anibeni anibeni komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělé !!! Málokdy se mi po přečtení 1.dílu nějaké série líbí ten druhý ještě víc.. ale tady se mi to stalo.. četla jsem jedním dechem a už se těším na díl třetí..

21.08.2019 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Možná to je pro někoho jen další z řady severských krimi, ale mě se to líbilo.. Drsný příběh, drsná krajina, drsní lidé... Bylo to sice smutné, ale bylo to velmi čtivé..

26.12.2018 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Je to má první přečtená kniha od tohoto autora a tak jsem si musela chvilku zvykat na jeho úsporný vyprávěcí styl. Ale sedlo si to, já si zvykla a pak už se kniha četla sama. Víceméně jsem četla o mých vrstevnících a o místech, která jsou jen nedaleko od místa, kde žiji. Knihu jsem přečetla za jediný den, líbila se mi, vtáhla mě do příběhu jedné rodiny, ale na pět hvězdiček to nevidím. Nicméně jsem ráda, že jsem knihu četla.

25.10.2015 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Parádní a do poslední chvíle napínavá kniha o osudech několika lidí, které se navzájem nějak propletly.. pro mně byla kniha překvapením, ani nevím proč, ale čekala jsem asi něco trochu jiného... bavilo mne pátrání a nahlížení do minulosti a až do poslední chvíle jsem všechno prožívala s tím, že nevím, jak to dopadne..

28.06.2015 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Páni, tak tohle jsem teda nečekala.. Vůbec nechápu, jak někoho zrovna "tohle" mohlo napadnout... Převtělovat se každý den do někoho jiného... Kniha mě zcela pohltila, nebudu psát, že ne... Ale zároveň mne donutila se zamyslet - nad každým dnem, nad životem, nad lidmi v mém okolí, nad tím, jaké by to bylo, vypůjčit si jejich tělo a vlastně i jejich život... Přemýšlela jsem, jak by se cítil asi dotyčný, kdyby si půjčil moje tělo... Byl by nadšený..? Byl by znuděný..? Ne, díkybohu, že nejsem A, přesto právě jemu (nebo spíše autorovi) děkuju za neobvyklý čtecí zážitek..

22.07.2014 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Velmi strhující čtení.... Od této knihy jsem čekala lásku a pátrání po ní - co jiného také si má člověk z anotace odvodit... Ale hned první kapitola mi vzala dech a víceméně jsem se dokázala nadechnout až po přečtení celé knihy... Asi jsem takový příběh nečekala... Příběh o osudové lásce v tak krutém čase.. Vyprávění a vzpomínání bylo pro mne místy skoro až bolestným utpením - čím vším si Židé museli projít... nebýt právě té osudové lásky, po knížce bych nešáhla, protože tato témata prostě citově nedávám... Tato kniha si ale plně zaslouží svých 5 hvězdiček..

24.02.2014 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

I přes velké množství postav, v kterých jsem se občas ztrácela, se mi Ritino vyprávění z pohraničí v Krušných Horách moc líbilo. Příběh několika generací v dnes již zaniklých osadách, láska k horám a silná přátelství, která později v podstatě ze dne na den přerušila nenávist, to vše se vešlo do knížky, která mi nedovolila se od ní odpoutat..

12.05.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak jako mě bavila Trhlina, bavila mě i Odbočka v lesích.. Napínavé, plné strachu a dohadů kdo, co proč a jak ...
Konec pro mě nečekaný, ale dobrý..

10.01.2023 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Krásná kniha. Nenápadná, příjemná, originální. Nic jsem od ní nečekala a dala mi velmi příjemně strávené knižní chvilky..

13.06.2022 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Tahle knížka mě doslova dostala... Začátek byl pro mě dost drsný, jako matku dvojčat jsem "zážitek" z porodu dvojčat v horské vesnici nemohla dlouho vydýchat... Ale příběh sám o sobě byl neskutečný, perfektně napsaný a konec úplně akorát.. Klobouk dolů...

