Anne Leyyd

Příspěvky

Byt v PařížiByt v PařížiGuillaume Musso

Nejprve jsem chtěla dát 4 hvězdy, protože mi poněkud chyběla ona romantická linka, ale konec vše plně vynahradil. Pravděpodobně jeden z těch skvělých, nejlepších a neotřelých konců, jaké je možné postavám přát. Moc se těším na další Mussovo dílo a všechny jeho knihy doporučuji všemi deseti.

16.06.2019


KultiKultiMariana Zapata

No, kniha se četla velmi dobře - psychologie postav super, jejich interakce a rozvoj vztahu super, super, super! K tomuto nemám jedinou výtku. Jsem skutečně ráda, že si někteří autoři uvědomují, že v reálném životě to skutečně nechodí tak jako v 90 % románů.

Nicméně body dolů odečítám za neustále používání Božích jmen namísto citoslovcí - jako věřící mi to opravdu vadí. To si s tím jinak nadaná autorka nemohla poradit jinak??? Lajdácké.

Druhá výtka - opravdu je nutné dělat z erotických scén anatomický rozbor? Jako fakt jsem se na to reálné přeskočení jisker a všeho dalšího těšila, ale pak mi to poněkud DOST zhořklo a znechutilo mě to. Autorka tímto "rozpitváním" připravila jinak super dvojici postav o kouzlo a tím mě fakt naštvala a mrzelo mě to...

Tudíž celkově - naprostá nirvána po stránce psychologického rozboru a vývoje postav. Zatím jsem román podobného typu četla snad jen 2-3x. Neotřelé prostředí a super vystavěný příběh. 1 hvězdu strhávám za oněch pár posledních desítek stran. Mama mia a já se tak těšila, že budu moct dát všech 5, ach jo...

19.05.2019


Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebeMoudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebeElli H. Radinger

Kniha byla velmi čtivá, vyprávění o vlčím životě a "pravidlech" neskutečně poutavé a opravdu by bylo fajn, pokud bychom se od vlků něčemu přiučili. Poslední kapitoly v knize autorka pojala jako sondu do dnešního světa a naší "vidiny" přírody a divočiny - velmi podnětné a vedoucí k zamyšlení... Také se mi líbilo, jak realisticky popisovala, že vlky člověk musí brát jako normální zvířata, žádné "svaté" tvory, ale tvory, kteří zabíjejí, aby přežili, ale ABY přežili, ne jako JEDEN TYPICKÝ TVOR, který to dělá pro zábavu anebo prostě proto, že může.

K Moudrosti vlků se určitě ještě vrátím, abych si knihu mohla vychutnat znovu. Všem ji vřele doporučuji - jak vlčím milovníkům, tak těm, kteří o nich nevědí nic, ale přáli by si to změnit ;-)

15.05.2019


Strakonický dudákStrakonický dudákJosef Kajetán Tyl

Jako malá jsem se na Strakonického dudáka dívala xkrát, takže nevím, zda by se mi to tolik líbilo, kdyby se mi při četbě před očima neodvíjely ty krásné filmové obrazy. Když člověk bere v úvahu, že čte v podstatě scénář, a ne klasickou knihu, tak je to velmi povedený příběh, kterému není co vytknout. Rozmanité druhy postav, trochu drama, ale hlavně pohádka. Bylo fajn, že zde Dorotka jako ženská hrdinka nevystupuje jako ta, co jen sedí a čeká, až se pán uráčí, ale sama bere věci do svých rukou. Doporučuji a po pár letech si jdu zase pustit film :-)

12.01.2019


O rodičích a dětechO rodičích a dětechE. Hakl (pseudonym)

Opravdu - nebýt čtenářské výzvy na Databázi knih, nikdy bych po téhle nesáhla, ale ze zadaného bodu knih s oceněním Magnesia Litera to byla jedna z mála kratších (a naivně jsem dle anotace doufala, že nebude úplně marná - to naivně je NEJDŮLEŽITĚJŠÍ). Zastávám názor, že kvalita knihy se absolutně nedá odvozovat od ocenění, která získá.

