Kámen slz

Kámen slz https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70149/bmid_kamen-slz-hbJ-70149.jpg 5 148 12

Meč pravdy série

< 2. díl >

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Kámen slz 1, Kámen slz 2 Richardovi Cypherovi, který porazil zlého mága Darkena Rahla, není dopřáno odpočinku. Ovládá magii, ale pouze sestry světla jej dokážou naučit poznat vlastní talent, aby mohl bojovat proti temným silám. Putuje za sestrami do starobylého Paláce proroků ve vzdálené zemi Starého světa, aby rozvinul svoji sílu a odhalil temné tajemství vlastního původu. Kahlan, poslední matka zpovědnice, vede vojska Středozemí do bitvy na život a na smrt proti Rahlově armádě démonů. Mágova msta vyprovokovala krvavou válku. Kahlan nedokáže zastavit vraždění. Poslední naději skýtá Aydindril, sídlo čarodějů. Právě do něho musí dorazit Zedd, který je posledním ze skutečných mágů, aby vyvolal mocné síly k záchraně všech zemí.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Classic
Originální název:

Stone of Tears , 1995


více info...

Přidat komentář

caldap
25.12.2021 5 z 5

Hodně dobře psaný příběh.

Kanyyyyy
07.11.2020 5 z 5

geniální


karel6356
09.03.2020 5 z 5

Super kniha, stejně kvalitní jako předchozí díl, trochu méně sado masa, za což upřímně panu Goodkindovi děkuju. Mučení ve stylu Mord-Sity bych už podruhý číst nezvládnul. Konec byl strhující a strach o hlavní postavy ve mě vyvolával pravé napětí. Více vysvětlení o světě magie a její historie, pravidel...atd. Druhý díl rozhodně nesnižuje laťku prvnímu a proto už se nemohu dočkat na třetí.... Doporučuji!!!

DRahl
13.01.2020 5 z 5

2. díl je jiný než první. Už se nejedná o výpravu za záchranou světa. Vše zamlžtí politika, tajemství a poznávání světa. Musím ocenit především druhou polovinu knihy. Je to celé o třídu lepší než 1. díl který odemně získal 4 hvězdy takže dávám 5. :)

Black54
24.05.2019 5 z 5

Druhý díl série. Dárkem Rahl je mrtev a svět muže zase klidně žít. Omyl. Autor staví hlavní postavu do hrozné situace a to buď zůstat se svou milou a zemřít nebo odejít a žít. Rychard zjistí, že kromě toho, že je po dlouhé době pravým hledačem pravdy, je i kouzelníkem a to ne tak ledajakým. Po dvou tisících letech je prvním bojovým mágem. Do toho všeho se musí stát otrokem řádu sester světla, které ho zbaví bolestí hlavy, protože by ho jinak zabily. Navíc se pozvolna ukazuje nová hrozba. Kniha je skvělá všem ji doporučuji začátek trošku zdlouhaví, pak kniha graduje.

KillHurt
21.02.2019 5 z 5

Strukturou příběhu je druhý díl hodně podobný tomu prvnímu. První půlka je hodně rozvláčná, vše se postupně připravuje a spřádá. V druhé půlce se děj vyhrotí a závěr je strhující. Díky tomu jsem se přes prvních 300 stran dostával dost dlouho, zbytek šel jako po másle. Po celou dobu jsem si myslel, že se autor rozhodl děj rozdělit do více knih a díky tomu mě rychlý konec poněkud překvapil. Po prvním díle jsem si myslel, že není možné, aby nebezpečí bylo větší a hlavní postavy ultimátnější hrdinové. Druhý díl mě přesvědčil o opaku. Už mám rozečtenou Krvavou církev a zažívám obdobné pocity. Čtenář je v obdobné situaci jako Richard a postupně se dozvídá o celém světě, který je zde mnohem propracovaný a postupně udává prostor pro další vývoj příběhů.

lampernaqui
13.12.2016 3 z 5

Buď jsem si už zvykl... nebo se překladatel už trochu zlepšil. Ale předpokládám, že spíše to první. Jinak velmi slavná sága mě zatím nějak extra nezaujala. Není to nejhorší, ale pořád mi to přijde průměrné a jako kdyby to psal nějaký mladík po večerech a ne spisovatel. Je ale pravda, že já neholduju ani psanému Pánovi prstenů, ale raději si ho zhlédnu jako filmovou trilogii. Škoda, že tento díl neobsahoval nějakou scénu, která by mi utkvěla v hlavě - jako tomu bylo u prvního dílu. Mord-sita si tu sice vyskytne, ale bohužel nic drastického k počtení. Ale sérii dočtu, to je jasné. Zvláště když ji mám celou doma.

