Mé jméno je Nikdo

kniha od:

Mé jméno je Nikdo https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330956/bmid_me-jmeno-je-nikdo-zj8-330956.jpg 3.6 161
Koupit Koupit eknihu Bazar

Sedmnáctiletá Reagan Elizabeth Hillisová je zvyklá přes noc měnit identitu, lhát všem přátelům, které kdy měla, a odehnat každého, kdo by se jí snad dostal příliš blízko k tělu. Reagan je od dětství cvičená v boji na život a na smrt a umí bravurně zacházet s jakoukoli zbraní, protože se od ní očekává, že půjde ve stopách rodičů a rozšíří řady nejmocnější tajné služby na světě, Černých andělů. Zamilovat se do kluka od vedle rozhodně neměla v plánu. Nyní se musí rozhodnout, jestli využije své obrovské předpoklady a vrhne se do života plného nebezpečí, pro který byla vychována, nebo poslechne srdce a zvolí existenci obyčejného člověka, po níž vždycky toužila. Když jí ale nepřátelé unesou rodiče, jde rozhodování stranou. Reagan velice rychle zjistí, jak moc se ostrá akce liší od výcviku, a jestli se může spolehnout na lidi kolem sebe. Zvlášť na ty, kterým dosud musela lhát. Zoufalá a vyděšená v sobě musí najít Černého anděla…... celý text

Série:

Kronika Černých andělů 1.


Žánr:
Romány , Thrillery , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

You Don't Know My Name , 2017


více info...

Komentáře (42)

Komentáře 42 Recenze 9

Yumecz
Yumecz
04.01.2022 3 z 5

Hodně povrchní příběh vhodný pro teen čtenáře. Příběh by předvídatelný již po prvních pár stránkách.
Kniha ale byla čtivá, napsaná přesně pro mladší čtenáře, kterým ale já bohužel již nejsem. Ale s touto myšlenkou jsem knihu na vlakovém nádraží kupovala. Takže mi minimálně zpříjemnila jízdu :-)

šneki
šneki
18.07.2021 3 z 5

Docela zajímavá zápletka a děj ubíhal dobře, škoda že nějsou přeložené další díly.


Pavla-Adina
Pavla-Adina
03.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, bylo to lehčí čtení, dalo by se říci oddychovka, i když s tragickým koncem.

lokonla
lokonla
29.11.2020 2 z 5

První půlka knihy byla dobrá, ale ta druhá byla jedna nelogická věc vedle druhé a konec to moc nezachránil. Autorka čtenáři nedá příležitost, aby si hlavní hrdinku oblíbil. Ke konci jsem četla už jen letmo a chtěla jsem to jen nějak doklepat.
Kniha absolutně nesplnila má očekávání, která slibuje na obálce.

Acnaj
Acnaj
18.09.2020 5 z 5

Knížka mě pohltila, příběh je velmi čtivě napsaný, napínavý, velmi dobře pochopitelný a tak akorát dlouhý...

Aivinka
Aivinka
07.09.2020 3 z 5

Čekala jsem víc, mnohem víc a moje očekávání tuhle knihu nejspíš zabilo... Nebylo to úplně špatné, jen mi tam chyběla ta akce. Sakra, je to o špionech, tohle mi ale přišlo, jako 300 stran probírání nanic života hlavní postavy.

Finvarra
Finvarra
13.04.2020 1 z 5

Za sebe dávám nízké hodnocení protože jsem měla co dělat, abych vůbec knihu dočetla. Příběh je vcelku jednoduchý a čte se snadno v tom smyslu, že nad tím člověk nemusí nijak extra přemýšlet. Ale mně osobně bylo proti srsti jednak točení se v pocitech hlavní hrdinky, jednak dokola omílaná pomstychtivost (a to z toho titulu, že sama dělám bojové umění). Hlavní postava jakoby ani nebyla člověk. Takový fyzicky trénink v 16 letech je myslím přitažený za vlasy. Z konce knihy čišelo příliš negativních emocí. Pokud chtěla autorka vyzdvihnout kontrast mezi životem jaký by hlavní hrdinka mohla žít, a tím jaký pro ní "byl připraven" pak se jí to podařilo.

michaela.22
michaela.22
07.04.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, snadná dějová linka. Konec knihy mne překvapil a doufám že brzy vyjde pokračování, jinak by mne moc mrzelo kdyby tento děj zůstal takto otevřený.

