Anne Leyyd Anne Leyyd komentáře u knih

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Komentář obsahuje SPOILER ze série Skleněný trůn.

Tyto povídky se mi opravdu VELMI líbily a maximálně jsem si je užila. Svižné, dobrodružné, romantické, humorné, drsné a smutné. Poslední povídka je srdcervoucí a to i přestože ti z nás, kteří již sérii četli, přesně ví, co se v ní stane... :-(

Bylo super, že se tam mihl (doslova) i Chaol s Dorianem :D A musím říct, že po této knize mi zpětná vzpomínka na Aelininu návštěvu Samova hrobu zlomila srdce zcela novým způsobem.

A nechápu, jak si někdo mohl oblíbit Arobynna - bleh...! Ale utěšuje mě vědomí, že nakonec nejspíš přece jen dostal, co si (zmetek) zasloužil.

11.07.2017 5 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

No, jsem opravdu na vážkách, co si o tomto pokračování i příběhu celkově myslet.

Co bylo naprosto skvělé a bezkonkurenční, tak Penryn. Tak super, bezva, sympatickou, logicky uvažující hlavní hrdinku, aby člověk FAKT pohledal. Ideální hlavní postava, nevím, co bych na ní vytkla.

Příběh byl zajímavý, bezesporu, ALE vyřadit z děje hlavní mužskou postavu s tím, že se objeví až několik desítek stran před koncem... to mi prostě přijde jako chyba a jednoznačně to pro mě celou knihu dost degradovalo a při četbě to otupilo můj zájem.

A nakonec samozřejmě "třešnička na dortu" v podobě NEVYDANÉHO závěrečného dílu. Opravdu, co víc dodat?! ACH JO!

05.07.2017 3 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Upřímně jsem ráda, že už mám dočteno...

Námět příběhu super, velký potenciál. Ovšem po prvních kapitolách se příběh začal sunout směrem na háj zelený a vážně nechápu, že je tato kniha označena jako bestseller.

Hlavní hrdinka je chvílemi otravná a její skok na Drewa je tak zbytečný a praštěný, jak nevím co. Nedovedlo mi jí být líto, protože ono násilné chování další postavy vůči ní mi často připadalo spíše "na efekt" než jako reálně podané a uvěřitelné.

Dále mě štval neskutečný a zcela zbytečný přehled x a y párty na které hlavní postavy v jednom kuse chodily. To autorka nemohla vymyslet něco záživnějšího? Nuda a tolik zbytečných stránek.

Hlavní dvojice fajn ale TÁÁÁK průměrná, není na nich nic zvláštního a už mi zapadla mezi ty ostatní páry, které nebyly nic moc.

Konec - co to bylo za konec? Pokud se ukáže, že ona násilnická postava byla psychicky nemocná, tak to beru, ale pokud nebyla, tak co to mělo být? Přišlo mi to zase umělé, nereálné.

V konečném důsledku ve mě kniha nevyvolala žádné silnější emoce ani soucit s hlavní hrdinkou, o které se autorka asi vehementně snažila.

3 hvězdy a jestli se pustím do pokračování? Ne, nepustím. Po přečtení anotací obou následujících dílů mě chuť přešla docela.

20.06.2017 3 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

No, rozhodně velmi zdařile napsané. SKVĚLÁ hlavní hrdinka, která se ani jednou nechovala jako nána a neměla žádné přiblblé kecy, kterými 98 % všech YA hrdinek tak oplývá. Jen mě tedy docela dost zarazily ty hororové - nechutné prvky, protože mi přišlo, že to je zcela zbytečné. Pokud to tedy nebude mít nějaký hlubší smysl v dalším díle.

A fakt mě štve, že ZASE zatím není v plánu vydání posledního dílu! Co to s těmi našimi nakladatelstvími je???!!!

07.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

MAASOVÁ, MAASOVÁ… PRAŠTIT TĚ MÁLO!

