annora_cte annora_cte komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Napínavý thriller, ze kterého mi tuhla krev v žilách. Ke knize jsem sedla včera večer a neodložila ji, dokud jsem ji nepřečetla.
Já miluji thrillery, ale dlouho jsem se k žádnému nedostala. Díky @_knihomol_ka jsem to napravila a myslím, že lepší knihou jsem začít znovu nemohla!
Příběh vypráví o Millie, která si po propuštění z vězení těžce hledá práci. Po několika nezdařilých pokusech najde zaměstnání u manželů Winchesterových jako pomocnice. Už při nástupu si Millie všimne v domě pár podivností, ale to ji neodradí. Práci potřebuje, a uklízet, vařit a plnit další úkoly od paní domů Niny nemůže být tak složité, nebo ano?
Tohle je zaručeně jeden z nejlepších thrillerů, jaký jsem kdy četla. Během čtení jsem vytvářela jednu teorii za druhou, no bohužel jsem se netrefila. Promyšlený, dechberoucí, neskutečný! Měla jsem tolik otázek a tak moc jsem se snažila odhalit víc než dobře ukrytou pravdu.
Konec byl úžasný a napínavý. Vlastně celá kniha byla napínavá. Vůbec jsem to nečekala a celá jsem se třásla napětím a zvědavostí. Došlo na pár obrovských odhalení, která mě připravila o dech. Autorka je neskutečně talentovaná, vymyslela naprosto famózní dílo.
Na závěr: Jeden z nejlepších, snad i nejlepší thriller, co jsem četla! Nedá vám klid, dokud neotočíte poslední stránku.

21.01.2024 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

"Její cesta začala se zbraní. Jejím údělem bude koruna."

Poslední díl série Skleněný trůn, který pohnul mým vesmírem a zanechal mě navždy poznamenanou. Neskutečný. Neuvěřitelný. Fantastický.
Přestože vydal skoro na tisíc stran, utekl jako voda. Nemohla jsem se odtrhnout, ale to platí u každé knihy od autorky. Užívala jsem si příběh, bavil mě, ale to vědomí, že je to poslední díl a že se budu muset s postavami brzy rozloučit, mě bolelo.
Po Říši bouří jsem měla strach o Aelin, ale ona je jedna z nejsilnějších knižních postav co znám. Věděla jsem, že to zvládne. Ale to peklo, jakým si procházela, mě nenechalo chladnou ani náhodou.
Další postavy jako Jeřáb, Lysandra, Aedion, Dorian, Manon... za všechny autorce děkuju, protože je vytvořila tak dokonale, že jsem měla chvílemi pocit, jako by byli skuteční.
Snad posledních 200 stran jsem probrečela, protože se toho dělo tolik a já na nic z toho nebyla připravená. Odehrávaly se dobré, ale i špatné věci včetně jedné, kterou Maasové nikdy neodpustím.
Abych shrnula sérii na závěr, za mě je od autorky nejpropracovanější a nejlepší.

29.11.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

"Není nic nebezpečnějšího než žena, která ví, kým je, a nehodlá se za to omlouvat.“

