anoti

Ilustrace-absolutní nádhera.
Samotný příběh-neurazí.

05.01.2021

ZlobaZlobaChris Carter

2/3 jsou neuvěřitelně čtivé.Knížka mi vlastně nedovolila přestat číst, ale ten závěr mi už přišel strašně moc překombinovaný.

04.01.2021

IgnorantIgnorantNikola Francová

Přiznám se,že první stránky mě moc nenadchli,ALE ono je asi těžké nadchnout člověka, který přečetl STOVKY knížek.Nebylo v tom pro mě nic nového,jiného,překvapivého...ale nakonec mě to strhlo a hltala jsem každou stránku.Knížka podle mě ke konci zbytečně přehrávala,což je škoda.Nebýt těch zbytečných vulgarismů,kterých je co do obsahu přebohatě a s každou další stránkou mi to vadilo víc a víc, dala bych 4hvězdy z pěti...takhle bohužel 3.Ale jinak tleskám.

13.12.2019

P.S.P.S.A. Geislerová (pseudonym)

Trošku nudné...zdlouhavé...žádný spád...žádné nadšení.Dávám 3 hvězdy jen kvůli krásnému zpracování a ilustracím.

08.12.2019

V cizím těleV cizím těleRobert Lawrence Stine

Bylo to celé prekombinovane a zmatené TO TEDA JO ;0)..navíc o co tam jde je jasné po pár stránkách. ..

19.04.2017

Druhá oběťDruhá oběťKarin Slaughter

Nemohla jsem se knížkou prokousat...skoro půlka knihy mě hrozně nebavila...přišlo mi to skoro až přehnaný.Furt se to točilo kolem Angii.Ale!Když jsem se už konečně dostala cca na 200 stránku, tak mě to začalo bavit.I když to bylo vše průhledné a dalo se očekávat co se stane, tak jsem se do toho nakonec začetla.

24.01.2017

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíLiane Moriarty

Začátek pro mě byl těžší, trochu zmatený..než jsem si zvykla na jednu postavu, už tam byla druhá a než tam byla zase ta první už jsem se ztrácela...ALE!Stálo za to vytrvat!Kniha mě nakonec pohltila, hltala jsem každou její stránku a nemohla se dočkat rozuzlení.

16.01.2017

Bazar zlých snůBazar zlých snůStephen King

Od knihy jsem čekala něco jiného.Ze série povídek, z kterých se kniha zkládá mě opravdu zaujali jen dvě-tři. ..některé mě přímo i obtěžovalo číst.Připadá mi, že King někdy zachází do takých detailů, až to oddchyluje od toho o co tam vlastně jde-je to záměr?Asi.Povídky celkem moc nemusím, ale od těchto jsem nevím proč očekávala hororovou linii (možná, je to tím, ze je to od mistra Kinga?) a bohužel jsem se nedočkala.

08.01.2017

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling (pseudonym)

Jsem ráda, že jsem se zase mohla nechat vtáhnout do světa Harryho Pottera.Všechny díly jsou něco nepřekonatelného.Moc se mi to líbilo a to, že to je psáno tak jak je mi vůbec nevadilo.Čte se to samo.

02.01.2017

Kdo spí v mém hrobě?Kdo spí v mém hrobě?Robert Lawrence Stine

Z čisté nostalgie čtu všechny díly (stopy hrůzy ) a pro srovnání, když mi bylo 12-14let, tak jsem byla nadšená, ale teď, když je mi téměř 30let, už to neni ono...konkrétně tento díl je opravdu spíš pro děti.

02.12.2016

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Nechápu, že jsem po knize sáhla, až teď.Byla to velká chyba.Nejdřív jsem do ní chtěla jen tak nahlédnout, abych věděla co mě tak asi čeká a z nahlédnutí jsem jí nakonec přečetla jedním dechem.Vše bez výhrady krásně napsáno.Z osudu Boxera mi bylo strašně smutno... o to víc, že to takhle přesně chodí.

30.11.2016

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

Kniha o něčem a o ničem.Ale klobouk dolů..dokázat rozepsat vytažení ryby do jedné knížky si asi zaslouží nějaké ocenění.Mam rada knihy s duševním nádechem či pohlazenim, ale zde jsem se zklamala.

27.11.2016

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Z knihy jsem nadšená.Moc se mi líbila...je velmi čtivá a má spád.Jediné co mi lehce dělalo problém je moc postav :-) ... nevím proč, ale zdálo se mi jich tam mnohem víc než v jiných knihách.Ale to je jen miniaturní detail :-)

13.11.2016

Pokoj její dušiPokoj její dušiW. Darlenová (pseudonym)

Jako horor to rozhodně není :-)...ale má to příběh, má to spád...líbilo se mi to.

26.09.2016

Pravidla moštárnyPravidla moštárnyJohn Irving

Poutavě psaný příběh, velmi rozsáhlé, ale až zdlouhavé dílo.Ke konci bohužel již nepříliš zajímavé.Kniha se vyvýjí krásně, pomalu, postupně, ale pak někam vygraduje a ten zbytek mě už nijak nezajímal.

