Anne Leyyd Anne Leyyd komentáře u knih

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Tak tohle bylo... nečekaně zajímavé. S knihou Na lovu je Krutá krása podle mě nejlepšími retellingy Krásky a zvířete. A tento příběh v sobě navíc, měl něco navíc :-) Více v recenzi.

20.07.2018 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Tak dočteno - to byla rychlovka :-)

Za prvé pořád nechápu, PROČ CooBoo nejprve vydalo 2. díl a až potom tento. Co je k tomu vedlo?

Za druhé to bylo přesně to, co jsem nyní potřebovala. Jednoduché, milé, rychle a dobře se čtoucí. Jsem ráda, že teď už znám celý příběh, akorát mě fakt štve to, že jsem to měla přehozené. Co naplat? Možná někdy zase sáhnu po 2. díle :-)

Vřele doporučuji, pokud hledáte něco, u čeho si velice příjemně odpočinete a pobavíte se. A samozřejmě také v případě, že máte rádi pohádky ;-)

18.07.2018 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Nedočteno. What on Earth! V podstatě kanibalismus, lámání vazů a stahování z kůže pro zábavu? REALLY? NUP!

Jsem na 100 % přesvědčená, že to šlo napsat drsně, ale jinak!

Rozhodně nedoporučuji. A už vůbec ne mladším 16-17 let. Děs. Fuj a hrůza. Jakkoliv se mi námět líbil, tak toto tedy ne!

14.07.2018

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nevím, zda jsem čekala, že mě to bude tak ŠÍLENĚ bavit. Tato kniha byla BOMBA, SUPER, NAPROSTO SKVĚLÁ, DECHBEROUCÍ. Zcela regulérní pokračování série, žádná "výplň". A ačkoliv jsem si na začátku říkala, že to klidně mohlo být kratší... Víte co? Nemohlo. Jsem moc ráda, že se SJM rozjela a opravdu do toho dala všechno.

Yrene byla perfektní hrdinka a Chaola jsem si po dlouhé době konečně mohla užít. Co všechno se dělo ohledně něj (především v závěrečných částech) - no mráz mi běhal po zádech. Hrůza.

Nesryn mi stále připadá jako "plochá" postava. Což je div, když už jsem s ní strávila druhou knihu. Nevím proč, ale prostě mi nějak... ne že nesedí, ale něco mi na ní chybí, abych si ji mohla oblíbit stejně jako třeba Lysandru, Yrene, Elide. Těm na to stačilo PODSTATNĚ méně času. Se Sartaquem ani Borte jsem problém neměla ani omylem... Zvláštní.

Nicméně mi opravdu NĚKOLIKRÁT spadla čelist nad vývojem děje a to především ohledně Maeve a spol. (Valgové s. r. o.) :D

A už úplně slyším Aediona, až uvidí Chaola + Yrene + všechny další: "Tys tedy neztrácel čas." :D :D :D

Bylo to super. Moc se mi líbilo postupné rozvíjení jejich vztahu. Neměla jsem nejmenší problém tomu uvěřit. Celá Antica byla úchvatná a fakt jsem se tam cítila neskutečně dobře. Ty zmínky o všech postavách byly doslova balzámem pro duši. Jen mě trochu drtilo vědomí, co všechno už víme a chudák Chaol ještě ne... :-(

Neskutečně se těším na závěrečný díl a SAMOZŘEJMĚ z něj mám taky dost hrůzu. Bojím se, že se sadismus SJM rozjede naplno a připraví nás o fůru skvělých postav. Už aby tu bylo pokračování. Už aby tu bylo pokračování... Už aby tu bylo pokračování...

13.07.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Uff, to byla jízda. Poslední díl Letopisů předčil moje očekávání. Bylo to dlouhé, pořádně propracované, romantické, vtipné, silné, mělo to hloubku a především skvělé postavy, velmi dobrý příběh a NESKUTEČNĚ skvělou hrdinku. Nebýt toho, že byla taková, jaká byla, nebyla by tahle kniha tak skvělá, jak byla. A dokonce se to i rýmuje :D

Lia byla bezkonkurenční a Rafe s Kadenem super dvojice. Z jejich "spojenectví" vzešly velmi povedené scény a nejvíc mě dostalo: Kaden: "Myslíš, že jim máme pomoct?" Rafe: "Ne, děvčata to mají pod kontrolou." :D :D :D

Jediné, co musím vytknout, tak je závěrečná bitva. Byla epická, ale... přišlo mi to vážně rychlé a krátké a docela mě zklamala ona "hlavní část", kdy se do ní zapojila se svým darem Lia. Od tohoto jsem opravdu čekala MNOHEM víc.