Jak jsem byla nadšená z Království Hříšných, to samé bohužel nemůžu říct o Království Prokletých.
Myslela jsem, jak se hned začtu, ale brzy jsem zjistila, že mě to zas tolik nebaví. Přes začátek jsem se dostala horko těžko. Pak se to začalo zlepšovat, ale pořád mě to příliš nenadchlo.
Druhý díl je opět veden z pohledu Emilie, jejíž myšlenky se točí pořád okolo jedné a té samé věci. Ira ji přitahuje, ale to přece nejde, nesnáší ho. A nebo, že by k němu něco cítila? Ne! Je zlý! Nemá ho ráda! Myšlenky na Iru, náklonnost, nenávist, náklonnost... přijde mi, že to pošramotilo skvělý nápad na příběh.
Jasně, řešilo se také, kdo vůbec stojí za vraždou její sestry, dostali jsme nové prostředí v podobě pekla a nové postavy. Emilia se musela soustředit na úkol, který si dala, a ne na démonického prince. Přesto její myšlenky neposedně tančily většinu času jen okolo něj. Jak je krásný. Jak je příšerný. Jak by se ho chtěla dotýkat. Jak si ho nepřeje ani vidět. To mě vážně nebavilo.
Zbývalo necelých sto stran, když se děj pohnul dost zajímavým směrem. To už si získalo mojí pozornost. Byla jsem zvědavá a cítila jsem všechno, co by zaujatý čtenář cítit měl.
No ale konec mě velice naštval. Ukončit knihu uprostřed děje, kdy čtenář otočí napjatě list, jen aby ho do očí praštilo poděkování. To se nedělá. Přestože na mě třetí díl čeká doma, dovedu si představit ten vztek čtenářů, co museli čekat na vydání.
Ach jo. Popis opět skvělý, ten je bez výtek. Ale za to ustavičné řešení Iry, nenávisti a sexuální přitažlivosti vůči němu tentokrát hodnotím třemi hvězdičkami.

24.09.2023 3 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) První díl Twisted série se zaměřuje na příběh Avy Chenové a Alexe Volkova. Znají se spoustu let, ale nikdy spolu moc nemluvili. Vše se změní v moment, kdy Alex dostane za úkol na Avu dohlédnout.
Alex. Ten mi k srdci vážně nepřirostl. Mám ráda, když je muž v knihách sexy neohrožený a dominantní alfa samec a čekala jsem, že Alex nabídne něco podobného. Ovšem na můj vkus byl až moc toxický a vůbec mi jeho majetnické chování nepřišlo přitažlivé.
(Mimochodem to zpívání? Co to to bylo? V tu chvíli jsem chtěla od knihy utéct, jak jsem se cítila trapně).
Naopak Ava mi byla velmi sympatická a hlavně mě bavila. Smála jsem se u jejích scén a myšlenkových pochodů. Avu bych narozdíl od Alexe moc ráda poznala.
Když jsem začala knihu číst, neměla jsem chuť na slow burn romanci, takže jsem s radostí uvítala, že to netrvalo zas tak dlouho, než se na sebe hlavní dvojice vrhla.
Ale ty erotické scény? Někomu se to samozřejmě může líbit, ale hlášky typu: "jsi moje špinavá d*vka" nejsou nic pro mě. Takže jsem se tvářila, jak kdybych měla v puse citrón, pokaždé, když Alex něco tak otřeseného vypustil z úst.
Co se týče zápletky, přišla mi až moc přitažená za vlasy a moc jsem jí nedůvěřovala.
Ale abych tady jen nekritizovala, chci pochválit autorku za příjemný styl psaní. Kniha se četla hezky, byla plná humoru (na operaci emoce nikdy nezapomenu) a i přes všechny negativa jsem zkrátka byla zvědavá, jak to celé dopadne.
Doma mě čeká druhý díl, ale asi ještě chvíli počkám, než se do něj pustím.

26.08.2023 3 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Já snad nemám slov. Tahle kniha mě tak bavila od začátku až do konce. Těšila jsem se, až se dozvím příběh o první panně, a kniha předčila mé očekávání. Zábavné, romantické, napínavé.
Samozřejmě autorka i tady ukázala, jak si zakládá na podrobném popisu... všeho. Kdyby svůj talent pro detailní popis jedné místnosti, co vyjde na dvě stránky, omezila, myslím, že by kniha byla o dvě stě stran kratší. Ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo, protože jsem byla tak napojená na Seru a užívala si to.
Úžasný svět, děj, postavy. Miluju odvážné hrdinky, které se o sebe umí postarat. A přesně taková Sera je. I když je trochu tvrdohlavá a umíněná, co si budem. Mimochodem už chápu, co všichni na tom Nyktovi mají. Je vážně úžasný, scény mezi nimi byly perfektní, sexy a přesně takové, jak jsem čekala.
Párkrát se mi stalo, že jsem si říkala, jestli není kniha opět příliš zdlouhavá, ale pokaždé, když k něčemu takovému došlo, stal se zvrat, který mě zas a znovu vtáhl. Nevidím to jako důvod, proč bych měla snižovat hodnocení.
Tahle kniha je za mě 5/5, protože jsem si ji vážně užila a prožila jsem takové pocity, které jsem necítila snad ani s Casteelem a Poppy.
Moc se těším na Světlo v plameni, ale budu se řídit doporučením a pokračuji s Válkou dvou královen.

