annes annes komentáře u knih

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Pod názvem jsem čekala trochu jiný příběh, ale rozhodně mě nezklamal. I když bylo děje jako takového trochu pomálu stejně to bylo napínavé dobrodružství. Navíc se opět objevily jedinečné prvky - svititko z mechu a hub, co mají fosfor - prostě skvělé ????

10.03.2021

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Za mě rozhodně super.Vyprávění tradičního příběhu netradičně. Zajímalo by mě co Královna a její tři přítelé ještě zažijí za dobrodružství.

20.12.2020 5 z 5

Warleggan - Nad propastí Warleggan - Nad propastí Winston Graham

(SPOILER) Tak, konečně dočteno..rozečetla jsem a stejně jako u předešlých dílů mi trochu trvalo se začíst, ALE tenhle díl mi fakt škaredou obálku (jakože george fakt nesnáším) vykompenzoval všemi těmi vztahovými situacemi, které v díle nastávají. Ross a jeho holky, Elizabeth a její muži a v neposlední řadě i příběh Dwighta a Caroline mi připravil hezké i úzkostné chvilky. Nejvíc mi samozřejmě daly pasáže s Demelzou a jejími myšlenkami a proslovy. Dnes by se tato žena pravděpodobně rozvedla hned v květnu a zůstala sama se svými úvahami a dítětem.
No celkově shrnuto za mě rozhodně povedený díl!

08.11.2020 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jako druhý díl odkryl více příběhu Sudby a magie ve světě - což je za mě super! Ale teda jako pořád mi to přijde spíš více "nevypsané" a takové "dětské". Ovšem čte se to velmi rychle, děj docela frčí a je to super na odreagování. Serii rozhodně dočtu. Zajímá mě příběh našeho tria :-) tak uvidíme, co je čeká dál...

08.10.2020 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Mno téma Holocaustu mi není zrovna po chuti, je mi z toho vždycky tak nějak úzko...Hanin kufřík není ani tak děsivý jako spíš zajímavý příběh z Japonska o vtom, jak se snaží dětem přiblížit tuto tematiku a rozšířit povědomí mladých lidí. U nás v knihovně je to v oddělení děcké doborné, ale těžko říct, jestli si to půjčují ti naši mladí a mají nějaké to uvědomění.

06.08.2020 4 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

Rozhodně doporučuju jako inspiraci (hlavně z příběhů), jak si udělat pořádek ve vlastním domě i životě. Celá problematika tkví v ulpívání na zbytečných věcech, tak pryč s nimi ;-)

28.07.2020 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

(SPOILER) Kniha na doporučení a rozhodně žádný krok vedle. Bylo to čtivé, chytlavé a hlavní hrdinka mi byla od první chvíle sympatická. Zvrat s Charlie a celý závěr byl pro mě velmi silný. Díky knize se dá trochu nahlédnout pod pokličku do života schizofreniků i jejich blízkých, což může neznalému čtenáři pomoci pochopit v realitě. Za mě určitě celých zasloužených pět hvězd :-)

22.06.2020 5 z 5

Stonehenge: Chrám pravěké Británie Stonehenge: Chrám pravěké Británie Robin Heath

Za mě jako fanouška kamenných kruhů naprosto super! Na každé stránce je ilustrace ke krátkému povídání/popisu dle titulku. Kamenný kruh je rozebírán z různých aspektů a jsou zde i odkazy na jiné kruhy a "stavby". Za mě doporučuji jako jednohubku pro nadšence!

02.06.2020 4 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Za mě určitě velmi hezký 3-4 hvězdičky. Moc se mi líbí lesy/hvozdy obestřené tajemstvím a tahle kniha mě utvrdila v mé zálibě. Líbí se mi představa univerzálních předloh bájných hrdinů a míst. Rozhodně se s touto myšlenkou dá hezky pracovat a ráda si přečtu nějaký další díl, nejlépe navazující na hrdiny z této povídky.
Ve vydání Arga je moc pěkná předmluva od Gaimana a na konci medailonek o autorově tvorbě, která mě vskutku mile překvapila.
Část textu je psaná zápisky z deníku, kde jsou převážně "prelegendy", což jistě stojí za zmínku.

