aneta3874 aneta3874 komentáře u knih

Dvě místa na slunci Dvě místa na slunci Becky Chambers (p)

Povídání jedné umělé inteligence o novém smyslu života v kombinaci s dojemným příběhem ženy, která byla stvořena pro strojovou práci. Přesto se obě svým primárním účelům vzepřely a našly v sobě odvahu "žít". Krásné.

17.01.2021 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Já nechápu, proč všichni tvrdí, že je tato kniha nejslabší? Mně se naopak zdá záplatka s vraždící partičkou v čele výbroná. Líbí se mi prolínání minulosti a současnosti a samozřejmě duševní stavy a phnutky Carla. Kdyby vedle sebe neměl Assada, nic by nevyšetřil. Co se mi naopak nelíbilo bylo filmové zpracování. V něm se totiž polovina velice důležitých postav ani neobjevila. Tak kde to jsme? Film o tak brilantní knize by měl být kvalitní, ne podprůměrný.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Setkání se starými známými, kteří jsou tentokrát nuceni cestovat více než je zdrávo. Jako obvykle výborná zápletka a skvělá gradace příběhu. Jenom by mě zajímalo, co autor zamýšlí s Assadovým osudem- "Ten chlapík se mi nějak nezdá"....

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha má výbornou atmosféru, kterou se drží od prvních stran až do konce. Bohužel mě zklamalo celkové rozuzlení, které mi připadalo natolik neuvěřitelné, že podkopalo nejen fyzikální zákony.

18.09.2015 4 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Uff, už je toho moc! Je to dlouhé a komplikované. Nicméně na druhou stranu neuvěřitelně promyšlené, třeba Stínomar - to je ráj pro představivost čtenáře. Rošár je úžasné místo, nad kterým autor strávil velké množství času a je to znát. Bohužel některé pasáže v této knize se neskutečně vlečou a možná autorova touha mít vše dokonalé, nakonec vede k tomu, že čtenáři místy uniká pozornost. Platí ovšem, že tento svět byl, je a bude jedním z nejlepších, který jsem navštívila, díky za něj.

02.02.2022 4 z 5

Bavíte se tím, jak Vám něco nejde? Chcete se vidět v příběhu někoho jiného? Mark Manson prostě umí jednoduše vyprávět situace, kde se pozná každý. Nakonec si můžete říct: "Přece to do prdele není až tak špatné."

02.02.2022 4 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Nová série od Rayna byla hodnocená daleko hůře, než předchozí Stín krkavce. Moc tomu upřímně nerozumím. Jak je již u autora zvykem, svět byl velmi detailně prokreslený, postavy uvěřitelné a celý děj měl spád. První dvě knihy mě ani vteřinu nenudili, ovšem ta třetí ano. Přitom je velmi zvláštní, že má zdaleka nejvyšší hodnocení. Autor samotný má bohužel mínus v tom, že se mu vůbec nedaří napsat nějaký epický konec. V této knize popisuje velmi věcně střety mezi armádou bělokožce a zbylými přeživšími. Nicméně konečná bitva je popsána ani ne na 20 stranách, velmi mdle a bez předchozího zapálení. Pravdou ovšem zůstává, že je to momentálně jeden z nejkvalitnějších autorů fantasy na světě, ještě jsem od něj nepromeškala jedinou knihu.

23.09.2020 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

No já nevím... Je to prostě strašně dlouhé. Příběh je zajímavý zejména z důvodu faktických historických dat a jistě poučný nejen pro milovníky architektury. Postavy jsou velmi dynamické, dobře prokreslené, ale příběh je zdlouhavý, mnohdy má kniha bohužel nudné pasáže. Souhlasím ovšem s tím, že i tak je to veledílo, kterému Follet věnoval největší úsilí. Pro fanoušky historických románů a čtenáře, kterým nevadí dlouhé knihy, je to ideální volba.

07.04.2020 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Mainstream se stává synonymem Her o trůny! Upřímně moc nerozumím tomu, proč se Martinovy knihy drží na předních příčkách nejlepších knih všech dob. Příběh zajímavý, ALE - spousta postav (některé zbytečné), hluché pasáže (tlachání o ničem), nekonečný příběh (který neskončí nikdy, protože než jej autor dopíše, tak zemře)...

16.08.2017 4 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Prostě jsem čekala víc. Po přečtení knihy "Až budou viset", jsem doufala v pompézní rozuzlení a spoustu dalších skvělých zápletek. Ono to sice v knížce bylo, ale popsáno velice mdle. No a hlavní důvod udělení čtyř hvězd je ten, že prostě nemůžu uvěřit tomu, že intrikářský čaroděj vyhrál. Mrzí mě to, kvůli ostatním hrdinům. Ach, jak já vám fandila....