Celkové zhodnocení? Párkrát jsem se zasmála, asi 3-4 myšlenky mi přišly zajímavé. Jinak ale 70 % rozhovoru otce se synem bylo v podstatě o ničem a navíc některé historky fakt ubohost sama. Nikdy nepochopím a) jak někomu může připadat normální bavit se o ženách tímto způsobem, b) jak někomu může připadat normální bavit se o nevěře a promiskuitě tímto způsobem - jakoby to bylo něco NAPROSTO NORMÁLNÍHO.

Co musím přičíst k dobru, tak synovy myšlenky, v nichž se přesvědčoval, že má na svého otce být mírnější a snažit se nerozčilovat, protože už je starší atd. Tohle mi přišlo výstižné, protože to asi prožívají v souvislosti s rodiči všechny děti. A konec zřejmě napovídá tomu, že otec SPOILER trpí Alzheimerovou chorobou. A budu třeba naivní, ale doufám, že na tom konci fakt vypil kafe a ŠEL domů KONEC SPOILERU.

Jinak ale za sebe tuto knihu určitě nedoporučuji.

31.12.2018


Spolkla mě knihovnaSpolkla mě knihovnaKlára Smolíková

Na knihu pro děti to bylo čtivé a napsané tak, že si z toho ti menší odnesou spoustu zajímavých informací. Já si obzory určitě zase rozšířila a některé oprášila. Jediné 2 důvody, proč nedám plný počet hvězd, je několik chyb (překlepů), kterých jsem si všimla. Myslím, že v knihách pro děti by si na to odpovědní redaktoři měli dávat pozor dvojnásob. A ta druhá věc - klení hlavního hrdiny hned na prvních stranách? A bez nějaké výchovné dohry? Opravdu to někomu přijde normální? Ach jo :-(

31.12.2018


Zkrocení zlé ženyZkrocení zlé ženyWilliam Shakespeare

No, upřímně musím říct, že jsem čekala něco lepšího. Hašteření mezi 2 hlavními postavami si užívám (někdy dokonce vyhledávám), ale zde to jednoznačně bylo silnější z mužské strany. Ona drsná Kateřina se zde projevovala podstatně méně, takže to vcelku působilo, že hrubián je pouze Petruchio. No a ten konec! V popisu díla mě zaujalo, že se Shakespeare vydal cestou vyzdvihnutí ženských postav na úroveň těch mužských, ale celkový výsledek tomu tedy neodpovídal. Konec mě (mírně řečeno) dožral, protože rovnost pohlaví si tedy představuji docela jinak!

30.12.2018


Bajky (výběr)Bajky (výběr)Jean De La Fontaine

Knihu jsem si maximálně užila - obsahuje kupu moudrosti, náměty k zamyšlení a špetku pobavení. Určitě doporučuji ;-)

29.12.2018


Soumrak dneSoumrak dneKazuo Ishiguro

Nebýt knižní výzvy na databázi knih, tak bych se do tohoto příběhu určitě nepustila. Autorovi nelze upřít jazykovou obratnost, vytříbenost a dalo by se říci i hravost. Nejprve jsem si ty různé větné vsuvky a odbočky vychutnávala, ale posléze mi začaly (ne doslova lézt na nervy) skoro vadit. Tak nějak mi přišlo, že autor (potažmo hlavní hrdina majordomus) neustále odbíhá od tématu. Když jsem byla za polovinou, tak nějak jsem si na ten styl vyprávění už zvykla, ovšem to nic nemění na tom, že raději sáhnu po „klasičtějším“ vyprávěcím stylu.