21.01.2024 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

"To, že jsme nepřátelé, nemění nic na tom, že jsi k*rva moje."

Říkala jsem si, že obálku komentovat nebudu, ale jednu věc si neodpustím. Ta paní/slečna mi je tak nesympatická. To prostě není Elsa z mých představ.
Tak. A teď ke knize. Pokračování Zvrhlého krále jsem si užila ještě víc než první díl. Spolu s druhým dílem přišly odpovědi na některé otázky a došlo k odhalení, ze kterého mi přeběhl mráz po zádech. Byla jsem napjatá a zvědavá a zkrátka jsem se opět nemohla odtrhnout, což je pro mě znamení dobré knihy.
Co mi ale trochu vadilo, bylo chování hlavní hrdinky Else. V některých situacích předváděla opravdu zbytečné scény. Vadilo jí, když Aiden žárlil, ale samotná Elsa vzápětí předvedla tak žárlivou scénu, že jsem se kvůli ní cítila trapně. Ovšem je to součástí vývoje charakteru a hádám, že to tak muselo být podané. Z Elsy, které byl nějaký Aiden King ukradený, se stává Elsa, která je Aidenem posedlá tak jako on jí.
Erotické scény jsou skvěle napsané. Baví mě, užívám si tu zvrhlost a je to sexy.
Překvapilo mě toho dost, ale ze všeho nejvíc mě dostal konec. Ten mě opravdu odstřelil do jiné galaxie. Co? Jak? Kdy? Potřebuji odpovědi! Zase.
Děkuji za to, že jsem knihy přečetla až v době, kdy do vydání třetího dílu zbývá měsíc, a nemusím čekat takovou dobu.

17.09.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

"Buď moje a staň se mojí královnou." Odmlčí se a přejede mi jazykem po dolním rtu. "Vzdoruj a zůstaneš pěšákem."

Nejsem čtenář, který by soudil knihu podle obalu, ale tady jsem opravdu váhala, jestli to nebude další erotické klišé na základě postav z coveru. Nemám ráda takové obálky, opravdu ne. Možná proto se na knihu prášilo skoro rok než jsem ji vzala do ruky.
Vše, o čem autorka v knize píše, je tak zvrhlé a nesprávné a vlastně dost šílené - hlavní hrdinka Elsa sebou nechá extrémně manipulovat a Aiden nerespektuje její nesouhlas a dělá všechno tak, jak chce on, aniž by jí dovolil jakkoli se vzpírat jeho nátlaku.
Ale tahle kniha zkrátka není jemná a sladká a takové věci k temné romanci patří. Aiden byl vykreslený tak dobře, že jsem hořela nedočkavostí, až se opět ukáže na scéně i s tím svým psychopatickým, obsesivním chováním. Líbil se mi. Jeho charakter byl skvěle vymyšlený.
S každou další kapitolou přicházelo stále víc otázek. Autorka čtenáře dokáže udržet v napětí pěkně dlouho. Nemohla jsem se odtrhnout. Potřebovala jsem víc a potřebovala jsem znát pravdu. Řešilo se spoustu věcí, což mě mile potěšilo. Příběh byl převážně zaměřený na vztah hlavních postav, ale záležitosti z minulosti, vedlejší postavy, záhady, tajemství a lži dostaly spoustu prostoru.
Knihu jsem přečetla za dva večery a hned jsem se natahovala pro druhý díl, který na mě taky čekal v knihovničce skoro rok (díky bohu za to).
Na závěr: Pokud vám vadí manipulativní, dominantní sexy muži, kteří musí mít vše pod kontrolou a kteří nesnesou, když se kolem jejich dívky motá jiný muž, tahle kniha není pro vás. Pokud ale přesně takového fiktivního muže hledáte, Aiden King je pro vás ten pravý.