Adelhyskova
Adelhyskova
29.03.2020 4 z 5

Patří mezi takové ty knížky které přečtěte během chvíle a nemusíte u nich moc přemýšlet, ale to mi vůbec nevadilo nějaká takováhle oddychovka se vždycky hodí. Knížka se mi celkově dost líbila.

Raada
Raada
04.02.2020 3 z 5

Příjemná oddychovka. Nic hlubokého jsem nečekala, příběh se mi líbil, a kniha se četla příjemně.

baroo
baroo
28.12.2019 2 z 5

Zase mě dostali přes obálku. Uvnitř příběh plný klišé a naprosto nepochopitelných momentů i chování (zejména hlavní hrdinka). Už nejsem teenager, takže jsem asi mimo cílovku.

chaera
chaera
05.10.2019 2 z 5

YA literaturu moc nečtu a zrovna tato kniha je ukázkovým příkladem proč. Klišoidní, nereálné a všechny postavy (snad až na Luka, toho jsem si oblíbila) nehorázně nesympatické a na facku. Dávám dvě hvězdičky, protože se mi líbil nápad a četlo se to poměrně rychle, ale příběh samotný se mi opravdu nelíbil. Jestli vyjdou další díly, už po nich nesáhnu.

Navíc byla kniha plná hrubek, strašně to bilo do očí (toto ovšem nepočítám do hodnocení, protože autorka za to nemůže) 2/5

Marthas
Marthas
10.09.2019 2 z 5

Přijde mi, že na knihu tam bylo moc reklamy a na reklamu to bylo docela dlouhé.-)
Ale vážně já opravdu nemám zapotřebí číst, kterou značku čeho hrdinka používá, když to navíc vůbec neznám. "proužky Listerine" mne opravdu málem dostaly do kolen.
Navíc ten název takto přeložený, když v originále to znamená Neznáš mé jméno...
Další díl se měl jmenovat, a to tu knihu též sráží, že to není jen takový výstřel do tmy ale série už zase, "Prohrálas, víš, jsem pryč" nebo co a ten samo nevyjde, když to nebylo nijak úspěšné.
Celkově, když to shrnu, se to dalo napsat mnohem lépe, navíc by mě zajímalo, kdo koho vykradl...

Šárušš
Šárušš
09.04.2019 3 z 5

Takový průměr asi, popravdě nevím, co si o té knize myslet, protože jsem si pod tím názvem představovala něco jiného.
Kniha mě zpočátku nebavila vůbec, říkala jsem si, že to bude snad první kniha po opravdu dlouhé době, kterou nedočtu.
Nakonec se tam začalo něco dít, tak mě to torchu chytlo a chtěla jsem znát konec.
Ale nijak zvlášť mě to nenadchlo.

Ailee
Ailee
14.02.2019 3 z 5

Jednoduchá dějová linka a rychle odsypávající celkem uvěřitelný děj. Žádné velké překvapení ani nečekané zvraty, vlastně je kniha dost předvídatelná. To co se stalo na konci mě zaskočilo, happy end jen napůl, ale protože děj utekl tak strašně rychle, asi jsem se neodkázala do knihy dostatečně vžít, aby vyvolal ty správné emoce.

Brambu
Brambu
06.01.2019 3 z 5

Je to velmi čtivý příběh. Bavilo mě to, ikdyž kniha obsahuje mnoho klišé. To už zkrátka k young adult patří. Ale dostaneme taky velmi dobrodružný a napínavý příběh, který mě zaujal. Hlavní hrdinka bojuje sama se sebou, neví jakou cestu si zvolit a pro jaký život se rozhodnout. A když jí do života vstoupí láska, pěkně to s ní zamává. Ovšem konec to je jedno velké drama a překvapení. Už se těším na pokračování.