Samotný příběh měl své kouzlo. Musím přiznat, že jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne, ačkoliv mi bylo jasné, že to nebude nic, na co jednou budu vzpomínat s úsměvem a hřejivým pocitem v duši. Majordomův příběh byl zajímavý, ale neskutečně smutný a jednotvárný. Oceňovala jsem jeho pečlivost, ovšem posléze už mi začala lézt na nervy, protože jí podřizoval všechno a absolutně mu nedocházelo, co je v životě důležité. Na druhou stranu se tomu asi těžko lze divit, pokud byl celý život veden a vychováván tímto směrem.

Tudíž v celkovém hodnocení se přikláním ke 4 hvězdám – za autorovu neskutečnou slovní obratnost a snad i poselství celé knihy. Nicméně vím, že po tomto příběhu už nikdy víc nesáhnu. Soumrak dne je jistě vhodnější pro starší a vyzrálejší čtenáře, kteří ocení autorův působivý styl psaní a hluboký příběh, který ale pro mě osobně postrádal více záživnosti, děje, humoru a všeho dalšího, co na příbězích vyhledávám.

Na film jsem se musela podívat hned po dočtení, protože mě zajímalo, jak si s ním tvůrci poradili. A. Hopkins a E. Thompson byli skvělí, ale opět – vidět jednou bohatě stačilo. Jen tak mimochodem: majordomův otec byl děsivý. Potkat ho v noci v parku nebo temné uličce, tak zdrhám jak namydlený blesk.

08.12.2018


Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůSpolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůMary Ann Shaffer

Tuto knihu jsem si naprosto a zcela zamilovala :-) Nejprve jsem ke zvolenému literárními stylu autorek byla skeptická, ale brzy jsem zjistila, že dopisová forma příběhu nijak neubírá na barvitosti - v některých momentech spíše naopak.

Na filmové zpracování jsem se podívala pouze na pár minut, abych si lépe dovedla představit postavy (musím říct, že je filmaři po vizuální stránce vystihli velmi věrně), zbytek doufám zkouknu za pár hodin až se prospím. Nečekala jsem, že "posledních" 200 stran zvládnu na jeden zátah, ale ten příběh a jeho hrdinové mají neskutečné kouzlo :-)

Mrzelo mě, že jsme se nedozvěděli více o tom, jak se Elizabeth seznámila s Christianem, ale jinak nemám co vytknout :-) Vřele doporučuji jako báječně barvité dílo, které nepostrádá pohled do kruté reality, ale současně k ní přidává tolik z toho, co je v lidech nejlepší, že tuto knihu nejde ani v nejmenším označit za depresivní. Spíše naopak - čiší z ní důkazy o lidské dobrotě, síle přátelství, lásky a tolik potřebného humoru. A z každé stránky sálá láska ke knihám a četbě - a znovu všem (nám knihomolům i těm, kteří za život přečetli pouze noviny) dokazuje, jak nádherná umí četba a vnitřní svět, který díky ní objevujeme, tvoříme a necháme se jím unášet, být.

Dávám 5 hvězd, neskutečně se těším na film a přidávám knihu do seznamu těch, které se jednoho dne rozhodně musí dostat do mé knihovny :-)

04.11.2018


Pán stínůPán stínůC. Clare (pseudonym)

I HATE Cassandra Clare!!!

Jak to mohla udělat? JAK? J – A – K? Tohle prostě není fér!!!

Fakt jsem na konci brečela. DO HÁJE! PROČ? TOHLE PROSTĚ NENÍ FÉR!!! NENÍ! NENÍ! A NENÍ!

Vážně doufám, že to v nadcházejícím díle řádně vyžehlí, protože tohle už je teda MOC!

OBSAHUJE SPOILERY!!!

Takže si to shrňme – Clary asi umře? Magnus, Tessa a všichni další čarodějové nemocní? Robert mrtvý. Livy!!!!!!! MRTVÁ!!! Meč smrti v pytli! Julian určitě udělá nějakou kravinu a všechno jde do KOPRU KOPROUCÍHO!!! Že já husa s touhle ságou vůbec začínala!!!

KONEC SPOILERŮ

Jako cliffhangery umí Cassandra skvěle, TO SE NEDÁ POPŘÍT! Ale ať už toho nechá!!! Blackthornovi si fakt zaslouží svátek – aspoň chvíli (myšleno pár let) klidu!!!

