anej anej komentáře u knih

Drak z Nikdybylu Drak z Nikdybylu Ann Downer

Pěkná, dobře čtivá oddechovka. Ani není potřeba číst první díl, aby člověk pochopil souvislosti. Poslední dobou mě hodně baví fantasy, hlavně pokud to má něco společného se světem draků :) I když je kniha pravděpodobně určena pro mladší generaci čtenářů, já jsem si ji v průběhu nemoci užila.

03.04.2022 4 z 5

Rok Kozy Rok Kozy Jiří Hnilička

Druhý díl byl o kousek málo lepší, i když mi ho také trvalo dočíst. Nakonec hezké až dojemné zakončení série. Autor asi vystihl představu hodně lidí o "konci" a jak to chodí "na druhé břehu". Dávám o jednu hvězdu více :)

03.04.2022 4 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Po prvních pár kapitolách jsem si říkala "paráda, to se bude číst samo" a opak byl pravdou. Tento díl se četl dobře cca do září a pak se něco zlomilo a moje nadšení sláblo. Ke konci už jsem ji dočítala jen, abych se dozvěděla, jak celý tento bizár dopadne. Když se nad tím zamyslím, tak život sám o sobě je bizár a vidět to napsané do deníku, možná ještě větší :) Fajn oddechovka, přečtu si i pokračování. Ovšem jednou a stačí.

03.04.2022 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Mě se kniha líbila. Za mě dobře vymyšlený fantasy svět i zápletka. Byl to první díl, takže na seznámení se světem a jednotlivými postavami super. Je asi pravda, že kniha mohla být klidně kratší, protože se hodně věcí opakovalo, ale na druhou stranu nevím, jestli se to vůbec dalo zkrátit, aby to dávalo smysl a pointu. Romantická linka nijaká žádná, postavy a jejich myšlenkové pochody dobře uchopené a popsané. Konec správně uzavřený - neuzavřený, prostě nachystaný na další pokračování. Těším se, už jenom proto, že se mi líbí svět duchů a lovců.

28.01.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kniha, která dokáže vytáhnout ze čtecí krize. Kniha na jeden den, jeden zátah. Pěkné, oddechové čtení, kdy je od začátku jasné, jaký bude konec. Pro člověka, který nějakou dobu žil ve Švýcarsku příjemné zpestření a zavzpomínání :) Určitě si od autorky přečtu další knihy, moc mě baví s ní cestovat a zasnít se :)

15.01.2022 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Potřebovala jsem oddechové čtení ve vánočním shonu, které jsem dostala. Milé, pohodové, oddechové čtení s jednoduchou zápletkou, splněným snem a hezkým popisem malé části Dánska :)

22.12.2021

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Příjemná oddechovka, knihu bych doporučila spíše teenagerům. Aspoň se člověk vrátil do mladších let :) Klasická zápletka s klasickým koncem, uvidíme, jestli se dočkáme pokračování. Na vypnutí fajn, jinak nenadchne ani neurazí.

11.12.2021 3 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Velmi příjemná, čtivá oddechovka. Knížku jsem našla v jedné z knihobudek a doma zjistila, že máme i pokračování. Po dlouhé době jsem se u knížky smála nahlas.

11.12.2021 4 z 5

Opět parádní kresba na obálce. Tento díl byl trochu slabší, místy i hodně přeslazený. Takový člověk v reálném světě neexistuje. Na druhou stranu, když člověk potká druhého, se kterým dokáže kooperovat a vyřešit všechny problémy a nebojí se mluvit o ničem, tak je to životní výhra. Na konci knížky jsem nechápala, jak je možné na 500 stranách popsat tak krátký časový úsek. Třetí díl si určitě přečtu, abych měla sérii ucelenou a uzavřenou.

