První čarodějovo pravidlo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: První čarodějovo pravidlo 1, První čarodějovo pravidlo 2 První čarodějovo pravidlo je román vynikajícího spisovatele fantasy. Příběh Richarda Cyphera předurčeného bojovat s protivníkem nejsilnějším – tím je Darken Rahl, zlověstný mág, který si přeje zničit všechno, co Richard považuje za dobré a krásné, a odsoudit jej spolu s ostatními obyvateli Západozemí k životu v pekle zotročení a ponížení. Richardův život se změní, když zachrání Kahlan, krásnou ženu, která zoufale prchá před Rahlovými úkladnými vrahy, když se pokouší najít Zedda, posledního velkého čaroděje. Pouze Zedd může vysvětit hledače pravdy, člověka s čistým srdcem a silnou vůlí, který bude muset vládnout strašlivou mocí, legendárního Meče pravdy.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70146/prvni-carodejovo-pravidlo-RdG-70146.jpg 4.5208
Série

Meč pravdy 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic
Orig. název

Wizard's First Rule, 1994

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (1)

KiyomiAsuka
23.06.2014

Ke knize jsem se dostala díky seriálu, který mi doporučila kamarádka: Legend of the Seeker. Samotný seriál mě chytnul a tak jsem s přečtením knihy neváhala. Kniha mě nezklamala ba naopak. Je o tolik jinačí a přesto lepší než seriál. Zamilovala jsem si jak Zedda, Kahlan a Richarda tak i ty "záporné" postavy jako mord-sith a samotného Darkena Rahla. Přes nedostatek volného času jsem knihu přečetla za dva týdny, jelikož mi nedala spát.
Nejvíc se mi líbily pasáže:
1) Zedd zahání vesničany
2) Průchod podsvětí
3) Rachel a Giler (panenka a schránky Ordenu)
4) Mučení Richarda Dennou
5) Richard a Scarlett - Scarlett jsem si zamilovala, vyhrožováním, že Richarda stejně jednou sežere si mě získala :D
Knihu stojí, za to si ji přečíst :) Byla jsem z ní úplně uchvácená, tak jako ze žádné jiné dlouho ne. Vřele doporučuji všem milovníkům fantasy :)
PS: Seriál se v něčem liší od knihy, teda ve většině :) takže když se rozhodnete k tomu koukat i na seriál, tak to v žádném případě nesmíte kombinovat. Nejdřív jedno a pak druhé. Oboje má svoje osobní kouzlo ;)