15.09.2023 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Díky tobě se mi chce žít, Jeřábe. Ne přežívat, ne být, ale žít."

Královna stinů patří mezi mé nejoblíbenější díly z celé série. Ať už se jedná o děj, vývoj postav nebo překvapivé zvraty. Stále se opakuji, ale autorka je neskutečná s tím, co dokázala vymyslet.
Miluju fantasy a Královna stínů mi připomíná, proč tomu tak je.
Série roste díl od dílu, napětí stoupá a zkrátka se nemůžete odtrhnout. Vývoj Celaeny je v podání Maasové něco neuvěřitelného. A nejde jen o Celaenu. Dorian, Manon, Chaol a další přináší velikou roli a já upřímně zbožňuji, že můžeme nahlédnout do hlavy i jim.
Upřímně nemám nic, co bych vytknula. Užila jsem si to. Zamilovala jsem se do Manon, brečela jsem pro Doriana, měla nervy kvůli Chaolovi a zadržovala jsem dech pro Celaenu s Jeřábem. Nikdy mi žádné postavy nepřirostly k srdci tolik jako z téhle série. Ať už jde o výše jmenované, Aediona, Třináctku, Elide, Lyssandu či Lorcana. Až mě zamrzelo, že když jsem knihu dočetla a zvedla oči, nikdo z nich vedle mě nebyl. Nikdo nebyl skutečný.
Královna stinů si jednoznačně zaslouží pět hvězdiček. Opravdu nemám nic, co bych zkritizovala.

09.09.2023 5 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Žít jako člověk ve světě plném krvežíznivých upírů není nic moc. A Oraya, adoptovaná dcera samotného krále temnorozených, o tom ví své.
Rovnou zůstanu u hlavní hrdinky. Oraya mi byla moc sympatická, zamilovala jsem si její odhodlání a sílu. A taky tvrdohlavost. Věděla, co chce. Šla si nekompromisně za svým cílem, dokud se jí do cesty nepřimotal vysoký, pohledný, okouzlující... zkrátka upír Raihn.
Není to láska na první pohled, ale chemie se mezi nimi vznáší od samého začátku. Hrozně mě tahle dvojka, jejichž společná cesta byla poměrně trnitá, bavila.
Autorka vymyslela úžasný svět, který se mi líbil a dával smysl. Užívám si, když je v knize fantasy svět dobře vystavěn, a tady to nemělo chybu.
Závěr mě dost překvapil, skoro až šokoval! Upřímně jsem to nečekala. Strašně moc doufám, že druhý díl u nás bude brzy, protože mě neskutečně zajímá, jak příběh Orayi a Raihna bude pokračovat.

Za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace děkuji @humbookblogeri a @humbook

12.02.2024 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na knihu jsem slyšela samou chválu, s o to větší nejistotou jsem se do knihy pustila. Měla jsem strach, abych neměla příliš velká očekávání, protože co když mě to nebude bavit?
No ale kniha mě bavila, a to hodně. Nemohla jsem se odtrhnout od začátku až do konce. Poppy mě bavila a Hawka jsem se nemohla nabažit.
Autorka postavy, svět a jeho historii krásně vystavěla, což je pro mě jako pohlazení pro duši. Příběh byl romantický, napínavý, dramatický a kouzelný.
Ovšem místy mi přišel děj příliš zdlouhavý, že už toho na mě bylo moc. Nicméně mě překvapily veliké zvraty a parádní konec.
Momentálně čtu druhý díl, ke kterému jsem se po delší době vrátila, a zatím jsem spokojená.

