O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby

Protože se malá September narodila v květnu a protože měla na levé tváři mateřské znaménko a protože měla veliká a neohrabaná chodidla, zželelo se jí Zelenému Větru a jednoho dne ji na své Levhartici mírných vánků odnesl do Čarozemě. Jenomže v Čarozemi se dějí všelijaké věci a September se bude muset moc snažit, aby porazila zlou Markýzu a opět nastolila pořádek. Pomáhat jí v tom budou noví kamarádi, drak A-až-L, který má moc rád knihy, a trochu chlapec a trochu džin jménem Víkend. Nesmírně poetické, imaginativní a humorné vyprávění, v němž se setkáte se spoustou zajímavých a bizarních postav i postaviček a prožijete neuvěřitelná dobrodružství, která hýří fantazií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139276/o-divce-ktera-obeplula-carozem-v-lo-HxB-139276.jpg 4.551

Čarozem (1.)

The Girl Who Circumnavigated Fairyland in a Ship of Her Own Making (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

LenkaKT
22.11.2017

Už jen ten název je na pár hvězdiček. Skvělé dětské čtení, plné fantazie, alenkovský svět, kouzelné postavy, velká přátelství a velké činy. Autorčina lehkost a hravost, dialog se čtenářem, prostě paráda.

zelena_zabicka
31.10.2017

Úžasná dávka fantazie zasazená do jednoduchého pohádkového příběhu s dobrým koncem. Moc se mi líbilo hraní si se slovy a netradiční spojení slov. Aby člověk zachytil všechna podprahová sdělení a pochopil knihu ve vší své parádě i s "aha-efektem", bude asi nutno přečíst minimálně dvakrát. Je tam spousta momentů, které v ději bez povšimnutí přejdete, aby se pak znovu později objevili a vy už nevíte, jak a proč se tam vlastně vzaly.

Kaia
29.10.2017

Já tu knihu prostě miluju. Snad pro všechy věkové kategorie, filozofie jak z 'Malého prince' spojená v čtivý a moudrý příběh. Tahle kniha mi přinesla tolik ponaučení, je to pomalu moje osobní bible. Vždy když ji čtu, zažívám při tom o mnohem intenzivnější pocity než u ostatních knih. Slyším vítr foukat, moře šplouchat, zašumění pěny, zvířata okolo,plutí lodi,ruch lidí okolo...Nevím čím to je,ale to je snad jediná kniha,která ve mě vyvolává nepopsatelné pocity. Dokonce jsem 'cítila', když Louž umývala September. Cítila jsem se jako bych knihu sama prožila tím, že jsem se ve spánku probudila v Čarozemi....

Hoshi
26.10.2017

Zajímavá pohádková kniha, o které jsem tušila, že mě bude bavit nejen díky své obálce, dlouhým názvem, ale velmi zvláštnímu a různorodému obsazení a úžasným jménům postav. Pro mne to bylo krásné, snové, velice čtivé a oddechové čtení, které mne vtáhlo do děje, ať jsem seděla doma na posteli, nebo si našla v práci chvilku jen pro sebe. Doporučuji a už teď lituji, že u nás nevyšel třetí díl... Ale i tak teď vzhůru pod Čarozem do víru Bujaření :)

Alča31
06.09.2017

Ano kniha je velice dobrá , postavami a příběhem vás do sebe vcucne jako vysavač prach , nemám jí v podstatě co vytknout až na styl kterým je napsána , kniha se mi totiž mistami četla špatně myslím že to je způsobené dosti zvláštním překladem ale také to může být moje zdání. Každopádně hodnotím příběh a ten je skvělý

