anoti anoti komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha o něčem a o ničem.Ale klobouk dolů..dokázat rozepsat vytažení ryby do jedné knížky si asi zaslouží nějaké ocenění.Mam rada knihy s duševním nádechem či pohlazenim, ale zde jsem se zklamala.

27.11.2016 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nechápu, že jsem po knize sáhla, až teď.Byla to velká chyba.Nejdřív jsem do ní chtěla jen tak nahlédnout, abych věděla co mě tak asi čeká a z nahlédnutí jsem jí nakonec přečetla jedním dechem.Vše bez výhrady krásně napsáno.Z osudu Boxera mi bylo strašně smutno... o to víc, že to takhle přesně chodí.

30.11.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Paní Jojo Moyes ve své knize exceluje!Kniha je naprosto famózní!Čtenáře spoutá každým svým řádkem a nepustí dokud se nedočte, až do konce.Příběh snad ani nemůže nikoho nechat chladným a nezamyslet se nad svým životem.BRAVO.

05.06.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Precizní, inteligentně napsaná záležitost, která si pohrává se čtenářem jako kočka s myší.

10.03.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák mě zatím zaujal ze všech dílu nejvíce.Nemám mu co vytknout.Skvěle propracované, pro mě zatím to nejlepší od tohoto spisovatele.Byla jsem nadšená.

06.02.2014 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se zase mohla nechat vtáhnout do světa Harryho Pottera.Všechny díly jsou něco nepřekonatelného.Moc se mi to líbilo a to, že to je psáno tak jak je mi vůbec nevadilo.Čte se to samo.

02.01.2017 5 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Nevím přesně jakou věkovou kategorii chtěl spisovatel oslovit...Je fakt, že chování hlavní hrdinky není normální-pro normální lidi co tohle nikdy nezažili a žili ve spořádaných rodinách.Já jsem tak taky žila a toto téma se mě vůbec netýká, ale myslím si, že to autor vystihl trefně, protože ať to znělo sebe nepravděpodobně, myslím že takhle žije spousta lidí a to byl ještě autor hodně při zemi.Dávala bych to číst náctiletým jako výstrahu.Jinak bych ještě knihu mnohem víc rozepsala, byla co do obsahu hrozně skromná, měla jsem ji přečtenou během chviličky.

09.10.2014 4 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Už chápu tu cenu, za kterou jsem jí koupila "29kč" :-)

12.07.2014 2 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Začátek knížky mě nějak nenadchl, bylo to pro mě trochu zmatené-nevím proč a navíc, téma dělfíni a velryby, lodě a rybáři.Není to mému srdci blízké, ale PÁNI!Opět silný, krásně napsaný příběh, který pojednává(mimo jiné) o tom jak peníze nejsou na světě to nejdúležitější!Už to i vypadalo, že mi slza z oka nezaslzí, ale nakonec mi síla příběhu slzičku vytlačila ven.

30.01.2016 5 z 5

Láska prochází kuchyní - Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek Láska prochází kuchyní - Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek Denisa Bartošová

Kniha jako dárek mě potěšila, ale sama bych si ji nekoupila.Když to shrnu, je to o ničem a k ničemu.Nic nového jsem se zde nedozvěděla, z žádného nápadu jsem neomdlela, ale musím uznat, že je velmi pěkně zpracovaná.

21.01.2014 3 z 5

Jako kus masa! Jako kus masa! Josef Strauss

Musím přiznat, že knihu jsem četla před 10lety a do teď na ni nemohu zapomenout.Velmi silně se mi vryla do paměti a to nejen pro nechutně detailní popis všeho co ty dívky museli prožít.Byla to kniha, která mě prvně vrhla do hnusné reality dnešní doby.

20.01.2014 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

2/3 jsou neuvěřitelně čtivé.Knížka mi vlastně nedovolila přestat číst, ale ten závěr mi už přišel strašně moc překombinovaný.

04.01.2021 5 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Nemohla jsem se knížkou prokousat...skoro půlka knihy mě hrozně nebavila...přišlo mi to skoro až přehnaný.Furt se to točilo kolem Angii.Ale!Když jsem se už konečně dostala cca na 200 stránku, tak mě to začalo bavit.I když to bylo vše průhledné a dalo se očekávat co se stane, tak jsem se do toho nakonec začetla.

24.01.2017 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Od knihy jsem čekala něco jiného.Ze série povídek, z kterých se kniha zkládá mě opravdu zaujali jen dvě-tři. ..některé mě přímo i obtěžovalo číst.Připadá mi, že King někdy zachází do takých detailů, až to oddchyluje od toho o co tam vlastně jde-je to záměr?Asi.Povídky celkem moc nemusím, ale od těchto jsem nevím proč očekávala hororovou linii (možná, je to tím, ze je to od mistra Kinga?) a bohužel jsem se nedočkala.

08.01.2017 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Z knihy jsem nadšená.Moc se mi líbila...je velmi čtivá a má spád.Jediné co mi lehce dělalo problém je moc postav :-) ... nevím proč, ale zdálo se mi jich tam mnohem víc než v jiných knihách.Ale to je jen miniaturní detail :-)

13.11.2016 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nedá se říct, že by kniha byla nějakým veledílem.Necítím z ní nic co mi přijde typicky Coelhovského-to co člověka osloví a zasáhne ho, až do hlouky duše.Nezanechala ve mě vůbec žádnou stopu.

24.02.2015 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Jisté pasáže excelentní, některé zbytečně se omílající.Již na samém počátku víte jak to dopadne.Velmi oceňuji téma, ke kterému potřebujete notnou dávku odvahy.Celkově knihu moc chválím, i když jsem kvůli recenzím očekávala mnohem víc.

16.02.2014 5 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Pro připravené s otevřenou myslí dokořán.Krásný zážitek co pohladí duši a zahřeje u srdce.

08.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Oddechová, taková pohádka pro ženy.Jelikož čtu hodně, tak občas potřebuji i něco oddychového u čeho nemusím vůbec přemýšlet a tato kniha je k tomu účelu naprosto ideální.Absolutně nic člověku nedá, ale ani nevezme.

20.01.2014 3 z 5

Moje první kniha od tohoto úžasného spisovatele, kterého mám moc ráda a zároveň první kniha, která mě duševně obohatila...Neumím si to vysvětlit, ale po přečtení jakékoli jeho knížky je mi hezky u srdce.

20.01.2014 5 z 5