21.01.2024 4 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Prvotina od české autorky, která si vás získá už při pohledu na tu nádhernou obálku. A když knihu otevřete, příběh vás pohltí jen co přečtete první větu. Věřím na kouzlo první věty musí zaujmout a získat si čtenáře. Autorce se to povedlo.
Kouzelný klíč, kniha, krutý král a úplně nový svět. No vůbec nevím, kde začít. Hlavní hrdinkou příběhu je Avery, které se život během několika vteřin převrátí vzhůru nohama, když pomocí kouzelného klíče vstoupí se svým bratrancem a nejlepším přítelem Twainem do tajemné knihy. Není vůbec snadné se novému světu přizpůsobit, Avery je ale silná a odvážná.
V knize je hodně postav a příběh je psán z pohledu třetí osoby, takže poměrně často se přechází z jedné postavy na druhou, což mám osobně moc ráda.
Každopádně jednou z postav je i král Sullivan. Zlý a chladnokrevný král, který se mi i přes své chování dostal pod kůži. Je hodně komplikovaný.
Příběh mě nutil pořád se na něco ptát. Je tam tolik záhad, tolik napětí. Tolik jsem toužila po šťastném konci, ale skončilo to v naprosto nevhodný moment, že jsem měla chuť vyrvat si vlasy při pomyšlení, že budu muset čekat na další díl.
Ale dobrá zpráva je, že autorka už druhý díl píše! Příběh je opravdu krásně vymyšlený, bavil mě. Velká pochvala pro autorku, přestože se jedná o prvotinu, dokázala se vyšvihnout s úžasným příběhem.

14.11.2023 5 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

(SPOILER) "Tvoje jméno není sprosté, ptáčátko. Jen se mi líbí jeho chuť."

Beladona na první pohled zaujme magickou obálkou a barevnou ořízkou. Ale když jsem si ji prohlížela, moc jsem netušila, co očekávat. Avšak už z prvních stránek jsem vycítila tu správnou atmosféru a bylo mi jasné, že si čtení náramně užiju.
Příběh začíná prvním střetnutí Signy se Smrtonošem ještě v době, kdy byla nemluvně. Prolog musím vychválit, byl skvěle napsaný a nutí vás číst dál. Zvědavě jsem čekala, jak se příběh bude vyvíjet, a jakmile se devatenáctiletá Signa dostala na ponuré panství příbuzných Hawthornových, nedokázala jsem knihu odložit.
Kniha je temná a plná záhad. Těšila jsem se na vyšetřování vraždy a hledání podezřelých, avšak ještě víc jsem se těšila na scény se Smrtonošem, protože byl tak okouzlující a zábavný a pro hlavní hrdinku přímo stvořený.
Co se týče jejich vztahu, vyvíjel se pomalu a přirozeně. Kvůli počtu stránek jsem si říkala, aby to nebylo křečovité a nucené, ale byla jsem moc spokojená, s jakým tempem si k sobě nacházeli cestu.
Autorka šikovně popsala dobu z roku 1853, co se života žen týče. Signina snaha dodržovat příšerná pravidla omezující jídlo a pití a dýchání a postoj, aby byla přijata do společnosti a našla si ideálního muže, mě moc trápila, když jsem si říkala, že před lety to takhle skutečně fungovalo.
O to víc jsem si vážila Smrtonoše, který jí pomáhal odpoutat se od takového života. Muž snů, co k tomu říct.
Samozřejmě kniha skončila v ten nejhorší, nejnapínavější moment. Ale co jsem slyšela, příští rok by mělo vyjít pokračování, takže to vydržím a pak si dám s radostí rereading.
Na závěr: Beladona je jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Temné fantasy s pěknou romantickou linkou a nádechem detektivky. Ideální čtení na podzimní večery. Doporučuji.

04.10.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

„Žiješ ve světě svobodné vůle. Uvědom si to a porazíš své nepřátele.Vždycky máš na výběr, i když máš omezené možnosti. Nikdy na to nezapomeň.“

