Anne Leyyd Anne Leyyd komentáře u knih

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Další z knih, na kterou jsem se hrozně těšila. Začátek se mi líbil, bylo to vtipné, zajímavé, neroztahané, všechno k věci. Tak jsem si říkala „super, to bude jen čím dál tím lepší.“

Ovšem to byla chyba. Hned po té, co se Ivan dostal do druhého světa a skončil nahý a chodil tak NESKUTEČNĚ DLOUHOU DOBU, už mi to nesedělo. Za puritánku se nepovažuji, ale pokud má tato kniha spadat do série romantika – pohádka – moderní svět… prostě mi to přišlo přehnané. Hrozně časté narážky a řešení sexu, nahoty, naplnění manželství a to celé protkané rádoby filozoficko-náboženskými úvahami a k tomu navrch hororové scény s Babou Jagou...

Mám pocit, že se autor snažil skloubit všechny možné žánry a nápady do jednoho a vykřesat z toho co nejvíc. Co se týče mě a mého dojmu, tak se mu to nakonec NEPOVEDLO. Propojení dvou rozdílných světů není snadné, ale celkové vyznění knihy se mi zkrátka nelíbilo, takže jsem se dostala před polovinu, zbytek knihy proletěla očima, přečetla si poslední stránku a pro udělání dojmu mi to BOHATĚ stačilo.

Zkrátka zklamání, čekala jsem víc a podané MNOHEM LEPŠÍM způsobem :-/

06.07.2013 2 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Na pokračování jsem se vrhla s chutí a to, co jsem při četbě prožívala, se od 1. dílu moc nelišilo.

Opět mě nadchla absolutní propracovanost, hledání indicií mi připadalo vážně skvělé, úplně jako v detektivce, romantická linka se už taky (KONEČNĚ!) nějak hnula a byla více patrná a já lituju jedině toho, že se hned nemůžu vrhnout na 3. díl.

Jinak mám po dočtení pořád stejné stanovisko – příběh se mi opravdu líbí, jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne, ale myslím, že podruhé si knihy už číst nebudu. Styl psaní je táhlý, klidný. U většiny kapitoly mě jejich začátek moc nebavil, ani se mi do nich nechtělo, ale po pár desítkách vět mě každá kapitola hrozně zaujala a já chtěla jen jediné – ČÍST DÁL A DÁL AŽ NA KONEC!

Psychologickou stránku autorka zvládla stejně bravurně jako tu technickou. Opravu si myslím, že kdyby někdy nastala podobná situace (jako na Universu), tak že by se lidé chovali PŘESNĚ takhle. Je to sice smutné, ale takoví asi jsme. Nevděční, věčně nespokojení. Na těch, kteří se o něco snaží, hledáme jen mouchy… No, opravdu knihy dávají podnět k zamyšlení.

Syn mi přišel sympatičtější než v 1. díle a oblíbila jsem si ho mnohem víc.

Pevně doufám, že „Všechny barvy Země“ tuto krásnou, propracovanou, a beze sporu s láskou psanou sérii, zakončí důstojně, dobře a že UŽ NEBUDE TOLIK MRTVÝCH! Jinak klobouk dolů, protože sama si nedovedu představit, že bych zabila tolik postav… To chce odvahu a tu Beth Revis rozhodně má.

04.07.2013 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Než jsem se do knihy pustila, tak jsem čekala něco… hodně dobrého, zajímavého, lásku mezi hvězdami, dystopii odlišnou od jiných – a skutečně jsem to dostala (i když té romantiky by tam mohlo být víc :-) )

Tento příběh je opravdu jiný, než další knihy s dystopickým námětem, které jsem četla. Autorka mi svou precizností připomněla Colleen Houck a její Tygří ságu, ale vzhledem k tomu, že tady se propracovanost týkala hlavně technických věcí, necítím nějak potřebu se k tomu vracet (na rozdíl od Tygrů :-) ) Beth Revis má můj VELKÝ OBDIV, protože jsem u ženy nečekala, něco tak... technicky propracovaného. Opravdu DO DETAILU. Úplně jsem nad tím žasla. Stejně jako nad stvořeným životem na lodi (z Období mi ještě teď běhá mráz po zádech, fuj). Člověka při tom napadá bezpočet otázek, nutí ho to k zamyšlení a je rád (já jsem tedy byla nesmírně), že může žít na Zemi a cítit, prožívat, rozhodovat se, mít kolem sebe přírodu…

