Rukopis nalezený v Akkonu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejnovější kniha brazilského spisovatele Paula Coelha je dalším dílem, v němž se fikce prodchnutá univerzálními hodnotami prolíná se skutečnými historickými událostmi. Vychází z objevení akkonského rukopisu archeologem sirem Walterem Wilkinsonem v roce 1974 a děj přenáší čtenáře do okamžiku, kdy se Jeruzalém připravuje na útok křižáků – 14. července 1099. V tento nelehký okamžik, večer před útokem, svolává řecký učenec setkání lidí všech věkových skupin a různých vyznání. Neudílí jim však válečné rady, jak ubránit město, ale snaží se je podnítit, aby v nelehké situaci a tváří v tvář blížící se porážce pátrali po hodnotách a vědomostech, jichž nabyli v každodenním životě. Autor se tak ve své první knize napsané poté, co se sám ocitl na prahu smrti a prodělal vážnou srdeční operaci, znovu zabývá otázkou, jaké hodnoty zůstávají, když vše bylo zničeno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141032/big_rukopis-nalezeny-v-akkonu-5RD-141032.jpg 3.7236
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Manuscrito Encontrado em Accra, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Rukopis nalezený v Akkonu

littlestar
30. října

Jednoduše: zkrátka nejsem cílová skupina. Ale věřím, že se najde mnoho těch, které čtení této knihy potěší. Mě potěšilo, že kniha má málo stran a velká písmena, takže jsem jeji nástrahy zdolal za 2 dny.

DreamerX9
12. srpna

Taková moudrodefinice běžných věci z lidského života. Příběh žádný v podstatě jen citaty a několik hezkých myšlenek. Toť vše


ivetka859
07. května

V dnešní době, kdy internet přetéká motivačními citáty a webináři, už tenhle typ četby podle mě není takový terno.
Od Coelha se mi líbila Veronika nebo Chantal, ale tohle šlo mimo můj styl. Možná kdybych řešila nějaké životní otázky, bude mě to bavit a brát víc, ale takhle bylo spíš utrpení se textem o víře, bez děje, prokousat.
Obsah a informace jsou sice nadčasové a věcné, forma už ale ale pasé.

Nisanur
10.10.2020

Naprosto skvělá kniha. Dala mi spoustu odpovědí. Asi moje nejoblíbenější Coelhova kniha.

PohadkyNovyVek
07.09.2020

Dost okatě okopírovaný Prorok od Chalila Džibrana, ale nutno dodat, že povedeně okopírovaný! Pokud vás tenhle druh četby baví (takovéto lidské filozofování o životě a světu říznuté duchovnem), zklamaní nebudete. Kromě Alchymisty jediná Coelhova kniha, kterou jsem si v knihovně po přečtení ponechal.

KapitánSmrt
13.04.2020

Poměrně fádní životní pravdy podané stylem antických filosofických dialogů. Kniha je bez děje, na čtenáře se jen vrší další a další, více méně patetické, banální a útěšné myšlenky. Největší problém vidím v tom, jak moc jsou odtržené od reality. Říkejte lidem v exekuci, ve válkou zničené Sýrii, v nudné práci která ubíjí životní energii, jak je láska důležitá, Bůh Vám osvětluje cestu, že porážka ukazuje cenu vítězství a jak se máte vydávat na poutě plné dobrodružství a poznání...

Arkagas
12.03.2020

Kdo mě zná, tak ví že knížky Paula Coelha, stejně jako Richarda Bacha miluju a nejradši bych sem napsala rovnou jen hodnocení. Ale... dalo by se říct že většina knih Paula v sobě skrývá jakési filosofické nebo duchovní poslaní.. některé méně a některé více. Tady by se dalo říct že se jedná opravdu o knihu plnou těchto textů. Rozhodně tohle není kniha pro ty kteří Coelhovu tvorbu neznají, rozhodně to není kniha kterou bych doporučila jako první seznámení s autorem, ale jinak? Jako vždy skvělá.

1Pomněnka
20.02.2020

V knize lze objevit pár moudrých myšlenek, stejně tak ale bohužel myšlenek nesmyslných a nepravdivých. (Např: "Stále slýcháme: "Důležitá není krása vnější, ale vnitřní." Není nic nepravdivějšího než toto tvrzení." ... "Akt odvahy je vždy aktem lásky."). Stačí se podívat například na světové dějiny, abychom viděli, že akt odvahy není vždycky aktem lásky. Po přečtení knihy na mě rukopis nalezený v Akkonu působil spíše jako spis, který si někdo, třebaže před tisíci lety, spíše vymyslel, než jako spis pravdivě zachycující realitu a diskuzi v předvečer bitvy. Zvláště konec, kde se vyjadřují zástupci tří světových náboženství - žid, muslim a křesťan - působí hodně podezřele. Spíš než opravdovou moudrost, jsem v této knize našla myšlenky propagující reinkarnaci a jednostranného neosobního Boha. Na druhou stranu si cením toho, že autor spisu byl člověk velmi duchovní, hledající moudrost, pravdu a Boha, a že se člověk může alespoň trochu vžít do toho, co lidé cítili pravděpodobně v poslecních chvílích před zničující bitvou.

1