Rozhodně geniální sestavení příběhu, styl psaní poutavý a čtivý. Nové postavy super. Pošťuchování super. Psychologický vývoj super. Rhysand super - celý jeho charakter, příběh, postava, odhalení jeho pravé povahy…

Celý děj bylo radost číst. Závěrečná sekvence byla EPICKÁ a neskutečně zajímavá, dobrodružná, chytře vymyšlená s pořádnými zvraty. Kdyby slavná autorka zůstala u stylu, jakým zatím psala ToG, musela bych skákat blahem 10 metrů nad zemí a volat sláva. Nicméně…

A touhle další částí svého názoru asi některé naštvu nebo přiměju protáčet oči, ALE JE MI TO JEDNO. Po těch nezměrně nadšených reakcích zkrátka musím napsat, jak to vidím, protože tohle očividně neřešila skoro žádná čtenářka nebo jejich minimální menšina, která to nesdělila v názorech či recenzích, které jsem si přečetla.

Na tuhle knihu jsem se opravdu HROZNĚ TĚŠILA, dokonce jsem si znovu přečetla 1. díl, abych si děj osvěžila a mohla napsat názor začerstva a takový, jaký ho skutečně vidím.

Takže výše zmíněné body knihy byly super, JENŽE je tu… katastrofa v podobě autorky, která se zaprodala dnešnímu trendu - naprat explicitní erotiku všude, a to i tam, kde to DO HÁJE především není nutné!!! Ne že by to někde bylo nutné.

Kdyby byl příběh bez tohoto, kdyby napsala milostné scény podobně jako třeba v Půlnoční koruně (nebo třeba jako Erin Morgenstern v Nočním cirkusu či Cassandra Clare v povídce After Bridge), tak bych si tuhle sérii koupila a rozplývala se nad nimi blahem. E. Morgenstern a C. Clare totiž došlo, co Maas nedošlo nebo na to zapomněla. Pokud totiž autor napíše do těchto scén VŠECHNO, zcela je připraví o to kouzlo, tajemno a něco „navíc“ co by erotika měla mít. V životě, ve filmech, v knihách.

Vážně mě NAŠTVALY, ZKLAMALY A ZNECHUTILY všechny rozepsané „milostné“ scény - nepřečetla jsem si je, ale pouze je přeletěla očima, což i tak bylo víc než dost, protože jsem si nechtěla zcela znechutit zbytek knihy i samotné postavy (poučení získané „díky milé“ Paullině Simons).

Pak ty různé erotické narážky (snad aby tam bylo víc „humoru“ nebo co - ačkoliv Maas v celé sérii ToG jasně ukázala, že umí být vtipná i bez toho, jen TADY se jí asi nechtělo víc přemýšlet).

Dvůr nočních můr - co tou fuj-trapnou scénou sledovala? Jaký měla smysl v ději? Jen MĚ (která nenapsala ani jednu knihu) by napadlo minimálně 10 způsobů, jak „odvrátit pozornost“. Vskutku ubohé vylíčení „přeskočení jiskry“ mezi hrdiny. A o té scéně v hostinci raději ani nemluvím. První / druhý polibek TÍMTO stylem? V této scéně Maas z Feyre udělala opravdu lehkou děvu.

Pak konečně něco SKVĚLÉHO - úžasný Rhysův příběh, na který jsem se asi těšila nejvíc. Přesně to, co jsem čekala, jak bolestný a přitom silný bude, jsem od něj dostala. Ta kapitola (+ závěrečné sekvence) asi byla nejlepší z celé knihy - byla jsem z ní fakt nadšená, srdce na maděru a v očích skoro slzy!!!

No a potom přišla studená sprcha v podobě „milostné scény“ - znechucení číslo nevím kolik. Místo toho, aby se autorka to jejich pouto a rodící se vztah snažila opravdu pozvednout, tak z něj zde udělala (kromě pár vzletných vět) něco nechutného, co mi připomínalo rozbory z hodin anatomie.