Omlouvám se, ale momentálně nejsem ve stavu napsat něco víc uceleného a smysluplnějšího… Musím si vzít pár prášků Lexaurinu a tři panáky navrch k tomu…

28.10.2018


Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

KOMENTÁŘ OBSAHUJE MOŽNÉ SPOILERY

Na tento příběh jsem se moc těšila, i když jeho téma rozhodně nepatří k těm, na které se asi můžete opravdu doslova „těšit“. Příběh Lalea a Gity byl… neskutečný. Pokud by kniha nebyla podle skutečnosti, nikdy bych nevěřila, že by se něco podobného mohlo odehrát. Ale jak je vidět, tak i příběhy s happyendy své místo v reálném světě mají a je to dobře :-)

Styl psaní je poutavý a nutí vás číst pořád dál. Mnohdy stačila 1 nebo 2 pouhé věty a už jsem měla slzy v očích… Opravdu silný příběh z hrůzné doby. Mimo jiné mě ale přesvědčil o tom, že si nějaké „drsnější“ příběhy z tohoto období číst vážně nebudu. Sice by mě to i lákalo, ale… mám jen jedny nervy a stresu tolik, že si ho nechci ještě víc přidělávat.

Jediné, co mě trochu mrzelo, tak byl poněkud „rychlý“ konec. Samotné knize by určitě neuškodilo, pokud by byla tak o 100 stránek delší. Např. scéna, kdy se Gita s Lalem setkala se odbyla ani ne na půl straně! Já vím, nejspíš to bylo přirozené a autorka z toho nechtěla udělat klišé, ale… já jsem z toho tedy jako citlivá čtenářka neměla skoro nic. (Když si vzpomenu na setkání Taťány a Alexandra v 2. dílu Měděného jezdce, a jak jsem se třepala jak ratlík… Uch!) Jasně - byla jsem ráda! -, ale že by na mě přeskočilo více emocí, tak to tedy ne…

Jinak Tatéra z Osvětimi rozhodně doporučuji. Příběh je velice čtivý a podává úhel pohledu z řad někoho, na koho se tak nějak „zapomnělo“…

Dávám 4 hvězdy.

28.10.2018


Kletba vítězůKletba vítězůMarie Rutkoski

Skvělý, čtivý příběh s chytrými a velmi reálně působícími hlavními hrdiny. Nebýt jednoho bodu na konci, dala bych 5 hvězd, takto dávám 4 a počkám si, jak se to vyvine v pokračování. Pokud to nebude tak prvoplánové, jak to zde působilo, zdvihnu hodnocení na 5. Jinak nemám, co bych vytkla. Více v recenzi.

30.09.2018


Válka s MlokyVálka s MlokyKarel Čapek

Na Čapkovu další knihu jsem se moc těšila. Mloci mě sice nebavili tolik jako Adam Stvořitel, ale smysl díla a jeho poselství je neskutečně silné a aktuální. Jsem ráda, že jsem si poslechla audioknihu, protože bych byla ochuzená o všechny hlasové nuance, bez nichž si asi Čapkova díla už nedovedu představit. Dávám 4 *, jsem zvědavá na další díla a Válku s mloky rozhodně doporučuji přečíst a zamyslet se.

26.09.2018


Kráska a geek: Jak Sam přestal být mimoKráska a geek: Jak Sam přestal být mimoMelissa Keil

Tato kniha je velmi pohodová, odpočinková. Žádné složitosti. Myslím, že přesně takovou si občas rád přečte každý - takže pro tyto účely je perfektní. Líbila se mi ich forma z pohledu hlavního hrdiny - přičemž knihu napsala žena.

