anej anej komentáře u knih

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Terezu už delší dobu sleduji na Instagramu a na této síti se mi líbí, její názory apod. Těšila jsem se, až si přečtu její první knihu. A musím říct, že jsem z ní hodně rozpačitá. Dlouho jsem se nemohla donutit ji dočíst, i když styl psaní a čtivost je moc dobrá. Jen jsem si od ní asi chvíli potřebovala dát pauzu a strávit to. Každý jsme z jiného těsta, ale tohle mi přišlo dost přeslazené. Co si naopak hodně cením je výborný popis života cizince v Norsku.

14.04.2021 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tento díl přečten jedním dechem. Občas jsem se sice trošku ztrácela ve jménech a politice, ale po pár stranách se vše vyjasnilo. A ten konec...už se nemůžu dočkat dalšího pokračování! Mnohem lepší než předchozí díl.

29.03.2021 5 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Výborné pokračování příběhu o Floře a Joelovi. Bylo to napínavé a sladké až do konce. Knihy od této autorky jsou málokdy špatnou volbou :-)

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Fajn oddechová četba z prostředí milého přátelského ostrova. Na vánoční období ideál. Knížka mi přišla trochu těžkopádně psaná, nevím, jestli je to tím, že jsem nečetla první dva díly, ale s Polly a jejími přáteli jsem se určitě nesetkala poprvé ani naposledy.

20.02.2021 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Originálně psaná kniha z prostředí kapely ve formě interview. První kniha tohoto typu co jsem četla a nemohla jsem se odtrhnout. Chtěla jsem vědět, jak dopadnou osudy členů. Suprově popsané prostředí koncertů, zákulisí, turné a osobních peripetií, až jsem občas přemýšlela, jestli kapela nebyla skutečná :-)

Rozchod Rozchod Nikola R. Kocian

Výborná kniha. Doporučuju přečíst v každém věku. I když se člověk neztotožní se všemi myšlenkami v ní, tak s tou hlavní vždycky - že rozchod je těžká a bolavá záležitost, člověk si musí dát na čas, věnovat se sobě a hlavně na nic a nikam nespěchat. Je skvělé, že člověk do ní může kdykoli nahlédnout, když se bude cítit ztracen a trošku si "připomenout" o čem to všechno vlastně je.

20.02.2021 5 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Velmi příjemná a čtivá oddechovka. Je super, když někdo něco umí, ale ten vyvíjený nátlak na studenty plus smutná událost v případě hlavní hrdinky tomu asi nepřidá. Trošku mi vadilo, že kamkoli Nettie šla, tak se opila téměř do němoty, to je mi cizí. Za mě vysoké hodnocení za čtivost, možnost zasnění a romance.

06.12.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tento díl se mi zdál slabší. Hrozně dlouho jsem ho nemohla dočíst, sálodlouhé popisy jedné místnosti. Ovšem konec překvapil a hned mě to navnadilo k tomu si pořídit další díl, abych se dozvěděla, co se stalo se Ciri.

06.12.2020 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Fajn oddechová knížka, kterou jsem po delší době přečetla za večer. Měla jsem trochu čtecí krizi, do ničeho jsem se nemohla pořádně začíst a toto mi pomohlo zase nakopnout. Jednoduché, čtivé, člověk nemusí moc přemýšlet. Hezký příběh :-)

18.11.2020 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Narazila jsem na tuto knížku u mamky v knihovně s tím, že vážně stojí za to si trilogii přečíst. Ze začátku mě kniha moc nebavila a spíše jsem ji četla po kapitolách, ale tak nějak mě to k ní pořád táhlo zpět a chtěla jsem vědět, co bude dál. A i když jsem se občas ztrácela v ekonomické hantýrce, tak jakmile na scénu nastoupilo duo Lisbeth s Michaelem, tak bylo jasné, že musím vědět, jak vše dopadne. A to jsem vlastně teprve na začátku...

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Parádní oddechová četba a pohlazení na duši, které člověk čas od času potřebuje. Paříž jsem navštívila několikrát, takže bylo fajn si číst o známých místech. Na konci knížky jsem se usmívala jako čerstvě zamilovaná puberťačka :-)

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tento díl se mi líbil mnohem více než Cukrárna v Paříži. Neberu knihy popořadě, ale na co mám zrovna náladu a co je k dostání. Možná to, že mi kniha líbila více bylo způsobeno tím, že jsem New York zatím neměla možnost navštívit. Krásně čtivé.

Papírová města Papírová města John Green

Je to už cca týden od přečtení knížky a doteď netuším, co si o ní myslet nebo jak ji zhodnotit. Ze začátku to vypadalo na dobrý příběh, který bude mít na konci hloubku a přinese něco k zamyšlení. Ale nakonec to byl příběh o puberťačce, která měla potřebu utíkat a cestovat a dělat kolem toho velký rodeo. Já nevím, ale nespokojenost s rodiči a potřebu utéct má snad většina lidí na střední. Toto byla moje první knížka od tohoto autora a kdyby se mi nehodila do čtenářské výzvy, tak po ní asi ani nesáhnu. Hvězdy nám nepřály jsem viděla jako film a tím to pro mě zatím končí. Tři hvězdičky za to, že se kniha dobře a jednoduše četla.

15.10.2020 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Wau, wau, wau...po dlouhé době jsem se dostala ke scifi a nebýt práce, tak ji mám dočtenou mnohem dřív. Už se těším na pokračování :-)

Dotyk Dotyk Mark Sennen

Po dlouhéé době jsem zavítala zpět k detektivkám a za mě super na to, že je to prvotina, což jsem se dozvěděla až po přečtení knihy. Dobře čtivé, příběh má spád.

14.06.2020 4 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Super, pohodové čtení s příběhy barvitých postaviček z malé irské vesničky :-)

02.05.2020 5 z 5

Bohyně odplaty Bohyně odplaty Lindsey Davis

Moje první kniha s informátorem Falconem. Docela dlouho mi trvalo se začíst, jak se to člověku podařilo, tak se těšil na to, jak se bude děj dále vyvíjet. Velmi smutný příběh a ten konec....jeden z nejjasněji a nejvýstižněji ukončených příběhů za poslední dobu.

04.09.2016 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Výborná a velmi čtivá kniha. Vzala jsem to trošku v jiném sledu, tohle byla moje první kniha od Larse Keplera a jestli se všechny nesou ve stejném napínavém duchu, tak mám celé prázdniny co dělat. Je pravda, že některé části byly více detailněji popisovány a člověk se trošku ztrácel, ale zakončení knihy a vyústění příběhu bylo skvělé a nakonec vše do sebe zapadlo i s překvapivým koncem. Za mě super.

03.07.2016 5 z 5