A na závěr to ještě několikrát „korunovala“ tím hnusným slovem na š, které někteří omezenci používají místo „milovat se“ - OPRAVDU NECHÁPU ty nadšené reakce, nebo to, že se o tom nikdo nezmínil. Když o „tom“ mluvil Rhys v souvislosti s Amaranthou, neměla jsem ani jednu námitku. Ale se svou družkou??? To vážně některá z těch nadšených čtenářek stojí o to, aby s ní muž takhle mluvil? Říct to můj přítel / manžel mě, tak mu takovou natáhnu, že se otočí kolem osy. CO je s váma, holky? To nemáte kapku sebeúcty? To vás to ani trochu neznechutilo? To by vám opravu vyhovovalo a byly jste unešené z chování Feyre?

A nakladatelství CooBoo - SHAME ON YOU!!! - tuhle knihu jako knihu pro „náctileté“??? Jste normální? Nebo nevydat aspoň nějaké upozornění, že je tam obsah hodný minimálně 18 let? Navíc s těmi scénami bych ji já „dovolila“ minimálně od 20. Minimálně.

Takže celkově - příběh úžasně vystavěný, postavy skvělé - nelze si je neoblíbit a nejde, aby se nedostaly čtenáři pod kůži. Závěr dechberoucí. Nicméně díky autorčině naprosto zbytečnému návalu hnusně popsané erotiky, mi požitek z knihy i samotných postav opravdu ZHOŘKL.

Hodnocení tedy rozhodně vidím na 3 hvězdy.

A klidně si myslete, co chcete, ale za tímhle názorem si stojím na 100 %.

19.05.2017 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih není příběhem o hrdinech, jak je prezentuje svět, ale je příběhem o hrdinech, kteří jsou mezi námi, kteří mohou být námi.

Markus Zusak stvořil nanejvýš lidský a uvěřitelný příběh, který se vám dostane do srdce a zůstane s vámi navždy. Je plný bolestí, strachu a beznaděje, velkých smutků i malých radostí, světla naděje a pevných přátelství. Napsaný je tak bravurně, že u něj nebudete cítit ani špetku z deprese, ale spíš ve vás vyvolá hřejivý pocit spojený s objevením oné všední a tolik potřebné lidskosti.

Zlodějka knih je plná života navzdory tomu, že její vypravěčkou je sama Smrt. Ale možná zjistíte, že i ona má srdce…

13.05.2017 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

No, upřímně jsem čekala opravdu MNOHEM víc.

Kniha se čte dobře a rychle, ale rozhodně nečekejte, že vás strhne svým příběhem. Postavy jsou fajn, ale ničím výraznější. Doufala jsem, že hlavně Kate bude onou "drsnou" agentkou - nejen navenek, ale i uvnitř a ono přitom stačilo TROCHU a už byla z Nicka na maděru a celá slavná drsná Navy SEALS byla zapomenuta. No tááák!

Doporučuji výhradně jako odpočinkovou četbu, u které se uvolníte a nebudete nad ničím dumat. Trocha akce, trocha humoru.

Dávám necelé 3 *

30.04.2017 3 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

U této knihy se přikláním k 4,5 *

Styl psaní autorky byl neskutečně čtivý. 300 stran jsem přečetla téměř v kuse a nemohla se odtrhnout. Postavy Mallory a Ridera jsou skvěle vykreslené a skutečně sympatické. Mallory je jedna z mála hrdinek, nad níž jsem téměř za celou knihu ani jednou nemusela protáčet oči, byla mi vážně sympatická a ve spoustě věcí jsem se do ní bez potíží dokázala vžít.