Jinak se ale tato série rozhodně zařadila k jedněm z mých nejoblíbenějších ;-) Vřele doporučuji. Už jen kvůli hlavní hrdince stojí za to si ji přečíst ;-)

05.07.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Cassandra Clare je PANÍ SPISOVATELKA. Moc a moc jsem si Paní půlnoci užila. A jakkoliv mám ráda Jace, Juliana jsem si zamilovala mnohem víc - sice z něj nepadaly takové perly jako z Jace, ale jeho charakter měl pořádnou hloubku, reálné vystupování a prostě... ACH :-)

MOŽNÝ SPOILER
Co mě ale DOŽRALO, tak konec. Cassandra si opravdu LIBUJE v mučení svých postav - "jsme sourozenci", "zlomím ti srdce, abych tě nezabil" a teď? "Zlomím ti srdce, abych nás zachránila" AAAAGRRR!!! !!! !!!

Příběh + svět skvěle vystavěný. Cassandra svůj vesmír neustále vylepšuje a je to perfektní! Má můj naprostý obdiv. Blackthornova rodina byla bezkonkurenční a hned jsem si je všechny zamilovala. A neskutečně mě potěšilo, že jsme se setkali s TOLIKA starými známými. Povídka na konci byla báječná, Magnus a jeho narážka na vylomeniny předků (:D :D :D).

Vřele doporučuji všem, kteří si tento svět oblíbili, či se s ním hodlají teprve seznámit (ale vám bych doporučovala začít pěkně od začátku - nebudete litovat ;-) )

A co dál? No, moc se těším / děsím pokračování... Je mi už teď jasné, že mi Julian s Emmou zlomí srdce...

03.07.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Ano, naprosto chápu, že to je re-telling pohádky a ano, chápu, že to je sem tam klišé... ALE! - KAŠLU NA TO! Tohle je po Měsíčních kronikách, Zakázaném přání a po Na lovu další z nejlepších re-tellingů, jaké jsem kdy v životě četla.

Neskutečně mě to bavilo, postavy byly skvělé, bylo to vtipné, nedovedla jsem (samozřejmě kromě happyendu) předvídat, co se stane, a jásala jsem nad reálností celého zasazení děje a částí s Ellinou rodinou. SKVĚLÉ, SUPER, NEMÁM VÝHRAD.

Maximálně vřele doporučuji. Jedna z nejpovedenějších oddechových knih, jaké jsem měla kdy tu možnost si přečíst. A mimo jiné jsem PŘESNĚ něco takového právě teď potřebovala.

Bez váhání 5 *

01.07.2018 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Být mladší, tak tuhle knihu budu milovat a číst ji stále dokola. Teď ale musím přiznat, že jsem od ní čekala kapičku víc. Líbily se mi především skvělé postavy i stěžejní body příběhu. Co mi chybělo, tak větší rozpracovanost, více detailů. Přišlo mi, že příběh moc rychle letí a například Gil dostal hrozně málo prostoru, což je věčná škoda. Stejně tak jako slečna Staceyová, Rachel Lyndová a další.

Jinak se mi kniha ale velmi líbila, našla jsem v ní spoustu moudrých myšlenek, bavila mě Annina neskutečná představivost, dobrota, která sálala z každé stránky a pozitivní náboj, který celá kniha měla. Pokračování si určitě přečtu a vřele knihu každému doporučuji.

Co nelze nezmínit, tak perfektní filmové zpracování s Megan Follows. Určitě jedno z těch nejlepších převedení knihy na stříbrné plátno.