TerkaLangoš199
TerkaLangoš199
08.12.2018 1 z 5

Kniha mi přišla šíleně cliché. Doopravdy jsem se občas chytala za hlavu a říkala si, že to autorka nemůže myslet vážně.. Neříkám, že jsem knihu nedočetla, to nedělám. Dávám šanci. Ale tahle kniha se té šance nechopila. Možná, kdyby mi nebylo 19, ale jen 12? Lovestory, cool vraždící drsňačka, co ale nechce být jako rodiče. Vychovaná pouze k účelu pracovat pro nejtajnější z nejtajnějších... Možná to vidím až moc kriticky, ale tahle kniha mne doopravdy nezaujala.

rode
rode
06.11.2018 3 z 5

Knížce se nedá upřít, že je čtivá. Ovšem na mě asi trochu "ufňukaná". Pro teenagery určitě doporučuji, protože být mi 13+, tak příběh naprosto hltám a nebudu schopná se dočkat dalšího dílu. Takže to, že se mi nelíbí, není tak úplně chyba knihy. Chyba je na mé straně... jsem už prostě stará. :D

cukrovka
cukrovka
05.11.2018 4 z 5

Velmi čtivá oddechová knížka. Je nenáročná a spíš pro mladší čtenáře.

Mianney
Mianney
16.09.2018 5 z 5

Úžasná kniha, hned jsem se do ní ponořila a zdolala ji jedním dechem. Určitě doporučuji!!!

Kitty18
Kitty18
13.04.2018 3 z 5

Knížka byla zajímavá, i téma bylo dobré, ale mě moc nesedla... Ale i tak jsem ji dočetla.
Pokud by jste chtěli nějakou odpočinkovou a nenáročnou knížku tak doporučuji tuhle. Nenáročné čtení (já osobně mám radši náročnější kde se něco stále děje).
Kdo si ji hodlá přečíst přeji ať se vám dobře čte :)

Anne Leyyd
Anne Leyyd
10.03.2018 4 z 5

Tedy... nečekala jsem, že to přečtu tak rychle, ale 3/4 knihy jsem přečetla téměř na jeden zátah.

Autorka píše velmi čtivě, příběh nemá žádná hluchá místa. Postavy jsou příjemné a celkem rychle si je člověk oblíbí. Nebýt toho, že 2 hlavní hrdinové byli tak mladí (kolem 17 let), působila by kniha více reálně. Některým pasážím (např. tomu, že se Reagan a Luke dostali na misi a ten jejich "podvod" + to, že Lukovi o Černých andělech tak záhy vše vyzradili) jsem prostě nedovedla uvěřit. Ale pokud přimhouřím oči, pak jsem byla s příběhem velmi spokojená.

Konec byl zcela nečekaný, protože mě ani ve snu nenapadlo, že poté, jak se příběh vcelku vyvíjel, udělá autorka takovýto obrat! Moc se těším na pokračování, snad se ho dočkáme.

Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům kolem 15 let. To je myslím i cílová skupina. A starším čtenářům v případě, že chcete něco kvalitně napsaného, čtivého a nebude-li vám vadit přimhouřit sem tam u něčeho oči.

Gabetka
Gabetka
02.03.2018 3 z 5

Začátek se vlekl, pořád jsem očekávala, co se stane, a ono to pořád nepřicházelo. Ale když se příběh konečně naplno rozjel, byl vážně čtivý, napínavý a za mě i možná trochu překvapivý. Šlo o první díl série, proto nejspíš delší seznámení s podstatou a problémy hlavní postavy. Doufám, že pokračování bude, protože jsem zvědavá, jak Reagan půjde za svým cílem.

Vikos
Vikos
06.02.2018 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která vás k sobě přilepí jako mucholapka, takže nemůžete od ní.

Terry.89
Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Možná už tak úplně nezapadám do věkové kategorie, pro kterou je tahle kniha určená. Rozhodně to ale neznamená, že by se mi nelíbila. Možná je příběh malinko přitažený za vlasy, ale přesto je velice čtivý. Reagan je sympatická a děj je správně napínavý. I slzička ukápla. Jsem zvědavá, zda u nás vyjde i další díl a rozhodně v takovém případě plánuji si jej pořídit.

