Dva životy

Autorčin román zachycuje příběh dvou žen, dobrých kamarádek. Anna, tlumočnice a překladatelka, má manžela a dvě dcery a na první pohled jí nic neschází. Ve skutečnosti je to však trochu jinak… Veronika učí na gymnáziu, je osamělá matka dvacetileté dcery a vůbec ji netrápí, že v jejím životě není žádný muž. Jednou se zklamala a to jí stačí, nemíní znovu pokoušet osud. Naplnila si život drobnými radostmi a kamarádstvím, raduje se z každého dne. Starosti jí dělá pouze stárnoucí matka a nevyhraněná sestra, která střídá partnery a přitom zanedbává vlastní dcerku. Život je však plný překvapení… Důkazem toho je i příběh Anny a Veroniky...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240743/dva-zivoty-240743.jpg 4.2193

Kniha Dva životy

Lka

Audio :
Takový reálný příběh ze života, jak si žena může vlastní vinou zničit šťastné manželství.

Isew

Tohle mi vůbec nesedlo. Nebavilo mě číst o ženě, která měla relativně všechno, ale byla nespokojená a své manželství i rodinu obětovala své sexuální neukojenosti. Přečetla jsem polovinu, a protože se stále vše točilo v kruhu, tak jsem usoudila, že když si přečtu až poslední kapitolu, tak o nic nepřijdu. Přečetla jsem si poslední kapitolu, skončilo to očekávaně a já si ušetřila hodně hodin nezáživné četby. Další knihy od autorky vyhledávat nebudu.

hlentilka

Rozpačitost? V knize je popisováno několik příběhů, mě zaujal pouze jeden a to o překladatelce Anně. Ve druhé polovině knihy jsem začala jednotlivé texty přeskakovat a zaměřila jsem se jen na ten jeden jediný příběh. Er-forma mi připadala v této knize strašně divná, plytké, táhlé rozhovory. Možná je to vina i překladatele knihy - ze slovenštiny do češtiny - nevím, čím to může být. Naopak závěr knihy se mi líbil - není to ten typický happy end, ale opravdu reálný život.

tess.de.veles
19.11.2020

Dobra kniha....,ale i presto jsem ji cetla az nejak moc dlouho...Zivot je zivot a krasne a zaroveň strasne na nem je, ze NIKDY nevime, co nas v naslesujicim okamziku ceka...Zivot je ale VZRUSUJICI !!!

Kerberos
20.09.2020

Dvojí život se nevyplácí. Hlavní hrdinka,sexuálně nespokojená si nevěrou zničí harmonické manželství.

1v8na
16.09.2020

Příběh je čtivý a hlavně reálný a ze života.
Čtenář by nevěřil, jak může jeden vztah dopadnout.
Líbilo se mi vykreslení dvou rozdílných charakterů a osobnostních rysů a i poukaz na věkový rozdíl v manželství.

lidunka1
08.09.2020

Příběh je ze života, ale takový trochu utahaný. Asi trochu i vinou překladu mě knížka úplně nenadchla.

ještěrka38
08.06.2020

Velmi odpočinková knížka. Mě se příběh líbil. Takový opravdu ze života.