První čarodějovo pravidlo 2: Tři schránky Ordenu

Darken Rahl, mág, který se neštítí zadně ukrutnosti, již získal dvě ze tří schránek Ordenu. Kdyby se mu podařilo shromáždit všechny a nalézt klíč k jejich kouzlu, dokonce ani Richard, kterému Jeho otec kdysi dávno ukázal tajemství schránek, by nebyl schopen zabránit Rahlovi v naplnění jeho osudu… První čarodějovo pravidlo je tak vzrušující, že se z něj tají dech, je podáváno s přesvědčivou zručností velkého vypravěče. Je to nezapomenutelný román, který uchvátí čtenáře tak, jak to předtím dokázalo jen málo děl ze žánru fantasy. Je předurčen k tomu, aby se stal klasikou, a je pouze začátkem skutečně mimořádného cyklu fantasy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68691/mec-pravdy-prvni-carodejovo-pravidlo-tri-schranky-ordenu-68691.jpg 4.6136

Meč pravdy 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Classic

Wizard´s First Rule, 1994

Kniha První čarodějovo pravidlo 2: Tři schránky Ordenu

Teron
10.06.2018

Goodking píše furt hrozně kostrbatě, ale vyrovnává to výborným univerzem, zákonitostmi vztahů věcí i lidí a poselstvími, která z toho vycházejí. Z toho samého vychází i specifický humor, který způsobí čtenáři hysterický záchvat smíchu i během drastické scény vraždění a znásilňování.
Pravda, finále bylo trochu rutinní a Darken Rahl samotný je celkem plochý záporák, ale celkově vzato je to velmi sympatický rozjezd.

Jennkie
12.04.2015

Slušné vyvrcholení dějové linie, jen mi tam pořád nesedí to popisné vyjadřování. Navíc mi přijde, že se autor někdy až vyžívá v popisech agresivních a krutých scén. Jasně, že to ozvláštní děj, ale všeho moc škodí - z autora to tak trochu dělá sadistu a některé popisné pasáže mučení zbytečně natahují a zpomalují děj.
Jinak si ale na knihu nemohu stěžovat. I přes některé chyby mám stále nutkání pokračovat ve čtení, abych zjistila, jak to dopadne... :-)

Richie1
18.01.2015

16.8.13 - druhý díl (Tři schránky Ordenu) byl o poznání lepší než první část (Zlověstný mág). Děj mě už dokázal více chytnout, místy jsem byl i příjemně napjatý. Autor měl i pár nových zajímavých nápadů, kterými celou fantasy ságu okořenil. Tuto druhou část hodnotím 75%.