anej anej komentáře u knih

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Po delší době další díl o osudech porodní báby a tentokrát tedy přečteno jedním dechem. Hodně záležitostí se v této knize vyřeší a ujasní. Jsem zvědavá na volné pokračování.

13.06.2023 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Hrozně dlouho jsem čtení této knihy odkládala. Nakonec se z toho vyklubal moc hezký příběh s naprosto geniální kresbou. I když se jednalo o klasickou oddechovou zápletku se šťastným koncem a záchranou přistěhovalé dívky do cizí země, tak v rámci knihkupectví s abstraktními návštěvníky to na mě celé dýchlo takovou až kouzelnou atmosférou. Moc hezké čtení :)

13.06.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Romány od Julie Caplin mám hrozně ráda obzvlášť, když přijde čtecí krize. Oddechová četba na 2 dny s romantickou zápletkou a dobrým jídlem. Tentokrát z prostředí farmy a kuchařského kurzu. Knihy vždy splní účel. Paráda! :)

13.06.2023 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Jsou to asi tři týdny, co jsem Amélii dočetla. Potřebovala jsem celý příběh v sobě nechat uzrát a zpracovat ho. Našla jsem v této knize silný, reálný příběh postavený na naprosto uvěřitelných postavách a zážitcích. Na konci knihy jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet.

26.03.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Wau, wau, wau! Naprosto geniálně postavený a vymyšlený svět. Skvěle propracované, čtivé, zároveň místy děsivé a kruté. U poslední věty mi jen proběhlo hlavou "a to je jako všechno?". Konec ukončený a zároveň otevřený pro další díly a pokračování. Už se těším na Faju! :)

28.01.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knihy od této autorky jsou sázka na jistotu. Je to vážně romantický útěk od reality, kdy víte, jak to celé dopadne a stejně se od knížky nemůžete odtrhnout a jako bonus většinou bezvadně popsané prostředí a místa. Knížka na jedno odpoledne/noc. V tomto případě se mi líbilo, že autorka začíná propojovat postavy mezi jednotlivými díly.

08.01.2023 5 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Knihu jsem si vybrala na základě naprosto boží obálky. Nakonec se mi moc líbila. Dobře čtivý, propracovaný příběh. Zaujal mě popis Anglie v 18.století a rozdíl mezi jednotlivými třídami lidí. A konec velmi mile překvapil:) Určitě stojí za přečtení.

08.01.2023 4 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Hezká oddechová slaďárna. Úplně mi povahově nesedla hlavní hrdinka. Přišla mi hrozně ukňouraná. Pozdější knihy od Jo Watson jsou mnohem lépe propracované a uvěřitelné.

10.12.2022 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje první a určitě ne poslední kniha od Zibury. Příjemné, veselé čtení proložené zajímavostmi z navštívených států nebo fakty o stopování. Moc mě bavilo členění knihy po menších kapitolách. Osobně by se mi možná líbilo sem tam zařazení fotek z jednotlivých míst.

19.11.2022 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Kniha mi byla doporučena kamarádkou, která ji přečetla s velkým nadšením. Asi nejsem správný typ člověka na tuto tvorbu nebo nevím, ale já tak nadšená nebyla. Sleduji Terezu na sociálních sítích a líbí se mi její tvorba i myšlenky. Tato kniha je podaná formou deníkových zápisků z destinací v rámci celého světa a pokud člověk nezdá pozadí, nic moc mu to nedá a lze se v knize lehce ztratit nebo nechápat souvislosti. Na druhou stranu oceňuji naprosto geniální fotky a je zde poznat, jak velký vliv má cestování na vývoj osobnosti. Prošla jsem si něčím podobným a ta vnitřní trasformace a nadhled, který člověk díky cestování dostane, je znát.

10.10.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další skvělá oddechovka od této autorky. Island mám na svém seznamu přání již dlouho a po přečtení mám ihned chuť sbalit se a vyrazit. Těším se na další procestované destinace :)

05.10.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

První kniha od této autorky v rámci letošní čtenářské výzvy. Vtipně, dobře, čtivě napsáno. Až jsem kolikrát musela zavřít oči v situacích, do kterých se Becca dostávala. Bavila mě forma, kdy se prolínal příběh s formátem dopisů. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy. Zařadila bych ji mezi příjemné a oddechové čtení.

05.10.2022 4 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Wau knížka! Pro mě druhá kniha z Edice7lásky. Neměla jsem velká očekávání, protože první kniha byla lehkým zklamáním, což se u této knihy říct nedá. Velice dobře propracovaný příběh s naprosto božím závěrem, kdy jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet. I když se jedná o odpočinkové čtení, určitě doporučuji.

25.08.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Ze začátku jsem si myslela, že knihu ani nedočtu. Postupně jsem oběma hlavním postavám přicházela na chuť a na konci, kdy se dějová linka protla, jsem měla z knížky velmi dobrý pocit. I když teda vnitřní lvice mi dávala zabrat :) Dobře čtivá, pohodová záležitost :)

07.08.2022 4 z 5

Čarodění Čarodění Michael Molloy

Kniha spíše pro mladší generaci. Každopádně moc hezky propracovaný a čtivý příběh :)

17.07.2022 4 z 5

Někdy je hezké, že mě miluješ Někdy je hezké, že mě miluješ Marie Vareille

Asi jsem od knihy očekávala trochu víc, když jsem ji kupovala. Možná je to i tím, že na knize je napsáno "ve stylu Deníku Bridget Jones" a to je naprosto jedinečné. Jediné v čem se tato kniha s Bridget může srovnávat je forma deníku. Začátek a konec fajn, relativně i čtivé. Prostředek knihy mě chvílemi nudil, s postavami jsem se jaksi nemohla ztotožnit. Pravda, konec to mělo jiný, než jsem čekala. Tak za překvapení na závěr alepoň 3 hvězdičky :)

09.07.2022 3 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Moc příjemná a pohodová kniha. Líbilo se mi, jak děj postupně plynul. Dobře vystižené pocity postav, ať už k sobě samým nebo k ostatním. Hlavní postavy mi hned přirostly k srdci. Kniha ze života. Jen se přiznám, že jsem si do poslední chvíle myslela, že kniha bude mít jiný konec :)

25.06.2022 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tento díl se mi moc líbil. Příběh je čtivý, setkání a vykreslení dalších postav, které se přidávají ke Geraltovi v jeho putování není nudné a zdlouhavé. Kolikrát jsem se přistihla, že se u knížky dobře bavím. Normálně si knihy v sérii různě prokládám, ale tentokrát nastal bod, kdy už musím vědět, co Geralta, Ciri a ostatní na konci čeká :)

15.05.2022 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Moje první kniha od Murakamiho. Krásné ilustrace, naprosto bizardní napínavý příběh. Knihovna je svým způsobem podivné místo, pro mě spíš magické než brutální :)

14.05.2022 3 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Další kniha ve společnosti doktorů Barryho a Fingala. Moc mě baví příběhy z Ballybucklebo a autor opět nezklamal :) Těším se na další díly. Tyto knihy jsou velmi dobře čtivé, odpočinkové, člověk u nich vypne a zároveň se pobaví.

03.04.2022 5 z 5