Co se týče děje celkově, tak plynul pozvolna. Místy bych byla radši, kdyby se to urychlilo, ale nemůžu říct, že by mi to vyloženě vadilo. Na autorčin styl psaní jsem si zvykla celkem rychle a opravdu mě to vtáhlo do děje. Jak jsem se dostávala ke konci, tak jsem jen kulila oči a takové rozuzlení jsem tedy nečekala.

Moc se mi líbila a byla jsem spokojená s PSYCHOLOGICKÝM vývojem postav. Skvělé. Bez chyby.

Amy jsem si oblíbila. V drtivě většině jsem ji chápala a asi bych se chovala hodně podobně, být na jejím místě. Synův pohled mě ale pokaždé bavil víc :-)

Další věc, kterou jsem si opravdu HODNĚ UŽÍVALA (a tleskala za to autorce), byl styl vyprávění z pohledu Amy a Syna. A jak už někdo psal v recenzi, tak v tomto případě to opravdu VYPADALO, že to vypráví 2 OSOBY, nikoliv jedna (jak to bylo třeba u knihy Rekviem od Lauren Oliver, kde se mohly prohodit jména Leny a Hany u kapitol, a nikdo by nepoznal, z pohledu které postavy se děj vypráví). Což ROZHODNĚ NENÍ případ této knihy.

A ačkoliv mám nyní dojem, že se ke knize už opravdu nebudu mít potřebu vracet, jdu se hned vrhnout na pokračování, protože tenhle příběh za to stojí.

01.07.2013 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Po díle 1. jsem se nemohla dočkat tohoto. Doufala jsem, že si udrží nastavenou laťku a musím říct, že se autorce podařilo ji ještě zvýšit. Opět jsem měla pocit, že další vývoj děje odhadnu A ZASE jsem se sekla :-) Což mi ovšem vůbec nevadilo, spíš naopak.

V celé knize byla spousta zvratů, nových problémů, vztahy se nám pěkně zkomplikovaly. Z Tamry jsem měla hroznou radost, opravdu jsem jí to přála a taky mě potěšilo, že se posléze přestala chovat ohledně Cassiana podlézavě a začala být hrdá a drzá, to beru jako velké +

Na Willa jsem čekala stejně úpěnlivě jako Jacinda a hned jak se objevil, tak mi bylo líp :-) Je to fajn kluk, už jsem se bála, že se na tom konci nafoukne a bude muset splasknout až ve 3. díle, ale naštěstí to zvládl ještě ve 2. :-)

Cassian si mě taky získal, protože jsem nečekala, že by se z něho vyklubal čestný kluk s dobrým srdcem. Čekala jsem, že to bude další padouch a ono ne, což bylo bezva.

Na 3. díl se strašně těším, jsem zvědavá, jak se to celé vyřeší a pevně doufám, že dobře :-) Snad to bude taky tak skvěle zakončená série jako Drahokamy :-)

29.06.2013 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Pokračování série se mi líbilo. Nebylo tam tolik krve, což mi vůbec nevadilo. Když se na to podívám celkově, tak byl děj přece jen o maličko slabší, než předchozí kniha, ale i tak jsem se ani na chvíli nenudila.

Pátrání po Anně a způsobu, jak ji dostat z pekla, bylo zajímavé, promyšlené a dotažené. Oblíbila jsem si Carmel a samozřejmě Casův pohled neměl chybu. Na začátku mě hned dostala první věta. U ní jsem lehla smíchy :D A v celé knize jsem se nasmála vlastně docela dost, takže spokojenost u mě převládá.

Co se týče konce, tak myslím, že to bylo důstojné zakončení Anniny série. Já osobně bych uvítala ještě jiný konec, ale nemůže být všechno tak, jak bych chtěla :-) Takže 4 hvězdy naprosto zasloužené.