12.08.2016

Po otřesechPo otřesechHaruki Murakami

Nepochybuji o tom, že kniha má mít nějaký hluboký podtext, který jsem jistě nepochopila a tudíž je mou vinou, že se mi nelíbila..ale nemohu si pomoc.Jen jedna jediná povídka mě zaujala a jedna se dala prostě přečíst, ale ty ostatní mě vyloženě obtěžovali.Jestli lituji pěněz co jsem za knihu dala?Ano.Lituji, protože mi absolutně nic nedala, jen mi vzala nějakou tu hodinku času.Zbytečné popisování detailů, které mě absolutně nezaujali by klidně mohli nahradit poutavé a dobře psané řádky jako dovedou jiní a mnohem lepší autoři.Nechápu, leč bych ráda pochopila všechny ty, co jsou autorem a knihou vůbec, tak nadšeni.

09.08.2016

Chlapec a hvězdyChlapec a hvězdyJaroslav Seifert

Milé pohlazení po duši.

05.08.2016

Padesát stínů EvyPadesát stínů EvyRossella Calabró

Nebylo to nic světoborného, ale upřímně -četla jsem už horší. Knihu jsem přečetla asi za 40min.Je to něco na způsob-co budu dnes dělat, jeee napíšu třeba knihu.Občas jsem se pousmala, občas jsem rychle četla dál ,at uz je to za mnou...:0)

02.08.2016

Děsu plný důmDěsu plný důmJames Preller

Mám ráda horory, pospíchala jsem a když jsem viděla knížku"hororové příběhy"tak jsem si ji na netu(bohužel)koupila...bohužel jen proto,že je to určeno pro 9-13leté děti.To už mi dávno není, ale když už jsem za ní dala peníze přečetla jsem jí a musím říct,že být mládě, určitě bych si koupila a těšila se na každý další díl těchto povídek.Je to lehké, odpočinkové čtení a i mě se to líbilo :-)

26.07.2016

SpouštěčSpouštěčWulf Dorn

Velmi zajímavé čtení.

26.07.2016

Padesát stínů AdamaPadesát stínů AdamaRossella Calabró

Očekávala jsem něco jiného, ale místy jsem se i zasmála.Nenáročné čtení...za pár minut přečtené.Mám koupený rovnou i druhý díl, tak teď doufám, že to nebude ještě horší.

21.07.2016

Mrtvá náručMrtvá náručAndrew Hall

Tak nějak takhle si představují dílo zhruba 13 letého letého dítěte :0).

15.07.2016

Andělé vědí svéAndělé vědí svéW. Darlenová (pseudonym)

Mě knížka bavila, ale to vyústění?!No dost suchý!

17.04.2016

Půlnoční klubPůlnoční klubChristopher Pike

Tento díl řadím mezi ty hrozne!Vůbec to nemá šmrnc stop hrůzy. BYLO to děsně deprimující a ještě jsem to četla před spaním, to budou sny.

07.03.2016

Věčný nepřítelVěčný nepřítelChristopher Pike

Větší část příběhu má normální realný děj, leč s nějakou tou sci-fi vsuvkou, ale ten konec!Co to je?Najednou se přejde do hodně nafouknutého sci-fi příběhu :-)...je to tak špatně napojené, že mi přišlo jako bych najednou četla úplně něco jiného.Poslední cca třetina-STRAŠNÁ!

05.03.2016

Půlnoční děsPůlnoční děsScott Siegel

Souhlasím s Vikikl, když jsem byla na základce hltala jsem všechny díly co se mi dostali do rukou.Ted se je snažím přelouskat z čisté nostalgie znovu a některé díly jsou stále dobré, ale toto?To se téměř nedá číst :-).Tohle je opravdu nepovedené.

23.02.2016

Dánská dívkaDánská dívkaDavid Ebershoff

Nebylo to špatné, ale místy nudné, opakující se.Ale zajímavé :-).

21.02.2016

Pod hrozbou smrtiPod hrozbou smrtiScott Siegel

Dávám dvě hvězdy, ne proto, že by to bylo tak strašný, ale protože mě takový žánr nic moc neříká.Přečetla jsem to jen ze slušnosti, když už jsem to dostala.

16.02.2016

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Začátek knížky mě nějak nenadchl, bylo to pro mě trochu zmatené-nevím proč a navíc, téma dělfíni a velryby, lodě a rybáři.Není to mému srdci blízké, ale PÁNI!Opět silný, krásně napsaný příběh, který pojednává(mimo jiné) o tom jak peníze nejsou na světě to nejdúležitější!Už to i vypadalo, že mi slza z oka nezaslzí, ale nakonec mi síla příběhu slzičku vytlačila ven.

30.01.2016

Milostná strategieMilostná strategieS. Monyová (pseudonym)

Na knížky od paní Monyové nedám dopustit!

27.01.2016