Arianne Arianne komentáře u knih

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Žádné veledílo, ale příjemná oddychovka na deštivý den volna. Styl psaní mě bavil, při některých scénách jsem se zasmála a nikdo, především hlavní hrdinka, nebyl dokonalý, o to celý příběh nabral na důvěryhodnosti. Za mě počin, k němuž se člověk může vrátit během nějakého toho líného dne, kdy po něm nikdo nic nechce a nic nemusí.

01.09.2018 4 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Příjemné, milé, romantické čtení. Brooke mě chvílema rozčilovala, jak hned vyskakovala kvůli každé maličkosti, ale celkově to byl pohodový lehce předvídatelný příběh, který potěší a ničím neurazí.

19.05.2018 4 z 5

Dedička Dedička Amanda Hocking

No, tak to bylo divné. Jako první jsem četla Kroniky Kaninu a nemůžu se rozhodnou, jestli to byl nebo nebyl dobrý nápad. Oproti Bryn byla Wendy neskutečný fracek, tak doufám, že se v dalších dílech trochu sebere. A díky kaninske trilogii jsem aspoň věděla, co se děje a jak ten svět funguje. Tahle kniha byla jen podivnou mozaikou událostí, které jakoby vůbec nepasovaly k sobě, jako špatně poskládané puzzle. A kde se jako najednou vzala ta šílená láska k Finnovi? To už vůbec nedávalo smysl. Nic, svým vhledem do budoucnosti vím, že se autorka vyvinula k lepšímu, tak jdu na další díl a budu doufat, že se všichni vzpamatují a začne to dávat smysl.

10.10.2017 2 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Tak tohle jsem si moc neužila. Přirovnávají to ke Skleněnému trůnu, ale bohužel téma je dost roztříštěné a styl vyprávění nezajímavý. Neustále je nám omíláno, jak funguje magie, něco o propasti a zdrojích, ale jakoby se v tom sama autorka ztrácela a postrádá to hlavu i patu. A co mě neskutečně rušilo bylo vyprávění v přítomném čase, které znamená příliš mnoho vnitřních monologů a odbyté akce. Podobnými náměty je YA přehlcená, ale na této knize je nejlepší její obálka, ta je parádní, obsah už za tolik nestojí.

11.09.2017 2 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Krásné, milé, dojemné a neuvěřitelně citlivé... Tentokrát nemám po dočtení emocionální kocovinu, ale vůbec mi to nevadí. Čte se to zcela samo, lidi jednají jako lidi a ne jako příliš dobří nebo naopak zlí roboti. Z každé stránky, každého písmenka vyzařuje tak ryzý cit, člověku dává naději, že na světě je přece jen krásně a že naše představy o tom "jak by to mělo být" nejsou vždycky to pravé.
K tomu ta hudba, líbí se mi, jak Coleen dokáže knihy obohatit, Život jedna báseň byla o poezii, tentokrát šla ještě o level dál a bravurně tak podkresluje celý příběh. Její knihy jsou prostě srdcová záležitost.

27.06.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Trochu jsem se toho bála, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Napsat hlavní postavu v ich formě s takových charakterem a tolika zápornými vlastnostmi... Muselo být neskutečně těžké nesklouznout ke kladnému hrdinství. Přestože je Eadlyn protivná, rozmazlená a sebestředná, není nesympatická. Tím, že jí vidíme díky vypravěči do hlavy víme, že všechno dělá s dobrým úmyslem a ze správných důvodů. Zajímavý je její postupný vývoj, během knihy se nám mění před očima a my víme, že nakonec z ní nebude nesnesitelná tyranka.
Další plus vidím v tom, že narozdíl od Selekce, nemám nejmenší tušení, jak to dopadne. Nevím, kterému z těch 3 kluků mám fandit víc, každý z nich má něco a ať se rozhodne pro kteréhokoli z nich, z těch ostatních mi bude smutno.