25.06.2018 5 z 5

Jitřní píseň Jitřní píseň Jiří Wolker

Nečekala jsem, že se mi to bude líbit... Ne vše jsem pochopila a ne vše ke mě proniklo, ale to, co se dostalo za hranice, mě opravdu oslovilo. Asi se k této sbírce ještě v budoucnu vrátím. A samozřejmě mě potěšila Pokora a vzpomínky na Školu základ života. Zase se na ni někdy musím mrknout :-)

24.06.2018 4 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Viděno vcelku a s odstupem, dopadly u mě Letní dny a noci hůře, než 12 zimních políbení. A přitom zde bylo TOLIK nadějných autorů. Takže pro mě za přečtení a čas stály pouze podvídky od S. Perkinsové, J. E. Smithové a Jona Skovrona. Publikace mě zklamala, ačkoliv uznávám, že grafické zpracování bylo působivé. Vnitřek ale zachránit nemohlo.

Letní dny a noci ode mě získávají 3 *

23.06.2018 3 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Dočetla jsem a nehledě na to, že je 1 hodina ráno, tak jsem si musela jít ukořistit kousek čokolády :D

Kniha je velmi čtivá a psaná živým, pestrým jazykem. Sem tam mi přišlo, že překladatelka používá trochu se nehodící výrazy, ale dalo se to přežít. Autorce se podařilo u mě vyvolat skutečně plastickou představu celého krámku se všemi sladkostmi včetně nádherné vesnice a přilehlého okolí. Toto jsem si po celou dobu užívala. A úplně perfektní byl přiložený obrázek! Kdyby ta kniha nebyla z knihovny, už bych ho měla vybarvený :-) Grafické zpracování je rozhodně skvělé (až na tu divnou ženštinu na obálce, která má představovat hlavní hrdinku).

Hlavní hrdinka Rosie byla milá, fajn, příjemná a zábavná. Několikrát jsem měla chuť ji praštit, ale skutečně jen několikrát.

Romantická linka byla ze začátku dobře našlápnutá, ale postupně to autorka docela zabila. Bytostně nesnáším, když se z pár kapek v mžiku strhne liják, který přejde do bouřky a z bouřky hned do slunečného dne. Trocha obyčejných "výplňových" rozhovorů a konverzací a nějakých dalších interakcí, které mezi sebou obyčejní zamilovaní lidé mají, by vůbec nebyla na škodu. Tohle mi požitek z četby opravdu pokazilo. Nicméně v porovnání s jinými romány, které jsem četla, mohu tomuto skutečně udělit slabší 4 * a doporučit jako perfektní oddechovou četbu, která se rozhodně řadí k těm kvalitnějším románům.

24.03.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Opravdu nevím, jestli se mi ta kniha tolik líbila anebo mi náhodou perfektně sedla do nynější nálady, ale zkrátka: MOC se mi líbila, MOC jsem si ji užila.

M. Spooner jsem kvůli její sérii Ptačí zpěv neměla vůbec ráda a k této knize jsem přistupovala trochu s obavami. Byla jsem proto neskutečně překvapená, jak rychle si mě příběh omotal kolem prstu. Styl psaní autorky byl neskutečně poutavý, čtivý a podmanivý. Doslova jsem se do zasněženého, promrzlého lesa plného vůně jehličí a zvuku chřoupání sněhu propadla, a vše viděla živě před očima.

Hlavní hrdinka byla skvělá, velmi sympatická, statečná, chytrá. Dovedla jsem se do ní velmi rychle vcítit a rozumět jí. Příběh Jevy a Zvířete jsem potom hltala tím spíš. Psychologický vývoj byl perfektně podaný, pozvolný a přirozený - přesně tak, jak to mám ráda. Autorka se přitom silně drží slavné předlohy, ale obohacuje ji o některé pohádkové prvky.

Samotný konec byl dle mého názoru perfektní. A jsem moc ráda, že je to samostatná kniha, nikoli série.

Jediné, co mě mrzelo, bylo poněkud málo dialogů. Ale zamyslím-li se nad tím do hloubky, pak příběhu nic nechybělo. Autorce se podařilo vytvořit z něj silný příběh, který se pevně opíral o pohádkové zákony, ale současně mu dát punc reality - především ve vývoji vztahu postav. A ještě mě potěšilo, že sesterské vztahy zde byly výjimečně skutečně vřelé. To byla fajn změna :-)

Takže pokud bych si měla vybrat, zda bych sáhla po retellingu S. J. Maas nebo po tomto, beru tenhle ;-)

Dávám 4,5 * a vřele doporučuji. Pokud budete dopředu počítat s tím, že hrdinka Jeva bude vaším průvodcem, děj se bude soustředit pouze na několik postav a nebudete čekat armády bojující o vládu nad pohádkovou říší a připravíte-li se na prostředí z ruských pohádek, pak si tuto knihu jistojistě užijete.

