První čarodějovo pravidlo

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: První čarodějovo pravidlo 1, První čarodějovo pravidlo 2 První čarodějovo pravidlo je román vynikajícího spisovatele fantasy. Příběh Richarda Cyphera předurčeného bojovat s protivníkem nejsilnějším – tím je Darken Rahl, zlověstný mág, který si přeje zničit všechno, co Richard považuje za dobré a krásné, a odsoudit jej spolu s ostatními obyvateli Západozemí k životu v pekle zotročení a ponížení. Richardův život se změní, když zachrání Kahlan, krásnou ženu, která zoufale prchá před Rahlovými úkladnými vrahy, když se pokouší najít Zedda, posledního velkého čaroděje. Pouze Zedd může vysvětit hledače pravdy, člověka s čistým srdcem a silnou vůlí, který bude muset vládnout strašlivou mocí, legendárního Meče pravdy.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70146/prvni-carodejovo-pravidlo-RdG-70146.jpg 4.5188

Meč pravdy 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno · Classic

Wizard´s First Rule · 1994

Kniha První čarodějovo pravidlo

Black54

Dlouho se vyhýbám tomuto komentáři, ale resty se mají plnit, takže vzhůru do toho. První úvodní kniha, kde se pomalu seznamujeme s knižním světem. Postavy jsou vcelku strohé a klasicky působí jednobarevně. Hlavní postava mi byla sympatická už ze startu, oproti tomu jsem si musel k dalším postavám udělat vztah až časem. Kniha se dobře čte a autor má velkou originalitu. Bohužel už znovu číst nechci protože knižní série má momentálně cca 25dilů a já u toho defakto vyrostl. Vyloženě mě autor štve vydáváním pořád dalších dílů, které si musím neustále kupovat, protože se od této série nedokážu distancovat. Všem doporučuji, ale zároveň upozorňuji že tato série je velice emočně náročná a přečíst všechny díly je vcelku časově náročné.

Archie

Klasicke, kouzelne tim spravnym fantasy feelingem - vousati carodejove, temne hvozdy, hrady, superkladni kladasove, superzaporni zaporaci. Je to i peclive, prehledne odvypravene a nechybi tomu ani spetka romantiky vseho druhu. Bohuzel, to na me ale pusobilo ponekud bezkrevne. Hrdinove pronaseji knizni fraze, kazda treti veta pusobi jako skautska poucka a vsemu chybi trocha spiny, skutecnych emoci, vzruseni ci cloveciny. Ano, k zanru to patri, ale te sošnosti bylo mozna az prilis. Je to mnohem lepsi nez takova Shannara, ale Feistuv Mag mi porad sedl mnohem vic. Nicmene, rad bych dal - az bude vhodne rozpolozeni - Kahland a Richardovi znovu sanci. Jista kouzelna knizni substance me ke cteni zkratka zrejme jeste zlaka.

sel123
19.10.2018

Ač fantazy rád tak z této serie jsem dal jen tři knihy a těžko se k ní budu vracet. Styl psaní mi nesedl. Velmi zjednodušené, nepropracované postavy, nelogická jednání .... Nápad není špatný ale při čtení se mi otevírá kudla v kapse :-). Ještě že jsem neviděl filmové zpracování :-))).

PabloFuentes
21.08.2018

Má nejoblíbenější fantasy sága. První kniha je taková úvodní, lehce pomalá. Člověk se vlastně jen seznamuje s okolním světem. Pak se to úplně zlomí, když se na scéně objeví Denna a i když se to s ní točí jen kolem mučení, člověk musí mít tuhle Mord Sithu prostě rád. Knihu jsem začal číst až na základě seriálu a brzy jsem pochopil, že je obojí vlastně úplně o něčem jiném. Závěr byl až přehnaně pohádkový. Vlastně nechyběl ani drak. Další kniha už je mnohem lepší!

Rumnnec
28.07.2018odpad!

Nedočetla jsem to, nemohla jsem překousnout český překlad, který se místy opravdu nedal číst. Skončila jsem asi na 100 stránkách, jinak bych to asi přečetla.

Polariss
15.03.2017

Až na ty příšerné přechodníky. Párkrát se to fakt nedalo číst. Naštěstí jich v budoucnu ubylo

marek1278
04.02.2017

Po dlouhé době jsem dostal chuť přečíst si tuhle ságu znovu a znovu mě nezklamala, pro mě osobně jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četl a už se těším na další díly.

svha
31.01.2017

po přečtení první knihy už chápu, proč seriálové zpracování nemělo až takový úspěch, děj je mnohem "spletitější" než se dá natočit a celkově mě seriál nezaujal tolik, jako kniha, dočítám Kámen slz a určitě nebudu končit

TIP: Máte rádi Databázi knih?

magie čarodějové hraničáři obojek hrdinská fantasy

Terry Goodkind
americká, 1948