Terry Goodkind

americká, 1948 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Rubáš věčnosti

Rubáš věčnosti - Terry Goodkind

Mocná čarodějka Nicci se spolu se svými společníky - čarodějem a bývalým prorokem Nathanem, který právě přišel o své schopnosti, a mladíkem Bannonem - vydává vstříc novým... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 42 knih

Komentáře (12)

Přidat komentář
Ashen-Shugar
08.10.2019

Meč pravdy asi není ta nejlepší série, co jsem kdy četl, ale rozhodně patří k těm hodně dobrým. Co na Goodkindovi obdivuju je, že jeho knihy v podstatě neobsahují seno. Veškerý děj je zajímavý a člověka to nutí číst pořád dál a dál...

3,14
01.12.2018

Člověk žasne nad nad tím, co se Terrymu rodí v hlavě za fantazie. Vyjde mu nová kniha a musím vzít celou ságu od začátku, takže mi trvá měsíc, než se dostanu k novince. Stojí to ale za to. Už ani nehodnotím jednotlivé knihy, hodnocení by bylo stále stejné. Prostě vše o Kahlan, Nicci a Richardovi je pecka.

Thornidlo
20.03.2018

Cela saga je fakt super. Uplne nejlepsi byly pro me asi prvni 2 dily, ktere je mozne brat jako samostatne knizky, a ktere maji svuj dej uzavreny. Pak byl perfektni Duch ohne, Legenda o Magde Searusove a nova dejova linka po Zpovednici. Suverene nejhorsi se mi zdal prave dil Zpovednice. U tohoto a predposledniho dilu mel autor dost caste tendence ctenari furt dokola vysvetlovat, co se stalo v predchozich knihach a co je a neni Cisarsky rad, coz bylo dost casto otravne a zaver mohl byt taky trochu delsi.. Jo a jeste Pilire sveta, to byla taky hruza cist - zvlast pribeh o Obovi, ktery mi prisel uplne zbytecny a bezesmyslu. Knihy jsou dost krvave, nekdy az tak, ze clovek pochybuje o autorove dusevnim zdravi.

Na serial se doporucuju divat jeste predtim, nez sagu zacnete cist. V takovem pripade by se vam mohl serial chvilku i libit.

Micheline
11.03.2016

Celá série je naprosto jedinečná. Jediná věc, která mi tedy dost vadila, bylo vystřídání překladatelů, kteří nedokázali udržet jednotné překlady jmen a stylu knihy.
I přesto však nemohu jinak než chválit, chválit a chválit.
Bohužel filmové zpracování, to je ...

tatjana1737
04.12.2015

Autor jednoho z mých oblíbených světů, kam se ráda vracím. Z celé ságy považuji za nejlepší první a druhý díl, s postupujícími díly kvalita poněkud klesá, ale i ve slabších knihách lze najít silnou myšlenku nebo překvapivý motiv. Se čtením jsem skončila téměř v cílové rovince, nyní zjistila, že mi pár knížek chybí, takže asi po Vánocích opráším své styky s Richardem a Kahlan :-).

Četla jsem vše v prvním vydání a je fakt, že snad žádnému jinému autorovi neuškodila změna překladatelů. Pokud má pravdu heslo na Wikipedii, druhé vydání v pevných vazbách by mělo mít překlad jednotný, takže pokud se někdo chystá dát Goodkindovi šanci, ať spíše sáhne po pevné vazbě.

Dokud se na scéně nezjevil Martin, považovala jsem Goodkinda za jednoho z nejlepších autorů fantasy, co se mi dostala do rukou.

Vy, co jste četli vše, můžete mi zodpovědět otázku - kam se poděla dračice??

P.S.: Seriál jsem neviděla, nechci si kazit imaginaci.

borknagar
04.12.2014

On dal život Richardovi a Kahlan. On mě dokázal upoutat jeho vymyšleným světem. On mě nechal trpět a jásat. Můj velmi oblíbený spisovatel....

Avaryana
16.10.2014

Tento autor je kouzelník. Jeho knihy nejsou až tak kvalitní ve srovnání s jinými, obzvláště s postupujícím množstvím přečtených dílů, a přesto se mi dokázal vrýt nejen do paměti ale i mezi mé oblíbené autory. A co hůř - k jeho knihám z první třetiny série se i ráda vracím.
Ano, tady musí fungovat nějaká magie (nebo proroctví?), protože logika zaostává. Rychle pryč než si vás taky podmaní :)

KiyomiAsuka
31.08.2014

Terry Goodkind patří ke špičce a s Kingem k mým nejoblíbenějším autorům :). Všechny kdo četli Sword of truth series tak je to muselo chytnout :). Mistrný zachycení povahy a ukázka toho, že dobro a zlo neexistuje. Je to pouze subjektivní pojem. Je to jen na nás koho považujem za dobrého a koho za zlého. Osobně jsem si tam krom Zedda, Kahlan a Richarda, Cary oblíbila samotnýho Darkena Rahla. Ať si říká každej kdo chce co chce ale pro mě je prostě úžasnej a pak samozřejmě Nathana, Warrena a Vernu. Myslím si, že seriál Legend of the seeker má daleko k těmto dokonalým knihám už kvůli tý blbosti, že se v Paláci proroků zjevují na zde proroctví a žádnýho proroka nemají a je tam spousta nesrovnalostí jako třeba to že Darken není Richardův bratr, ale otec. V seriálu jsem Dennu nesnášela, ale v knize jsem si ji okamžitě oblíbila. Povaha Cary mi lezla zezačátku na nervy, ale pak se začala měnit v tu seriálovou drsnou Caru (4. díl Chrám Větru). Určitě stojí za přečtení :)

1