MOŽNÝ SPOILER
Jediné, co mi na takovýchto příbězích začíná trochu vadit, je to, že se hlavní hrdinové dají dohromady až na konci a my si tak nemůžeme užít více jejich společných dialogů a scén - tedy to, co bylo dál, když se KONEČNĚ dali do kupy… Opravdu bych se ráda podívala dál než za první / druhou pusu… Jinak ale dávám 3 - 4 * Podruhé si knihu číst asi nebudu, ale za to jednou jsem docela ráda :-)

20.09.2018


Dva životyDva životyTáňa Keleová-Vasilková

Musím říct, že mě tahle kniha velmi překvapila - v pozitivním smyslu slova. Veroničiny části byly ze začátku knihy převážně nudnější, ale za polovinou se to rozjelo na všech frontách a já hltala jednu stranu za druhou. Moc se mi líbilo celkové realistické pojetí, žádné klišoidní scény nebo dialogy. Při četbě jsem měla zkrátka pocit, jako bych se dívala do domovů skutečných lidí... Vážně jsem nepředpokládala, že se toho dočkám od české autorky. Palec hore a nemůžu jinak, než dát 5 *. A více samozřejmě v recenzi.

10.08.2018


Drž mě, když padámDrž mě, když padámMiroslava Varáčková

Tahle kniha mě hodně překvapila. Byla velice čtivá, s dobře vystavěnými postavami, uvěřitelným a realistickým dějem. To, co Ondřej dělal, mě sice napadlo hned, ale i tak... jsem doufala, že se pletu. A celkově vzato jsem vážně nečekala, že se mi dílo od slovenské autorky natolik zalíbí.

Co ale musím vytknout, tak poslední 2 kapitoly. Tomuto příběhu by vůbec neuškodilo, kdyby byl třeba o 50 stran delší. Tyto kapitoly mi přišly useknuté od zbytku knihy. Jakoby autorka celou dobu psala svým nastaveným tempem a pak za ní někdo přišel a řekl, že se musí vlézt pod 200 stran, a tak to musí rychle ukončit. Velká škoda!!!

Takže nebýt tohoto rychle useknutého konce, dala bych hvězd 5, nicméně takto dávám 4.

SPOILER

A fakt mě štve, že jsme se nedozvěděli, jak to nakonec dopadlo s Ondřejem.

01.08.2018


Láska na zavolanouLáska na zavolanouMadeleine Wickham

Trochu jsem váhala, zda v četbě pokračovat, ale před polovinou se to výrazně zlepšilo. Takže nakonec jsem byla moc ráda, že jsem knihu neodložila. Taky mě příjemně překvapilo, že sem autorka zařadila i vážnější téma s firmou, které celkovou úroveň příběhu zvedlo.

Nejlepší scény:
- Single Ladies alias Pane Jamasaki (:D :D :D)
- u klenotníka, kde Sam zadával výrobu repliky prstenu (:D)
- když Sam na večírku zjistil, kolik mailů Poppy poslala (:D)

Rozhodně jeden z lepších románů a originální konec :D Doporučuji a dávám 4 *

29.07.2018


Šťastně až navěkyŠťastně až navěkyKelly Oram

KOMENTÁŘ OBSAHUJE MOŽNÉ SPOILERY

Musím říct, že se to VELMI dobře četlo. Opravdu jako pohádka. Trochu jsem čekala, že se zde objeví nějaký krvavý balíček, který Elle někdo pošle a z kterého bude mít psychickou újmu, nebo se pro dobro všech rozejde s Brianem nebo se on rozejde s ní a na konci se dají opět dohromady. Proto mě neskutečně překvapilo, že se nic takového nestalo. Dalo by se říct, že děj této knihy se nesl v celkem reálném duchu - aneb jak to pokračuje poté, co spolu Popelka s Princem šťastně došli svého konce.