Pokud u nás od Kendare Blake vyjde nějaká kniha, rozhodně po ní sáhnu ;-)

27.06.2013 4 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Moc jsem od této knížky nečekala, ale tím víc jsem byla překvapená a nadšená tím, jaká nakonec byla – skvělá! S andělskou tématikou jsem četla jen pár povídek a ty mě nikdy natolik neoslovily, hlavně kvůli slabší propracovanosti. Tento příběh je ovšem jiná liga - čteno jedním dechem.

C. Hand píše velice příjemně, čtivě. Má poutavý styl vyprávění, popisy mě nenudily, dovedla jsem si díky nim představit celou scénu.

Po tomhle 1. díle se zdá, že autorka má celý příběh dobře rozvržený a propojený. Postavy jsou hrozně fajn, žádní dokonalci, zkrátka ŽIVÉ POSTAVY s chybami.

Ačkoliv jsem většinou pro to, aby hlavní hrdinka byla s tím klukem, který se v knize objeví jako první, tady to byla JASNÁ VÝJIMKA – z celé duše jsem s Clarou pro Tuckera a aťsi je Christian superdobrý, pro mě prostě na celé čáře vyhrál Tucker. Každou scénu s ním jsem si užívala, a jakmile jsem uviděla název jedné z kapitol – „Léto s kovbojem“, málem jsem spadla ze židle nadšením :-)

Na 2. díl se moc těším, ačkoliv tedy jeho anotace působí dost špatně… ale budu doufat, že ten, na koho to padne, nebude NIKDO z mých oblíbených. Což je ode mě hodně naivní vzhledem k tomu, že kromě Černokřídlých mám ráda všechny.

Vřele doporučuji!

25.06.2013 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Nedočteno, začátek mi stačil - co to jako je? Pokus o vtip?

Vtipné situace = trapas, který by se NIKDY nestal, kdyby hrdinka nebyla úplně na hlavu. Nezlobte se na mě, ale tímhle nemíním ztrácet čas. Když jde hrdinka z vany, je nahá a tak ji najednou napadne, že se škvírou koukne ven, jestli NÁHODOU neuvidí fešného souseda a ono - JEJDA! žaluzie jako NASCHVÁL vyletí nahoru a soused TAM OPRAVDU JE a vidí ji v celé její "nedokonalosti" a tak dále a tak dále... Tak jako? Něco originálnějšího a hlavně smysluplnějšího by nebylo?

Ne, prostě ne. Hrůza.

21.06.2013 odpad!

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Ze začátku jsem váhala, jestli se do téhle knížky pustit, ale nakonec jsem podlehla.

Musím říct, že autorka má velmi příjemný, čtivý, poutavý styl psaní. Ani na jedné stránce jsem se nenudila. Líbil se mi Casův pohled a okamžitě mě vtáhl do děje. Hlavně v druhé polovině jsem měla problém se od toho odtrhnout, protože to bylo DĚSNĚ ZAJÍMAVÉ!

Některé scény jsem radši honem přečetla a nepokoušela jsem si je víc představovat, protože nejsem hororový typ, ale vyloženě mi to nevadilo.

Romantiky tam mohlo být podle mě více, ale to je asi věc názoru. Annu jsem si oblíbila, i když tedy s těmi jejími činy… no… ehm… zkrátka se budu držet toho, že to sama od sebe dělat nechtěla a víc nad tím bádat nebudu :-)

Jsem moc zvědavá na 2. díl a pevně doufám, že ji z toho Cas nějak dostane ANIŽ by tam skončil sám!

21.06.2013 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Ke knize jsem se dostala díky filmu, který se mi (až na pár blbých scén) opravdu líbil a oslovil mě originálním nápadem.

Když srovnám oboje, tak musím říct, že v něčem se mi více líbil film a v jiném zase naopak kniha. Co se ale týká právě jí, tak se četla dobře. Sice mě jako holku moc nebavilo XY pasáží o americkém fotbale atd. ale přežít se to dalo. Opravdu je ale pro mě nepředstavitelné, jak tomu někdo může propadnout AŽ TAK MOC (jako Patův otec). Nechápu a upřímně obdivuju manželky těchto fanatiků, že to s nimi vydrží.