24.05.2020 3 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Po předchozím dílu mi to připadalo tak nějak krátké a možná i zbytečně utlé. Mou domněnkou je, že původně měl být čaroděj ze severu a obléhání macindawu jeden díl, ale byl moc tlustý pro mladší čtenáře, tak to rozdělili :-D ale těžko říct...
Každopádně Will je už "dospělák" a má vlastní misi a společný úkol s Alyss, ale někdo mu bude muset evidentně pomoct :-)))

29.04.2020 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Další napínavé dobrodružství Willa a jeho přátel..Morous Halt se konečně ožení a Will dostane svůj dubový list :-) Sem zvědavá, co bude dál a jak to padne s triem Will, Evanlyn a Alyss :_D

22.03.2020 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Ten konec jako vážně? ...jedamane... no jako první tři díly teď hodnotím jako s lepší zápletkou než teda teď, ze začátku to vypadalo nadějně, ale ten konec mě teda zklamal...tož jdu na další díl, ale chvilku si ještě nechám na rozležení. Doufám jen, že se ten děj ještě trochu zlepší :-)

23.02.2020 3 z 5

Grónské mýty a pověsti Grónské mýty a pověsti Knud Rasmussen

Jako grónské legendy docela fajn, kresba fakt hrůůůůza! V příbězích jde hezky poznat rozdíl severu - hojnost pro ně znamná spousta velryb atd. a u nás je to vysoká. Jen mi ty jejich příběhy přišly trochu jednotvárné, ale zase chápu že tam nemají tolik možností ;-)
Přečetla jsem tak půlku, pak už radši odložila...

20.02.2020

Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Klára Smolíková

Na začátku mi text připadal trochu suchý a opravdu jednoduše napsaný. Nicméně přidáním lesních duchů (vážně super postavy - trochu mi kresba připomíná Mononoke a spol.) a celého hlavního příběhu se můj názor změnil. Možná bych děj nedělila do kapitol, ale chápu že je zde cíleno na dětské čtenáře, kterému se text rozdělený do menších dílů zdá jako snadněji uchopitelný než celek. Za mě tedy moc pěkné a doufám, že se do Hvozdu ještě vrátíme ;-)

17.01.2020 4 z 5

Organizace skutečného života Organizace skutečného života Cassandra Aarssen

Trochu natahované/opakované rozebírání tipy a triky na úklid. Dle mých výpisků stačí dvě A4 na důležité info z knížky :-D Pro mě jako sběrače a nepořádníka to bylo ale velmi poučné :-) tak uvidíme, jestli to nějak pomůže :-)

20.10.2019 4 z 5

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby Catherynne M. Valente

Na začátku to pro mě byl trochu chaos, ale nakonec se mi v Čarozemi líbilo a September pro mě byla velmi sympatická mladá dáma ;-) A jo chtěla bych mít za kámošku levhartici ;-)

23.09.2019 4 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Lily je prostě nejlepší :-) ty její hlášky v deníčku mě prostě dostaly. Autorka hezky popsala hrdinky se všemi jejich myšlenkami, mouchami i přednostmi, zkrátka vše co se děje pod "slupkou". Pro mě uričitě zajímavé "holčičí" čtení...A jako bonus se dozvíte, kde se byli kouknout na krásy Severu a že karavan není zase tak špatný nápad pro výlet s rodinou;-)

09.08.2019 5 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Pohodová oddychovka, atticus opět v nesnázích, což už mě nějak nepřekvapuje :-D spousta dobrých hlášek a parťák Oberon se ukázal opět nejlepším společníkem (škoda že neumím mluvit se psi, takový parťák by se mi hodil :-))

22.05.2019 3 z 5

Souboje perem i pistolí Souboje perem i pistolí Vítězslav Houška

Čekala jsem táhlý, popisný text, ale... bylo to vážně čtivé. Příběhy života autorů jsou proloženy výňatky z děl, úryvky z korespondence a krásně ukázaným pozadím, jak to vlastně tehdy v Rusku fungovalo. Pro mě určitě nejzajímavější pasáž o Puškinovi a byť jsem Lermontova nikdy nečetla, je hned na druhém místě a asi si i něco přečtu :-) .. Pokud máte rádi tyto spisovatele, tak doporučuji určitě přečíst, případně pokud je nějaký horlivý student určitě vám to pomůže pochopit pozadí tvorby autorů.

15.03.2019 5 z 5

Krev Krev Marjorie Liu

Čím dál tím zajímavější. Příběh se víc rozjel určitě víc než v jedničce (možná je to taky tím, že člověk si už zvykl na svět, kresbu atd.) a zůstal i tak hezky tajemně temný. Tam-Tamovi přednášky jsou opět velkým přínosem zajímavostí i klíčových událostí. Další díl? Určitě.

13.03.2019 5 z 5