anavi2009 anavi2009 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

No tak že by to bylo nějak extra "strhující" se mi nezdá.. Bylo to čitelné, předvídatelné, cíleně zamotané a překombinované, postavy ploché.. Čekala jsem víc podle toho co se psalo na přebalu knihy.

08.04.2018 3 z 5

Deník postarší prvorodičky aneb Jak se žije mamosaurům Deník postarší prvorodičky aneb Jak se žije mamosaurům Judith Newman

Možná je můj názor ovlivněný tím, že jsem zrovna těhotná, ale ta kniha není ani vtipná.. Autorka se tak dlouho pokouší o děti a pak se k nim chová, jako by snad ani nebyli její.. Ne, opravdu mi to nepřijde vtipné, zábavné, ani oddechové. A její manžel je kapitola sama pro sebe - chápu, že v 66ti letech se nechce starat o děti, ale proč si je tedy pořizoval..? uf.. Možná, když se ke knize vrátím za rok, změním názor, ale momentálně odkládám nedočteno.

01.04.2018 1 z 5

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Bohužel asi nemáme s autorem stejný smysl pro humor. Nebavilo mě to,dala jsem šanci 60 stránek a pak to vzdala..

24.02.2018 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak to jsem se dost pobavila :) nečekejte nějaké zásadně hluboké dílo, spíš jsem chvilkama měla pocit, že čtu povídky Šimka a Grossmana :) Za mě super oddechovka, vyzkouším i další díly.

10.02.2018 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Četla jsem znovu asi po osmi letech a bylo to jako vrátit se mezi staré přátele. Lyra, Iorek, Serafina Pekalla. . A krásné světy,které Pullman vytvořil. Ano,je z toho cítit jeho neláska k církvi, ale to bych asi uplne neřešila, v každém příběhu musí byt nějaký zloun. Mě příběh vtáhl a bavilo mě poznávat nove postavy a to jak vypadají a jak se chovají. A kdo ví,třeba jsou takových světů opravdu tisíce, navrstvene na sobe na jedno říznutí nože.. :)

21.01.2018 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Wow.. To byla jízda. . Některé věci nechápu a budu si to muset přečíst ještě jednou (zima je dlouhá,jupí),ale musím říct, že po lehce slabším druhém díle byla toto ta správná odměna. Děj odsýpal,byl plný napětí, za mě žadná hluchá místa a navíc nádherný vývoj hlavních postav. Nejlepší díl a luxusní završení celé trilogie.

10.12.2017 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Tak do půlky kniha odsýpala a bylo to zajímavý, napínavý a tak.. Cca od str. 300 jsem se začala nudit, přemlouvala se do čtení. Dala jsem ještě 50 stran a pak si pustila film. Musím přiznat, že jsem usnula přesně ve stejném okamžiku, kdy mě začala nudit kniha, takže moc nevím, jak se k tomu postavit. Konec jsem stihla, ale vývoj některých postav byl jiný než v knize, takže vlastně nevím, jak to dopadlo, ale ani mě to nemrzí.

24.11.2017 3 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Krásný, dojemný a křehký příběh.. I když jsem při čtení pořád viděla Maryl a Clinta. Napsané je to tak, že absolutně chápete, jak se oba cítí a že jsou k sobě přitahováni silou, které nelze odolat. Na to jak je kniha tenká, je nezapomenutelná.

26.10.2017 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

První půlka mě bavila moc. Pamatovala jsem si ji z dětství, takže možná i proto, jen jazyk mi připadal trochu těžkopádnější. Nicméně jsem se začetla a užila si to. Druhá půlka už mi tak zábavná nepřišla, raději bych si pustila film. Bylo tam hrozně moc moralizování a maminka vždy jako moudrá a zkušená žena, držící ochrannou a spravedlivou ruku nad celou rodinou vše vyřešila.. Takže za mě stačí první díl, kdy si ještě můžeme sami domyslet, jak životy čtyř sester pokračovaly :)

23.10.2017 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Mě tahle kniha moc nebavila. Ze začátku mě rozčilovalo,jak moc se to podoba Harry Potterovi. Pak přišel Baz a začalo se konecne něco dít. A pak to šlo zase do kytek. Tak nudne dialogy a chování postav, že jsem si musela pořád připomínat, že jim je 18 a ne 14. Od půlky bylo jasne, jak to dopadne. Nejlepší na tom byla opravdu vydařená hlavni milostná linka.

