anavi2009 anavi2009 komentáře u knih

Tobiáš Lolness. II. Elíšiny oči Tobiáš Lolness. II. Elíšiny oči Timothée de Fombelle

Druhý díl byl ještě lepší než první. Nádherná kniha, která před vámi vystaví barevný svět plný dobrodružství, lásky, odvahy, ale i zrady a zla. Nevím, jestli je to úplně pohádka, připomíná to 2. světovou válku. Ale je to příběh, který je neskutečný. Přečetla jsem to během dvou dnů a vše prožívala s Tobiášem. Bylo obrovské dobrodružství nořit se do lesů z lišejníků nebo se ukrývat v trávě.. Držela jsem palce krásné Elíše a její matce a pídila se po jejich tajemstvích. Vše navíc doprovází krásné ilustrace, téměř na každé straně. Překrásná kniha, až je mi líto, že už jsem ji dočetla.

09.10.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Dala jsem tomu cca 180 stran.. Nudila jsem se moc.. V postavách jsem se nevyznala, bylo jich příliš mnoho a mě se vlastně ani nechtělo si je zapamatovat.. Po těch 180ti stranách jsem si řekla, že tomu dám ještě chvilku.. Dala jsem tomu ještě do 240ti stran a už fakt nemůžu dál. Asi to přeskočím až na konec, abych teda zjistila, kdo je vrah..
A hlavně - proboha!! Je opravdu nutné pomalu na každé straně popisovat jak ho bolí noha? Já rozumím tomu, že ji má amputovanou a má s tím potíže, ale číst o tom pořád dokola v mých očích milého Cormorana krapet degraduje..

22.09.2016 2 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Kdybych mohla dát víc hvězd, tak je dám - skvěle napsaná knížka.. SKVĚLE! Mnohem lepší než první díl, jen nevím, jestli vydržím čekat na třetí díl.. No co už mi zbývá..
Královna Kelsea se vyvíjí, není plochá, překvapí svými vnitřními pochody i moudrostí. A všechno do sebe krásně zapadá.. Je vidět, že autorka to má promyšlené. Jen jsem čekala, že to dopadne trochu jinak, ale o to víc jsem napjatá a nedočkavá na další knihu. Tohle byla jedna z těch knih, které hltáte, zajímá vás každá kapitola i konec, ale při tom nechcete, aby skončila, protože se vám nechce opouštět příběh.

16.09.2016 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Nádherná, dojemná knížka.. Vrátila jsem se k ní díky čtenářské výzvě a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla znovu přečíst a připomenout. Nevím, jestli je to nostalgie, ale každopádně jsem se do knížky i do příběhu znovu zamilovala. Navíc mám staré vydání, takže návrat v čase byl dokonalý.

18.08.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Velmi příjemná, předvídatelná oddychovka :)

18.08.2016 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Až když jsem knihu začla číst jsem si uvědomila, že tomu něco chybí a tak jsem teprve přišla na to, že nevyšel česky první díl. Je to velká škoda. Ze začátku mi to zabralo čas, než jsem se do příběhu vžila, protože nebyly jasné všechny souvislosti. Nicméně i tak byla kniha velmi milá a je to příjemné čtení.

08.08.2016 4 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Strašná kniha. Hlavní hrdinka byla natolik otravná, hloupá a zlá, že mě ani nebavilo to číst a přeskakovala jsem celé kapitoly, abych zjistila, jak to s ní dopadne. Nepřišlo mi to ani vtipné, jen nadmíru plné zášti, zloby a sebestřednosti.

08.08.2016 1 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

(SPOILER) Tohle byla čtvrtá kniha od autorky a jako vždy nezklamala. Je to spíš odpočinková kniha, nečekejte žádné velké pravdy, ale je to velmi milá kniha, která se krásně čte, je napínavá a obě dvě hrdinky byly vykresleny tak, že jsem je dokázala opravdu pochopit, proč dělají to co dělají. POZOR SPOILER: Dokonce jsem si v jednu chvíli myslela, že ten chlápek jenom předstírá, že je kdo je a že to on je ten divnej v celé knize. KONEC SPOILERU. Za sebe můžu doporučit - a na dovolenou rozhodně. Jenom pozor, abyste pak nestrávili celé odpoledne na pláži a na koupání zapomněli :)

01.08.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Musím uznat, že kniha byla čtivá, nicméně depresivní.. Všechny hlavní hrdinky byly ženy, které byly velmi nespokojené se svým životem, ale na okolí většinou hrály, že je vše v pořádku.. Bavilo mě propojení osudů, to bylo super, ale jinak je to spíš smutné čtení.

