anavi2009 anavi2009 komentáře u knih

Archiv Archiv Victoria Schwab

Uf, tak tohle fakt nedám.. Jsem v půlce, ale uz nemůžu.. Jak píše Lenka7679, nechápu smysl Archivu, Historií, nebaví mě čekat, co se stane a proč hrdince všichni pomáhají.. Autorku mám ráda, ale tohle se teda nepovedlo..

03.09.2022 odpad!

Zaklínání světla Zaklínání světla Victoria Schwab

Tak na to, jak mě první díl nebavil, se to vyvinulo fakt dobře. Série mě moc bavila, postavy byly úžasné, hlavně Lila byla perfektní, s úsměvem ostrým jako břitva. Jsem ráda, že jsem se pustila do pokračování, vážně by mě mrzelo, kdybych o tento bohatý a barevný svět přišla.
Rozhodně velké plus autorce, že děj nehýří sexem a milostnými linkami, i když tam jsou, není to hlavní lákadlo příběhu.
Autorka má talent, popsat věci tak, že je vidíte před sebou, dýcháte vůni vzduchu a zažíváte s postavami jejich příběhy. Moc bych si přála ještě nějaký příběh z tohoto světa, nechce se mi úplně loučit s Kellem a Alucardem..

22.08.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Dočetla jsem dnes v noci. Ano, v noci. Ten příběh byl tak krásný a kouzelný, že jsem prostě nemohla jít spát. Děj plynul, zahalený do jemné melancholie a my jsme zvolna odhalovali život Addie LaRue. Bylo to pomalé, dojemné, láskyplné, něžné i drsné a hodně poetické.
Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní, ale pak už jsem četla v každé volné chvilce. Úžasná kniha.

21.04.2022 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Tak tahle kníža mi dala zabrat. Nevím, jeslti to bylo tím, že jsem četla celou trilogii naráz, ale tahle kniha už mě nebavila, občas jsem se ztrácela v množství postav a v podstatě se tam hlavně válčilo.. A ten konec...? Přišlo mi, že to bylo trochu "odfláknuté". Chybělo mi tam napětí, vyvrcholení, bylo to tak jakoby "samozřejmé". Prostě děj plynul až do konce. Jediné překvapení bylo, že to už je ono, že to je ten konec..
Škoda, dvojka byla našlápnutá.

09.04.2022 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Četla se dobře, jen cca v půlce mě to už přestalo bavit.. Neustálé vyzdvihovani Víry a trestání kacířů.. Přišlo mi, že čtu o středověké církvi. Nicméně jsem to překonala a kniha zase dostala spád, takže finální pocit dobrý.

02.03.2022 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Wow, tak toto byla pecka. Za mě lepší než první díl, nechyběla akce, střídání postav, grandiozni finále.. Proste všechno co má správná kniha mít.

02.03.2022 5 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Uf.. Tak ty 3 dny co jsem to četla mi nikdo nevrátí..
Příběh byl totální depka od prvního písmenka. Jeny, která to jakoby vyprávěla své dceři působila jak opičí matka závislá na svém dítěti. Ta forma vyprávění mi taky nesedla..
Hodně jsem četla, že byl nečekaný konec a že super pro fanoušky Jodie Picoult (ehm, ani náhodou). Takže už tak od půlky, kdy jsem si začala myslet, jak to dopadne, jsem si rikala "však počkej, ma to mít nečekaný konec, muhehe, dockej času". No tak ani ťuk.
Nuda, nuda, šeď, šeď, zbytečná kniha.

25.01.2022 1 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

(SPOILER) No.. Tak to teda byla slatanina.. Když už.. Odkud se jako vzali hořaci? Poslední scény "nemůžou na nás, hlídají si své spáče" a najednou "pronásleduje nás banda hořáků"..
Bylo to absolutně ploché, předvídatelné, psáno nezajímavý jazykem..
Námět by byl i zajímavý, ale zpracování otřes..

02.08.2021 1 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Úžasné vyvrcholení série. Musím říct, že autor má v podstatě velmi poetický styl psaní. Vykreslení osudu Scaeva a Mii mi bralo dech, naprostá nádhera! Za to určitě patří dík i překladatelce.
Poznámky pod čarou mi nejdřív vadily, ale pak jsem si na ni zvykla a přišly mi vtipné :)
Přečetla jsem celou sérii v jednom zatahu a vlastně ani na chvíli neztratila tempo a teď mě mrzí, že už mám ten svět gladiaty, malé Temné a jejích přátel za sebou.