22.09.2017 3 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Tak nevím.. Právě jsem dočetla.. A už jsem se moc těšila, až knihu zaklapnu a odložím. Je pravda, že většinou jsem schopná knihu i v půlce přestat číst, když mě nebaví, ale tahle mě nějak táhla i přesto, že jsem se nudila. Vadilo mi neustálé odkazování na Boha a víru. Nemám nic proti náboženství, ale čeho je moc, toho je příliš. Hlavní hrdina byl divný. Nemastný neslaný, naivní, nezajímavý.. Ale i když jsem se pořád přesvědčovala, ať knihu odložím, nedokázala jsem to. Cca od strany 280 jsem totálně přeskakovala odstavce a knihu dočetla během dvou hodin. Myslím, že ten výtah, který jsem si z ní udělala byl tak akorát.
Zajímaví byli Oázané a jejich přístup k víře, líbilo se mi jak nekompromisně věřili a nezpochybňovali. Jinak pokulhával i popis zaměstnanců USIC. Celkově se tam nebylo moc s kým ztotožnit a na koho se těšit.. A konec..? Tak otevřený, že otevřenějš být ani nemohl. Spíš bych řekla nedokončený příběh.

14.09.2017 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Kdybych mohla, dám hvězdiček ještě víc. . Nádherná kniha, Elsie mi tak moc přirostla k srdci, že jsem nemohla přestat číst i když se mi už zavíraly oči. Silný příběh německé rodiny propletený s dnešní dobou. Napsaný tak dobře,že jsem slyšela dusot gestapa na chodbě a cítila vůni čerstvě upečeného perníku. . Není co dodat, škoda že už jsem dočetla,ráda bych s Elsie a její rodinou strávila ještě trochu času. .

13.08.2017 5 z 5

Doctor Who: Město smrti Doctor Who: Město smrti Douglas Adams

Nebylo to tak vtipné jako Shada, ale pořád je Douglas Adams a bláznivý Doktor, takže o zábavu bylo postaráno :)

11.08.2017 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy jako oblíbena kniha rodiče a nezklamala jsem se (díky tati :) ). Bavily mě postavy, které se jen tak lehko nevzdaly a i přesto, že děj byl předvídatelný a nepřekvapil, jsem si to užila a přečtu si i další díl :)

02.08.2017 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Právě dočteno. Skvěla kniha. Myslím, že o něco takového se chtěl pokusit Pineiro v Pádu,ale moc se mu to nepovedlo. Byla jsem napnuta a asi 10 stránek před koncem jsem si říkala, že to přece není možné,že to nemůže zvládnout tak rychle ukončit.. Ale zvládl to se ctí,celkově se mi to líbilo a knihu mužu jedině doporučit.

28.07.2017 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Moc nevím, jak ohodnotit.. Asi do půlky jsem si říkala,jaka je to nezáživná slátanina, ale pak jsem se přistihla, že mě zajímá jak to dopadne. A pak mě konec zklamal svou jednoduchostí.. Nevím no.. Myslím, že nápad zajímavý a že se z toho dalo vytřískat víc, hlubší příběh.. Nejvíc mě bavil život s Bódhisatvou,i z něj plynoucí pointa..

27.07.2017 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Paráda! Bavilo mě to snad ještě víc než první díl, protože už jsem se nemusela prokousávat neznámými názvy a slovy.. Musím říct, bylo tam pár překvapení, což vždycky potěší. Hodně oceňuju, že poslední díl vyjde už v říjnu a jsem hodně zvědavá, na další svět, který Hirka objeví. Když už autor píše trilogie, měly by být vydávané tak jako Havraní kruhy a ne po roce nebo, nedejbože, po dvou. Je fakt, že ze začátku jsem chviličku tápala, protože autorka se nezdržuje vysvětlováním, co bylo v předchozích dílech, ale rychle jsem se zase vžila do děje a bylo to super.

13.07.2017 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Bylo to vtipné, jako bych četla Mládí v hajzlu pro desetiletá děcka.

07.07.2017 4 z 5

Sestry hurikánu Sestry hurikánu Dorothea Benton Frank

Strašná blbost.. Ženský byly jedna naivnejší a hloupější než druhá,všechno absolutně předvídatelný.. Ztráta času. Přeskakovala jsem stránky a stejně jsem neměla pocit, že jsem o něco přišla.

04.07.2017 2 z 5

První čarodějovo pravidlo 1: Zlověstný mág První čarodějovo pravidlo 1: Zlověstný mág Terry Goodkind

Mě to prostě hrozně nebavíííííí... Čtu to do Čtenářské výzvy, jako oblíbená kniha rodiče.. No tati? Ale jo dobrý, jsem na straně 250 a začínám přeskakovat, protože jsem už dala dost dlouhý prostor.. Nakonec to s takovou do Čtenářské výzvy ani nezařadím, protože tohle se číst opravdu moc nedá. Přijde mi to jako docela dobrý nápad, i postavy by mohly být zajímavé, kdyby to chudák autor celé neutopil do šílené nudy v popisu putování a dialogů.. Ano, opravdu jsem bojovala, ale teď vlastně ani nevím, jestli to dočtu.. 3 hvězdy za to, že mě to udrželo aspoň těch 250 stran a taky proto, že je to oblíbená kniha mého táty ;)

04.07.2017 3 z 5