U knihy mě na první pohled zaujala obálka, protože ta je zkrátka překrásná, magická a v knihkupectví vás jednoznačně trefí do tváře.
Příběh se odehrává na Sicílii po roce 1800, což jsem si musela najít, protože časové období v knize není zmíněno a já ho sama nedokázala přibližně určit.
Celý děj vidíme z pohledu hlavní hrdinky Emilie, která s rodinou žije v Palermu, kde provozují malou rodinnou restauraci. Emilia a její dvojče Vittoria patří mezi čarodějky, které všechny vědomosti o magii, démonech a peklu pochytily od své babičky.
Emilia mi přišla sympatická, byla docela jiná než její sestra. Bavil mě její zápal a odhodlání najít vraha svého dvojčete. Udělala by pro to cokoliv.
Pak je tady démonický princ Ira, který si vás získá už jen uhrančivým pohledem. Je tajemný, ďábelsky okouzlující a se svým vytříbeným chováním vás dostane do kolem a pobaví zároveň.
Tahle dvojice společně pátrá po vrahovi a je to pořádná jízda. Kniha je temná, hezky napsaná s nádechem detektivky a originálním námětem.
Co bych ráda vychválila je popis. Prostředí, příprava jídla, jehož vůně pronikla až do mého pokoje, šatstvo. Všechno se mi krásně představovalo, jako kdybych byla součástí příběhu. Ale vážně. Pokud se na knihu chystáte, doporučuji si připravit jídlo z italské kuchyně, protože jinak budete nad knihou hlady slintat.
Nemůžu jinak než doporučit, kladná hodnocení mě nezklamala. První díl série stojí za to.

23.09.2023 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Četla jsem nespočet vlkodlačích příběhů na platformě Wattpad, ovšem Třinácté znamení byla první "opravdová" kniha s vlčí tématikou, která se mi dostala do ruky.
Kniha má veliké ohlasy a čtenáře baví, takže jsem odsunula všechny ostatní knihy, co mám v plánu, stranou, protože jsem byla zvědavá, co mi nabídne. Teď zpětně si říkám, že jsem ji mohla zařadit klidně na konec seznamu, jelikož za to nestála.
Samotný nápad je skvělý. Dvanáct vlčích smeček podle znamení zvěrokruhu. Nikdy jsem se s tím nesetkala a moc se mi to líbilo. Ale to je asi tak vše.
Celou dobu jsem si hledala cestu k hlavní hrdince Ayle, která mi nebyla ani trochu sympatická. Měla jsem pocit, že se z ní autorka snažila udělat hroznou chudinku, kterou ve smečce jejího otce nikdo nechce, aby ji čtenáři litovali. Ovšem tím docílila jen toho, že mi její sebelítostivý myšlenky lezly krkem a bylo mi úplně jedno, co s ní bude.
Ohledně jejího života ve smečce Raka. Říkala jsem si pořád, že jsou to vlci a vztahy mají nastavené jinak, nicméně to, jak se k ní choval její vlastní otec, mi připadalo až komické. Doufám, že se z tebe už brzy stane problém jiné smečky.
O hlavní mužské postavě jménem Kaden toho moct říct nemůžu, protože nemám pocit, že bych se toho nějak extra dozvěděla. Ale stejně jako u Ayly, ani on si mě nezískal.
Ayla neustále opakovala, že mezi nimi cítí chemii a napětí a tak. Já mezi nimi necítila nic.
Docela mě mrzí, že postavy byly tak ploché. Jejich charaktery nebyly propracované. Uvítala bych jim víc přidat na osobnosti. Nesoucítila jsem s nimi, nepřišly mi skutečné. Nic.
Samotný děj nebyl špatný, ale taky mě to neposadilo na zadek.
Je mi to líto, protože jsem na knihu byla zvědavá a říkala si, jak mě to bude bavit.
Co se týče pokračování, jen protože by mi zvědavost nedala klid, vezmu do ruky druhý díl.

05.09.2023 2 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří."