15.03.2018 4 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Tedy... nečekala jsem, že to přečtu tak rychle, ale 3/4 knihy jsem přečetla téměř na jeden zátah.

Autorka píše velmi čtivě, příběh nemá žádná hluchá místa. Postavy jsou příjemné a celkem rychle si je člověk oblíbí. Nebýt toho, že 2 hlavní hrdinové byli tak mladí (kolem 17 let), působila by kniha více reálně. Některým pasážím (např. tomu, že se Reagan a Luke dostali na misi a ten jejich "podvod" + to, že Lukovi o Černých andělech tak záhy vše vyzradili) jsem prostě nedovedla uvěřit. Ale pokud přimhouřím oči, pak jsem byla s příběhem velmi spokojená.

Konec byl zcela nečekaný, protože mě ani ve snu nenapadlo, že poté, jak se příběh vcelku vyvíjel, udělá autorka takovýto obrat! Moc se těším na pokračování, snad se ho dočkáme.

Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům kolem 15 let. To je myslím i cílová skupina. A starším čtenářům v případě, že chcete něco kvalitně napsaného, čtivého a nebude-li vám vadit přimhouřit sem tam u něčeho oči.

10.03.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tak, dočteno! A jsem... nadšená a šíleně natěšená na závěrečný díl.

Trochu jsem měla strach, zda se u 2. dílu povede plynule a hlavně ve stejné kvalitě navázat na skvělý 1. díl, nicméně moje obavy byly zbytečné. Autorka drží opratě pevně v rukou a vám nezbývá nic jiného, než se jejím příběhem nechat unášet.

Nechápu komentáře některých, že to bylo nudné. Možná četli jinou knihu? Jinak si to nedovedu vysvětlit. Příběh mě chytil hned od první strany a s každým dalším zvratem mě čím dál víc připravoval o nervy (v tom dobrém slova smyslu). Moc se mi líbilo, že Rafe dostal více prostoru, než jsem čekala, že dostane. Také musím ocenit vývoj Liiny postavy - nestala se z ní žádná fňukna, ale pomalu se z ní vybrušuje čím dál lepší adeptka na trůn.

DÁLE KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY

Kaden rovněž dostal svůj prostor, dozvěděli jsme se o něm víc a jsem fakt zvědavá, kdo je jeho otec. Byl by mazec, pokud by byl Liin bratr :D Nebo někdo z rodiny. To bych asi spadla na zem :D

Při zjištění, kdo je vlastně Obraun jsem měla menší nervový zkrat. To Rafeho (málem) udušení se jablkem mi prostě nedošlo :D No a konec samotný? Už jsem opravdu viděla, že se Liina předzvěst naplní a doopravdy tam zůstane, z čehož mi začalo být fyzicky nevolno. Naštěstí se tak nestalo, ale za jakou cenu! To jsem nečekala. Ani omylem. A když pak ještě přibyly ty šípy a pak žuchli do té vody... No mě omývali! Huf, to byly nervy!!! Poslední kapitola, jakkoli mizerné vyhlídky představuje, pro mě přece jen byla svým způsobem happy endem :D

A už to bude opravdu pěkná doba, co mě nějaká kniha tak dostala a zasáhla, až jsem řvala na celou kuchyň, kde jsem to dočítala, a musela se ještě vydýchávat. Prostě super pokračování a neskutečně se těším na to, jak to dopadne. Rozhodně plný počet hvězd a dala bych i víc!

09.03.2018 5 z 5

Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Oldřich Sirovátka

Podobné knihy nelze hodnotit (z mého pohledu) jako typické beletristické dílo vzhledem k mnoha typům povídek, přičemž některé by se daly nazvat spíše prostým útržkem. Proto bych kladně ohodnotila spíše zpracování a snahu autorů zachytit pověsti Brna a přilehlého okolí. Co bych upravila, tak připojení mapek či obrázků daných míst, aby si i "nebrňáci" mohli udělat lepší představu o tom, k jakému místu se daná příhoda vztahuje. Věřím totiž, že obyvatelé Brna si z této knížky rozhodně odnesou více...