10.11.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Už podle rozmanitosti zdejších komentářů jsem byla na knihu zvědavá... Přes ne moc svižný a povedený začátek jsem se do knihy postupně začetla, příběh byl napínavý, zvláštní... co je mystifikace a co skutečnost, toť otázka - nicméně mi strašně vadilo, že se v knize toto spojení neustále opakovalo... každopádně ale zhruba po polovině knihy jsem zjistila, že si "gůglím" fakta o pohoří Tribeč..

08.06.2018 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Výborná kniha, jejíž závěrečný zvrat byl tak šokující, že jsem ho musela přečíst dvakrát, než mi to došlo... Opravdu skvělý příběh a velmi zajímavé poznatky ze života slonů. Tuto knihu jsem si fakt užila po všech stránkách...

26.10.2016 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Výborný román... nemám moc ráda dlouhé příběhy zachycující osudy jedné rodiny, ale v tomto románu bylo vše - láska, štěstí, přátelství, smrt, děti ....
V této knize je plno moudra, ale toto mi utkvělo v paměti nejvíc:
"Neboj se ničeho, co se ještě nestalo. Ušetříš si tím spousty úzkosti."

16.01.2016 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

I když mi Ross na svůj věk přišel jako pěknej trouba, tak mi to ale nijak nevadilo, příběhu - byť sladkému a lehko předvídatelnému - to na ničem neubralo a jako oddychovka na dvě opoledne - proč ne....

13.03.2023 4 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Trošku jsem se té knihy bála a trvalo mi dlouho, než jsem se konečně začetla... a pak jsem nevěděla, kdy přestat číst.. Je to něco úplně jiného než Zlodějka knih a nebo Posel, ale to se mi právě líbí... příběh mě chytnul a tohle bude kniha, na kterou budu ještě dlouho myslet..

20.08.2020 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Ne vždy je potřeba tisíce stránek, aby vzniklo veledílo.. Tato útlá knížka je důkazem toho, jak silný příběh je možné vložit do pouhých 130 stran.. právě tato knížečka Vám totiž dá vše - strhující příběh, lásku, nenávist a nakonec i slzy.. Klobouk dolů.. na tohle hned tak nezapomenu..

04.09.2018 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Tak to bylo velmi poetické čtení... příběhy z raného dětství vyprávěné tak, jak je vypráví čtyř, možná pětiletá holka - prostě tak, jak jí přijdou na mysl... Vtáhlo mě to o mnoho let zpět a rozesmálo hned několikrát... Dlouhé, nebo spíš krátké to bylo tak akorát - být to delší, asi to začne nudit.. Ale takto nastal konec v tom správném okamžiku..

23.05.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha byla opravdu velmi silná... Zaujala mě jak svým námětem, tak tématem Aspergerova syndromu, který je zde několikrát velmi citelně a podrobně popsán.. Což bylo možná někdy až moc často, nicméně chápu, že pro vysvětlení chování člověka s Aspergerem to asi bylo nutné... Samotná krimi zápletka nakonec nebyla až tak záhadná... Pravdu jsem tušila zhruba od poloviny knihy, ale úplně jistá jsem si nebyla... To že konec nekonec byl takový, jaký byl, mi nevadí... Kniha rozhodně stojí za přečtení..

08.02.2016 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Naprosto úžasná kniha, která se mi líbila nejen stylem psaní, ale i příběhem, zápletkou a nečekaným koncem.. Sice jsem si na začátku knihy musela na styl střídání kapitol vs. odlišný rok vs. odlišný vypravěč zvyknout, ale to se zaběhlo po několika kapitolách a pak jsem si knihu vychutnávala až do konce....

01.04.2015 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Krásná, romantická, čtivá kniha, která mi v dnešním dni skvěle zvedla náladu a zapříčinila, že jsem se na chvilku ocitla ve světě jemných kouzel, lásky a přátelství..

22.03.2015 5 z 5