Koupit knihy

Terry Goodkind

americká, 1948 - 2020


Nahrávám...

Nová kniha

Kamenné obležení

Kamenné obležení - Terry Goodkind

Důsledky rozplynutí rubáše věčnosti se projevují po celém Starém světě. Vznikající spojenectví, nebezpečná magie i mocní tvorové vytvoření temnou magií mají zachránit neb... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 44 knih

Komentáře (14)

kedlubajz
26.01.2021

Bezva nekonečná série, ve které už se autor bohužel kapku vyčerpal, což mu nezabraňuje psát dál. Doporučuji končit knihou Císařský řád - která má i příjemní katarzní zakončení. Dál už to nemá moc smysl.

neveralone
08.07.2020

Mám rád Richarda, Kahlan i Nicci a všechny okolo nich, ale upřímně jsem si trochu oddychl, když série Meč pravdy skončila. Bylo to už pořád dokola. Když už se zdálo, že ti dva spolu budou klidně žít, opět se něco semlelo a začalo vše nanovo. Já vím muselo, aby bylo o čem psát, ale už to fakt bylo dost nudné číst jak moralista Ríša všechny a všechno zachránil - prostě Všeho s mírou....
Nové série Sestry Temnot s Nocci a Nathanem je osvěžující. Je to zase něco trošku jiného. Těším se na další díly této série.

Ashen-Shugar
08.10.2019

Meč pravdy asi není ta nejlepší série, co jsem kdy četl, ale rozhodně patří k těm hodně dobrým. Co na Goodkindovi obdivuju je, že jeho knihy v podstatě neobsahují seno. Veškerý děj je zajímavý a člověka to nutí číst pořád dál a dál...

3,14
01.12.2018

Člověk žasne nad nad tím, co se Terrymu rodí v hlavě za fantazie. Vyjde mu nová kniha a musím vzít celou ságu od začátku, takže mi trvá měsíc, než se dostanu k novince. Stojí to ale za to. Už ani nehodnotím jednotlivé knihy, hodnocení by bylo stále stejné. Prostě vše o Kahlan, Nicci a Richardovi je pecka.

Thornidlo
20.03.2018

Cela saga je fakt super. Uplne nejlepsi byly pro me asi prvni 2 dily, ktere je mozne brat jako samostatne knizky, a ktere maji svuj dej uzavreny. Pak byl perfektni Duch ohne, Legenda o Magde Searusove a nova dejova linka po Zpovednici. Suverene nejhorsi se mi zdal prave dil Zpovednice. U tohoto a predposledniho dilu mel autor dost caste tendence ctenari furt dokola vysvetlovat, co se stalo v predchozich knihach a co je a neni Cisarsky rad, coz bylo dost casto otravne a zaver mohl byt taky trochu delsi.. Jo a jeste Pilire sveta, to byla taky hruza cist - zvlast pribeh o Obovi, ktery mi prisel uplne zbytecny a bezesmyslu. Knihy jsou dost krvave, nekdy az tak, ze clovek pochybuje o autorove dusevnim zdravi.

Na serial se doporucuju divat jeste predtim, nez sagu zacnete cist. V takovem pripade by se vam mohl serial chvilku i libit.

Micheline
11.03.2016

Celá série je naprosto jedinečná. Jediná věc, která mi tedy dost vadila, bylo vystřídání překladatelů, kteří nedokázali udržet jednotné překlady jmen a stylu knihy.
I přesto však nemohu jinak než chválit, chválit a chválit.
Bohužel filmové zpracování, to je ...

tatjana1737
04.12.2015

Autor jednoho z mých oblíbených světů, kam se ráda vracím. Z celé ságy považuji za nejlepší první a druhý díl, s postupujícími díly kvalita poněkud klesá, ale i ve slabších knihách lze najít silnou myšlenku nebo překvapivý motiv. Se čtením jsem skončila téměř v cílové rovince, nyní zjistila, že mi pár knížek chybí, takže asi po Vánocích opráším své styky s Richardem a Kahlan :-).

Četla jsem vše v prvním vydání a je fakt, že snad žádnému jinému autorovi neuškodila změna překladatelů. Pokud má pravdu heslo na Wikipedii, druhé vydání v pevných vazbách by mělo mít překlad jednotný, takže pokud se někdo chystá dát Goodkindovi šanci, ať spíše sáhne po pevné vazbě.

Dokud se na scéně nezjevil Martin, považovala jsem Goodkinda za jednoho z nejlepších autorů fantasy, co se mi dostala do rukou.

Vy, co jste četli vše, můžete mi zodpovědět otázku - kam se poděla dračice??

P.S.: Seriál jsem neviděla, nechci si kazit imaginaci.

borknagar
04.12.2014

On dal život Richardovi a Kahlan. On mě dokázal upoutat jeho vymyšleným světem. On mě nechal trpět a jásat. Můj velmi oblíbený spisovatel....

1