Jediné, co mi přišlo opravdu přecukrované AŽ moc, bylo to, jak Brian VŽDYCKY ve všech vážných situacích, věděl PŘESNĚ, co říct. Vždycky řekl to, co by každá z nás v Ellině situaci chtěla slyšet. Pokud takový chlap existuje, tak tedy všechny klobouky dolů... jinak ale :D Budu to brát jako bezvadnou, velmi pěknou, odpočinkovou, romantickou a milou knihu, po které nejspíš ještě někdy sáhnu :-)

Dávám 4 *, protože to přece jen bylo trošku přecukrovanější a ten 1. díl se mi opravdu líbil o tu jednu * více :-) Jinak ale vřele doporučuji.

22.07.2018


Krutá krásaKrutá krásaRosamund Hodge

Tak tohle bylo... nečekaně zajímavé. S knihou Na lovu je Krutá krása podle mě nejlepšími retellingy Krásky a zvířete. A tento příběh v sobě navíc, měl něco navíc :-) Více v recenzi.

20.07.2018


Láska mezi řádkyLáska mezi řádkyJodi Picoult

Tak dočteno - to byla rychlovka :-)

Za prvé pořád nechápu, PROČ CooBoo nejprve vydalo 2. díl a až potom tento. Co je k tomu vedlo?

Za druhé to bylo přesně to, co jsem nyní potřebovala. Jednoduché, milé, rychle a dobře se čtoucí. Jsem ráda, že teď už znám celý příběh, akorát mě fakt štve to, že jsem to měla přehozené. Co naplat? Možná někdy zase sáhnu po 2. díle :-)

Vřele doporučuji, pokud hledáte něco, u čeho si velice příjemně odpočinete a pobavíte se. A samozřejmě také v případě, že máte rádi pohádky ;-)

18.07.2018


DiabolikDiabolikS. J. Kincaid

Nedočteno. What on Earth! V podstatě kanibalismus, lámání vazů a stahování z kůže pro zábavu? REALLY? NUP!

Jsem na 100 % přesvědčená, že to šlo napsat drsně, ale jinak!

Rozhodně nedoporučuji. A už vůbec ne mladším 16-17 let. Děs. Fuj a hrůza. Jakkoliv se mi námět líbil, tak toto tedy ne!

14.07.2018


Věž úsvituVěž úsvituSarah J. Maas

Nevím, zda jsem čekala, že mě to bude tak ŠÍLENĚ bavit. Tato kniha byla BOMBA, SUPER, NAPROSTO SKVĚLÁ, DECHBEROUCÍ. Zcela regulérní pokračování série, žádná "výplň". A ačkoliv jsem si na začátku říkala, že to klidně mohlo být kratší... Víte co? Nemohlo. Jsem moc ráda, že se SJM rozjela a opravdu do toho dala všechno.

Yrene byla perfektní hrdinka a Chaola jsem si po dlouhé době konečně mohla užít. Co všechno se dělo ohledně něj (především v závěrečných částech) - no mráz mi běhal po zádech. Hrůza.

Nesryn mi stále připadá jako "plochá" postava. Což je div, když už jsem s ní strávila druhou knihu. Nevím proč, ale prostě mi nějak... ne že nesedí, ale něco mi na ní chybí, abych si ji mohla oblíbit stejně jako třeba Lysandru, Yrene, Elide. Těm na to stačilo PODSTATNĚ méně času. Se Sartaquem ani Borte jsem problém neměla ani omylem... Zvláštní.

Nicméně mi opravdu NĚKOLIKRÁT spadla čelist nad vývojem děje a to především ohledně Maeve a spol. (Valgové s. r. o.) :D

A už úplně slyším Aediona, až uvidí Chaola + Yrene + všechny další: "Tys tedy neztrácel čas." :D :D :D

Bylo to super. Moc se mi líbilo postupné rozvíjení jejich vztahu. Neměla jsem nejmenší problém tomu uvěřit. Celá Antica byla úchvatná a fakt jsem se tam cítila neskutečně dobře. Ty zmínky o všech postavách byly doslova balzámem pro duši. Jen mě trochu drtilo vědomí, co všechno už víme a chudák Chaol ještě ne... :-(

Neskutečně se těším na závěrečný díl a SAMOZŘEJMĚ z něj mám taky dost hrůzu. Bojím se, že se sadismus SJM rozjede naplno a připraví nás o fůru skvělých postav. Už aby tu bylo pokračování. Už aby tu bylo pokračování... Už aby tu bylo pokračování...