04.10.2021 4 z 5

Tato kniha mě zaujala naprosto boží obálkou a taky propojením klasické literatury a červené knihovny 21. století. Nečekejte žádné velké zázraky. Za mě je kniha velmi dobře čtivá. Člověk chce vědět, jak to dopadne, i když to vlastně tak nějak tuší. A k mému překvapení mi knížka doteď leží v hlavě, protože mi dala pár docela podstatných myšlenek a bodů k zamyšlení ohledne lidských vztahů.

04.10.2021 5 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Tento díl jsem četla nejdéle. Nejsem zrovna fanda historie, ale tato série mě moc baví. Ovšem dlouhé popisy bojů, obléhání a křížové výpravy mi dávaly zabrat. Jsem zvědavá, co přinese poslední díl.

04.10.2021 3 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Dobře čtivá, dobře napsaná knížka. Jedna z těch oddechových knížek na dovolenou a na léto. Možná jsem trošku čekala více popisu o životě v Africe, škoda, že tento námět autorka nezahrnula více.

15.08.2021 4 z 5

Setkání na osmém nástupišti Setkání na osmém nástupišti Carole Matthews

Kniha se dobře četla, jednoduchý příběh, jednoduše napsáno. Už od půlky knihy jsem měla jasnou představu o tom, jak to pravděpodobně dopade...kniha ze života.

15.08.2021 3 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Prima čtivá oddechovka na léto. Děj má spád, není komplikovaný a je pravda, že konec mě překvapil. Našla jsem v knize i pár vět a řádek k zamyšlení, některé z nich trefně vystihující "proces" hledání partnera. K Bridget Jonesové bych to úplně nepřirovnávala, mám pocit, že se shoduje pouze věk.

08.08.2021 4 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Tento díl porodní báby jsem četla dlouho. Sálodlouhé rozebírání vztahů a války mě tentokrát moc nebralo, ale musím říct, že poslední třetina knížky vynahradila nezáživný zbytek. Zároveň mě to navnadilo k přečtení dalšího dílu co nejdříve. Na konci knihy i slza ukápla.

23.07.2021 5 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Na této knize mě zaujalo, že je to na motivy knihy Malé ženy pouze zasazeno do 21. století. A protože Malé ženy miluju a hrozně mě baví jak knížka tak filmové zpracování, tak jsem si říkala, že by to mohlo být zajímavé. Bohužel opak byl pravdou. Nejvíc mě bavila dějová linka Jo a Laurieho, ostatní děj kolem byl o ničem, bylo to téměř stejné jako Malé ženy - stejná jména, charakteristika tří ze čtyř sester a hrozný useknutý konec. Zezačátku se mi knížka i blbě četla, tak od půlky už to bylo trochu víc čtivější. Za mě už víckrát ne, raději se vrátím k osvědčené klasice Malých žen. Doufám, že série After od této autorky bude lepší.

15.06.2021 2 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Kniha na období, kdy člověk potřebuje víc než trošku té červené knihovny a romantiky. Dobře čtivá, hodně přeslazená kniha založená na reálném reálném příběhu, který by chtěla zažít myslím každá z nás. Navíc pro milovníky Francie skvělá příležitost, jak se vrátit do známých míst nebo načerpat tipy místa nová.

25.05.2021 4 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Vůbec se nebudu pouštět do hodnocení, která událost je pravdivá a která ne. Což ostatně autorka také vysvětluje na konci knihy. Za mě dobře čtivá, oddechová kniha, víceméně na stejné úrovni jako první díl.

14.05.2021 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Mě se tato knížka četla moc dobře. Děj má spád, prolíná se jak politika, tak obyčejný život lidí, tak je tam i milostná zápletka spojená s troškou tajemna z "nadpřirozených" schopností. Dlouho jsem se této sérii vyhýbala a doufám, že další díly budou minimálně stejně tak dobré jako tyto.

28.04.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborná detektivka, dobře čtivá, má spád, určitě si přečtu i další díly. Dlouho mě tak žádná knížka nevtáhla do děje. Super!

16.04.2021 5 z 5