Příběh byl dobře vystavěný, smutný, veselý, romantický, drsný, reálný. Autorce se podařilo vystříhat tolika profláknutým scénám alias párty, chození kolem horké kaše, neřešitelný milostný trojúhelník, typická husa-hrdinka. Takže rozhodně body navíc. Navíc každá z postav měla své místo a líbily se mi všechny "vrstvy" z nichž se každá skládala a které jsme po celou knihu "odkrývali".

Co mě iritovalo, tak neustálé klení a přemíra Božích jmen namísto citoslovcí. Pro všechno na světě! - to je vážně tak těžké najít COKOLIV jiného jako tuhle "výplň"? Jak je možné, že tolik autorů zvládá perfektně psát i bez tohoto přemrštěného množství? Ach jo. Toto mi požitek z četby opravdu pokazilo.

Samotný konec mi přišel trošku přicukrovaný, ale... tož, přivřu oči :-) Líbilo se mi celkové poselství knihy o hledání "vlastního hlasu", sbírání odvahy, a o "navždy a věčně" - silné myšlenky.

Knihu každopádně doporučuji všemi deseti. Připravte se ale na to, že pokud se do ní pustíte, hned tak se od ní nezvednete, takže bacha! :D

12.04.2017 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Tato kniha... byla jedna z těch nejvíce zvláštně, originálně, krásně, podivně a neuchopitelně napsaných, jaké jsem kdy četla.

Příběh plynul pozvolna jako med ze lžičky. Klouzal v popisech jednotlivých stanů, byl prodchnutý spoustou úžasných kouzel. Ačkoli neobsahoval žádnou akci, napětí, dobrodružné prvky, přesto mě k sobě děj neustále přitahoval.

Mrzelo mě, že Celii a Marcovi bylo (když se to vezme kolem a kolem) věnováno tak málo prostoru. Části s nimi dvěma, když byli spolu, se mi líbily nejvíce. A i když bych chtěla mnohem více scén právě s nimi, jejich vztah měl sílu a jejich láska ze stránek čišela. Bylo to opravdu krásné, snové, kouzelně zvláštní, nečekané...

Samotný konec byl důstojným zakončením. Pořád jsem tak trochu na vážkách, co si o celé knize myslet, ale přikláním se ke 4 hvězdám a tu 5 pomyslně přidávám též.

Poetické příběhy sice nejsou těmi, které bych vyhledávala nebo se v nich vyžívala, ale tady tento příběh byl vskutku... No, asi si to budete muset přečíst, abyste pochopili :-)

Pozn. Škoda, že se nakladatelství nerozhodlo pro původní USA obálku. Úžasná!

08.04.2017 4 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Vzdávám to. Fakt jsem byla nadšená z námětu (Audrey!), krásné obálky a vidiny skvělého humorného příběhu. Dostala jsem se do poloviny a prostě mě to nebaví. Styl psaní autorky je fajn, jenže hrdinové jsou „typičtí“, ničím nepřekvapiví, hlavní hrdinka je milá holka, ale prostě sedne na lep tomu… tomu… AGR! Humor sem tam, ale ničím překvapivý. Jediná postava, která se mi líbila, tak byl Olly. Pak mi to nedalo a přečetla jsem si konec a byla NAŠTVANÁ. Pak jsem si přečetla anotace dalších dílů a to mě utvrdilo v tom, že to skutečně je tak šíleně románově neoriginální, až mě úplně opustila chuť.

A držím se svého rozhodnutí - pokud mě kniha do poloviny nechytne aspoň trochu, tak s ní končím.

Jsem zklamaná a nehodnotím.