13.07.2018


Temná krásaTemná krásaMary E. Pearson

Uff, to byla jízda. Poslední díl Letopisů předčil moje očekávání. Bylo to dlouhé, pořádně propracované, romantické, vtipné, silné, mělo to hloubku a především skvělé postavy, velmi dobrý příběh a NESKUTEČNĚ skvělou hrdinku. Nebýt toho, že byla taková, jaká byla, nebyla by tahle kniha tak skvělá, jak byla. A dokonce se to i rýmuje :D

Lia byla bezkonkurenční a Rafe s Kadenem super dvojice. Z jejich "spojenectví" vzešly velmi povedené scény a nejvíc mě dostalo: Kaden: "Myslíš, že jim máme pomoct?" Rafe: "Ne, děvčata to mají pod kontrolou." :D :D :D

Jediné, co musím vytknout, tak je závěrečná bitva. Byla epická, ale... přišlo mi to vážně rychlé a krátké a docela mě zklamala ona "hlavní část", kdy se do ní zapojila se svým darem Lia. Od tohoto jsem opravdu čekala MNOHEM víc.

Jinak se ale tato série rozhodně zařadila k jedněm z mých nejoblíbenějších ;-) Vřele doporučuji. Už jen kvůli hlavní hrdince stojí za to si ji přečíst ;-)

05.07.2018


Paní půlnociPaní půlnociC. Clare (pseudonym)

Cassandra Clare je PANÍ SPISOVATELKA. Moc a moc jsem si Paní půlnoci užila. A jakkoliv mám ráda Jace, Juliana jsem si zamilovala mnohem víc - sice z něj nepadaly takové perly jako z Jace, ale jeho charakter měl pořádnou hloubku, reálné vystupování a prostě... ACH :-)

MOŽNÝ SPOILER
Co mě ale DOŽRALO, tak konec. Cassandra si opravdu LIBUJE v mučení svých postav - "jsme sourozenci", "zlomím ti srdce, abych tě nezabil" a teď? "Zlomím ti srdce, abych nás zachránila" AAAAGRRR!!! !!! !!!

Příběh + svět skvěle vystavěný. Cassandra svůj vesmír neustále vylepšuje a je to perfektní! Má můj naprostý obdiv. Blackthornova rodina byla bezkonkurenční a hned jsem si je všechny zamilovala. A neskutečně mě potěšilo, že jsme se setkali s TOLIKA starými známými. Povídka na konci byla báječná, Magnus a jeho narážka na vylomeniny předků (:D :D :D).

Vřele doporučuji všem, kteří si tento svět oblíbili, či se s ním hodlají teprve seznámit (ale vám bych doporučovala začít pěkně od začátku - nebudete litovat ;-) )

A co dál? No, moc se těším / děsím pokračování... Je mi už teď jasné, že mi Julian s Emmou zlomí srdce...

03.07.2018


Cinder & EllaCinder & EllaKelly Oram

Ano, naprosto chápu, že to je re-telling pohádky a ano, chápu, že to je sem tam klišé... ALE! - KAŠLU NA TO! Tohle je po Měsíčních kronikách, Zakázaném přání a po Na lovu další z nejlepších re-tellingů, jaké jsem kdy v životě četla.

Neskutečně mě to bavilo, postavy byly skvělé, bylo to vtipné, nedovedla jsem (samozřejmě kromě happyendu) předvídat, co se stane, a jásala jsem nad reálností celého zasazení děje a částí s Ellinou rodinou. SKVĚLÉ, SUPER, NEMÁM VÝHRAD.

Maximálně vřele doporučuji. Jedna z nejpovedenějších oddechových knih, jaké jsem měla kdy tu možnost si přečíst. A mimo jiné jsem PŘESNĚ něco takového právě teď potřebovala.