Ráda bych autorce poděkovala za skvělý nápad představit vlastní verzi Petra Pana knižnímu světu.
Nejprve bych začala obálkou, protože bych si neodpustila, kdybych ji nezmínila. Je krásná. Hrozně moc se mi líbí a je jedním z důvodů, proč mě kniha zaujala.
Příběh začíná zajímavým prologem a od první kapitoly nebylo cesty zpět. Když se hlavní hrdinka Wendy střetne s tajemným Jamesem, usmívala jsem se jako měsíček na hnoji. On dobře věděl, co dělal!
Wendy je dcera Petera Michaelse, což je Jamesův úhlavní nepřítel. Ona je milá a slušná dívenka, která se ale nebojí otevřít si pusu a uzemnit na pohled smrtelně nebezpečného Jamese.
James prahne po pomstě. Nezajímá ho nic jiného než zničit Petera, ale když se s Wendy sblíží, jeho priority se začnou měnit.
Líbil se mi vývoj jejich vztahu i postav v průběhu děje. A přestože mě James v jedné části velice naštval, zvládla jsem mu dopustit. Holt si získal mé srdce.
Zápletka. Ve zkratce došlo k odhalení něčeho, co jsem čekala, ale i toho, co jsem nečekala. A že mi díky tomu brada spadla na stůl.
Knihu jsem zhltla snad za dva dny. Užívala jsem si každý moment, bavilo mě to a vůbec bych si nestěžovala, kdyby byl příběh alespoň o 200 stran delší.

27.08.2023 4 z 5

Krvavé tajemství Krvavé tajemství Rachel Amphlett

Tohle je moje první zkušenost jak s autorkou, tak s žánrem detektivka. Kniha byla skvělá, čtivá. Určitě dočtu i první dva díly, protože mě zajímá víc ze života seržantky detektiva Kay Hunterové.
Na večírku na zahradě kentského zámečku dojde k vraždě. Obětí je šestnáctiletá Sophie, pro kterou se oslava konala. Na místo činu přijíždí policie včetně Kay Hunterové. Kdo je vrahem a co ho vedlo k tak obávanému činu?
Kromě vyšetřování vraždy nás dějem provází i osobní život úžasné a chytré Kay. V životě si nevede špatně a je šťastně vdaná. Ale má to jeden háček. Od začátku série je tady někdo další, kdo se snaží Kay potopit. Kdo to je a proč to dělá?
Od knihy jsem dostala, co jsem očekávala, takže si nemůžu stěžovat. Těším se na předchozí díly, až lépe poznám jak Kay, tak třeba i tu tajemnou osobu, co se Kay pokouší zničit.

Kniha mi byla poskytnuta v rámci #spoluprace s @albatrosmedia

11.03.2024 4 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Na začátek bych chtěla říct, že se mi hrozně líbí, jak je kniha vymyšlená. To propojení mezi elfy, upíry, magií a živly a celkové fungování světa mě uchvátilo.
Humor v knize neměl chybu a hlavní hrdinka Romeria, která se nebojí říct co si myslí a dokáže být poněkud drzá a rázná, mi byla velmi sympatická. O Zanderovi, hlavní mužský charakter, mám nejisté mínění, což je jen důkaz toho, jak dobře vymyšlený autorkou byl, protože mě kolikrát vytáčel k nepříčetnosti, ale taky si mě dokázal získat svým způsobem.
Všechno se na knize zdá být super, ale opak je pravdou. Příběh je na můj vkus hrozně zdlouhavý. Na to, že má kniha přes 500 stran, jsem čekala, že bude nabitá víc akcemi, kterých mi přišlo podstatně málo.
Co se týče spicy scén, tak to bylo veliké zklamání. Kniha se prezentuje jako žhavá fantasy romance, ovšem ta žhavost byla skoro po celou dobu na bodu mrazu. Samozřejmě ale beru v potaz, že se jedná o první díl a že se hot scén dočkáme, doufám, v pokračování.
Konec byl zajímavý, napínavý a rozhodně mě nalákal na další díl. Ale. Ano, další ale. Nebyl to takový konec, ze kterého bych si sedla na zadek. Ovšem účel splnil a já jsem zvědavá na druhý díl.

Mockrát děkuji @humbook_blogeri a @humbook za zaslání recenzního výtisku v rámci #spoluprace

26.01.2024 3 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Dokáže zjistit, co se přesně stalo o Noci velké očisty, kdy její rodiče zemřeli?

