že mi ji hodně doporučovali. A musím říct, že se mi líbila z těch tří nejvíce. Vcelku lehká a čtivá psychologická a vztahová sonda. Doporučuji.

06.10.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Znepokojující a nezapomenutelný román? Noční můra? Tak pro mě ani náhodou. Dočetla jsem to jen proto, že knížky ze zásady dočítám... také jsem doufala, že se aspoň ke konci objeví nějaké poselství, důvod, proč to autorka psala... Ale já bohužel nic neobjevila. Příběh mi nepřipadal ani napínavý ani strašidelný, spíš trochu úchylný. Četlo se to rychle a to je asi tak jediné plus. Prostě ztracený čas :-(

01.07.2018 2 z 5