trudoš
08.08.2017

Alenka v kraji divů a za zrcadlem pro nové tisíciletí. Bohaté na fantazii a ohromující nápaditostí, přičemž famózní ilustrační doprovod španělské výtvarnice Any Juan magickou atmosféru jen podtrhuje. Jste-li fanoušek surrealismu a fascinují vás dobrodružné eskapády v pohádkových zemích, nemáte stran knihy vůbec o čem přemýšlet. Prostě si ji užijte. Naneštěstí moje hlava dubová podobné výstřelky pobrat nedokáže, a popravdě, vlastně ani nikdy nedokázala. Když není vyprávění podmíněno zajímavou zápletkou, protože v devadesáti procentech stojí pouze na imaginaci samotného tvůrce, nudím se. Výpravy, kdy každý další obraz může přinést prakticky cokoliv a spisovatel si vývoj událostí usnadňuje zvraty, jež tahá z kouzelného cylindru, to prostně není nic pro mě. A dětská fantasy Catherynne M. Valenteová je právě takového ražení. Podtext minimální a zároveň trochu laciný, ovšem v rámci cílové skupiny předpokládám, že dostačující. Avšak po stránce hrátek s představivostí doslova perfektní.

Anett05
17.04.2017

Ze začátku mě kniha moc nezaujala, ale nakonec to byla zajímavá knížka plná dobrodružství a fantazie.

Beatrisie
29.12.2016

Že začátku těžké čtení ale nakonec krásná knížka plná fantazie:)

Fantasysvet
07.01.2016

Bohužiaľ, okrem zručne zvládnutej práce s nonsensovými prvkami, ktoré nám v celej svojej majestátnosti priniesol v roku 1865 Lewis Carroll (a to na ploche necelých 15 500 slov), a vždy po niečom voňajúcich metaforách, neponúka Catherynne M. Valenteová na stranách prekračujúcich číslo 200 nič iné ako niekde niečo podobné a už dvakrát prečítané.

Aby sme však karmu tejto na prvý, druhý a aj ten tretí pohľad sympatickej spisovateľky nepriviedli k záporným hodnotám, musíme, vlastne chceme, pochváliť energiu, ktorú do svojho diela vložila a ktorá nabrala tie správne obrázkové proporcie, sprevádzajúce trošku prebytočne nakysnuté dobrodružstvo. Ako aj medzi riadkami ukryté strasti i slasti výchovy stratených malých dievčat, ktoré vám jedného dňa odídu do začarovanej krajiny, aby si v nej k vám mohli opäť nájsť cestu.

PLACEPOPY
11.11.2015

Trošičku těší na pochopení, ale dokonalé.

MartinkaSku
04.10.2015

začátek se četl trošičku ztežka, skrz takovou nparapodivnou krkolomnost, ale když se do toho člověk dostane hodí ho to do pohádky typu Karlík a továrna na čokoládu, nebo Alenka v říši divů,,, ještě čtu, ale počítám, že do zítra mám dočteno... :,)))

woodentoaster
08.08.2015

Jedna z "podivných" knih - tím ji neurážím! Mám takové knihy ráda. Pohádky :)

Selket
25.06.2014

Úžasná dobrodružná výprava! Strašně zbožňuji tento vypravěčský styl a la Alenka v říši divů střihnutý Malým princem. Pokud člověk miluje kouzla, nemusí být ani dítě, aby si tuhle knihu přečetl, dítětem se v průběhu stane...

kneslova
03.02.2014

Roztomilá knížka, plná fantazie

sunnynka
25.11.2013

Velice zajímavá knížka, netradiční a čtivá.

Kariol
21.08.2013

Nádherné putování po novém, dosud neobjeveném světě. Když se zdá, že nová pohádka už napsat nejde, objeví se skvělá autorka a představí po dobrodružství lačnícím čtenářům originální, kouzelný a vážně skvělý příběh! :)
Čarozem mě nezklamala, ani September, ačkoliv jsem si o ní na začátku knihy nic moc nemyslela. Vřele všem doporučuji, příjemná pohádková oddychovka. :) Už se těším na druhý díl :)

anibeni
24.07.2013

Na knihu jsem se strašně těšila, bohužel mě ale vůbec nechytla.. Ač mám ráda fantasy, tak v tomto pojetí asi ne... Určitě dám knížce časem ještě šanci, třeba si pak u mně polepší...

Violetti
11.11.2012

Naprosto jedinečná záležitost. Zkuste na chvíli zapomenout, že je to pohádka a prostě si užívejte jednotlivé stránky. Je to totiž tak dobré, že si to zaslouží být čteno!

dobrodružství draci fantasy pro děti

Catherynne M. Valente

Catherynne M. Valente