11.08.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Zacala jsem cist od zacatku... A pak jsem si rekla, ze to nema cenu a zacala cist na preskacku. Kazdy den si prectu dva tri zapisky, je to neskutecne mile, nekdy trochu smutne, ale vzdy psano s nadhledem a zivotnim optimismem. Prijemne pohodove poctenicko.

05.01.2016 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Tento už mě nebavil tolik, jako předchozí. Jak mě v minulé knize přišla Izzy zajímavá, tady zůstal její potenciál ležet ladem napovrchu. Chápu, že nechtěla ohrozit jejich přátelství, ale její chování vůči Willovi bylo dost zkratkovité a ustrašené. Will mi byl celkově nesypmatický, lamač dívčích srdcí bez jakékoli hloubky se jednoho dne probudí jako Šípková Růženka. Asi jsem po první knize čekala příliš.

05.09.2022 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Musí se autorce nechat, že vystavěla krásný příběh s kouzelným pozadím. Příroda Skalistých hor navozuje poklidnou romantickou atmosféru, i když by ji hlavní protagonisté mohli o něco víc věnovat. Co se týče faktů, jako práce au-pairky, jejího vztahu k rodině a následně snahy o studium a hledání vlastní cesty, to bylo dost odfláknuté a taková kulisa "jen tak mimochodem". Ale nic hlubokomyslného jsem nečekala a tak jsem nebyla zklamaná.
Těším se na příběh Izzy.

01.09.2022 3 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Po dlouhé době jsem z nějaké knihy opravdu nadšená a mam chuť si ji hned přečíst znovu. Krásné, inteligentní, emocionální, místy vtipné, místy smutné.
Pro čtenářky Bridgertonových, které nepohrdnou o něco složitějším příběhem.

18.02.2022 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Byla to paráda. Osobně bych ocenila, kdyby byli hlavní hrdinové alespoň o pár let starší (nejsem už úplně cílovka), ale naštěstí zde nešlo o bandu ztrápených, hormony ovládaných puberťáků, takže i tak dobrý.
Četlo se to jedna báseň. I když příběh řeší nejedno složité téma (na jednu knihu možná až moc), autorka nedovolila, aby zcela ovládla příběh. Ten je originální, pevně vystavěný svět s jasně danými zákonitostmi. Postavy jsou skutečné, silné, s dobrými i špatnými stránkami.
Po dlouhé době opravdu parádní YA fantasy, která nikoho nekopíruje, má hlavu i patu a její hrdiny si člověk oblíbí.

08.12.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Trochu jsem se bála, protože Asii obecně moc nemusím. Ale příběh byl stejně magický a milý jako ostatní, určitě mnohem lepší, než Chorvatsko. Další kniha,ke které se budu ráda vracet.
Dodatek: spousta považuje Fionin problém za dětinský, ale kdo zná někoho s plachou a uzavřenou povahou, ví, že tito lidé potřebují harmonii s okolím. Pokud jí okolí dalo najevo, že její počínání bylo směšné a trapné, bylo to pro ni mnohem důležitější, než reálná hodnota toho okamžiku. Takže její krunýř byl naprosto pochopitelný a korespondoval s její povahou.

28.03.2021 5 z 5

Zbožňuju Havaj Zbožňuju Havaj Lindsey Kelk

Pořád je to zábavné, čím dál více ztřeštěné a čím dál víc naprosto mimo realitu. Ale čtení hezky odsýpá a zřejmě už bude kniha opravdu poslední. Více bych možná ocenila vydání těch dvou knih, na které se v Čechách nějak nedostalo.

04.05.2020 3 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Krásná, místy léčivá kniha pro všechny NF typy temperamentu. Nová kamarádka, na kterou se vždy budu moci obrátit, když budu potřebovat dobít baterky nebo čelit špatnému dni.

25.01.2020 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Byla mi slíbena pohádka a tak jsem do toho šla. Nečekala jsem žádné veledílo, přece jen Kráska a zvíře? Už zase? Ale tak proč ne. Ale i přes nízká očekávání to nebyla žádná sláva. Námět byl překombinovaný, stylistika šílená. Romantika vlastně žádná, akorát neustálý výčet toho, koho všeho nenávidí a pak je najednou zamilovaná? Kdy? Jak? A konec, ten byl vůbec takový podivný, vyjednávání o ničem, které nedávalo skoro smysl.
Úplná ztráta času to sice nebyla, našly se i docela pěkné a čtivé momenty, ale celkově příběh dost pokulhává.