31.03.2017

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Hmmm :-)

V první polovině knihy u mě převládal názor typu: no dobrý, pěkná knížka. A v druhé polovině? Oči přilepené ke stránkám, srdce na horské dráze, nehty zaryté do dlaní. ÁÁÁ! :D

Ale teď vážně. První polovina knihy byla velmi dobře napsaná, pěkně se četla, ale... zkrátka mi tam něco chybělo, nedovedla jsem se do příběhu dostat nějak víc. To však směle napravila druhá polovina knihy, kde se mi do ní povedlo dostat a děj jsem hltala. Příběh nabral spád plný napětí, dobrodružství a nečekaných zvratů. Samotný závěr byl dechberoucí. HÚÚÚCH! Na chvíli jsem dokonce musela knížku zavřít, vydýchat se a vzpamatovat. A především to VSTŘEBAT. Připadala jsem si jako princ Dastan :D

Po dlouhé době jedna z těch knih, která v sobě neměla ani jednu postavu, která by mě štvala. Zahra byla skvělá, originální, živoucí hrdinka, kterou bylo ctí mít za vypravěčku. Žádná přehnaně dokonalá, přehnaně drsná, naivní nebo otravná. Perfektní směsice, která se na stránkách zhmotnila ve skutečně ŽIVOU dívku. Hm... tedy džinku :-) Aladin byl... Aladin :D Kdyby se ten kreslený někdy narodil v tomto světě, rozhodně by vypadal takhle :D

Posledních 130 stran jsem zhltla najednou, protože to nešlo odložit! Skvěle propracovaný příběh, skvělí hrdinové a perfektní konec! Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi retellingy pohádek, živé a příjemné postavy a velmi dobře promyšlený příběh. 5 zcela zasloužených hvězd.

MOŽNÝ SPOILER

Poznámka: Při zmínce o tom JISTÉM kapitánovi na konci jsem si říkala: "UPS, no nazdar." :D Na druhou stranu, aspoň se při té plavbě nebudou nudit :D :D :D

26.03.2017 5 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Tak jsem dočetla / procitla a cítím se… rozčarovaně. Co že to hlásal nápis na přebalu? Že je kniha vibrující? Že donutí čtenáře smát se nahlas? V tom případě se obávám, že jsem asi četla jinou knihu.

Styl psaní autorky je čtivý - píše tak, že děj rychle ubíhá. Nicméně samotný příběh (na to jak slibný a silný potenciál měl) byl velmi slabým odvarem toho, co jsem čekala, že zde najdu. Víceméně neslané a nemastné, žádné napětí. A onen vyzdvihovaný humor? Upřímně jsem se zasmála jen párkrát a to rozhodně nebylo stylem, že bych se popadala za břicho - prostě normální úsměvná poznámka. Na rozdíl od knih např. Kerstin Gier nebo Gillese Legardiniera (kdy jsem doslova ležela smíchy málem na podlaze). Zjevně máme s autorkou (a reklamní propagací) velice odlišné názory na to, co je humor, který „vás donutí smát se nahlas“.

Alice s Maxem byli hrdinové, o nichž vím naprosto jistě, že mi splynou s tou spoustou ničím extra výrazných postav, a za pár měsíců nebudu mít páru, co ti dva v příběhu vlastně dělali. Jejich vztah byl vskutku zvláštní (chvíli tak, chvíli onak), a přestože jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo, nedokázala jsem k nim proniknout a žádnou jiskru, která by ze stránek přeskočila na mě, jsem z nich necítila. Což je vážně děsná škoda, když ten příběh MOHL BÝT TAK SKVĚLÝ - protože ten námět je prostě bezva! Škoda, no… :-(

Každopádně příběh to byl celkem pěkný, naprosto nenáročný, dobře se četl, ale znovu zdůrazňuji, že pro mě naprostý průměr bez „šťávy“. Takže 3 slabé hvězdy.

21.03.2017 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tedy... wow. V první řadě mě velmi zaujala anotace a sotva jsem knihu otevřela, měla jsem na tváři úsměv od ucha k uchu, protože to zpracování je prostě kouzelně úžasné. Moc a moc se mi líbilo!