Styl psaní autora se mi líbil, nenudila jsem se. Pat podával svoje emoce upřímně, bez příkras a bylo pěkné, jak o všem hodně přemýšlel, zvažoval svoje možnosti, snažil se být lepší, laskavější.

Postava Tiffany se mi líbila více, než ve filmu, ale představovala jsem si jako Jennifer Lawrence :-)

Celkový dojem z knihy si odnáším dobrý, nelituju toho, že jsem si ji přečetla. Víc než film mě oslovilo to, že se na hlavní hrdiny pořád pohlíželo jako na duševně trochu jinde (ne cvoky, ale prostě šlo poznat, že jejich uvažování není úplně běžné), zatímco film na mě působil tak, že se oba „uzdravili“ – ale to je asi věc názoru. Zkrátka velmi originální, příjemný, procítěný příběh, na který nezapomenu.

4 hvězdy si určitě zaslouží ;-)

19.06.2013 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Knížku jsem si nejprve přečíst nechtěla, ale nakonec jsem si řekla, že to zkusím a uvidím. V první řadě na mě udělala dojem opravdu působivá obálka. Jedna z nejlepších, jaké jsem kdy viděla.

Při čtení prvních kapitol jsem byla zmatená jak lesní včela a nevěděla, která bije. Přišlo mi to všechno hrozně zamotané, složité, těžko představitelné. Trvalo mi delší dobu, než jsem se do toho dostala – popravdě, než se Árie s Perrym domluvili na spolupráci :-) OVŠEM PAK už jsem to hltala bez dechu a nemohla jsem se od toho odtrhnout.

Na významy ostatních věcí jsem postupně přicházela také, začaly mi zapadat do sebe, až jsem byla v perfektním obraze, i když mi někdy činilo potíž si uvědomit, že ačkoli scenérie kolikrát působily skoro středověce, tak se děj odehrává v budoucnosti. Ale nějak jsem to zvládla ;-)

Svět, který Veronica Rossi vytvořila, mě dostal svou propracovaností a detaily. Bylo to skvělé dobrodružství a asi jako většina ženských čtenářek jsem na konci bušila hlavou do zdi se slovy „to snad není možný!“
Do Perryho postavy jsem se bezhlavě zamilovala, jediné, co mě štvalo, bylo to, jak často mluvil o tom, že se chce stát Krvepánem… Ale to je detail :-) Taky mě NESKUTEČNĚ BAVILO, jak Perry Árii vysvětloval to, co se s ní děje, jak má hledat jídlo :D u toho jsem se křenila jak osel :D

Roarovu postavu jsem si oblíbila též a jsem zvědavá, jak se ještě vybarví Uhlík :-)

Nemůžu se dočkat pokračování! A hrozně mě štve, že si pak na 3. díl budeme muset počkat až do června 2014 (podle reakce Knižního klubu na dotaz).

Jediné, co mi celkově kazilo čtenářský požitek, bylo neskutečně moc chyb! Tolik jsem jich snad v žádné jiné knize ještě nenašla a opravdu mě to štvalo, protože tak skvělý příběh si to NEZASLOUŽÍ! Před několika lety by si tolik překlepů nikdo nedovolil vydat. Doufám, že u 2. dílu si to v nakladatelství víc ohlídali.

19.06.2013 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a musím říct, že byla ještě MNOHEM LEPŠÍ, než ta první.

Guillaume Musso je mistr ve vytváření komplikovaných a zamotaných příběhů, ve kterých se ale VY JAKO ČTENÁŘ, dokážete skvěle orientovat.

Příběh byl originální, se složitými charaktery postav a naprosto NEČEKANÝM rozuzlením. Tak nejméně 7x jsem si představovala, jak to bude dál a jak to dopadne a sekla jsem se pokaždé. Pokaždé příběh změnil směr o 360° a já pořád tápala v nejistotě – a přesně to je skvělé, protože můžete být překvapeni a to jsem opravdu na konci byla.

