Mariana

Příběh soudobé mladé ženy, která se odstěhuje z Londýna do starého selského domu, který jí v dětství učaroval. Prostřednictvím dívky Mariany, která v domě kdysi žila, se vrací do dávné minulosti a prožívá její strádání, ale i lásku na pozadí událostí v Anglii 17. století.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138502/big_mariana-8LC-138502.jpg 4.4214

Vydáno: , VIK

Mariana, 1994

Kniha Mariana

pavla67

Nadherny pribeh,jenom jsem nepochopila ten konec.Muze mi to nekdo vysvetlit,prosim

Holly.W

Od autorky jsem už četla Ohnivého ptáka, který mě naprosto okouzili. Proto jsem si musela přečíst hned něco dalšího. A Mariana mě nezklamala. Překrásný příběh oděhrávající se opět ve dvou časových linkách, tékové knihy mám ráda. Nemohla jsem se odtrhnout. Sice ke konci smutné, ale nakonec to dobře dopadlo. A musím říct, že ten konec jsem nečekala, moc příjemně mě překvapil. Brzy sáhnu po další knize od autorky.

knihovniceS

Nedočetla jsem, po 200 stranách jsem to vzdala. Asi nejsem vhodná čtenářka pro takové příběhy. Uprostřed kapitoly se prolínala současnost a minulost a já jsem se ztrácela v ději ... Měla jsem pocit, že čtu dvě knihy na přeskáčku ... Ani nebudu „ hvězdičkovat“ . Odpad to není, když se jiným líbí, chyba je ve mně ...

Gweny

Duše, které se mají v životě setkat, se setkají a nic jim v tom nedokáže zabránit. A i když si myslíme, že naplno chápeme cesty osudu, nakonec se ukáže být vše úplně odlišné.

Mariana byla jedním z nejněžnějších a nejkrásnějších románů, jaký jsem kdy četla (ovšem až na pár stránek s krutým strýčkem). Celým příběhem se prolínala současnost a minulost, ale přitom jsem se neztrácela v ději ani to nepůsobilo rušivě. Semtam jsem se zasmála, a na konci jsem prolévala potoky slz a ještě pořád mám uslzené oči. Tak moc jsem se vžila do příběhu Mariany i Julie, že jsem zase zapomněla na realitu kolem sebe a teď začínám pociťovat bolavá záda, jak jsem se skoro do půl třetí do rána hrbila nad knihou, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Nešlo se odtrhnout, únavu jsem přemohla a stránky ubíhaly tak nějak moc rychle.

Tímto mám již přečtené všechny knihy, které u nás od Susanny Kearsley vyšly a budu doufat, že brzy vyjde další, jelikož mám její romány s pasážemi z minulosti opravdu moc ráda.

Sahti
07.10.2020

Uzasny pribeh a ten konec me dostal...

Beruška1812
22.05.2020

Hezká kniha, četla se jedním dechem....doporučuji.

bábuška
06.05.2020

Trochu mi mi to připomíná gotický román; rozdvojená osobnost hrdinky Lucie na mně působila občas strašidelně, ale to je asi vzeměpisné poloze příběhu běžné. Ale příběh jako celek se četl pěkně, osoby v něm vystupující působili pravdivě a živě, i popis krajiny vzbuzoval příjemný pocit.

mariko79
26.03.2020

Tuto knihu jsem četla na střední škole. Podle roku vydání to musela být tehdy novinka. Dnes jsem si na ní vzpomněla a zatoužila jsem si jí znovu přečíst. Moc na mě zapůsobila. Byla jsem napnutá od začátku do konce. Snad bude mít stejný účinek i nyní.