Mariana

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh soudobé mladé ženy, která se odstěhuje z Londýna do starého selského domu, který jí v dětství učaroval. Prostřednictvím dívky Mariany, která v domě kdysi žila, se vrací do dávné minulosti a prožívá její strádání, ale i lásku na pozadí událostí v Anglii 17. století.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138502/big_mariana-8LC-138502.jpg 4.4240
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , VIK
Originální název:

Mariana, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (88)

Kniha Mariana

Gabča67
02. ledna

Romantická oddechovka. Těžko se k ní asi někdy vrátím, ale četlo se to vlastně pěkně. Někdy je potřeba pustit si do života urostlého muže s očima barvy hlubokých lesů, který jezdí na šedém koni, že? :-)

jeny-v
14.09.2022

Tuto knihu vřele doporučuji a řadím ji do svého seznamu „top ten “ románů s notnou dávkou romantiky, mystéria, vzácného přátelství a sourozeneckého hašteření. Obdivuhodný je i překlad, ve kterém jsem si užívala krásy českého jazyka v autentických popisech krajiny, přírody, zahrad, kostela, jarmarku a dražby, zámku a nočních londýnských ulic. Knižní ilustrátorka Julie Beckettová se po druhém setkání se starým šedým domem ve Wiltshiru rozhodne „Šedovec“ koupit. Ten ukrývá mnoha staletími opředená tajemství, které začne mladá žena retrospektivními stavy odkrývat. V blízké vesnici se seznámí s hostinskou Vivien, farmářem Iainem, majitelem croftonského panství Geoffreyem de Mornay a hlavně s Vivieninou tetou Alfredou: „Z minulosti můžeme čerpat, můžeme se z ní učit, ale nemůžeme z ní žít.“ A kdo je Mariana s Richardem, tak to si příběh musíte přečíst…..


Joyce24
04.09.2022

Krásně se to četlo, ani bych dopředu nevěřila, že se mi bude knížka tak moc líbit. Chvíli je hlavní hrdinka v současnosti a najednou.....
Poslední třetinu příběhu jsem musela přečíst na jeden zátah a vše ostatní šlo stranou, tak moc jsem byla zvědavá, jak to vlastně dopadne.
Doporučuji.

Dalia
26.08.2022

Sladkobolný příběh, příjemné čtení.

Jenny46
15.08.2022

Mám ráda knihy, kde je tajemství, cestováním časem a trochu duchařské historky...
Příběh je pomalejší a prolíná minulost a současnost, pro romantické duše oddechová četba.

evineckY
09.08.2022

'' DUŠE POZNÁ, CO JE DŮLEŽITÉ ''
To bylo tak krásné, smutné i veselé, romantické...
Skvělý námět, kde hlavní hrdinka přeskakuje do své dávné minulosti a nachází lásku.
Moc doporučuji.

Ála1968
22.05.2022

Poprvé jsem četla příběh,kde se prolíná minulost s přítomností a bylo to krásné,romantické,prostě nádherné.Konec jsem samozřejmě obrečela,ale dlouho jsem nic tak úžasného nečetla.

Zuzkanka
19.05.2022

Skvělý námět, i když zpracování mohlo být o chlup lepší. Některé situace a momenty v současnosti bych si dokázala představit více uvěřitelněji nebo i méně otravně, přiznávám, že mi Julie trochu pila krev. Nicméně celý příběh se mnou velmi rezonoval. Četla se mi dobře, druhou polovinu knížky jsem přelouskala za jeden den.

1