Super kniha, skvělý příběh a pokud od Guillaume Mussoa ještě vyjde nějaká kniha v češtině, hladově se na ni vrhnu ;-)

12.06.2013 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Kniha se mi velmi líbila. Příběh byl podán příjemným stylem, ale občas se mi místy zastesklo po barvitějších popisech.

Při čtení první poloviny knihy jsem ji mohla kdykoliv odložit a věnovat se něčemu jinému, ovšem jakmile jsem se přehoupla do druhé půle, bylo čím dál těžší se od toho odtrhnout a ke konci už jsem zatínala pěsti a musela se držet, abych nezačala přeskakovat stránky, chtíc už rychle a hned vědět, jak to bude dál!

Příběh měl mnoho zvratů, které jsem vůbec nečekala, takže jsem opravdu nemohla předvídat, jak se postavám povede v následující kapitole a všem jsem po celou dobu držela palce, i když jsem se nemohla ubránit nutkání jim "našeptávat", že by mohli ještě udělat tohle a tamto, aby to v té budoucnosti, bylo ještě lepší :-)

Takže celkově za 4 hvězdy a vrhám se na Mussovu další knihu ;-)

11.06.2013 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Úprava komentáře: Pokud jste někdo četli komentář od Maggy, tak si prosím 3x rozmyslete, zda se jím a jejím názorem budete řídit. Takhle odsoudit knihu podle 1. dílu je předčasné, ba co víc (pro nás - MOUDŘEJŠÍ, kteří jsme tuto sérii již dočetli) k smíchu, protože bez několika "drobných" informací, ztrácí tento komentář svůj účel a logiku. Ale to jen tak na okraj ;-)

KOMENTÁŘ:
Na tuhle knihu jsem se NEHORÁZNĚ těšila, a NESKUTEČNĚ mě naštvalo, že jsem ji přečetla za 2 dny :D Nicméně jsem si nemohla pomoct.

Abyste si tuhle knihu mohli opravdu užít, tak musíte počítat s tím, že je JINÁ A ZVLÁŠTNÍ, musíte NEUSTÁLE PŘEMÝŠLET, CÍTIT A NECHAT SE JÍ POHLTIT. Příběh napsaný podobným stylem, jakým píše Tahereh Mafi, jsem ještě nikdy nečetla. V jedné recenzi bylo napsané, že tahle kniha „sama žije“ a musím s tím souhlasit.

Autorčiny popisy jsou neskutečné. Zírala jsem na to s úžasem a některé věty si četla dokola, abych je vstřebala. Prostě NÁDHERA. (např.: „Adam je jako horká lázeň, jako krátký nádech, jako 5 letních dní natěsnaných do 5 prstů, kterými teď píše příběhy na mém těle.“)

Romantické scény jsou… Ach. Musela jsem taky (stejně jako Julliette) přemýšlet, kde se mi při nich v srdci vzali kolibříci :-)

Přeškrtané věty jsou bezvadný nápad. Dokonale to vystihuje lidskou psychiku – něco vás napadne, ale víte, že byste si to takhle myslet neměli.

Prostředí Země v rozkladu působí silně - skutečně, a pevně doufám, že to s naším světem takhle jednou nedopadne.

Postavy jsou svérázné, své a pořád zakryté tajemstvím. Jediný, koho opravdu nesnáším, je Warner – NECHÁPU, jak někdo může být „team Warner“, takový psychopat!!! Brrr. A ještě ke všemu, když je na druhé straně Adam! Ale na druhou stranu - po mírném hledání na netu a uvažování jsem dospěla k závěru, že dokud si nepřečtu novelu "Destroy Me", která by měla poodhalit více z jeho osoby, nebudu ho nesnášet na 100 %, ale zatím jen na… 75 % :D

Příběh stojí za přečtení, ale musím říct, že asi ne všichni se na něj dokáží naladit. Je zkrátka zvláštní… ale pro mě byl prostě skvělý a nemůžu se dočkat druhého dílu :-)

05.06.2013 5 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Knížka se mi četla DOCELA dobře, chvílemi (hlavně ze začátku) to bylo takové nijaké a musela jsem se nutit pokračovat… ale pak se to začalo zlepšovat, až mě to celkem vtáhlo do děje a byla jsem opravdu zvědavá, jak to dopadne. Ovšem musím říct, že podle recenzí a dobré obálky jsem čekala MNOHEM VÍC.