12.05.2018 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Konecne, konecne docteno. Mam rad adetektivky, ktere jsou skutecne jen detektivkami a ne thrillery. Jasne, napeti do toho patri, ale zadne zbesile honicky a potoky krve. To se mi tu splnilo. Jenze takova kniha nemuze mit prece bez mala 500 stran! Proto jsou knihy Aghaty Christie tak kratke. Mam rada kvalitne popsanou deduktivni praci, kdy na zaklade dukazu se pomalu vynoruje tvar a motiv vraha, bohuzel tady se vetsina dulezitych veci ztratila ve zmeti nepodstatne omacky. A dale pan Cormoran Strike. Opravdu chapu, ze chtel(a) vytvorit spolecensky vykoreneneho hrdinu, ale tenhle chlapik byl nesympaticky od jmena az po jeho vlezle chlupaty hrudnik.
Asi se k Hedvabnikovi jednou dostanu, az se budu opravdu hodne nudit, ale nedockavosti se neklepu.

06.03.2017 2 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Když jsem knihu viděla porpvé, řekla jsem si, že se CooBoo asi zbláznilo, vydat takovou brutální bichli v měkké vazbě. Opravdu doufám, že až jí budu číst tak potřetí, že se mi nerozpadne.
Nicméně, říběh se nám parádně vyvíjí, konečně se nemusíme otravovat s dilematem milostného trojúhelníku, všechny postavy jakoby si byli v očích autorky rovny a to jim dodává na důležitosti, střídání vypravěčů je neskutečně osvěžující a tak kniha hezky ubíhá a nikde nenudí.
Jediné, co mi trochu vadilo, byla Aelinina "vševdoucnost", kdy připravila mistrný plán s nímž se nikomu nesvěřila, počítala se všemi problémy a nakonec upletla smyčku, do níž se oběť sama zamotala. Jasně, autorka nás chtěla udržet v napětí a dodržet linii postavy jakožto vypočitavého zabijáka, ale působilo to trochu přitažené za vlasy.
Nicméně celkový dojem byl veskrze pozitivní a jsem jenom zvědavá, co si na nás SJM přichystá v dalších dílech.

23.11.2016 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Obvykle 5 hvezdami setrim...tady ale nebudu. Temny pribeh plny viny, nenavisti a pochopeni zacal pred nekolika hodinami a najednou je konec... Obe hlavni postavy jsou ve sve podstate uzasne, nedokonale, z kazde stranky vyzaruje sila a rozhodnost. Rozhodne neni nicim, co by melo zustat zapomenute v polici. Akorat proc proc proc to musi mit zase pokracovani? Uz je to vazne otrava...

24.09.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Výborné téma, zas je to trochu něco jiného, velmi čtivě napsáno, intriky pěkně zamotané, pubertální scény tam, kde od pubertální holky čekáme pubertální scénu... Velmi vyvedená fantasy... Ale všechny ty knihy na díly už mi lezou na nervy, to nemůže někdo napsat příběh, který bude jen jedna kniha????

21.11.2015 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Výborné, po úvodním prvním díle se Karou/Madrigal vrací zpět ke svým chimérám a snaží se odčinit své chyby z minulosti. V druhé linii příběhu sledujeme Akivu a jeho sourozence, kteří pomalu začínají chápat, že šílené nápady jejich císaře musí mít někdy konec. Ale jak docílit míru po tisíciletí nenávistné války? Obě strany "odčiňují" zlo na sobě spáchané a zdá se, že násilí nebude mít nikdy konce.
Jedinou nadějí zůstává Naděje. Kniha plná bolesti, surovosti života a her o životy hýří překvapivými zvraty a potlačovanými emocemi.

19.09.2014 5 z 5