Sophie22
Sophie22
22.01.2018 4 z 5

Taková oddechová kniha, kterou jsem měl za dva dny přečtenou. Nelituji, že jsem ji četla a určitě si od spisovatelky přečtu nějakou další.

nelka1
nelka1
30.12.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Doporučuji přečíst.

Dakarianna
Dakarianna
15.10.2017 4 z 5

Čekala jsem průměrnou YA oddechovku, ale jsem příjemně překvapená. Je super, že to nebylo jenom teenegerovské fňukání, ale byla tam i spousta akce. Strašně zajímavý námět a postavy, kniha mě obravdu bavila.

Tofinka
Tofinka
06.10.2017 4 z 5

Svělá kniha od které se jen tak neodtrhnete... Určitě doporučuji!

Reagan mi byla velmi sympatická a chvílemi jsem ji i litovala, že má tak komplikovaný život plný lží. A ten konec? Stěží jsem zadržovala slzy... Už mi zbývá jen se těšit na další díl. :D

blázendoknih
blázendoknih
05.10.2017 4 z 5

Skvělá oddechová kniha! Jako dělaná na dlouhé cesty vlakem nebo autobusem...

warca
warca
21.08.2017 3 z 5

První polovina byl jen takový úvod a kniha se rozjela až k úplnému konci.

SimonaPrihodov
SimonaPrihodov
03.08.2017

"Bojovnice. Lhářka. Studentka. Špionka."

Kniha je hezky propracovaná, postavy s krásným charismem. Reagan je silná dívka kterou kde co nerozhodí. Doufám že druhý díl bude taky tak boží jako tento. :)
DOPORUČUJI!

Aires
Aires
25.07.2017 5 z 5

Čestné špiónské slovo na to, že tahle kniha vás zkrátka bude bavit :)

Channach
Channach
22.07.2017 4 z 5

Prolog je bravurní, a ačkoli mívám často problém se do knih začíst, tento příběh mě ihned dostal a já jsem jej začala hltat, dokud jsem ho nedorazila. Nápad se mi moc líbil. Pro teenagery ideální. Já, třicítka, co má načteno, jsem prokoukla jistá klišé a sem tam převrátila oči. Více v mé recenzi v záložkách - Chrudimka.cz

elisabeth03
elisabeth03
21.07.2017 5 z 5

Super knížka!! Postavy s příjemným charakterem!! Doufám, že autorka tento skvělý příběh nezkazí druhým dílem.

1Světluška2
1Světluška2
10.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha přečtena za jeden vecer. Úplně ji zbožňuji. Všechny jsem si v knize oblíbila a to se mi jeste nestalo. K téhle knize neni co dodat....

Blaufik
Blaufik
02.07.2017 5 z 5

Mé jméno je Nikdo je skvělý špionážní thriller nejen pro mladé, ale i pro nás starší a já ho můžu doporučit všemi deseti. Doufám v to, že nás Mystery Press nenechá dlouho čekat a co nejdříve vydá pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

Richisa
Richisa
20.06.2017 3 z 5

Být mi o 15 let méně tak tuhle knihu žeru. Nelze ji upřít čtivost a napětí, ale bojím se, že ten příběh je hodně velký nesmysl... Moje chyba, že mi nedošlo že Young adult román je v podstatě totéž co dívčí román...
Další díly si asi nepřečtu, ale rozhodně doporučuji náctiletým

Ketesh
Ketesh
06.06.2017 3 z 5

Kniha se mi tématikou trefila do noty. Jen jsem se prvních několik desítek stránek nemohla začíst a vadilo mi snad všechno. Chaotické střídání scén i jazyka. Pak se děj ustálil a když se autorka konečně dostala k tomu, co chce napsat, tak mezi slohovými styly přestala skákat jak blecha a vše bylo v pořádku.

Gewinner
Gewinner
05.06.2017 5 z 5

Young adult román, který naprosto naplnil má očekávání. A jelikož se jedná o první díl série, moc rád si počkám na další. Autorka už údajně pracuje na třetím :-)