Soumrak Edenu je první knížka, kterou jsem od autorky četla, takže jsem netušila, co můžu očekávat. Kniha na první pohled zaujme překrásnou obálkou a anotací, která slibuje originalitu.
Hlavní postava Adeline žije mezi Pravověrnými, z jejíchž pravidel mi šla hlava kolem. Nesmíte vybočovat z řad, musíte dodržovat pravidla, chovat se tak, jak společnost vyžaduje. Adeline má ale svojí hlavu a její názory se od ostatních patřičně liší, což je jeden z důvodů, proč mezi ostatní nezapadá. Pak je tady Raymond, kterého zkrátka nejde nemilovat. Jejich společná chemie fungovala na sto procent.
Autorka vymyslela úžasný svět. Také bych ráda vyzdvihla její talent pro popis a vysvětlování, kterého možná někdy bylo až moc, ale bylo to napsané tak, že jsem se neztrácela a fungování světa pochopila.
Tento příběh se za mě vážně povedl. Prožívala jsem celý děj, bavila se a plakala. Konec mě velmi zabolel, ale hádám, že tomu mělo tak být. Nemůžu jinak než doporučit.

Mockrát děkuji @lucie.ortega.navratilova za oslovení a zaslání recenzního výtisku v rámci #spoluprace

02.12.2023 4 z 5

Den navíc Den navíc Soňa Duchoňová

Romantický a zdrcující příběh od slovenské autorky, u kterého jsem podcenila přípravu a měla po ruce jen jeden balíček kapesníků.
Dílo vypráví o mladé Sandře, která se svým manželem Erikem prožívá nejšťastnější roky života. Ovšem vše se začne pomalu měnit v moment, kdy se Sandra ocitne na pozici asistentky jejího bývalého přítele Marka.
Marek mi od začátku přišel jako naprostý blbec a poté, co jsem se o něm dozvěděla, bych nejradši použila i ostřejší výrazy.
Ostatní postavy jako Sandru, její kolegyni Dominiku, Erika a jeho bratra Adama jsem si naprosto zamilovala. Měly hloubku, jejich charaktery byly skvěle vypracované.
A co se příběhu týče. Čtení jsem si moc užila, ale jsem psychicky a emočně vyždímaná. Byl to velmi silný příběh. Asi posledních 50 stran jsem probrečela jako už dlouho ne, což je ale znamení moc dobré a kvalitní knihy.
Samotný konec mě zničil, přestože jsem od prologu, ze kterého je na můj vkus příliš patrné, co se bude později dít, přibližně věděla, jak to skončí. Ale o bolestivě krásný požitek mě to nepřipravilo.
Knížku určitě doporučuji. Je hezky napsaná, autorka má příjemný a chytlavý styl, který se dobře čte. Ale připravte si kapesníčky, protože bez nich se neobejdete.
Děkuji mockrát autorce za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace

22.11.2023 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

"Krmil mě lžemi a já mu je zobala z dlaně. Krmil mě jimi a já jsem kvůli němu zavírala oči."

Mezi láskou a nenávisti je tenká hranice. V této knize je to hezký znázorněné.
Od autorky jsem pár knih četla. Píše poutavě, obzvlášť prolog se jí povedl, nalákal mě víc než samotná anotace.
Troy je nebezpečný zmetek, kterému byste radši neměli odporovat a provokovat ho. A právě tyhle dvě věci jeho nastávající Sparrow dělala téměř pořád. Narozdíl od něj je hodná a milá, ale uměla si na Troye dovolit tak jako málokdo.
Příběh sám o sobě nepřináší nic originálního. On zlý, ona hodná, od nenávisti k lásce. Ale fungovalo to. Stejně tak chemie mezi nimi. A erotické scény, přestože jsem jich čekala víc, s tím, co jsem dostala, jsem byla spokojená. Byla to taková oddechovka, kterou nikdy neodmítnu.
Mrzí mě ale zápletka. Téměř tam nebyla, a hlavního padoucha příběhu jsem odhalila ještě před polovinou knihy.
Na závěr: Jako oddechové čtení vám knížku určitě doporučuji. Ale nemějte příliš velká očekávání.

30.10.2023 3 z 5