15.11.2015 4 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Tři naprosto dokonalé dějové linie prolínající se celým světem, probouzející ve čtenáři fantazii, která nabíjí po dobu několika dnů. Chcete se vydat mimo realitu a popřemýšlet nad vlastním životním osudem? Varování- začnete číst a knihu už neodložíte.

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Kdo taky čekal, že se dozví podrobnosti ohledně temných sil Spojence a jejich původu? No dobře, já jsem to čekala, protože v minulé trilogii mi přišlo, že se autor sám do problematiky tak zamotal, že ji raději na třiceti posledních stránkách utnul. Bohužel stejný pocit jsem měla i v navazujících dvou dílech. Plusové body dávám za vývoj Vélinovi postavy, který pro mě byl více než uvěřitelný. Naopak, jak už je u autora smutným zvykem: tam, kde mohl být monumentální konec, není.... ano, správně NIC! Je mi to líto, jelikož stále doporučuji autora začínajícím čtenářům fantasy a nikdy nepřestanu věřit, že se ty pomyslné konce nakonec psát naučí.

02.02.2022 3 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Velmi zajímavý námět. Přírodní katastrofa, která obrátí svět vzhůru nohama. Buhužel o katastrofě jako takové, se v knize téměř nemluví. Celá kniha je atraktivně postavena na dvou úhlech pohledu a dvou dějových linkách. Autorka se zaměřuje na vnitřní pocity a pohnutky vybraných hrdinů a kolem a kolem je to opravdu zajímavé čtení. Osobně mi chyběl epilog. Navíc se musím přiznat, že Luie byl pro mě jednou z nejotravnějších postav vůbec, divím se zbylým sourozencům, že s ním měli tolik trpělivosti...

07.04.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Normálně se ještě teď bojím! Co se knize musí nechat je jedinečná práce s atmosférou, která Vás naprosto strhne. Ovšem hlavní hrdina je bez okolků naprostý debil, který Vás v jednom kuse štve. Navíc pokud si oblíbíte nějakou postavu, do 50ti stránek se Vám zblázní, zatímco hlavní debil si stále kupodivu drží čistou mysl. Nevím, jestli je kniha pravda nebo fikce, ale vím určitě, že po tom pátrat nebudu a rozhodně si knihu nepřečtu znovu.

11.03.2019 3 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Jednoznačně lepší, než první díl, co se obsahového spádu týká. Občasný nával nudy a totální zmatenosti zapřičiněný množstvím zbytečných pasáží a bezúčelných postav můžeme ovšem nalézt i na stránkách této knihy. Pro mě je Martin pouze průměrným spisovatelem, který se zejména díky HBO stal celebritou.

16.08.2017 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nevěřím, že nikomu pořezaná holka ve třiceti stupních celosia s dlouhým rukávem nepřijde divná! Nevěřím, že je možné, aby se třináctileté dítě stalo inteligentním ďáblem! Nevěřím té knize!

06.06.2016 3 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Já nesnáším ženské romány! A tak jsem se pustila do čtení této knihy s dávkou nechuti. Dostala jsem ale možnost si ji koupit za 50 Kč. Zdálo se mi, že se to vyplatí. Rozhodně jsem ale získala novou zkušenost a dalších 400 stránek slaďoučkého povídání jedné zoufalky s happyendem. Možná z důvodu preference jiného žánru, mě kniha nenadchla. Příběh je ale rozhodně poutavý a pro ženy na mateřské ideální. Příběh mě osobně ale přišel stupidní, předvídatelný a fádní, ale posuďte sami.

05.05.2016 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Neuvěřetilné, co je podle této knihy všechno možné. Kluk mi zabije jednu z nejlepších kamarádek, já si ale měsíc ničeho nevšimnu. Není mi vůbec divné, že mi nezavolá a fakt, že potkávám všude kam se hnu onoho kluka, mě taky nerozhodí. Kniha vykresluje naprosto nereálný svět a je to škoda, protože námět jako takový je parádní. Takže se pomocí této spisovatelky vydáte do světa, který normální člověk prostě nemůže pochopit, natož do něj vstoupit.

22.11.2015 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Netřeba jiného komentáře než jen, že kniha reflektuje zcela mé světonázory ohledně nedostatku místa na planetě. Donutila mě zamyslet se, jak bych se postavila k tomu, kdybych zjistila, že jsem byla infikovaná. Zůstala bych takto striktní? Skvělá kniha pro milovníky záhad, globálních problémů a Roberta Longdona.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pokud máte rádi knihy, které vás překvapí, Složka 64 musí být jasná volba! Začátek je sice poněkud zdlouhavý, ale nakonec do sebe všechny kousky skládačky perfektně zapadnou a výsledkem je příběh, nad kterým budete uvažovat ještě dlouho poté, co knihu dočtete. Navíc oblíbený komisař Carl se svým přítelem Assadem nikdy nezklamou!

18.09.2015 5 z 5