Zakázané přání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ona je nejmocnější džinka ze všech. On je chlapec z ulice. Jejich láska otřese světem. Když Aladin objeví kouzelnou lampu, džinka Zahra se zjeví ve světě, který neviděla stovky let – světě, kde jsou zapovězena kouzla a samotná existence Zahry je nebezpečná. Aby přežila, musí se s pomocí prastaré magie skrývat, dokud její nový pán nevysloví svá tři přání. Jakmile se však naskytne příležitost vysvobodit se, Zahra se musí rozhodnout: je její svoboda důležitější než její láska? Vzrušující příběh o zradě, zapovězené lásce a nebezpečné magii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322674/zakazane-prani-OHz-322674.jpg 3.966
Žánr
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Marmer Media
Orig. název

The Forbidden Wish, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Zakázané přání

Přidat komentář
DreamerX9
13.04.2020

Trochu jinak zpracovaný příběh o Aladinovy ale kniha mě bavila. Četla se rychle a děj byl poutavý jako na kouzelném koberci. Kniha neurazila a v celku i potěšila

Lenka_S
21.07.2019

Od téhle netradičně zpracované pohádky o Aladinovi a kouzelné lampě jsem se vůbec nemohla oddrhnout. Hlavní postavou a vypravěčkou je tady džinka z lampy jménem Zahra, kterou najde zloděj Aladin díky prstenu, který ukradl princi přímo z prstu a tomu se to samozřejmě nelíbí. Tím se rozjede příběh, nejen klasický, kdy Zahra plní Aladinovi přání, ale také se dozvídáme mnoho z minulosti o událostech, které je svedli dohromady. Je to příběh o lásce, důvěře, ale i sobectví a vypočítavosti.


Jass
29.07.2018

Příjemná oddechovka, která se čte skoro sama. Příběh je jednoduchý, ale zároveň na něm přece jen něco je. Pro milovníky Aladina je to naprosté must-read. Grafickou stránkou českého vydání jsem trochu zklamaná, ale to obsahu nic neubírá...

Amitiel76
03.07.2018

Krásná, romantická pohádka....
Poněkud netradiční zpracování známého příběhu.
Ona je nejmocnější džinka ze všech, připoutaná kouzlem ke své lampě. Zatracená a všemi zapomenutá, leží pohřbená uprostřed ruin dávného města, kterému přinesla zkázu.... On je obyčejný mladý zlodějíček. Kluk z ulice. A právě jemu je souzeno, její lampu najít. A jeho láska, jí ukáže světlo a vyvede jí z temnoty. Jejich láska.... ta pak otřese světem.
Tak romantické. Tak emotivní. Tak magické. I slzu bych nad nimi ztratila....
Krásně vytvořený, fantastický svět džinů a lidí. Nezapomenutelné postavy.
Za mě : ano, ano, ano. Povedený retelling :-)

Tofinka
04.04.2018

Pěkná kniha. Zahra i Aladdin mi oba byli velice sympatičtí. Jediné co bych knize vytkla je podle mě příliš uspěchaný konec.

Veronicess
08.01.2018

Toto bola tak krásna rozprávka. S úžasnou ženskou hrdinkou a silným príbehom o láske. Vlastne, bola tu celá kopa úžasných ženských hrdiniek. Naozaj by som chcela aby sa všetky stali moje najlepšie kamarátky. Hneď.
Táto verzia príbehu o Aladinovi sa mi naozaj páčila. Bola som unesená svetom ktorý Jessica Khoury vytvorila a nechcela som z neho odísť. Bolo to čarovné a výnimočné.

koala
29.10.2017

Pozor zápletka! Hezká pohádka, která má s tou původní společného jen zloděje Aladina a lampu s džinem respektive s džinkou. Proto se mohl i Aladin klidně jmenovat jakkoliv jinak a nepřipomínat dětský příběh. Kniha mě velmi bavila, ale trochu mě zklamal konec, ze dne na den zdvojnásobené daně, jako ze socialistických, budovatelských pohádek "Pyšná princezna" a lid, který Aladin během půlhodinky přesvědčil, kdo je fénix, že mají popadnout sudlice a kosy a jít na pomoc, jako z "Princezny se zlatou hvězdou na čele" mi přišlo nějak nedomyšlené, nedotažené. Ale i tak hezké počtení.

zuzana4291
16.10.2017

Celkově je kniha strašně nudná a nezáživná, trochu pozvedává knihu až konec, kdy se konečně děje něco pořádného a čtenář má konečně pocit, že ta kniha není úplně špatná. Ale poslední stránky opět vrátí knihu do původního nudného děje.

1

Štítky

džinové

Autor a jeho další knihy

Jessica Khoury
americká, 1989

Podobné knihy

Kniha Zakázané přání je v

Právě čtených1x
Přečtených74x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených6x
Knihotéce51x
Chystám se číst106x
Chci si koupit31x
dalších seznamech5x