Bez váhání 5 *

01.07.2018


Anna ze Zeleného domuAnna ze Zeleného domuLucy Maud Montgomery

Být mladší, tak tuhle knihu budu milovat a číst ji stále dokola. Teď ale musím přiznat, že jsem od ní čekala kapičku víc. Líbily se mi především skvělé postavy i stěžejní body příběhu. Co mi chybělo, tak větší rozpracovanost, více detailů. Přišlo mi, že příběh moc rychle letí a například Gil dostal hrozně málo prostoru, což je věčná škoda. Stejně tak jako slečna Staceyová, Rachel Lyndová a další.

Jinak se mi kniha ale velmi líbila, našla jsem v ní spoustu moudrých myšlenek, bavila mě Annina neskutečná představivost, dobrota, která sálala z každé stránky a pozitivní náboj, který celá kniha měla. Pokračování si určitě přečtu a vřele knihu každému doporučuji.

Co nelze nezmínit, tak perfektní filmové zpracování s Megan Follows. Určitě jedno z těch nejlepších převedení knihy na stříbrné plátno.

25.06.2018


Jitřní píseňJitřní píseňJiří Wolker

Nečekala jsem, že se mi to bude líbit... Ne vše jsem pochopila a ne vše ke mě proniklo, ale to, co se dostalo za hranice, mě opravdu oslovilo. Asi se k této sbírce ještě v budoucnu vrátím. A samozřejmě mě potěšila Pokora a vzpomínky na Školu základ života. Zase se na ni někdy musím mrknout :-)

24.06.2018


Letní dny a noci: 12 prázdninových políbeníLetní dny a noci: 12 prázdninových políbení* antologie

Viděno vcelku a s odstupem, dopadly u mě Letní dny a noci hůře, než 12 zimních políbení. A přitom zde bylo TOLIK nadějných autorů. Takže pro mě za přečtení a čas stály pouze podvídky od S. Perkinsové, J. E. Smithové a Jona Skovrona. Publikace mě zklamala, ačkoliv uznávám, že grafické zpracování bylo působivé. Vnitřek ale zachránit nemohlo.

Letní dny a noci ode mě získávají 3 *

23.06.2018


Rosiin sladký krámek snůRosiin sladký krámek snůJenny Colgan

Dočetla jsem a nehledě na to, že je 1 hodina ráno, tak jsem si musela jít ukořistit kousek čokolády :D

Kniha je velmi čtivá a psaná živým, pestrým jazykem. Sem tam mi přišlo, že překladatelka používá trochu se nehodící výrazy, ale dalo se to přežít. Autorce se podařilo u mě vyvolat skutečně plastickou představu celého krámku se všemi sladkostmi včetně nádherné vesnice a přilehlého okolí. Toto jsem si po celou dobu užívala. A úplně perfektní byl přiložený obrázek! Kdyby ta kniha nebyla z knihovny, už bych ho měla vybarvený :-) Grafické zpracování je rozhodně skvělé (až na tu divnou ženštinu na obálce, která má představovat hlavní hrdinku).

Hlavní hrdinka Rosie byla milá, fajn, příjemná a zábavná. Několikrát jsem měla chuť ji praštit, ale skutečně jen několikrát.

Romantická linka byla ze začátku dobře našlápnutá, ale postupně to autorka docela zabila. Bytostně nesnáším, když se z pár kapek v mžiku strhne liják, který přejde do bouřky a z bouřky hned do slunečného dne. Trocha obyčejných "výplňových" rozhovorů a konverzací a nějakých dalších interakcí, které mezi sebou obyčejní zamilovaní lidé mají, by vůbec nebyla na škodu. Tohle mi požitek z četby opravdu pokazilo. Nicméně v porovnání s jinými romány, které jsem četla, mohu tomuto skutečně udělit slabší 4 * a doporučit jako perfektní oddechovou četbu, která se rozhodně řadí k těm kvalitnějším románům.

24.03.2018


1 ...