29.07.2016 3 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Výborná kniha, asi tak stokrát lepší, než Život za životem - napínavá a zajímavá v tom, že si uroborové (lidé rodící se stále znovu) pamatují, co už v minulém životě zažili. To dává každé zradě zcela nový rozměr.

27.07.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh je čtivý, ale asi tak 100 stránek před koncem mě to přestalo bavit.. Už to na mě bylo moc rozvláčné.. Na druhou stranu to může být tím, že jsem přesycená knížek o válce a potřebuju pauzu ;) Jinak za mě krásný sloh, zajímavý příběh, dobře vymyšlený konec.. Jen se to prostě asi netrefilo do mého naladění.

14.07.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Na knihu jsem se těšila moc a vlastně mě to nezklamalo. Je pravda, že je pro mě tento díl nejslabší ze všech, nicméně i tak je zajímavý. Někdy jsem si říkala "tak toto je už moc, ne?", ale na druhou stranu je to svět fantazie, takže se nedá brát podle toho, co by v reálu bylo moc :) Závěr mi přišel trochu rychle vyřešený, ale jinak celkový dojem je pozitivní.

07.07.2016 3 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Za mě teda velká depka.. Ano, povídky na mě působily (některé víc než jiné), ale celkový dojem je melancholie, smutek a depka.

29.06.2016 2 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Kniha se mi líbila, i když jsem čekala něco jiného. Čekala jsem vyspělý příběh o dospělých lidech a ne o teenagerech.. Ale i přesto mě čtení bavilo :) Oddechovka na léto.

28.06.2016 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

To byla ale STRAŠNĚ nudná kniha.. Vůbec se mi to netrefilo do vkusu, usínala jsem, rozčilovala se a nakonec jsem to zabalila. Tak jsem zkusila film a nebylo to o moc lepší.. Prostě to nebyl můj šálek čaje.

27.06.2016 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha byla čtivá, ale za mě rozhodně ne Kniha roku 2015. Konec tak moc překvapivý nebyl, od půlky jsem tušila, kdo to bude a ve druhé třetině se to potvrdilo. Vzhledem k tomu, jak se všude píše "překvapivý konec" jsem spíš čekala, že to fakt dopadne jinak než si myslím :) Hlavní postava nebyla úplně sympatická, vlastně žádná z tří vypravěček.. 3 hvězdy nicméně dávám za čtivost, poté co jsem se prokousala nezáživným začátkem mě to chytlo :)

24.06.2016 3 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Jsem na straně 180, ale už mě to moc nebaví.. Neumím si představit dalších 220 stránek.. Asi jsem čekala víc, po ukázce na netu a poté, co knihu srovnávali s Marťanem.. S Marťanem?? Kdo na to přišel proboha? Je to nuda, už přeskakuju odstavce.. Možná tomu dám ještě 20 stránek, než to zabalím.. Za mě propadák.

10.06.2016 1 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Skvělá, nádherná, zajímavá, tlustá a čtivá kniha :) Tak jak to mám ráda. Jen tahat ji v batohu bylo trochu nepraktické :D Vango je krásný román, který obsahuje opravdu snad všechno - tajemství, lásku, přátelství, smrt.. Pecka. Už se těším na další knihu od autora.

01.06.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak jsem váhala jestli dát dvě nebo tři hvězdičky.. Asi jsem čekala něco jiného. Knihu jsem si vzala na dovolenou, ale v půlce jsem přestala - je to dost depka, k vtípkům jsem se buď nepročetla, nebo jsem je nepochopila. Je to o uzavřeném chlapovi, který je nerudný na celý svět (a někde pod tím vším je asi hodnej. Asi..) Možná jsem si ji neměla brát na dovolenou a měla přečíst doma, ale takhle mě spíš zklamala..

01.06.2016 2 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Nádherné, hladivé, poetické, krásné.. Nemám slov.. Překrásné.

16.05.2016 5 z 5