Organizace skutečného života

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Naučte se, jak zorganizovat svůj domov, zjednodušit si život a mít více času na věci, které máte rádi. Organizační expertka Cassandra Aarssen, guru z ClutterBug kanálu na YouTube, odhaluje své tipy, triky a tajemství, které vám zaberou jen 15 minut denně. Rady pro všechny, kteří se chtějí zbavit nepořádku. Dozvíte se, jak zorganizovat efektivní řízení domácnosti; vstupní a výstupní systém; organizace kuchyně, organizace domácích prací, organizace financí, efektivní ukládání a třídění věcí atd....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367386/big_organizace-skutecneho-zivota-yH4-367386.png 3.419
Žánr:
Pro ženy, Dům a byt

Vydáno: , Omega
Originální název:

Real Life Organizing: Clean and Clutter-Free in 15 Minutes a Day, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Organizace skutečného života

Bustedka
11.08.2020

Napsat dobrou knihu o uklízení je kumšt (a to autorka napsala rovnou 4 během 3 let). Dala bych 3 hvězdy, ale, protože mi přijde 67% docela málo, zvyšuji na 4.

Kniha je psaná pro americký trh, jazykem Američanů (a ano vím, že je autorka z Kanady)a věřím, že za Atlantikem s tím udělala díru do světa a slušně ji to vydělává. U nás, v české kotlině, to ale takovou slávu mít asi nebude.

Předně se mi trochu příčino, že se mám identifikovat jako beruška, motýlek, nebo cvrček. Za mě to už zavání trochu infantilností.
Druhá věc je neustále opakující se moudra a věty, které v knize zazněly několikrát. Takové umělé natahování textu, ale u těch americko-kanadských rádoby motivačních knih to je vcelku běžné. Stejně jako věty typu "já vymyslela" "já udělala" "já, já, já..."

Ale nechci být přehnaně negativní. Knížka je napsaná vcelku čtivě, doplněná o fotky přímo z autorčiny domácnosti. Rad určitě pár najdete, ale především ta knížka funguje jako super motivace. Opravdu.. Stačilo mi přečíst si 2 dvě stránky a hned sem běžela uklízet :-)
Tak směle do toho

hellena1523
27.07.2020

Inspirativní. Nejsem žádný velký bordelář, ale ráda mám ve věcech pořádek a systém. Něco jistě aplikuji i ve své domácnosti. Oceňuji fotografie.


Lilu_
31.05.2020

Docela dobré, něco jsem dokázala aplikovat, něco má ještě čas a něco aplikovat nebudu. Kniha zapadá do kontextu dnešní spotřební doby. Autorka neustále nabádá k vyhazování věci, já bych spíše apelovala na konec zbytečného nakupování něčeho, co nepotřebujeme....

martinastefkova
23.03.2020

Takové malé pošťouchnutí. Moc nových poznatků mi nepřinesla, ale motivovala mě, takže v budoucnu se k ní jistě vrátím.

pepina07
10.01.2020

Docela fajn kniha, která mě bavila. Autorka po nějaké době otročení při nekonečném uklízení po nejen svých dětech konečně přišla na to, jak efektivně třídit a organizovat nejen věci, ale i trochu život. Hlavním smyslem je udělat to tak, jak vám to bude vyhovovat, jinak žádná metoda nepomůže.
Možná je knížka trochu natahovaná, ale rozhodně dodá motivaci. A tu hodně lidí potřebuje. Autorka by ale mohla ve větší míře klást důraz na to, že běžná rodina má skutečně příliš krámů, které nepotřebuje a kterých by se mohla zbavit a neplýtvat časem a materiálem na jejich organizaci. Jelikož jsem četla více takových knih o úklidu, tato mě už ničím výrazně nepřekvapila.

Vlastní fotografie jsou skvělé a potěšily mě na konci "pracovní listy" k vystřižení.

Alena_S
02.12.2019

Výborná kniha pro všechny nepořádníky, kteří tu jsou utřídění do kategorií, aby se každý hned poznal a viděl, co mu sedne, a všechny druhy domácností: Někdo hlídá několik dětí, někdo žije v minibytě s malým potomkem a velkým psem a někde prostě vedle sebe žijí lidé, co jsou každý jiný.
Takže sláva, konečně něco ze života! - Ne jen další óda na minimalismus od někoho, kdo žije v prázdném bytě sám a těmi ódami si vydělává na donášku jídla...
Ano, kniha je zbytečně natahovaná. A vůbec, proč knihy na tahle témata nejsou celkově menší? :)
Ale zase, co stránka, to světlo na konci tunelu. Že to půjde. Stačí sebrat odvahu, zkusit a hrdý Budžes vytrval. ;-)

annes
20.10.2019

Trochu natahované/opakované rozebírání tipy a triky na úklid. Dle mých výpisků stačí dvě A4 na důležité info z knížky :-D Pro mě jako sběrače a nepořádníka to bylo ale velmi poučné :-) tak uvidíme, jestli to nějak pomůže :-)

Zlatinka.Emilly
14.07.2019

Už první stránky této knihy mě doslova zvedly ze židle. V půl půlnoci jsem zahájila půlhodinovou čistku ve skříni, kdy jsem dál pokračovala další dva dny, výsledkem čehož bylo 125 kousků oblečení, ubrusů atd.. odnesených do kontejneru na Charitu. Podle rady Cassandry jsem si nakoupila úložné boxy do skříně, kterým jsem se dříve spíš snažila vyhýbat (další plast do domu), ale mé drobné oblečení včetně prádla začalo být přehlednější a je to vlastně moc a moc praktické. Takže ten čas o víkendu za tu námahu stál. Díky knize, která mě opravdu vyburcovala, jsem začala minimalizovat svůj byteček.