Samotný příběh byl zajímavý, dobře napsaný, sympatické postavy Maddy a Ollyho. A i přesto, že jsem uhodla (opravdu přesně), jak to dopadne, tak mi to nevadilo a kniha se mi moc líbila. Dávám sice "jen" 4,5 hvězdy, protože mi v tom ještě něco chybělo (nevím co, ovšem něco ano), ale přesto vám tento příběh doporučuji všemi deseti.

Člověk si při jeho četbě zase může znovu uvědomovat, jaké má štěstí a jak bychom si měli vážit i tak zdánlivě obyčejných věcí jako třeba toho, že se můžeme jít projít ven, jít si nakoupit nebo si prostě dát to, na co máme právě chuť.

Moc a moc se těším na film! :-)

16.03.2017 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Hmm, tato kniha byla velmi... odpočinková :-)

V první řadě mě opravdu naštvalo, že se jedná o 2. díl série a ten 1. bude vydán až někdy teď později. Co to zase nakladatelství napadlo?

Pokud ale pominu toto, tak se mi příběh Delilah a Olivera opravdu líbil. Sympatické postavy, vtipné situace, nenáročný a velmi pohodový děj. Na jednu stranu mě trochu mrzelo, že příběh nebyl více dramatický a nebyl v něm nějaký ten "padouch", na stranu druhou (když se nad tím člověk zamyslí), tak by se tenhle příběh takhle klidně mohl odehrát v reálu. A na stranu třetí mi vůbec nevadilo odpočinout si od složitých zápletek.

Pokud máte chuť přečíst si velmi pěkný, romantický, pohádkovo-reálný příběh se sympatickými postavami, pak je Láska mezi písmenky přesně pro vás. Čte se sama a skutečně si u ní odpočinete ;-)

Poznámka: vážně jsem čekala hrozící katastrofu za každou zmínkou o vysypaných koších, na okamžik ztracených knihách... Asi už mě všechny ty jiné děsivě dramatické knihy tak zblbly, že jsem u této zblbla málem já :D

14.03.2017 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Ach jo :-( dočteno. A já se cítím pod psa.

Vím, že mnozí hodnotí tyto povídky samostatně, ale mě to zkrátka nepřijde správné, nebo spíš odpovídající. Brát tyto povídky samostatně nedovedu - považuji je za doplnění stávajících "mezer" v příběhu a svým způsobem se mi opravdu líbila každá, každá mě něčím zaujala a každá z nich odhalila něco o mých oblíbených a nezapomenutelných hrdinech, s nimiž se jen velmi nerada loučím.

Poslední povídku jsem si užila samozřejmě nejvíce. Ale pořád MĚ TAK ŠTVE to, co Marissa provedla Vlkovi. Jděte s tím k šípku! V mých představách se ta jistá etapa v jeho životě zkrátka neodehrála a šmitec.

A mimochodem - miluji tu krásnou obálku :-)

05.03.2017 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Tak... série dočtena. Musím říct, že jedině díky vědomí, že se s Lovci stínů neloučíme nadobro můžu vděčit za to, že nejsem mnohem smutnější. Už jsem si na tento svět tak zvykla, že by mi opravdu chyběl. Takže vzhůru na Paní půlnoci! :-)

Co se týče závěrečného dílu, tak byl opravdu nabitý akcí, napětím, dobrodružstvím, romantikou, rozplétajícími (a splétajícími) se záhadami.

Neuvěřitelné, ještě se mi nestalo, že bych se v knize zamilovala do vedlejší postavy a to navíc do takové, která ani není z této originální série :D Ale bratr Zachariáš mě ZDE prostě dostal :-)

Hrozně se mi líbilo, jak se všechno v tomto díle pospojovalo dohromady a také byla vytvořena půda pro nadcházející sérii. Pasáže s Emmou a Julianem mě bavily a myslím, že si je později budu vybavovat. Zkrátka musím obdivovat Cassandru Clare, protože to, jak celý tenhle složitý propletenec dokáže vytvářet a zaplétat, je něco neskutečného.

