První čarodějovo pravidlo 1: Zlověstný mág

První díl skvělého fantasy cyklu. Příběh Richarda Cyphera předurčeného bojovat s protivníkem nejsilnějším — tím je Darken Rahl, zlověstný mág, který si přeje zotročit všechno, co Richard považuje za dobré a krásné, a odsoudit jej s ostatními obyvateli Západozemí k životu v pekle zotročení a ponížení. Richardův život se změní, když zachrání Kahlan, krásnou ženu, která zoufale prchá před Rahlovými úkladnými vrahy, když se pokouší najít Zedda, posledního velkého Čaroděje. Pouze Zedd může vysvětit Hledače Pravdy, člověka s čistým srdcem a silnou vůlí, který bude muset vládnout strašlivou mocí legendárního meče pravdy. Pouze Hledač může zabránit Rahlovi získat tři schránky Ordenu, které propůjčí moc nad vším živým tomu, kdo je má. Jak se Rahlův plán blíží svému osudovému vyvrcholení, Zedd vyzve Richarda, aby se stal Hledačem. Richard se zpočátku zdráhá pozvednout meč a postavit se nebezpečím, která na něj číhají, přijme však tento úkol, když si uvědomí, že jeho svět zvadne pod bičem Rahlovy temné nadvlády ......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14841/mec-pravdy-prvni-carodejovo-pravidlo-zlovestny-mag-14841.jpg 4.2151

Meč pravdy 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic

Wizard, 1994

Kniha První čarodějovo pravidlo 1: Zlověstný mág

Elea
25.12.2019

Celkem zajímavě rozjetý děj, i když mne dost děsí představa 15. dílů. Podle značně rozvláčných popisů autor s mnoha díly již předem počítal.

Ailee
12.07.2019

Nebylo to špatné, ale styl psaní mi hrozně nesedl. Ty dialogy! Autor se asi snažil vytvořit jejich mluvu tak, aby zněla jinak, ale spíš to jen zdržovalo a informace se opakovaly. Pokračovat asi nebudu. Na to je to moc dlouhá série.

Eneo
21.02.2018

15 dílů. Wow. Základní kameny příběhu vůbec nejsou špatné - jednoduchá zápletka, svět, ve kterém se po cestě k cíli může stát cokoliv a dvě mladé, sobě sympatizující hlavní postavy, jejichž sexuální frustrace nás zřejmě bude provázet celou sérií. Celé to vypadá velice lákavě, ale když se chce čtenář pořádně zakousnout, zjistí, že je to příšerně nedosolené a nezbývá než dlouze přežvykovat, než se sousto bude dát spolknout. Netvrdím ovšem, že je to nedotažené všude. Bonusové body u mě autor sbírá hlavně za situace okořeněné emocemi a stresem, kde je Richard konečně donucen vylézt ze své naivní komfortní bublinky, sebrat koule a hrát si na hrdinu, jakého ve fantasy románu očekáváme. Asi bych byla nadšenější, kdybych teď byla studentkou jakéhokoliv jiného oboru, než medicíny, popřípadě se chystala do důchodu, abych měla dostatek času přečíst to naráz s nějakou souvislostí. Nezbývá než doufat, že příběh nabere dalšími díly trochu na otáčkách, jinak to budu naopak číst až do důchodu.

Teron
05.01.2018

Tohle je jedna ze tří sérií, na kterou jsem se roky chystal a po dlouhé době jsem něčím naprosto nadšen. Pravda, s autorem máme společnou jednu filosofku, takže i to hraje roli a já si užívám nuance psychologie, vztahů i etiky vnitřního jednání, které jsou tu naprosto perfektní a hlavně podrobně rozvedené.

Drobné výtky se najdou - styl je lehce kostrbatý (hlavně opakování slov) a ústřední linie i hlavní záporák jsou zatím poměrné ploché, což je ovšem pochopitelné vzhledem k době vzniku. Zde je to vyrovnáno velmi pečlivě strukturovaným pozadím světa a jeho vlastností, které dává tušit mnoho dalšího k objevení.

Co se mi hrozně líbí je využití známých prvků novým způsobem - například prosté červené jablko.
Perfektní pasáže: Kahlan a Richardův bratr, "kastrace davu", první aféra s jablkem, Zeddovo rande, přivítání Bahenního lidu (takhle jsem se dlouho nezasmál), druhá aféra s jablkem.

Beban
14.07.2017

Veliká bída, nechápu, jak může mít kniha tak velké ohodnocení. Postavy jsou ploché, dialogy trapně patetické, příběh nudný, předvídatelný. Právě pro příšerné dialogy jsem knihu nebyl schopen dočíst, a to jsem se skutečně snažil.

anavi2009
04.07.2017

Mě to prostě hrozně nebavíííííí... Čtu to do Čtenářské výzvy, jako oblíbená kniha rodiče.. No tati? Ale jo dobrý, jsem na straně 250 a začínám přeskakovat, protože jsem už dala dost dlouhý prostor.. Nakonec to s takovou do Čtenářské výzvy ani nezařadím, protože tohle se číst opravdu moc nedá. Přijde mi to jako docela dobrý nápad, i postavy by mohly být zajímavé, kdyby to chudák autor celé neutopil do šílené nudy v popisu putování a dialogů.. Ano, opravdu jsem bojovala, ale teď vlastně ani nevím, jestli to dočtu.. 3 hvězdy za to, že mě to udrželo aspoň těch 250 stran a taky proto, že je to oblíbená kniha mého táty ;)

Hoshi
13.02.2016

Ke knize jsem se dostala náhodou ..Líbila se mi, ačkoliv některé pasáže byly velmi zdlouhavé jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a určitě se budu poohlížet po druhém dílu :)

Eslem
24.05.2015odpad!

V žánru toho překousnu dost a nevím, jak je na tom originál, ale pan překladatel z knihy udělal slabomyslný a absolutně nečitelný blábol, který mě ani po půl roce nijak neláká k dočtení. Překlady z devadesátek a zvlášť od Classicu nebyly nic moc, ale tohle je opravdová "perla".

Terry Goodkind
americká, 1948