A vážně by bylo skvělé, kdyby i další města měla sesbírané své povídky a pověsti :-)

08.03.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Ze začátku jsem měla trochu problém s "vytvořením" prostředí ve své hlavě, podle toho, jak jej autor popisoval, ale postupně jsem se do toho dostala. Začátek mě AŽ tolik nenadchnul, nicméně s postupujícím dějem se zvyšoval i můj zájem.

Příběh není z těch "typických", kde se z hlavního hrdiny musí zákonitě stát TEN HRDINA, který objeví netušené kouzelné schopnosti a během 2 kapitol všechny strčí do kapsy. Moc se mi líbilo, jak autor Kellanovo hrdinství pojal, také jeho schopnost sebekritiky a dělání si ze sebe samého legraci. Tohle jsem nečekala a hodně jsem to v celé knize ocenila.

Divotvůrce vnesl do typických kouzelnických knih čerstvý vzduch a já se nemůžu dočkat pokračování. Dávám lepší 4 * :-)

25.02.2018 4 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Taková jednohubka pro lehké pobavení :-) Několikrát jsem se zasmála, několikrát se pousmála. Možná že jako matku by mě to chytilo víc. Každopádně za jedno přečtení to stálo. A mám za to, že v této knížce se opravdu najdou všichni - ne ve všem, ale všichni v něčem :D A některé kresby byly perfektní :D

11.02.2018 3 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Musím říct, že to bylo strašně zajímavé a napínavé. Sice to nebyla tak docela ženská verze Jasona Bournea, kterou jsem čekala, ale i tak to mělo páru. Sympatické postavy, skvělé zapojení ještě lepších čtyřnohých postav a uspokojivý konec.

MOŽNÝ SPOILER

Jediné, co musím vytknout, tak byl samotný rozběh vztahu hlavních postav. Jejich seznámení bylo rozhodně jedno z nejoriginálnějších, jaké jsem kdy v životě četla (ne-li nejoriginálnější). A ne, nemám na mysli to metro ale to POTOM. Ale nedovedla jsem uvěřit té RYCHLOSTI, s jakou se do ní zamiloval, spíš jsem opravdu na dost dlouho věřila, že snad i ON je tajný agent a hraje to na ni. Takže toto bych rozhodně vytkla. Jinak se mi ale nová kniha jedné z mých nejoblíbenějších autorek velmi líbila a už se těším, s čím novým zase přijde :-) Takže celkové hodnocení vidím na 5 slabších *

10.02.2018 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Nikdy, nikdy, nikdy si nemyslete, že byste mohli přijít na zápletku Guillaume Mussoa. Nikdy nebuďte tak naivní! :D Jeden by si myslel, že když je toto moje 4. kniha, kterou jsem od něj přečetla, budu už chytřejší. Leda houby! Nemůžu se dočkat další knihy! :-)

G. Musso píše neskutečně poutavě a zajímavě. Tvoří velmi sympatické postavy s nimiž se ihned sžijete a budete stejně jako oni dychtit po tom, abyste věděli víc.

Přesto ale musím podotknout, že Volání anděla se mi líbilo o maličko víc :-) Tudíž 5 slabších *, ale autora doporučuji všemi deseti!

05.02.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Po několika prvních kapitolách jsem doopravdy nevěřila, že mě to nějak zvlášť chytne, ale stalo se. Příběh Čipery, Atika a Jema si mě omotával kolem prstu s každou kapitolou víc a víc a opravdu mě mrzí, že jsem už dočetla... Neskutečně silný příběh, který čtenáři nehraje na city, ale prostě ho vede "obyčejným" životem několika "obyčejných" postav, až se v celku spojí v dílo naprosto neobyčejné, které si všechna svá ocenění naprosto zaslouží.

Rozhodně bych knihu zařadila do povinné četby (pokud tam není, přiznám se, že nevím :D) a možná do povinné četby pro všechny budoucí rodiče, protože kdyby bylo více takových Atiků, byla by situace kolem nás ve společnosti diametrálně odlišná...

A brzy si určitě zase pustím filmové zpracování s Gregory Peckem :-)

01.02.2018 5 z 5