Lady Dracula
15.11.2016 3 z 5

Kámen slz mi připomněl Paní Bovaryovou na škole. Musela jsem ji číst na dvakrát, protože mě prostě nebavila. Nicméně jsem knihu dočetla mile překvapena (to se mi P.B. nestalo :)).
Kniha mne jaksi v půlce přestala bavit a já musela čekat, než uzraje ten pravý čas a knihu dočtu.
Prostě mi vadí to věčné štěstí, kteří naši dva milenci mají! To až není reálné! Možná závist, možná by pak Terry musel vymýšlet další hl. hrdiny a to se mu nechtělo. Nebo Ríšu vlastně nemá rád a dělá mu to prostě naschvál. Nevím. Každopádně mne to trošinku irituje. Ale i přesto jsem si zašla do knihovny a půjčila si Krvavou církev. On ten svět, ty myšlenky a ten jejich příběh prostě v jedný knize nepopíšete, že (a ani nepochopíte :))

avel
24.05.2016 5 z 5

Výrazně lepší jak první díl. Sadistické sklony autora zde již byly snesitelné a víceméně mě nepobuřovaly. Některé odstavce jsem přeskakovala, neb mi přišlo, že jsou dosti o ničem a naopak konec by snesl trochu více stránek, ale celkově vzato je to povedené dílo, které vylepšilo dojem z prvního dílu a vrhám se dál v této sérii...

Aaron Lewis
28.01.2015 5 z 5

Terry Goodkind má neuvěřitelný talent napsat knihu tak, aby její začátek byl pro mě utrpením a já se nutila číst další a další stránky, abych nakonec knihu četla jedním dechem a s nadšením. Je to jeho styl. Opravdu nevím, jak to dělá, ale ty začátky mi prostě nejdou. Jsou těžkopádně a já si na jeho zvláštní styl musím zvyknout. Jakmile si zvyknu, čtu rychlostí blesku:). Určitě budu číst další díly, jen doufám, že tam nebude už tolik sadomasa. Chápu, že utrpení se musí nějak zobrazit, ale všechno má své meze. Prosím tě, Goodkinde, příště to jenom trošku naznač a vynechej podrobnosti. A to jsem si myslela, že mám ráda melancholičnost, zoufalost a když má spisovatel koule. Ne, ne, jsem změkčilá a co budu žít, nebudu mít ráda násilí v jakékoliv formě. Každopádně Goodkindovi zase plný počet za to, že má koule, aby dělaly postavy věci, co dělaly, říkaly věci, co říkaly a myslely věci, co myslely. Koneckonců jsem velká holka a něco vydržím:).

borknagar
16.01.2015 5 z 5

Srovnávat toto dílo s Hrou o trůny není úplně to pravé ořechové. Goodkind je tak trochu "klišé" spisovatel, ale mně se "Meč pravdy" líbil strašně moc. Skvělá epická fantasy, boj dobra se zlem, láska a zase láska. Máme tu jasně vytyčené charaktery postav (dobří jsou svatoušci nejhodnější a zloduši proradní hajzlíci :)). Máme tu dobře vymyšlený svět a magii. Máme tu vše, co má ta nejryzejší fantasy mít. Moje oblíbená sága, kterou snad jednou dočtu celou :)) Ale pravda je, že mi stačí jedna kniha ročně. Víc knih po sobě bych nejspíš nedal :)

Zajda
13.07.2011 5 z 5

Dílo srovnatelné kompozicí i kvalitou s Písní ohně a ledu od GRRM? Možná, možná ano. Tento díl rozhodně snese nejpřísnější měřítka. Plno dějových zvratů, velkolepost bitev, protkanost historií a tajemnem. Jenže hlavní postavy Richard i Kahlan jsou takové nemastné, neslané. Kromě Zedda nevládne žádná z postav ostrým jazykem, což je velká škoda. Nicméně příběh vtáhne a nepustí. Určitě jasná Topka ve svém žánru (za již zmíněnou Písní ohně a ledu), hold ne každý autor vládne tak brilantní psychologií postav jako GRRM a kromě postav vlastně není knize co vyčíst.