SPOILER

To, co se na konci stalo se Simonem mi přivodilo menší zlomené srdce, protože on byl tak skvělý! Jak se se vším od prvního dílu statečně po simonovsku pral a jaký super skvělý upír se z něj stal... Ach! No, takže na konci jsem skřípala zuby a byla naštvaná jak bouřkový mrak. Nicméně! Nicméně se to nakonec vyvrbilo tak, že s tímto koncem opravdu můžu být spokojená. A jsem taky šíleně ráda za Izzy, protože ta by chuděra asi nebyla schopná se jen tak někomu znovu pootevřít.

KONEC SPOILERU

Co mě hodně zaujalo, tak pasáž s Clary a Tessou a doufám, že se dočkáme vysvětlení a též, že se se všemi postavami setkáme v Temných lstech :-)

Ještě poznámka: scéna s Kostelníkem na konci neměla chybu :D A mimochodem opravdu mě trošku mrzelo, že se buď Magnus nebo bratr Zachariáš nesekli a neoslovili někoho Lightworm :D to jediné mi chybělo ke štěstí - ale konečně, člověk nemůže mít všechno :D

04.03.2017 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Tenhle díl byl opravdu... skvělou předehrou k velkému finále, k němuž se schyluje. Uff.

Stejně jako u předešlé knihy, jsem se ani u tohoto dílu nestihla nudit. A i když se v ní často objevovalo řešení vztahových linek mezi různými postavami, přesto mě to bavilo.

Na chvíli jsem měla naivní dojem, že se Sebík fakt změnil, ale to, co ten zmetek předvedl ke konci - AGR! Ještě bych vše (ne prominula, ale v rámci jsem-zloduch-dělám-zlodušiny) "pochopila", ale to, že chtěl Clary taky dát "loka", no tak to už na mě bylo moc!

Malec - rozhodně velmi nečekané vyústění, i když mám dojem, že to nebude mít dlouhého trvání :D

Co se týče Jordana a Maii - to jejich neustálé muchlování už mi vážně lezlo na nervy... Doufám, že se v následujícím díle budou věnovat i užitečnějším věcem.

A Jace - ála flameboy :D - fakticky se těším, jak se bude "ovládat" i v následujícím díle.

Jinak - bratr Zachariáš - óóóh, scény s ním jsem si tak užila :-) A opravdu mám dojem, že se mi poštěstilo si číst knihy autorky v tom nejlepším možném pořadí. Tedy nejprve 1. - 3. díl TMI a pak TID a teď zbytek TMI. Myslím, že jinak bych se připravila o spoustu překvapení v Pekelných strojích a zase naopak nyní nechápala různé náznaky.

A ještě jedna věc - jsem neskutečně ráda, že hned můžu sáhnout po posledním díle, protože čekat po tomhle napínavém (a děsuplném) konci třeba i víc jak rok, no... děkuji pěkně!

18.02.2017 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Nejprve jsem si už pokračování Města z kostí vůbec nechtěla číst, ale pak mě Pekelné stroje (a moje sestra) nalomily a já se odhodlala... a jsem ráda, že jsem to udělala.

Vůbec nemůžu říct, že bych se u knihy nudila. Děj měl spád, byl zajímavý, dobrodružný, plný akce a napětí, romantiky a zajímavé zápletky s pořádně drsným koncem.

Vztah Jace a Clary se mi v této knize opravdu líbil. Především to, že před sebou netajili různé věci déle než pár kapitol. Izzy, Alek, Magnus, Simon, Jordan i Maia celý příběh skvěle doplňovali a já se opravdu moc těším na pokračování.

Vřele doporučuji všem, kterým se svět Lovců stínů zadřel pod kůži ;-)

13.02.2017 5 z 5

Rozhodně kladně hodnotím nápad na vytvoření této povídkové vánoční knihy. Moc se mi líbila i obálka a vnitřek zpracování (snad kromě té všudypřítomné růžové barvy... - mnohem lepší by bylo dát třeba každé povídce jinou barvu, ale to bude asi věc názoru).