Příběh je nenáročný, neurazí ale ani nenadchne (aspoň mě). Sem tam jsem se zasmála i zamyslela. Jedno přečtení mi ale stačilo a necítím potřebu mít tuto knížku jako součást své knihovny.

Nicméně pokud máte rádi lehce duchařsko/romantickou tématiku a nepotřebujete zásadní a NAPROSTO nečekané zvraty, pak si asi přijdete na své ;-)

05.06.2013 3 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Když jsem si přečetla anotaci knihy, tak jsem věděla jistojistě 2 věci: a) tuhle knihu si CHCI NA 100 % PŘEČÍST, b) vím, že se k ní po druhé už NEBUDU CHTÍT VRÁTIT.
Po dočtení jsem došla k závěru, že jsem opravdu moc ráda, že jsem si to přečetla, ale po druhé už si ji číst opravdu asi nebudu.

Jak už je na přebalu knihy, tak Greenův příběh je velmi chytrý, odvážný, neuctivý a drsný. S mnoha věcmi jsem souhlasila, s dalším zase vůbec ne.

Hodně mě zklamalo to, jak byl v knize podán sex. Autor ho podal tím stylem, jakoby to vůbec nebylo „nic víc“, nedal mu žádnou hloubku, nějaké silnější zakotvení, prostě nic... Naopak obyčejné večeři tam byla přisouzena až extra důležitost. To mě vážně zklamalo…

Co mě ale zase naopak velmi oslovilo, tak příběh jako celek. Humor na (na první pohled) nevhodných místech, kdy nevíte, jestli brečet nebo se smát anebo obojí. U mě to bylo střídavě, smích i slzy.
Na začátku jsem si myslela, že to dopadne úplně jinak, než jak to nakonec dopadlo. Trochu mi to připomnělo film „Now Is Good“ s Dakotou Fanning.

Příběh to byl celkově hodně silný, bez příkras, s dávkou naděje i tvrdé reality… Hodně jsem o něm přemýšlela a myslím, že ještě hodně budu…

Díky knize jsem si vzpomněla na to, jaké to je, nemoct pořádně dýchat… a znovu si potvrdila to, co si říkám hodně často – že každý nádech a úder srdce je vlastně zázrak. Ono všechno, co správně funguje, je zázrak. Jen si zkuste představit život třeba bez slin, nebo třeba slz. Na první pohled nic moc extra důležitého, že? Ale kdybychom sliny nebo slzy neměli… ajaj.

No, zkrátka si myslím, že kniha rozhodně stojí za přečtení, a názor na ni si musí udělat každý sám za sebe.

02.06.2013 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Už dlouho jsem nečetla tak hrozně moc pohodovou knížku. Nejdřív jsem si myslela, že to bude jedna z dalších romantických knih, která mi rychle splyne mezi ostatní, ale nestalo se tak. Čtení bylo velmi příjemné, prostě jsem se v její společnosti cítila hrozně dobře. Když došlo na dějové zvraty, tak se ten pocit pohody vytratil, ale pak se zase rychle vrátil, když hrdinové problémy vyřešili.

Ačkoli se v příběhu vyskytovalo několik klišé, přesto měl něco, díky čemu vím, že si ho budu pamatovat a určitě po něm někdy ještě sáhnu.

Autorka měla velmi milý styl psaní. Žádné rozvláčnosti ani nuda. Všechno k věci, zajímavé, vtipně podané. A musím taky přiznat, že tohle je snad první kniha, která ve mně vzbudila skutečnou touhu podívat se do míst, v kterých se děj odehrává – tedy do Francie, Paříže.

A… ehm, no jo no, přiznávám i druhou věc – taky si mě získal Étienne St. Clair :D

01.06.2013 4 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Velmi kvalitní kniha, kterou bych doporučila především mladším čtenářům. Jednoduchý a přesto velmi povedený a poučný příběh s příjemnými postavami s propracovanou psychikou.