14.02.2021 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Líbilo se mi to. Musím říct, že na to, že jsem četla celou trilogii na jeden zátah, tak si autorka pořád držela moji pozornost, což se tak často nestává. Vlastně i přesto, že je příběh zakončený, zbývá fantasie na dokončení příběhů jednotlivých postav a je to na čtenáři, jak si chce myslet, že to dopadne. Nebylo tam žádné sladkobolné zakončení, spíš bych řekla, že všechno tak nějak přirozeně vyplynulo.
Ačkoliv tato série byla moje první od autorky, jdu na další :)

20.11.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak to už bylo jiné počteníčko než první díl.
*** BACHA, ASI BUDE SPOILER***
Trochu mi to místy teda připomínalo Stmívání, které moc nemusím, všechny ty přeměny, druhové a družky.. No.. Dejme tomu. Nemusím ani ženské postavy, které si neustále zatínají nehty do dlaní, zatínají ruce v pěst, tváří se se naštvaně a všichni je milují. Proč jako..? Tak jsem byla ráda, když se Feyre konečně probrala. A Tamlin..? Boží postava. Miluju ho. Z chudáka Tamlina teda udělali trochu idiota, ten už se z toho asi nevyhrabe a předpokládám, že v dalším díle ho čeká smrt. Tak uvidíme :)
******KONEC SPOILERU****

Těším se na další díl, ještě že ho mám doma :) No pokud bude stejně dobrý, jako tento, tak se můžu těšit na několik pročtených nocí :)

30.10.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Z knihy mám rozporuplné pocity.. Ze začátku jsem si rikala, ze je to krapet slatanina, ale musela jsem číst dál. Pak jsem si rikala, ze hlavní postava není úplně sympatická, ale musela jsem číst dál :) takže každopádně plný počet hvězd, protože jsem ten příběh vlastně nakonec dost zhltla :)

18.10.2020 5 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Kdybych mohla, dam i víc hvezdicek, po dlouhé době nádherná fantasy, kde se sny stavaly skutečností. Chci víc! Autorka krásně popisovala nejen snové svety, ale i vsechny ostatní, příběh měl spád i napětí, jsem nadšená a smutná, že mám dočteno..

07.04.2020 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Ted jsem dočetla.. A ještě pořád zadržuju dech.. Skvěle napsané, jsem v šoku z konce, tohle jsem fakt nečekala..

26.01.2020 5 z 5

První život První život Gena Showalter

Nula! Tahle kniha byla zklamání.. Hlavní hrdinka absolutně nesympaticka, postavy nelogicky jednající.. To se jako FAKT nemohla celou knihu rozhodnout..? Konec uz jsem dojela se setrvačnosti, další díl ani vyhledávat nebudu. Docela mě i rušil překlad jména - Tenley, pro přátele Desítka. Mohli klidně nechat Ten, na začátku třeba vysvětlit pod čarou a hotovo.

14.03.2019 2 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Bavilo mě, jak se postupně odkryvaly souvislosti a motivy postav. Příběh byl propracovaný,vse souviselo se vším. Potud dobré. Za mě však mohla byt knih o něco kratší, k závěru už jsem se trochu prokousavala,nicméně celkove ukončení příběhu dobré. Byla to moje první kniha od autora, ráda sáhnu po další.

17.07.2018 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Tak nevím.. Ze začátku to byla taková melancholická depkoidní sci-fi.. Pak se do toho vložily vzpomínky na komunismus a to mi přišlo, že to nemá s dějem nic moc společného. Ano, chápu, že pro zahraniční čtenáře to může být atraktivní, ale do sci-fi se mi to moc nehodilo. Budiž. Na konci jsme zjistili, že to mělo svůj důvod. I když i to mi přišlo lehce přitažené za vlasy. Nicméně druhá část mi moc smysl nedávala.. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a že nějaký čech dokázal napsat New York Bestseller, ale já už se k ní vracet nebudu.

22.06.2018 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

To bylo hoooodně krásný.. Několikrát jsem si pobrečela, zasmála se.. Nádherná kniha, kterou jako by fakt psal pes :) Oproti filmu smutnější konec, ale vlastně to nevadilo.. A musím říct, že jsem byla ráda, že mám celou dobu toho svého pejska po ruce a můžu ho hladit a vědět, že je se mnou :)

18.06.2018 5 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

(SPOILER) A mě se to líbilo. Jen teda nevím, jak mám napsat hodnocení bez spoilerů.. Taže.. SPOILER

Moc nemusím zombie, ani ve filmech, ani v knížkách.. No dobře, tady jsem je autorce odpustila, ale myslím, že odpustit si je mohla i ona a Row mohl být ďábelský trochu jinak.. Rudá královna..? No to byl docela neslavný konec, na tak krutou a silnou panovnici, ale dejme tomu..
A konec..? Nevím, jestli byl geniální, nebo z nouze ctnost, ale je fakt, že se tím všechno jakoby shodilo. Kelsea budovala své království, měla být královna a ne knihovnice.. Chápu, že to byl svým způsobem happy end, ale myslím, že to šlo udělat i jinak.. Škoda, Kelsea mě bavila, i celý vývoj příbehu, dějové linky minulosti.. Jen ten konec..

24.05.2018 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Hmmm.. Jako dobrý no.. Ale bohužel, než tento díl vyšel, trvalo to TAAAK dlouho.. Tak dlouho, až jsem zapomněla, kdo jsou Ranthenové, kdo Sargasové atd. V tomto případě by určitě neuškodilo, kdyby autorka na začátek knihy dala krátké shrnutí předchozích dílů.
Jinak dobrý, děj odsýpá, znovu se tam objevuje můj oblíbený Strážce.. Ale myslím, že kdybych nezapomněla detaily předchozích dílů, užila bych si to víc.. Proto ty 3 hvězdy.

27.04.2018 3 z 5