Co musím vytknout, tak velký počet překlepů.

A co se týče samotných povídek:

O PŮLNOCÍCH – 4,5 * - krátká, milá, sympatické postavy.

DÁMA A LIŠKA – 3,5 * - tak trochu duchařská, originální, ale postavy mě tolik neoslovily.

ANDÍLCI VE SNĚHU – 4 * - dobrý nápad, čtivá. Jen mě trochu zarazilo, že kluk zná (a pozná) kleštičky na řasy a dokonce rozezná značky bot. Hmmm?

NAJDEŠ MĚ PODLE POLÁRKY – 3 * - zvláštní, poněkud neuzavřená. I když zařadit povídku do prostředí se Santovými pomocníky hodnotím jako originální nápad, přesto mohla být mnohem lépe zpracovaná.

TO JE YULSKÝ ZÁZRAK, CHARLIE BROWNE – 5 * - pro mě je z celé knihy tato povídka klenot. Moc jsem si oblíbila sympatické postavy Severa a Marigoldy :-) Pěkně promyšlený děj a hodně jsem se nasmála. Prostě S. Perkinsová :-)

VAŠ ZÁSKOK ZA SANTU – 3 * - nápad dobrý, ale nijak extra dobře zpracovaný, prostě... kromě upřímné snahy hlavního hrdiny téměř o ničem.

KRAMPUSLAUF – 1,5 * - Čerti a Vánoce? Vážně? ... ... ...

COS TO SAKRA PROVEDLA SOPHIE ROTHOVÁ? – 3,5 * - Nápad dobrý, styl psaní dobrý, postavy dobré, ale... prostě ten konec jsem nedovedla uvěřit. Takový... eee, toto mi nesedlo.

KYBLÍKY S PIVEM A JEZULÁTKO – 4 * - Líbil se mi ten nápad i postavy. Jen mě moc mrzí, že povídka skončila tak brzy, docela ráda bych věděla, jak to bylo dál...

VÍTEJTE VE VÁNOCÍCH, CA – 4,5 * - Po Yulském zázraku se mi tato povídka líbila jako druhá nejvíc. Ben byl skvělý, pasáže s vynikajícím jídlem taky... A celkové vyznění povídky bylo takové vánoční, pozitivní a kouzelné :-)

BETLÉMSKÁ HVĚZDA – 4,5 * - Trochu mi ten konec zaváněl levným americkým romantickým filmem, ale mě se to prostě líbilo. Bylo to vánoční a nápad na začátku rozhodně velmi originální.

DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA – 1,5 * What on Earth was this? Tedy, čekala jsem nějakou velmi příjemnou tečku na konec, ale toto... Na jednu stranu oceňuji nápad, ale opravdu jsem byla zmatená a lehce rozladěná z celkového kontextu. A jestli toto měla být vánoční povídka, tak se na mě nezlobte, ale... vážně?

Za naprosto nejlepší povídky považuji:

3. místo: Betlémská hvězda / O půlnocích
2. místo: Vítejte ve Vánocích, CA
1. místo: To je Yulský zázrak, Charlie Browne

04.02.2017 4 z 5

Kocourova tajná mise Kocourova tajná mise Frauke Scheunemann

Vážně, vážně moc pěkná kniha. Na to, že je určená hlavně dětem, se četla opravdu dobře a měla promyšlený děj, takže jsem se nudit nestihla. Líbilo se mi, že autorka neslevila z určitých standardů, a přestože je to kniha "pouze" pro děti, měly události svou logiku a vše nebylo tak snadné jen proto, aby to BYLO.

Vtipné, milé, originální. Vřele doporučuji mladším čtenářům a i těm starším jako takovou příjemnou oddechovku :-)

28.01.2017 4 z 5