Nižší hodnocení uděluji jen kvůli tomu, že jsem už přece jen starší, než je zamýšlená cílová skupina, pro kterou je tato kniha určena. Jinak doporučuji všemi deseti ;-)

Opravdu si myslím, že Thomas Brezina je velmi kvalitní autor, přemýšlivý, vypsaný, a kdybych už měla děti, neváhala bych jim nějakou z jeho knih dát.

29.05.2013 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Do téhle knížky se mi na půl hrozně chtělo a napůl strašně nechtělo. Na začátku jsem nevěděla, jestli jsem udělala dobře, když jsem se do ní pustila, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout. L. Oliver nezklamala. Ne, že bych čekala něco jiného po Deliriu a Pandemoniu :-)

Co kdybyste věděli, že jste umřeli a svůj poslední den prožíváte znovu – přesně 7x? Udělali byste něco jinak? Změnilo by vás vidět jeden den a lidi v něm tak, jak jste si jich dřív nevšímali a neviděli je? Docela námět k zamyšlení…

A ačkoliv kniha nekončí typickým happyendem, byla jsem na jejím konci spokojená. Autorka nic nepřikrášlovala – naopak, hlavní hrdinka byla ze začátku pěkná mrcha. Často jsem jen kroutila hlavou a říkala si „jak může to a to udělat“… ale na druhou stranu – nikoho nesuď, pokud jsi 2 týdny nechodil v jeho mokasínech, že?

Moc se mi líbilo, jak se Sam postupně vyvíjela a jak si uvědomila, s kým to vlastně chodí a taky, jak je Kent bezvadný. Ty scény s nimi se mi vážně moc líbily, akorát mě mrzelo, že si Kent nemohl ty předchozí dny pamatovat... :-(

Kniha vyvolává mnoho otázek a rozhodně stojí za přečtení. A i když se v ni 7x opakuje tentýž den, nikdy není stejný…

27.05.2013 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Na pokračování série Matched jsem se po dočtení 1. dílu vážně těšila, musím však říct, že jsem byla VELMI VELMI VELMI zklamaná.

Děj celé knihy se tak nějak... táááhnul. Ano, akce tam sice byla, jenže spíše krátká a popsaná tak zvláštně, až to ve mě vyvolávalo pocit, jakoby to hrdinové neprožívali, ale spíše sami POPISOVALI, což se mi snad u žádné knihy ještě nestalo.

Co se však autorce povedlo naprosto bravurně, tak ve mně evokovat pocit deprese. Po celou dobu četby jsem měla nějak podivně sevřenou hruď jako bych se nemohla řádně nadechnout, což mi na dojmu z knihy tedy vůbec nepřidalo.

Pár vět mě skutečně zaujalo a vypsala jsem si je, nicméně to je tak všechno :-(

Jak už jsem psala u předchozího dílu, tak tato série měla našlápnuto velmi dobře, nicméně tímto dílem si můj zájem zcela zpečetila, protože akce pramálo, zvláštní styl vyprávění, postavy jako by byly po většinu dobu ve stavu mimózním a celkově... nic moc. Škoda.

25.05.2013 3 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Ke knížce jsem se dostala díky mnoha a mnoha recenzím na knižních blozích. Zaujala mě anotace, a když jsem se do čtení pustila, nemohla jsem se odtrhnout.

Příběh je psaný jednoduše, není tak do detailu propracován a popisován jako třeba Tygří sága, nicméně mi to ani nevadilo, protože se to opravdu hrozně dobře čte.

Je to zajímavé, nové, vzrušující – vztah mezi lovcem a kořistí, vážně dobrý nápad.

U konce jsem nevěřila, že jsem na konci, čekala jsem, že to dopadne úplně jinak, a proto se nemůžu dočkat, až se vrhnu na 2. díl.
Ústřední dvojice je hrozně fajn, Cassian je postava ještě zahalená v mlze, jsem zvědavá, co se z něj nakonec vyklube a Tamry je mi vážně líto :-(

No, těším se na pokračování a knihu bych doporučila každému, kdo má rád fantasy s pěknou romantickou zápletkou a nevšedním dějem ;-)

22.05.2013 4 z 5